Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] jakie nauszne otwarte?


Rekomendowane odpowiedzi

Ale ten kabelek jest w fajnym oplocie i jest lekki... To nie ciężki, skręcany kabel jak z HD380... poza tym słuchawki łatwo napędzić... przenośnym grajkiem. Ale przedmówcy mają rację. Nawet do K 420 polecałbym zmienić źródło bo wcześniej nie popatrzyłem, że to ma grać z creative'm :blink:

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KSC75 nawet z creativem którego masz w opisie zagrają miło :)

Do lepszych słuchawek takich jak AKG k420, zmieniłbym też źródło.

 

Ale przedmówcy mają rację. Nawet do K 420 polecałbym zmienić źródło bo wcześniej nie popatrzyłem, że to ma grać z creative'm :blink:

 

na razie mam wysłużonego creativa ale nie powiedziałem że mają z nim świetnie zagrać.

wiem że player jest do zmiany.

ale najpierw słuchawy potem player.

Edytowane przez blaster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw bym na Twoim miejscu zmienił odtwarzacz na dobrze grający z akg k450( bo to są naprawdę dobre słuchawki) a potem dokupic otwarte pasujące do nowego playera.

nie sprzedałem k450 ze wzgledu na dźwięk lecz na komfort odsłuchu ze słuchawek zamkniętych, który - jak się okazało - w moim przypadku zupełnie odbierał przyjemność ze słuchania ulubionej muzyki. kilkakrotnie po odsłuchu od 30 min do 45 min głowa bolała mnie przez prawie 2 dni. dlatego szukam dobrych otwartych portable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W k540 przewód ma długość 3m a maja się nadawać do zastosowania przenośnego, więc odpadają.

 

K540 z dowolnego grajka przenośnego zagrają najwyżej na 25% możliwości. Bez wzmacniacza ani rusz.

 

Koss KSC75, Aiwa Shellz, AKG K 420, Sennheiser PX100-II... nic więcej nie przychodzi mi do głowy. Gdybyś trochę dołożył i chciał zamknięte to zdecydowanie Sennki PX360

 

PX360 to ten sam przypadek, co K540. Bez wzmacniacza bieda, z apmem - rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wstępnym researchu moją uwage przykuły jedynie akg k420 i sennheiser hd238 precission.

a może znacie coś lepszego od nich?]

 

audio technica to chyba same zamknięte robi w portable, może się mylę. denon podobnie. co tu jeszcze wziąć pod lupę?

Edytowane przez blaster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o audio technica AH-D510?

Wprawdzie napisano, że mają budowę zamkniętą, ale moje pytanie głównie dotyczy systemu akustycznego, jaki w nich (pewnie również w innych modelach ath) zastosowano.

cyt.: "Optymalizacja akustyczna - równowaga ciśnienia przed i za membraną jest wyrównywana w celu osiągnięcia optymalnych właściwości akustycznych" - czy to tylko przechwałki, czy większość zamkniętych (np k450) posiada podobne rozwiązania i efekt ciśnienia na głowę jest podobny?

 

Trudny temat zarzuciłem, ale może są jakieś opinie o ath oraz jakieś propozycje?

 

akg k420 czy sennheiser hd238p?

czy warto rezygnować z miękkiego pałąka w hd238p na rzecz k420?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem K420 całkiem nienajgorzej leżą na głowie, nie nosiłem ich co prawda parę godzin bez przerwy ale sądzę że dałoby radę. ATH-SJ5 są zdaje się dosyć łatwe do napędzenia (proszę o poprawkę ewentualnie) a przy odpowiednim źródle brzmią naprawdę bardzo fajnie. Fakt izolują i są zamknięte ale nie cisną w łeb jak 518stki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wybralibyście spośród poniższych otwartych nausznych?

proszę o uszeregowanie od 1 do 5 :

AKG K420

SENNHEISER HD 238 PRECISSION

SENNHEISER PX 100 II

AKG K530

AKG K520

 

a może jakieś inne otwarte?

 

Aha... jeszcze jedna sprawa. Docelowo mają grać z clipem+ lub innym grajkiem w tej cenie. Jak kupię słuchawki to się dopiero zastanowię konkretnie nad playerem.

Nie chcę się wganiać w dodatkowe urządzenia takie jak wzmacniacz słuchawkowy.

Czy w tym kontekście jest sens kupować słuchawki pokroju K530,K520?

 

Zapraszam do oceniania.

Edytowane przez blaster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K530 nie napędzisz za Chiny z portable. Period.

 

K520 clip uciągnie i IMO połączenie będzie bardzo ciepłe i gęste

Jako ostatnie z całej paczki rozważał bym HD238, ale tylko z pozycji "renomy" sennheiser'a bo niestety tych HD nie miałem okazji słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K530 nie napędzisz za Chiny z portable. Period.

 

nawet taki cowon d2:

product_feature_head2.gifMoc Wyjściowa 37mW + 37mW 16 Ohm słuchaweksobie z nimi nie poradzi?

O rany... Miałem D2 i K530 i było to jedno z najgorszych połączeń... Nie sugeruj się mocą i impedancją, gdyby to było tak proste to wszystkie słuchawki grałyby dobrze z każdego playera. K530+D2 = cicho, brak basu, brak sceny, dźwięk płaski bez życia i suchy.

 

K530 potrzebują źródła stricte stacjonarnego i to bardzo mocnego. Generalnie pod modowanym Beresfordem zaczynały dopiero pokazywać coś tam konkretnego.

Nie miałem okazji sprawdzać ich na niczym mocniejszym bo zaraz po tym jak stwierdziłem że taki beresford jest ledwo w stanie je uciągnąć odpuściłem budowanie toru za kilka tysięcy pod słuchawki za 300zł i zwyczajnie je sprzedałem.

Edytowane przez piotrus-g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K530 potrzebują źródła stricte stacjonarnego i to bardzo mocnego. Generalnie pod modowanym Beresfordem zaczynały dopiero pokazywać coś tam konkretnego.

 

1. I żaden wzmacniacz słuchawkowy np. FiiO E5 (Moc wyjściowa: 150mW (16 Ohm) 12mW (300 Ohm)Zalecana impedancja słuchawek: 16Ohm - 300Ohm) też nic tu nie zmieni?

2. Jaki jest sens używania przenośnych wzmacniaczy słuchawkowych skoro i tak nie napędzą "dużych, mocnych" słuchawek a większość odtwarzaczy bez wspomagania poradzi sobie ze słuchawkami portable i dousznymi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K530 potrzebują źródła stricte stacjonarnego i to bardzo mocnego. Generalnie pod modowanym Beresfordem zaczynały dopiero pokazywać coś tam konkretnego.

 

1. I żaden wzmacniacz słuchawkowy np. FiiO E5 (Moc wyjściowa: 150mW (16 Ohm) 12mW (300 Ohm)Zalecana impedancja słuchawek: 16Ohm - 300Ohm) też nic tu nie zmieni?

2. Jaki jest sens używania przenośnych wzmacniaczy słuchawkowych skoro i tak nie napędzą "dużych, mocnych" słuchawek a większość odtwarzaczy bez wspomagania poradzi sobie ze słuchawkami portable i dousznymi?

 

Mam wrażenie że nie przeczytałeś tego co Ci napisałem. Nie sugeruj się liczbami! Gdzie jest w takim razie niepodawana przez Ciebie skuteczność słuchawek, gdzie funkcja impedancji do częstotliwości, gdzie impedancja wyjściowa wzmacniacza? Zrozum, że dwie liczby nie powiedzą Ci "jak trudno napędzić słuchawki"

@2. Dlaczego? Powody są różne np żeby poradzić sobie z za wysoką impedancją wyjściową wzmacniacza. Czy z za małą ilością mV albo mA na wyjściu odtwarzacza. Poza tym E5 to nie jest koniec, a początek wzmacniaczy słuchawkowych, produkty z górnej półki poradzą sobie nawet z takimi słuchawkami które bardzo trudno napędzić. Pytanie tylko po co nosić jako portable HD580 czy K701.

 

Moja rada jest taka - jeśli masz K530 to je sprzedaj i znajdź sobie coś lepszego i łatwiejszego do napędzenia.

Jeśli jeszcze nie kupiłeś K530 to sobie odpuść (wiem że ładnie wyglądają). Ale uwierz mi że one są słuchawkami do domu, a nie na spacer po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności