Skocz do zawartości

Superlux HD-668b


Witchinster

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Miałem sprzedawać swoje HD-668B, aż pewnego dnia chyba się wygrzały i nagle przestały kłuć wysokimi dniami. Są bardzo wrażliwe na źródło, jak tylko mi się skończyło premium na Spotify, to usłyszałem ewidentną różnicę. Microforum bardzo fajnie się z nimi zgrywa, jest też spora poprawa w basie, którego bez wzmacniacza praktycznie nie było. Słuchawki robią się przyjemniejsze w odsłuchu zachowując swoją szczegółowość. Ogromna wada - tak się poci od nich głowa, że w moim przypadku nie trzeba żelu do włosów i m.in. dlatego scinam je na dość krótko ;)

Edytowane przez uncaer9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby się tak nie pocić polecam skarpetkowy mod http://pokazywarka.pl/skarpetkowy_mod/ . Na te wypustki, które opierają się na głowie w sumie też można coś założyć (niemowlęce skarpetki?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Czy ktoś podmieniał pady w 668b na te z akg k240? Myślę o "skórzanych" bo są o połowę tańsze niż welurowe, a dodatkowo nie wiem czy welur za bardzo ich nie rozjaśni. Słuchawki będą używane w produkcji dość masywnych i ciężkich brzmień elektronicznych, a chcę uniknąć sytuacji jak z Shure SRH240 kiedy były zbyt jasne i każdy mix przewalałem dołem. Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś podmieniał pady w 668b na te z akg k240? Myślę o "skórzanych" bo są o połowę tańsze niż welurowe, a dodatkowo nie wiem czy welur za bardzo ich nie rozjaśni. Słuchawki będą używane w produkcji dość masywnych i ciężkich brzmień elektronicznych, a chcę uniknąć sytuacji jak z Shure SRH240 kiedy były zbyt jasne i każdy mix przewalałem dołem. Dzięki za odpowiedź.

 

dodaj dodatkowy foam

 

dzisiejsze skórzane to już nie to co kiedyś

ja miałem welury

 

jak chcesz tanio to mam trupy pady SL do regeneracji, ta skaj to jakaś cerata

Edytowane przez retter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Niedawno zakupiłem 668b i jestem baaardzo zadowolony. Rozważałem HD330, ale akurat nie było ich pod ręką w dobrej cenie. Używam słuchawek do gry na pianinie cyfrowym, słuchania jazzu, funku, 80s popu. Po przebasowionych 681 Evo z wycofaną średnicą, w końcu coś co gra jak lubię.

 

Praktycznie od razu zdjąłem oryginalne pady i wsadziłem welury od 681, ale były trochę za luźne, więc wróciłem do ori + skarpet-mode. Dzisiaj odkryłem przez przypadek, że te małe gąbki na górze da się wysunąć, co też niezwłocznie uczyniłem posiadając wielki łeb ;) Teraz jest dosyć wygodnie, mogę wysiedzieć w nich kilka godzin bez problemu (w Evo zapomnij...). Nadal nie jest mi tak wygodnie jak w DT990 Pro, ale niedługo porównam bezpośrednio i będę pewien. Pobawię się jeszcze z miększymi skarpetami, może jakieś mechate frotte, ewentualnie zlecę kobiecie obszycie ori (z tym się wstrzymam, na wypadek, gdybym uznał, że jednak Beyery biją je bezapelacyjnie i trzeba Superluxy sprzedać).

 

Zobaczymy, czy zagrają inaczej jak będą miały te ~100h przebiegu. Osobiście w to wątpię, albo raczej - wątpię, żebym to odnotował, ciągle ich słuchając. Wiem, jak różnie w zależności od dnia, samopoczucia, czy humoru potrafi brzmieć ta sama barwa fortepianu czy gitary. Dodatkowo, czy jakikolwiek sens ma zmiana kabla, a w zasadzie przedłużki, bez wymiany tego kikuta w muszli?

Edytowane przez thepianist69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

HD668B mam już ponad tydzień. Nie są jeszcze w pełni dogrzane. Po przyzwyczajeniu się do nich ciężko jest wrócić do słuchania AH-D1100.

Do muzyki 'easy listening' świetna, lekki rock - ok. W cięższych gatunkach wypada różnie : breakcore - bardzo mi pasuje; są bardzo szybkie, przyjemnie słucha się system of a down - nie gubią się, elektroniczne brzmienia mają swój urok, chillstep jest przyjemny dla ucha, nie męczący.

Ale brakuje mi w nich mięsa - nie czuć mocy gitary w cięższych kawałkach. Poczekam aż się trochę dogrzeja, ew spróbuję pomodowac (zacznę pewnie od bass modu). Cube wystarczająco je zasila?

 

Juz wiem jakiego brzmienia szukam, musze teraz znaleźć rozsądny zestaw, który mi to brzmienie da ;x

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to nie kwestia samego basu (jeśli już to tego wyższego), ale też niższej średnicy; wykopy z kicka, ładnie przesterowane i "umięśnione" gitary, tak jakbym ich słuchał z dobrego wzmacniacza gitarowego. Może bassmod trochę w tym pomoże, a jeśli nie to będę musiał rozglądać się za kolejną parą słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innym wątku będę szukał połączenia mięsistości i szybkości, żeby tu nie zaśmiecać wątku.

 

Jak na razie podoba mi się gra HD668B. Myślę też, że to kwestia przestawienia się na totalnie inny typ gry niż AH-D1100.

 

//edit

No i kupiłem HD330 ;x

Edytowane przez grzmotek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności