Skocz do zawartości

Karta dźwiękowa do CAL!


Dirian

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad kupnem karty dźwiękowej do kompa. Obecnie mam integrę Realteka w płycie Gigabyte (nie pamiętam modelu, a nie ma mnie w domu, więc dokładnie nie podam póki co, ale płyta budżetowa). Podstawowe pytanie jakie się pojawia - czy zauważę różnicę gdy kupię kartę za około 100 zł? Nie miałem nigdy dźwiękówki, dlatego pytam. Karta będzie używana z CAL, głównie do słuchania muzyki i grania w CS'a. Wiem, że CAL nie są mistrzowskie do grania, ale źle nie jest.

 

Ma sens taka inwestycja? Jeżeli tak to proszę o jakieś typy. Budżet w granicach 100 zł, im mniej tym lepiej, ale w ostateczności mogę z 30 zł dołożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

ja używam CAL! z asusem dx/xd wiem, że to więcej niż 100 zł, ale może postaraj się gdzieś używaną dostać, lub model asus d1. Sam byłem trochę sceptyczny, myślałem, że nie będę słyszał żadnej różnicy miedzy integrą a asusem. Teraz rozkoszuje się muzyką :) Różnica jest słyszalna, nie jest to autosugestia bynajmniej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem różne Realteki, ogólnie słuchawki do 50zł brzmiały ok, powyżej 100zł brzmiały już bardzo słabo, dalsze podłączanie coraz lepszych (i zazwyczaj wymagających) słuchawek pogarszało jedynie odbiór, eksponując wady źródła. O ile różnica między integrą a kartą za ok 100zł (Extreme Music) jest, to porównując je do przenośnych odtwarzaczy wg mnie szału nie ma. Przykładowo Extreme Music czy Xonar DX (ten drugi jest lepszym wyborem, wg mnie optymalne minimum jeżeli chodzi o zmiane karty z integry na "coś lepszego") dają różnice w dźwięku i do łatwych do napędzenia słuchawek stykną. Patrząc jednak na możliwości i jakość dźwięku to taki Clix wypada wg mnie lepiej niż creative, v39 dźwiękowo oferuje wiecej niż Xonar DX (i lepiej pędzi bardziej wymagające). Jak dla mnie ekonomiczne rozwiązanie w przypadku karty nie ma sensu, już lepiej rozglądać się za używanymi z lepszych bo różnica np między Creativem za ~100-120zł a DXem za ~200zł jest spora, ale różnica między DXem a NG98 MKII który mam teraz jest jeszcze większa. Jeżeli do słuchawek to ja bym bardziej szukał Daca ze wzmakiem słuchawkowym, bez masy wejść, wyjść i zbędnego oprogramowania. Sytuacja wyglądałaby inaczej jakbyś słuchał na głośnikach. Przykładowo tanie zestawy 2.1 Microlab FC-330 na tym creativie, DXie czy ng98 brzmiały dobrze, bez znaczących różnic, tu decydowały raczej preferencje gdy słuchaliśmy. W tym przypadku zmiana creativa na chociażby tego Daca byłaby bez sensu, a wzrost jakości byłby nieproporcjonalny do wydanych pieniędzy. Gdybym nie słuchał muzyki na słuchawkach to podejrzewam, że w ogóle nie kupowałbym karty dźwiękowej a zostałbym przy integrze :)

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś był zainteresowany Hercules Fortissimo 4 http://twojepc.pl/artykuly.php?id=hercules_fortissimo_4 to mam taką na sprzedanie. W razie co pisz na PM. Cena do dogadania, na pewno w budżecie się zmieścisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności