Skocz do zawartości

Co Kupić ? Pomóżcie !


xhorusx

Rekomendowane odpowiedzi

Do tej pory bawiłem się iRiver'em IFP 190 TC, na którego trafiłem przypadkowo w necie i uważam że jest jedną z lepszych zabawek jaką ostatnio kupiłem (oczywiście biorąc pod uwagę moje możliwości i skromne wymagania), teraz chciałbym go zmienić na coś innego. Zainteresował mnie U10 (512MB), ale kiedy zacząłem czytać forum na jego temat to mam taki mętlik w głowie że sam nie wiem. Jedni piszą że to jest złe, inni że dobre, a to się tego nie da, a inni że się da itp. Pomóżcie proszę mi się zdecydować i zebrać do kupy kilka wiadomości na jego temat, a może macie propozycje na coś innego.

Jeżeli chodzi o U10 to przede wszystkim zainteresował mnie jego wygląd, a oprócz tego chciałbym żeby posiadał radio, dyktafon, co najmniej 512MB, żeby muza była co najmniej takiej jakości jak w moim poprzednim playerku, żeby odtwarzał zdjęcia i filmy (gierki niekoniecznie), żeby po podłączeniu do kompa można było obsługiwać go bez dodatkowego oprogramowania, najlepiej żeby był widoczny jako zew dysk i można było kopiować za pom metody złap-upuść (łatwizna), bo jeżeli chodzi o U10 to według wypowiedzi na forum widzę że różnie z tym jest i nie wiem w końcu czy można czy nie. Chodzi mi o player'a z oryginalnym firmware'm, bo tak jak wspomniałem moje wymagania nie są kosmiczne i na pewno nie będę eksperymentował z wgrywaniem czegokolwiek bo jestem z tego kompletnie lewy, nie wiem nawet na czym polega różnica między MTP, a UMS. Szukałem odp na forum ale wszędzie tylko pisze jak to zmienić, a nie co to jest i z czym to się je (chyba że źle szukałem, sorry), ale czytając niektóre odp, nie miałem odwagi zapytać. A wracając do U10 to też trochę boli mnie ta wbudowana bateria, której w razie jaj śmierci nie można wymienić i że ładowanie jest przez USB, przecież nie będę brał kompa na wczasy żeby naładować player'a!.

Bardzo proszę o jakieś obiektywne spojrzenie i odpowiedź. A jeżeli ktoś miałby ochotę mnie zbesztać że to już było, albo "cielęć źle szuka", albo coś w tym stylu to niech lepiej wcale nie pisze, zrozumiem, ale Wy też zrozumcie że nie każdy jest biegły w tych sprawach i ma w małym palcu komputer, internet i 1000 odtwarzaczy mp3 :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm... to ja moze w punktach powiem tyle ile wiem:

-wymagania jednak masz troche kosmiczne, bo malo jest playerow grajacych dobrze i obslugujacyh filmy (to wciaz tylko dodatek) :D

-konwersja z mtp (gdzoe do przerzucania potrzebny jest jakis sterownik i program) na UMS (gdzie player dziala jako pendrive) jest raczej bezstresowa w przypadku iRiverow i napewno ktos Ci tu pomoze przejsc przez to bez strachu

-nie balbym sie tez wbudowanego aku, wbrew pozorom tego typu zasilanie nie pada od tak, chociaz jesli masz juz zestaw akumulatorkow moze faktycznie warto zainwestowac w cos zasilanego wymiennymi ogniwami

-ladowanie przez USB- bez problemu w sklepie elektronicznym za 20-30 zlotych ktos zmontuje CI sieciowa ladowarke, badz tez mozna nabyc ja na allegro...

 

to chyba tyle ode mnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U10 z tego co pamiętam jest sprzedawany w polsce w wersji UMS ;]

 

a ładowarki USB nie trzeba montować - wystarczy kupić na allegro zasilacz z gniazdkiem USB do którego (zamiast do kompa) podłączyć wystarczy kabel USB odtwarzacza ;]

 

---

 

co do innych odtwarzaczy, to kiedyś był jeszcze mobiBLU DAH-1700... ale ostatnio coś go nie widzę(?) O_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biorąc pod uwagę moje możliwości i skromne wymagania
U10 to nie jest odtwarzacz, który jest kopowany przez skromne osoby z niewielkimi wymaganiami :). Nie myślałeś o jakimś T10, czy coś w tym stylu? Np. T30 można znaleźć z radiem (T10 chyba też bywa do dostania z tym dodatkiem) lub iFP795 lub 895.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kompresuje się XviD-em (DivX-em też zdaje się można...), tylko mocniej, max: video 384kbps + audio 128kbps = 512kbps (dla max. 15 klatek na sekundę) ;]

 

a 512kbps to jest około połowa przepływności, którą ma "normalny" film upchnięty na jedną płytkę ;] oczywiście mówimy o najwyższej jakości możliwej dla U10, nikt nie powiedział że nie można zrobić np. 256+96kbps albo nawet 256+64kbps ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za wszystkie odpowiedzi, chyba faktycznie zdecyduję się na T10 pod warunkiem że dostanę go z radiem( ale z tego co widzę to chyba będzie problem) Producent pisze że na jednym paluchu wytrzymuje bardzo długo, a cenowo widzę że mógłbym kupić nawet 1GB, a prawdę mówiąc zdjęcia mam w telefonie i wogóle z nich nie kożystam, a tak jak mówicie filmy to i tak tylko dodatek, wątpię żebym tego używał. Więc jeżeli możecie to napiszcie jakie mam szanse kupić T10 z radiem i po czym poznać czy jest MTP czy UMS, bo o tym chyba nie piszą. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, OK, ale myślę że w przypadku iRiver'a musiałbym mieć potwornego pecha żeby mi była potrzebna gwarancja. A co myślisz o wersji japońskiej, czy to jest bez znaczenia czy czychają jakieś niespodzianki ? Bo znalazłem na Allegro i z tego co czytałem to oerta jest dość atrakcyjna tyle że pojemność jest 512

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności