Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Jakie dokanałówki wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :-)

Przymierzam się do zakupienia słuchawek dokanałowych za max 350zł. Jakie słuchawki polecacie? Zależy mi na naprawdę świetnym dźwięku, najlepszym do tej kwoty. Słucham mocnego rocka, progressive rocka i metalu i spokojnych utworów. Cieszyłbym się gdyby w słuchawkach bas był ładny (taki jak powinien czyli krótki i długi w miejscach, gdzie taki ma być) ale żeby nie dominował nad resztą dźwięków. Bardzo zależy mi aby tony wysokie nie syczały (jak to ma miejsce w moich aktualnych słuchawkach - Creative ZEN Aurvana) i nie męczyły ucha. Mile widziane byłyby też grube wkładki, które dawałyby efekt zassania i dobre wytłumienie (ale bez tego też mogę przeżyć). Chciałbym aby ogólnie sprawiały wrażenie miękkiego i przyjemnego dźwięku.

 

Ze wszystkich słuchawek, które widziałem w internecie i po przeczytaniu recenzji myślę że najbardziej mogą przypasować mi Phonak Audeo. ( właśnie, czym różnią się wersje Audeo? 012, 122 itd.?)Macie lepsze propozycje? Może Denony AH - C551 albo AKG K - 370 to lepszy wybór? Co myślicie tez o Sony MDR - NC 22?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszczególne modele Audeo różnią się zawartością zestawu (012 mają tylko jedną parę filtrów, brak prowadnic, przyrządu do wymiany filtrów itp). 022, 122 i 121 mają też mikrofon. Zresztą zobacz sam - http://sonusmobile.pl/product-pol-85-Sluchawki-Audeo-PFE-012-Perfect-Bass.html

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audeo lubią ciepłe źródło. Z Fuze i z E2 mi fajnie grają... ba, coraz bardziej mam ochotę zaryzykować stwierdzenie że z Fuze lepiej. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andre, zależy kto co lubi. Czy lepiej? Po prostu inna rodzaj sceny, specyficzny sposób prezentacji na śrendnicy. Moim zdaniem szczerze zależy to od gustu ;)

Wiem wiem wiem... ;) Dlatego mówię że mam ochotę zaryzykować stwierdzenie.

A tak szczerze to stawiam że jak Autor nie miał czegoś ciut lepszego wcześniej to każdy porządny grajek z Audeo zrobi na nim wrażenie. Sam tak miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem ZEN Aurvana i nie robią one na mnie żadnego pozytywnego wrażenia. Poza tym jestem przyzwyczajony do porządnego dźwięku w głośnikach (tak, wiem że dużo wspólnego to ze sobą nie ma) i byle jakie brzmienie zawsze wychwycę dlatego chce możliwie najlepszy odtwarzacz do tych słuchawek/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audeo lubią ciepłe źródło. Z Fuze i z E2 mi fajnie grają... ba, coraz bardziej mam ochotę zaryzykować stwierdzenie że z Fuze lepiej. :D

 

Ja chwilkę słuchałem Audeo z Fuze i bardzo fajnie to brzmiało. To nawet jest logiczne bo E2 nie jest tak ciepły jak Fuze a jak wiadomo Phonaki to lód ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audeo lubią ciepłe źródło. Z Fuze i z E2 mi fajnie grają... ba, coraz bardziej mam ochotę zaryzykować stwierdzenie że z Fuze lepiej. :D

 

Ja chwilkę słuchałem Audeo z Fuze i bardzo fajnie to brzmiało. To nawet jest logiczne bo E2 nie jest tak ciepły jak Fuze a jak wiadomo Phonaki to lód ;)

 

Jesli phonaki to lod, to czym sa re-2 ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano dostałem Phonaki. Muszę przyznać, że opłacało się wydać te 320zł. Słuchawki są porządnie zrobione, ładnie wyglądają, dźwięk mają przyjemny, racja zimny ale daje radę, trochę zbyt mocne wysokie tony ale nie jest źle. Praktycznie nie słychać w nich żadnych zakłóceń. Dźwięk jest czysty i miły a scena świetna. Największym minusem dla mnie jest to, że bas jest zbyt cichy. Czekam jeszcze na MP4, z którym mam nadzieję będą grać jeszcze lepiej.

Niestety przysłano mi chyba popsute słuchawki ponieważ na początku prawa słuchawka przy głośniejszych dźwiękach lub utworach, gdzie jest dużo basu charczała u stało to ale gdy wyszedłem z nimi na dwór co chwilę dźwięk się przerywał, w domu przy mocnych ruchach kablem też tak się dzieje. Obawiam się, że kabel jest uszkodzony od środka. Czy jest możliwe, że stare już mp4 ma jakiś problem z łączem lub coś podobnego, i że wsadzeniu słuchawek w Fuze wszystko będzie w porządku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja zimny ale daje radę, trochę zbyt mocne wysokie tony

 

Mówisz tak o wersji 012 z zielonymi filtrami? :o Niech nie przychodzi Ci do głowy kupno szarych filtrów, bo wysokie wwiercą Ci się w głowę.

 

Co do kabla, uszkodzenia gniazda raczej zdarzają się raczej rzadko, ale nie wierzę, że nie możesz słuchawek sprawdzić na komputerze czy telefonie z wyjściem minijack. Jeśli problem będzie występował - wina słuchawek.

Ładny wygląd - no cóż, over ear wygląda dla mnie dziwnie, dobrze, że spod moich włosów wystają tylko kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phonaki są malutkie i bardzo dyskretne. Ja nie lubię over-the-ear ale w tym przypadku wygląda to nawet profesjonalnie. Może jakieś zabrudzenie było i dlatego przerwało kilka razy - jeśli problem się powtórzy to wtedy zareklamujesz. Zielone filtry są tragiczne - zainwestuj w czarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą podłączyłem do komputera i problem się nie powtórzył. Ale wydaje mi się, że to jednak wina kabla bo gdy majtam kablem, wtedy przerywa. Przy komputerze po prostu mam na to zbyt mało miejsca. A czym się różnią zielone od czarnych? Co poprawiają w dźwięku? W tej chwili raczej nie dam rady kupić, najszybciej za kilka miechów.

Poza tym ciężko znaleźć same filtry bez słuchawek w internecie a na mieście nie ma szans na znalezienie czegoś takiego.

Edytowane przez Manquegriot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety przysłano mi chyba popsute słuchawki ponieważ na początku prawa słuchawka przy głośniejszych dźwiękach lub utworach, gdzie jest dużo basu charczała u stało to ale gdy wyszedłem z nimi na dwór co chwilę dźwięk się przerywał, w domu przy mocnych ruchach kablem też tak się dzieje. Obawiam się, że kabel jest uszkodzony od środka. Czy jest możliwe, że stare już mp4 ma jakiś problem z łączem lub coś podobnego, i że wsadzeniu słuchawek w Fuze wszystko będzie w porządku?

 

A nie możesz podłączyć ich do byle czego (telefon/wieża/telewizor) i sprawdzić czy też problem występuje? Jak problem dalej występuje to odeślij na gwarancję, ale myślę, że jest to jakieś uszkodzenie, a słuchawka może za chwile w ogóle paść.

 

EDIT: Ups, nie zauważyłem, że już sprawdziłeś. Jak ruszasz kablem i występuje problem to znaczy, że ewidentnie jest jakaś wada i podlega to gwarancji, więc ja bym od razu odesłał na gwarancję.

 

Filtry możesz kupić tutaj - http://sonusmobile.pl/firm-pol-1264031360-Phonak.html Warunkiem do zakupu jest jednak kupno słuchawek u Sonusa.

 

Czarne uwypuklają wysokie tony, szare średnie, zielone bas. Zielone podobno są najgorsze, ale nie powiedziałbym, żeby jakaś kosmiczna różnica była w porównaniu do szarych/czarnych. Niemniej jednak imo najlepiej Audeo gra na szarych filtrach.

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi Ci o słuchawki od SE to chyba trochę przesadziłeś. U mnie przy podłączeniu do ok 5 letniej mp4 Phonaki graja o niebo lepiej od tych od SE i o wieele lepiej od moich starych Creative ZEN Aurvana a mam właśnie zielone filtry.

A co do filtrów to czytałem w recenzjach, że zielone po prostu obniżają głośność tonów wysokich i dzięki temu mamy wrażenie głośniejszego basu a jakość dźwięku pogarsza się tylko ociupinkę więc mi to nawet pasuje. Pisałem już, że jak dla mnie wysokie tony są zbyt mocne.

Edytowane przez Manquegriot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielone filtry obniżają wartość tych słuchawek do poziomu słuchawki telefonicznej. Wiem co mówię bo miałem ten sprzęt ponad 4 miesiące i kilka razy zakładałem zielone filtry za każdym razem nie mogąc się nadziwić o co w nich chodziło producentowi. Niestety tylko o marketing i nabicie kasy bo jakości w tych filtrach nie ma za grosz. PS. w szarych i czarnych góry będzie więcej.... ale ogólna jakość dźwięku wzrośnie o kilka klas - jakbyś posłuchał to przyznałbyś mi rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności