Skocz do zawartości

Superlux HD-668b


Witchinster

Rekomendowane odpowiedzi

Kabel ok 1,7 mb, Sonoleone czy jak tam sie to pisze :)

 

wtyk Neutrik,

 

podłączone pod Audiotrak Prodigy CUBE...

 

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, skąd mnie to wiedzieć ?? ;)

 

Pewnie masz rację, trafiłem na inną ofertę i mam to, co mam...

 

A jeżeli chodzi o metodologię to coś mi podpowiecie ??

 

S.

Edytowane przez Sycamor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam dwie pary,

 

niewygrzane,

 

dałem się wpędzić w zmianę kabla ufając, że to poprawi ich brzmienie, które na moje ucho i tak jest dobre, a teraz nie widzę zupełnie różnicy :unsure:

 

stąd moje pytania ...

 

Ale też może i wiek ma swoje do powiedzenia, w końcu podobno się traci z czasem zakres słyszalny ...

 

Pozdrawiam,

 

S.

Edytowane przez Sycamor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj im sie rozruszac, daj im dobre zrudło np jakis wzmak i poprawa bedzie słyszalna. Moje bez wzmaka szaleją basem a pod wzmakiem trzyma sie mocno w swoich ryzach.

 

Krótszy lepszy kabel to lepsza kontrola basu ale czy to usłyszysz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK,

 

dzięki za porady, jutro podepnę się pod ONKYO i zapuszczę z bluraya audio w DTS'ie, dam trochę czadu :) i porównam.

 

Pozdrawiam,

 

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

 

czytałem ten wątek, nie miałem na myśli dania 100 % Full Power :),

 

raczej po prostu trochę mocy, na pewno będzie więcej, jak z CUBE.

 

Ale słuszna uwaga,

 

Pozdrawiam,

 

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to ja już wybrałem:HD662F ( "F" nie przez przypadek )

 

Update 30.11.2012

W/w słuchawki dojechały. Panowie, nie znam się na osenie scen ( bliska, dalsza, z boku, za drzwiami ;-) itd. Nie potrafię ocenić

niskich-średnich-wysokich , ani ich charakterystyki. Cały mój komentarz zawierać się może w jednym zdaniu:

to nie są słuchawki, których oczekiwałem. To słuchawki,których jakości dźwięku nawet w marzeniach się nie spodziewałem- cudo!!! Dźwięk bardzo,ale to bardzo szczegółowy ( to akurat potrafię usłyszeć ), bas stosunkowo lekki, ale za to bardzo wyrażny i w tej lekkości zaskakująco konkretny, no taki przyjażnie zdecydowany. Co do sopranów, to są bardzo,bardzo wyrażne, ale i jednocześnie subtelne, absolutnie nie atakujące, choć powtarzam: dużo ich. Suma summarum: dla mnie rewelacja abstrahując nawet od ceny. Więcej, dużo więcej niż to, czego oczekiwałem.

Kupiłem w

http://www.arcadeaudio.com.pl/

Wszystko załatwione szybko i konkretnie.Polecam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak,

 

ale to jest wątek o 668 B, więc chyba by trzeba przeniesć.

 

Gratulacje z zadowolenia z zakupu.

 

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicznie są duuużo lepsze. Ale grają zdystansowanym dźwiękiem i nie tak przyjemnie - aksamitnie, jak CAL. Trzeba je w ogóle mocno wygrzać aby zaczęły grać. Ja by zmiękczyć ich brzmienie zdjąłem dumpera jeszcze i w ogóle się fajnie robiły, ale jak ktoś lubi bardziej konturowe granie to nie musi zdejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygodniejszego od CAL? I pewnie jeszcze do 200zł? Ciężko będzie... Jak dla mnie podobny charakter miały Numark PHX Pro, z tym że nie jest to jakiś upgrade dźwiękowy. Brzmienie ciepłe, średnica ocieplona, wypchnięta i taka... gładka. Góra troszkę cofnięta w stosunku do reszty. Imo bardzo dobre słuchawki. CAL są raczej wygodniejsze...

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie tak jak piszesz CAL grzeją się uszy.

 

Na superluxach też będą się grać, ale jakbyś obszył pady welurem to efekt grzania drastycznie spada i dla mnie komfort jest pierwsza klasa.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwasza klasa to jest w hd600, lekko z tyłu TSy, potem velury AKG, bayera (dt250?) i dobiero obszywane. Miałem wszystkie na uszach. Jednak stosunek ceny do komfortu mają najlepszy obszywane.

 

@fgsmkd tylko CAL sa dosc basowe czy tak ma byc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pewne pytanko dot. bardziej komputerowej sprawy.

 

Czy X-Fi Xtreme Gamer pociągnie te 668B bez problemu bez wzmacniacza, czy moze duzo jednak na tym stracą?

 

Dodatkowo, czy ktos moze testowal te sluchawki w grach z EAX'em (dla przykladu) i jest w stanie ocenic ich pozycjonowanie (ktos pytal ale na integrze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie otrzymałem swoje. Totalna kicha. Żal i rozpacz, sony za 70 zł grają dwa razy lepiej. Aczkolwiek jeszcze ich nie wygrzałem. Dam znać za jakiś miesiąc o postępach. (żeby nie było że jest to moja subiektywna opinia, bass jest głuchy, zakrywa wszystko, góry są bardzo słabe, zapomnijcie o wokalu czy gitarze elektr., środkowe pasma wychodzą najlepiej; przestrzeń jest max. 15 cm od głowy, wydaje się jakby ci ktoś grał koło ucha; słuchałem kilku utwórów Pink Floyd, na domowym wzmacniaczu)

 

Mimo wszystko jestem dobrej myśli, że będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności