Skocz do zawartości

Zbiorowe zamówienie Xears


ichris

Rekomendowane odpowiedzi

Przykład Cressida - 6am dałem specjalnie gdyby ktoś miał wątpliwości co do pojęcia "niski bas". Muszę się również przyznać, że źle zrozumiałem Twoje polecenie GigereE.

 

Tak się właśnie bardziej wsłuchałem i muszę przyznać, że trochę przesadziłem z tym zdecydowanie. Właśnie tak zarzuciłem sobie kilka gatunków po kolei na jednych i drugich słuchawkach i ta różnica nie jest aż taka wielka ale nadal jest na korzyść FA. Tak więc GigereE to moje stwierdzenie odnosiło się do tego, że TDIII grają trochę punktowo tym basem a Eterny po prostu głębiej (np. w przypadku tych Cressida - 6am na Eternach słychać to zejście, a na Xears tego nie uświadczyłem). Nie jest to kolosalna różnica ale zawsze mały plusik dla FA. Co jak co ale akurat w rocku TDIII sprawdzają się lepiej.

 

Widzę, że mnie Ichris naciskasz to może powinienem wygrzewać je dalej żeby było 150h a nie 90. AKG 370 nie słuchałem bo mnie obsesyjnie w nich przeraża ten z a s r a n y mikrofon czy cokolwiek tam zwisającego na tym kabelku. Nie jestem w stanie ich kupić właśnie przez to coś więc o ile ktoś mi ich nie użyczy to ja na pewno ich nie kupię ani nie wysłucham laugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem parę dni te AKG, grały świetnie ale kabel straszny - baaardzo przenosi microphonics, tipsy do doopy a wtyczka taka, że może się popsuć od samego patrzenia. Tak więc to coś ekstra na kabelku to małe piwo. Jednak dźwiękowo bardzo fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troy92- różnica tylko polega na tym że słuchałem na wielu sprzętach i tylko :flo stwarzał u nich taki bas, trzeba brac pod uwagę właśnie sflo.

 

co do xearsów- ostatnio porównywałem je z nowymi nuforcami i ne-6. Ne-6 kładą w całej linii- przed wygrzaniem- zostawały z tyłu- moje mają już jakieś 90h też. co do nowych NF- nowe nuforcy mają słąbszy mid bass, są bardziej miśkowate i mają jaśniejszą średnicę. Dla mnie mogą spokojnie z nimi konkurować.

 

Na czym wam się najlepiej ich słucha? dla mnie na bi-flangach. testowałem też na innych gumkach- np. białe od mee, pinaki rózne itp- wszystko dodaje bas i powstaje go za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem (umiarkowanym :D ) bassheadem więc dodające bas Thomsony sprawują się idealnie ;) Wytłumiają dodatkowo efekt mikrofonowony. Chyba kupię K 370 to będę miał porównanie z Xearsami na E2, N2 i może taczce. Do kompletu przydałyby się nowe NF... pożyczyłby ktoś na parę dni z dobrych forumowiczów? Tak za jakieś 2 tygodnie jak E2 wróci z serwisu... :rolleyes:

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem- białe gumki czy to od nokii czy od mee- dodają nie potrzebnie basu. Na flangach jest więcej powietrza itp. I nie sadzę by te gumki thomsona cokolwiek zmieniły- bo akurat miałem cały asortyment różnych gumek do dyspozycji, brakowało sony hybrids tylko :D

 

Ja jestem (umiarkowanym :D ) bassheadem więc dodające bas Thomsony sprawują się idealnie ;) Wytłumiają dodatkowo efekt mikrofonowony. Chyba kupię K 370 to będę miał porównanie z Xearsami na E2, N2 i może taczce. Do kompletu przydałyby się nowe NF... pożyczyłby ktoś na parę dni z dobrych forumowiczów? Tak za jakieś 2 tygodnie jak E2 wróci z serwisu... :rolleyes:

 

to wszystko tłumaczy:) co do nowych nuforców- brzmią dosyć podobnie, tylko ze nuforcy mają inną fakturę basu i są bardziej takie miśkowate, aksamitne.

 

Teraz po tylu godzinach grzania mogę powiedzieć że mi się podobają słuchawki, nawet bardzo.

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie thomsony w porównaniu biflange dodawały bassu zarówno w xearsach jak i w ne6 (nadal porównując do biflange) także chyba jednak zmieniają

 

 

zwykłe też proste gumki dodają basu czy białe silikony od mee czy nokii. jestem ciekaw bi-flangów z sa-1 czy re-0

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One właśnie są fajne, że za wiele nie zmieniają :) A przy tym są mega wygodne. W moim przypadku deczko pogłębiają bas i trochę dodają ilości. Dla mnie Hybridsy były kiepskie, niewygodne i dodawały sporo, dużo więcej basu niż thomsony czy tipsy od MEE, które również wysoko cenię.

 

Teraz po tylu godzinach grzania mogę powiedzieć że mi się podobają słuchawki, nawet bardzo.

 

A pisałem, że słuchawki pełnię możliwości uzyskują po 100-150h grania to nie wierzą ;)

 

 

Ne-700x mają średnice przetwornika 8mm natomaist TD-III wg różnych źródeł 9mm albo 10mm. Nie wiem na ile to może mieć wpływ ogólnie na jakość dźwięku ale chyba technicznie już na starcie Xearsy mają przewagę.

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duże gumki z she9500 imo dobre jakościowo ,bassu nie dodają. thomsony za to już tak.

 

innych biflangów niż te dodane do xearsów ni mam, no chyba że u rodziców gdzieś się biflange z ne6 ostały chociaż wydaje mi się że mogą być wywalone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygoda średnia, bardziej wkurza kabel który jest dość sztywny, przez to podatny na efekt mikrofonowy bardzo. Teraz mamy wiatr ostatnio to w ogóle są jazdy :D

 

ps, mimo że shufelka jest dość ciepła i basowa to ładnie się zgrywają, zobaczymy co będzie przy clip+, i jeszcze muszę dłużej posłuchać na hd2 :)

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O0, ciekaw jestem jak gra z clip+. Są opinie, że ten grajek gra bardzo "wiernie" a dla innych: "płasko" i "nudno"... Może Xearsy jakoś go rozruszają. Aza, kabel w K 370 chyba jest bardziej podatny na ten efekt? przynajmniej ja to tak zapamiętałem.

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi mikrofonowy w ogóle nie przeszkadza, ale może to dlatego że pod tym względem nie jestem wymagający zbytnio. bardziej to że góry nie moge podnieść bo zaczyna syczeć, na 0 (8khz) nie jest źle. clipsa mi brakuje za to. wziąłbym sobie z ne6 ale kumpel bedzie ode mnie je brał pewno i nie chce mu uszczuplać zestawu. no i wracając do słuchawek to z tymi biflange spore krowy z nich.

 

z tymi biflange jest tak że delikatnie włożone odejmują spoooooro bassu i nie grają jak studnia (tak miałem z Lkami thomsona - studnia, mki już spoko), a wystarczy lekko 'dokręcić' a wraca bass, jednak nadal mniejszy niż w jakichkolwiek innych tipsach które mam obecnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również w ogóle nie narzekam na ten efekt w Xearsach. Mnie jeszcze żadne bi-flangi nie podeszły. Może jedynie short-bi-flangi od MEE. Jest mozliwość zakupu takiego klipsa ale cena nie jest jakaś atrakcyjna. Chyba od NE-6 u lawrence'a 15zł + kw. Bez tego jednak ciężko żyć/słuchać ;)

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie udalo wcisnac silikonowe biflange od re2 :D Moim zdaniem nie jest zle (co bylo do przewidzenia bo w koncu sa calkiem dobrej jakosci), sa wygodniejsze , troche mniej basu (niestety traci tez troche impakt), dobra scena, srednica troche bardziej wyrazna, mniejszy driver flex

Niestety sa troszke za duze i nie wchodza zbyt gleboko :P

Edytowane przez Razzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.. jak dla mnie słuchawki bardzo fajnie z moim clix2, szczególnie z Thomsonami.. dużo lepiej.. gumki z kompletu totalnie się nie nadają do niczego, jeszcze się nie spotkałam z tak kiepskim dobraniem ;)

 

A tak w ogóle.. po tym jak się okazało że problem jest z moim mp3 (clix2) z gniazdem słuchawkowym, to chociaż póki do końca nie poleci nie planuję zmieniać, to co byście polecali jako idealny player do xears TDIII (posiadam jeszcze Sony Ex85, philipsy SHE9500, creative zen aurvana - wiadomo jednak że nacisk bym chciała żeby jak najlepiej do xearsów)?

Rozejrzałabym się ;)

Edytowane przez alternativ_e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obroniłem się :D

 

Z tej okazji mogę zorganizować jeszcze jedną turę ale mniejszą na jakieś 6 par TD-III/TD-II jeśli byliby chętni :) Jednak proszę o decyzję do piątku.

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności