Skocz do zawartości

Zbiorowe zamówienie Xears


ichris

Rekomendowane odpowiedzi

I jak Panowie te naturki? Z czym się dobrze zgrywają?

 

Tak samo jak TD-III czyli przede wszystkim Cowony i ipody. Z Sony X który jest neutralny w odróżnieniu od niższych modeli też jest ok. Co ciekawe - pewnie ze względu na spore pokłady funu - znośnie grają z większością telefonów...

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli byłaby taka możliwość, też bym się radośnie szarpnął na nowe słuchaweczki pewnie, tylko teraz pytanie - jeśli XT2 PRO by były w podobnej cenie - czy XT2 PRO, czy też TD-III...

hmm, XT2 nowsze i na 100% z plecionką, chociaż TD3 w nowej edycji też ma ją mieć, ciężka sprawa :P

 

Pozostaje jednak ciągle pytanie, czy ktoś testował kossy sparki plugi i może je porównać do TD-III ;] (kiedyś miałem ep-630, imho spark plug lepiej grają)

Edytowane przez dark_skeleton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją chwilę chwały na tym forum miało już wiele słuchawek i playerów, ale wszystko wskazuje, że hype na xearsy jest uzasadniony. Z recenzji wynika, że dzieli je przepaść na korzyść xearsów. Co do wyboru tdIII vs xt2 wg. mnie warto zaryzykować z xt2. Sam mam Cowona e2 i własnie w nie bardziej skory jestem celować. Jeśli Nature dzielą ten sam przetwornik z xt2, a nature gra wg. ichrisa bardzo podobnie do tdIII to raczej wszystko będzie tu mocno podobne, ale kto wie. Czasem słuchawki z różnych półek cenowych dzielą ten sam przetwornik i efekt jest różny.

Edytowane przez AiVaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie będzie TD-III w wersji z plecionym kabelkiem to wybór dla mnie prosty, jeśli jednak będzie - zostaje jeszcze różnica w wyglądzie i budowie, TD-III są drewniane, a XT2 wyglądają na plastik bądź aluminium. Jedyne, co przemawia jeszcze na ich korzyść w obecnej chwili to to, że są najnowszym produktem firmy :) Zobaczymy, na razie mam nadzieję, że będzie kolejna tura zamówień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nadchodzą ciężkie chwile, musze podjąć decyzję co zrobic z moimi xearsami. Bardzo je lubie, ale przez brak odpowiednich tipsów stają się one dla mnie nie do uzytku. HED16 są przyjemne, wygodne... ale uzywając ich, ułożenie słuchawek w uszach zajmuje mi 10-20s., a izolacja jest marna, na tyle, ze trudno mi ich uzywac w autobusach/pociągach. Polećcie coś dobrze izolującego do nich... będzie grało z tym co widać w sygnaturce, czyli iPodem video, ew. z Clipem+, ale z nim znacznie mniej sie lubi, wiec raczej nie(chyba, ze tipsy cuda zdziałają). Z góry dzięki!

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nadchodzą ciężkie chwile, musze podjąć decyzję co zrobic z moimi xearsami. Bardzo je lubie, ale przez brak odpowiednich tipsów stają się one dla mnie nie do uzytku. HED16 są przyjemne, wygodne... ale uzywając ich, ułożenie słuchawek w uszach zajmuje mi 10-20s., a izolacja jest marna, na tyle, ze trudno mi ich uzywac w autobusach/pociągach. Polećcie coś dobrze izolującego do nich... będzie grało z tym co widać w sygnaturce, czyli iPodem video, ew. z Clipem+, ale z nim znacznie mniej sie lubi, wiec raczej nie(chyba, ze tipsy cuda zdziałają). Z góry dzięki!

 

Tipsy Sensorcom są podobno świetne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie godzinkę temu odebrałem swoje Nature N3i i muszę przyznać, że jestem wielce rozczarowany. Mam nadzieję, że po wygrzaniu będzie dużo lepiej, bo jak na tę chwilę słuchawki są dla mnie przekreślone. Ja tutaj słyszę sam bas :( i nie spodziewałem się, że są aż tak olbrzymie.

 

BTW. ten kontroler do ipoda/iphona działa na touchu w sposób: 1x klik - play/pauza; 2x - piosenka do przodu; 3x - piosenka w tył <-- czyli tak jak w (prawie) każdym normalnym innym pilocie do ipod/iphone. szkoda ze nie ma klawiszy ciszej/ głośniej.

Edytowane przez kubin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie godzinkę temu odebrałem swoje Nature N3i i muszę przyznać, że jestem wielce rozczarowany. Mam nadzieję, że po wygrzaniu będzie dużo lepiej, bo jak na tę chwilę słuchawki są dla mnie przekreślone. Ja tutaj słyszę sam bas :( i nie spodziewałem się, że są aż tak olbrzymie.

 

Moje dziś przyszły , jako basshead jestem zadowolony, ale troche mało góry jest .. za to N3i działają z moim Tabem czego się nie spodziewałem , z clipem+, z cowonem X5 , a z SGS oczywiście nie ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, one są ciepłe, funowe ale basu mają mniej niż np. NE-6 czy NE-700x. Jak wysuniesz jacka tak o 0,5 mm to będzie działać, przynajmniej tak jest u mnie w Samsungu Spicy.

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie trochę buczący i rozlewający się w porównaniu do Xears. Kiedys taki lubiłem ale teraz wolę krótszy, dynamiczny, coś pomiędzy Xearsami a K 370 byłoby idealne.

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrSheep, ktore masz na mysli? Ktore się nadadzą? Bo mam tri-flange, multifilamental, jeszcze jedne idą... ale tulejka jest T-100, a xearsy...wiadomo, t-400. Pure-sound?

 

Właśnie o PureSound mi chodziło ;)

 

ok, dzięki. To wstrzymam się ze sprzedażą xearsów, poczekam aż tipsy dotrą do ludzi, w przyszłym tygodniu powinien być wysyp w komisie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo pogłębiony i rozleniwiony ten bas. Faktycznie przyjemne zniekształcenia. Kontroli im brakuje, ale za to są bardzo zrelaksowane, pozbawione drażniących niespodzianek, sybilantów itp. Do spokojnej muzyki myślę idealne. Bardzo miło odpocząć, po agresywnym graniu cxów :)

 

Muszę przyznać ze bardzo wygodnie się ich używa. Łapią seala tak o. Świetne słuchawki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra recka Aza, jedna z lepszych jakie ostatnio czytałem. Zasłużony plusik.

 

dzięki, dzięki. lepiej powiedz czy się zgadzasz mniej więcej z tym jak grają, zawsze Twoje zdanie i moje to jakiś punkt widzenia dla innych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same słuchawki mają dość duży „tyłek”

 

Przesadzasz trochę, są w sam raz. Duży tyłek mają K 370 albo Nature.

 

Polecam męski wokal - jak dla mnie brzmi idealnie, bowiem twardo, męsko i trochę jakby brutalnie.

 

OK zgadzam. Piszesz, że z damskim jest gorzej... Hmm... z damskimi jest tak, że Katie Melua czy Norah Jones brzmią również całkiem dobrze. Trochę gorzej brzmi kobiecy wokal w mocniejszych utworach np. Paramore.

 

scena w tym przypadku zadziwia w tej cenie. Jest dość szeroka, efekt głębi jest w sumie dostateczny. Kształt przypomina taki pół księżyc wyginający się od uszu.

 

Wow... takie same odczucia:)

 

wysokich jest w miarę, jednak są one dalej stłamszone

 

No tak, w niektórych kawałkach niestety tak będzie, że nie tylko góra ale również średnica zabrzmi jakby była za kotarą. Urok ciepłych, funowych słuchawek. Jak się ktoś przesiądzie z jasnych doków to będzie przez jakiś czas odczuwał dyskomfort mniejszej "wyrazistości" dźwięku. TD-III mają bardziej zaokrąglone dźwięki, nie są ostre przez co potrafią sprawiać dać tak dużo radochy co odbija się pewnym kosztem m.in w szczegółowości.

 

Niskiego jest w miarę duża ilość (...) Średniego basu jest tutaj dość dużo

 

No właśnie... w słuchawkach za tak niewiele mamy praktycznie kompletny bas. Nie ma braków niskiego (Eterna) czy średniego (HD 380)... pewnie w znacznie droższych dokach jest on jeszcze dynamiczniejszy i ma większą różnorodność. Ale np. w NE-700x bas wydawał mi się trochę rozlazły, mniej precyzyjny i zbyt nachalny w porównaniu do tego z TD-III.

 

Nie wiem czy zauważyłeś ale jak tak, że warto dać im czas. Te 100 h po wyjęciu z folii powinny pograć. W tym czasie ułoży się przetwornik i przyzwyczai mózg. Zbyt fajne doki, żeby wywalać je do komisu po 2-3h.

 

Jeszcze raz gratulację Aza.

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja je wygrzałem tak od razu za 150 h, pograły u mnie z jakieś 50 jeszcze. fakt- one grają tak gładko dość. wg. mnie jeśli ktoś chce fun to tutaj stosunek jakość/cena jest po prostu zabójczy.

 

ps. ne-700- wydawały mi się po prostu bardziej misiowate jakby, takie pluszowe.

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to były takie ciepły kluchy i to z taczem... :ph34r: Może dlatego, że ostatnio częściej słucham K 370.

 

 

bardzo możliwe. fakt że akurat xears są ciemne, ale mają to coś w sobie i powietrze w scenie. nowe nuforcy są po prostu ciepłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności