Skocz do zawartości

Sandisk Sansa E130


kisiel03

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 147
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość hahahaczyk

hej

Zamierzam kupic sobie e140 i mam pare pytań...

1. Co dostaliście w komplecie z odtwarzaczem?? gdzies czytałem że w komplecie jest smycz i silikonowe etui:| gdzieś nawet wyczytałem że są w komplecie wymmienne końcówki do słuchawek w trzech róznych rozmiarach:|

2. Czy player bedzie śmigał na bateriach NiMH?? czy tylko na zwykłych paluszkasz z biedronki?:|

3 No i jak jest z polskimi znakami??:| jakiś nowy soft je obsłóguje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory, że nie pisałem, ale dwa tygodnie nie miałem netu.

 

Otóż od poprzedniego czwartku mam E130. Zakup w MM w Olsztynie - ale cena - 249 zł. No cóż - chciałem go mieć jak najszybciej. Pełen komplet. Wersja FW - 2.0.001 E, czyli najnowszy. I jak ??????

 

CUDO !

 

Nie spodziewałem się takiego świetnego odtwarzacza za 199-249 zł ! Poznałem co to znaczy "słuchawki dokanałowe" i nie zamienię ich na nic innego. Teraz tylko czekam na moje nowe SenkI HD 415 ( dostałem po raz już 2 nowe z nową 2 letnią gwarą - przypomnę - 2 razy poszedł kabel). Wtedy pokaże E130 na co je stać.

 

Jeżeli ktoś chce - mogę napisać TEST w dziale TESTY ODTWARZACZY.

 

Jednak mam jeszcze kilka pytanek.

 

1. Po co mi zegarek, jeżeli ja nie mogę go wyświetlać. Mam go tylko w Menu/Settings/Set Time - a tam jest tylko ustawianie. Co mam zrobić, żeby gdziekolwiek się wyświetlał ???

 

2. Czy mogę zmienić tn soft na wersję Amerykańską, aby odtwarzał mi katalogi ???? Bo na tym sofcie nie chce.

 

3. Czy jeżeli zmieniłbym soft na amerykański - jakaś funkcja mi odejdzie albo zostanie zubożona ???

 

4. Czy ktoś już tego próbował ?

 

5. Dajcie dokładny link do polskiej instrukcji.

 

Pozdrawiam ! I powiem jedno - opłaca się ........ W 100000 % !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartekgib

1. Podobno zegarek jest po to aby odtwarzacz wiedział kiedy dodawane były piosenki i na tej podstawie mógł ułożyć sobje playliste "Ostatnio dodane" albo "Najnowsze" czy jakoś tak. Ale raczej nie da się włączyć wyświetlania godziny.

2. W wersji Amerykańskiej też podobno nie odtwarza katalogów. Poprostu nie ma takiej opcji. Odtwarzacz do sortowania muzyki używa tagów i nic z tym nie zrobisz. Dla mnie taki sposób jest wiele wygodniejszy.

3. Niewiem

4. Ja nie. Nie mam Sansy

5. j/w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest sensowny, szybki, i najlepiej w j. PL program do zmiany ID Tagów piosenek???? Proszę o szybki odpis. Najlepiej, żeby był po Polsku. A jeżeli będzie po angielsku - to żeby był łatwy. Na Download.com znalazłem to :

http://www.download.com/3120-20_4-0.html?t...ag&tag=srch. Sciągnąłem Tag& Rename 317, ale nie mogę go pojąć. Tzn. zmienia mi albumy, i wykonawcę, ale nie chcę nazwy utworu. Także jego zostawiamy. Jeżeli ktoś ma po polsku jakiś program, to prosiłbym o wysłanie linku, lub czegokolwiek.

 

 

Aaaaa - i powiedzcie mi, czy jest sens zrobienia testu do działu "Testy Odtwarzaczy" SanDisk'a Sansa E130 ? Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iTunes też nie jest najgorszym programem do tagowania muzyki. Pozatym masz bardzo ładnie poukładaną swoią muzyczną kolekcjie dzięki niemu. A tagowanie sprowadza się do klikniącia na tytóle lub wykonawcy i już możesz zmieniać. Możesz też tagować hurtowo.

 

Oczywiście jest sens robienia testu. Zawsze może pomóc innym, lub rozwiać ich wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Hahahaczyk

Nieotrzymałem odpowiedzi na pytania a bardzo mi na tym zalezy więc powtarzam pytania <_<

 

1. Co dostaliście w komplecie z odtwarzaczem?? gdzies czytałem że w komplecie jest smycz i silikonowe etui:| gdzieś nawet wyczytałem że są w komplecie wymmienne końcówki do słuchawek w trzech róznych rozmiarach:|

2. Czy player bedzie śmigał na bateriach NiMH?? czy tylko na zwykłych paluszkasz z biedronki?:|

3 No i jak jest z polskimi znakami??:| jakiś nowy soft je obsłóguje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.W komplecie procz odtwarzacza jest etui na grajka ,koncowki do sluchawek ,bateria , opaska na reke i sluchawki dokanalowe .

2.Odtwarzacz dziala na 1 baterii AAA wiec raczej nie ma roznicy czy kupisz taki w biedronce czy w tesco :P (najlepiej zaopatrzyc sie w akumulatory i ladowarke - bardziej ekonomiczne rozwiazanie ) .

3.Co do polskich znakow to nie wiem :( Dopiero czekam na swoja Sanse .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i oczywiscie dostajesz kabelek usb (żeby nie bylo niedomówień) z tego co wiem to z polskimi znakami są problemy, najlepiej zastąpić je innymi (ó na o, ś na s itd.) natomiast nowe firmware eliminuje problem ze zbyt długą nazwą pliku, w praktyce oznacza to, że możesz sobie dawać naprawdę długą nazwę pliku i będzie poprawnie wyświetlona, nie tak jak we wczesniejszych wersjach FW. Co do paluszków w biedronki to nie polecane są one zbytnio - często zanim włożysz je do playera są już rozładowane i mogą tylko spodować efekt "padnięcia" playera (nie będzie się włączał) wtedy odczekujesz kilkanaście minut i wkładasz nową baterie, najlepiej używać solidnych baterii. Również kiedy zmieniasz baterie dobrze jest podobno odczekac kilka minut na wyłaczonym playerze bez baterii i włożyć nową, ale często nie jest to konieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciągle mam E130 i jestem z niego POTWORNIE ZADOWOLONY !!!! Odtwarzacz Bardzo Dobrej klasy, w bardzo niskiej cenie 199-249 zł. Poleciłbym każdemu. A to, że nie czyta katalogów - to co on oferuje, czyli szukanie po tagach jest bardzo wygodne. Wystarczy jedynie "naprawiać" tago w piosenkach, i wtedy można kompletować każdy utwór. Wykonanie - ŚWIETNE ! Już mi zmokł w deszczu - i nic. Wytarłem go i działa. Nie brudzi się, klawisze chodzą bardzo dobrze. Za tą cenę niech nikt nie kusi się na mPower'y, itd. w stylu "ajpod" albo MP4. Nie warto na ten blef pieniędzy tracić. Ja narazie długo go będe miał. Dokupię sobie 2 GB kartę, Creativy Ep-630 i będe miał dobry odtwarzacz na długie, długie lata. A jeżeli ktoś chce oglądać filmy albo teledyski - niech sobie kupi przenośną stację DVD. Odtwarzacz ma mieć odtwarzacz MP3/WMA i tyle. Także moje zdanie na tematy typu "Kupić coś tam-co tam czy Sansę" brzmi - tylko SANSA. Gorąca Pozdrawiam !

 

P.S. Już niedługo przyjadą moje HD 415. Zobaczymy, co wtedy odtwarzacz mi pokaze :D:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ogolnie jest spoko za te pieniadze, ale brak mozliwosci sensownego robienia playlist w locie jednak mnie slabi. Album sie skonczy i co dalej? Trzeba wlazic i wybierac kolejny. Granie po tagach jest fajne, puki jakiejs skladaneczki nie zapuscimy.

Po autorze robi sie burdel, bo pelno pojedynczych kawalkow daego autora, a zeby odgrac calosc to trzeba leciec po albumie...a ja jakos nie pamietam specjalnie nazw nowych albumow jak wrzuce cos nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz ma mieć odtwarzacz MP3/WMA i tyle.

 

jestem zasadniczo podobnego zdania, ale całkiem fajnie jest kiedy ma sie jeszcze OGG ;) jego brak jest pewnie dla niektórych minusem, ale wiadomo że wtedy odtwarzacz nie byłby już może tak tani...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooo - dokładnie - jeżeli chcieli byśmy mieć OGG znowuż cena poszłaby w górę. A mi to jest niepotrzebne - mam empetrójki i z nich korzystam. Niedługo chyba będzie mnie czekał zakup karty SD. Zapewne będzie ona firmy SanDisk :) Może się zastanowię i zakupię kartę SanDisk 2 GB Ultra - 270 zł, ale jest bardzo szybka. Mi teraz na odtwarzacz wchodzi 90 piosenek i dokładnie zajmuje mi to jakieś 497 MB - tyle, ile ma odtwarzacz :D Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam od ponad roku sanse i ogolnie jestem zadowolony, ale coraz bardziej dostrzegam w niej pewne wady...

Nie wiem dokładnie dlaczego tak jest ale dźwiękowi brakuje takiej dynamiki, przestrzenności... Szczegolnie jak podpina sie do nich akg k24p, ktore nie są wymagające dla playera, lecz dosyć szczegółowe i czasami player nie radzi sobie z pewnymi częstotliwościami... Nie znam sie dokładnie na tym ale wydaje mi sie ze czasami w dolnych i najwyższych partiach ucina troszke Hz.

 

co do karty ja bym kupił 1gb toshiby w saturnie w promocji 99zeta

po co ci szybka karta do mp3? o_O

rozumiem w aparacie szybka karta jest potrzebna ale w mp3 nie zauwazysz roznicy miedzy karta za 90 zeta a za 200 procz pojemnosci oczywiscie i awaryjnosci ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czasem mi się też tak wydaje, że pewne partie dźwięków - zwłaszcza wysokich i średnich - mają dziwny pogłoś i wogóle. Ale zobaczę jak to będzie na Senkach HD 415 - otwarte słuchawki bdb jakości może coś pokażą. W końcu mają większe przetworniki. Jak mówiłem - jeżeli ktoś nie wie, o co mi chodzi - niech posłucha piosenki "Omarion - Touch" w Bitrate 192 kBps. Zrozumie o co mi chodzi.

 

A co do karty - a jak będzie wtedy z przewijaniem utwórów z karty ? Czy piosenki z karty będą się zacinać i czy czas przewijania będzie dłuższy niż piosenek z flash'a ? A pozatym jak kupić kartę - to najlepiej 2 GB. Zapłacić raz - a porządnie. Pozdrawiam !

 

 

P.S. Właśnie weszły mi na odtwarzacz 103 piosenki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tagowania mp3, to b. fajny jest ExFalso (edytor tagów, który instaluje się z QuodLibet'em) polecam.

 

Ja tęsknie za playerem, który odtwarzałby mpc i APE, bo w tych formatach mam 80% muzyki. I nie uśmiecha mi się kodowanie tego wszystkiego do mp3 :/

 

Sansę e1490 mam od kilku dni, całkiem spoko sprzęcik, będzie musiał podziałac do czasu, aż kupię ipoda, czy innego X5. (sansa robi własciwie za pendrive'a)

 

Okazało się, że b. ładnie to ustrojstwo gra, nawet na słuchawach typu senki 280pro przyjemnie się słucha.

 

EQ jest do dupy, wyzerowałem i spoko.

 

Od słuchawek dokanałowych rozbolało mnie ucho i szczeka juz po kliku godzinach śłuchania. Pozxa tym wypadają. Wróciłem do Panasoniców, jak bedzie kasa, to sie szarpnę na AKG 26p, albo 81dj. Jak będzie większa kasa, to przytulę sennki 280pro. Wgięło mnie, jak ich posłuchałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam 2 pytania :P:

1) Czy wam też "mryga" wyświetlacz przy ładowaniu plików z kompa, czy to wada mojego egzemplarza?

2) Gdy właduję jakiś plik, np. exe to czy podczas update'u tagów przy włączaniu urządzenia nic mu się nie pochrzani i nie weźmie go przypadkiem za piosenke (chociaż watpię ale wolę spytać :P)?

 

Z góry dzięki za odpowiedź :)

 

O właściwie jeszcze trzecie się znalazło: Jaka jest najnowsza wersja firmware'u do e140?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mi lekko miga, ale tego nawet dobrze zauważyć się nie da. To żadna wada.

2. Szczerze - nie wiem ... Jakbyś to wrzucił na kartę - to chyba byłby looz. Ale jak z flash'em - nie wiem.

3. Mam SanDisk'a E130 i sam szukam najnowszego firmware'u .... Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem pytanie nr3 bo coś mi się chrzani z tagami :/. Teoretycznie, mam pliki tylko z Genre Hip-Hop, Dance Hall, Reggae, Dance i Pop a playerek pokazuje np. "(", "", "Other" i czasem przenosi pliki z np. Dance do Pop... Ewidentnie coś mu się pokopało :/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.anythingbutipod.com/forum/showthread.php?t=24 - czy ktoś to czytał, i czy widzi tam jakieś

 

konkretne rzeczy ..... Dopiero teraz będe miał angielski ( w liceum ) i dlatego coś pojmuję, ale jednak jeżeli

 

ktoś może - to niech zobaczy, czy tam da się wyczytać jakieś konkrety. Myślę, że warto ..... Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Jestem na kupnie Sandiska m230. Chciałbym się dowiedzieć od innych użytkowników tego odtwarzacza, jakiej jakości dyktafon jest w nim zamontowany. Wiem, że cudów od niego nie można się spodziewać, ale czy mikrofon jest na tyle czuły, żeby dało się nagrywać np wykłady na studiach? Chodzi mi jedynie o to, czy nagrania tym urządzeniem będą na tyle dobrej jakości, aby było można zrozumieć przemówienie nagrane z trochę dalszej odległości niż 2m? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności