Skocz do zawartości

Samsung P3 vs Samsung Wave


Siekiera

Rekomendowane odpowiedzi

EQ dalej szumi. Szkoda, że trzeba go przestawiać w ustawieniach - tak namotali w tym sofcie, że już nic nie wiadomo. Wcześniej myślałem, że jest to szum cyfrowy generowany przez źle zaimplementowany algorytm EQ. Teraz wiem już, że jest to szum analogowy wynikający po prostu z parametrów pracy wzmacniacza. Na bardzo czułych IEM'ach słychać go po włączeniu EQ, na nausznych dynamikach nic takiego nie ma miejsca.

Edytowane przez Pasiasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czesto lubie sobie posluchac na ustawieniu "dance" z audeo ale od razu slychac szumy i to sie nie zmienilo. Warto dodac, ze wzgledem 1.2 usuneli rozpoznawanie muzyki a nie ma w markecie sound hound ani shazam. Za to dodali odtwarzanie folderow.

Z dobrym tematem, duzo lepiej wyglada niz 1.x

Zmieniłem link bo mobilny photobucket po swojemu zmniejsza zdjęcia -.-

 http://imgur.com/a/rqT00 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy masz włączony GPS, wejdź w ustawienia>ogólne>o telefonie i czy podczas bezczynności procesor stoi na 1% i nie skacze zużycie. Uruchom klawiaturę i wpisz *#8740# a potem, ewentualnie zrób to jeszcze raz aby wyskoczył komunikat AP UART mode enabled. Spróbuj korzystać z telefonu przez jakiś czas bez karty pamięci, być może trzeba ją sformatować, wielu pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nawet nie wiedzialem, zawsze wlazilem przez ustawienia, no w badzie 1.x bylo latwo, bo nie bylo multitaskingu, tylko odtwarzacz zostawal i trzeba bylo killowac, naladuje zaraz na maxa i zobaczymy ile zezre przez noc

 

swietnie, znowu -40% przez noc ... wtf ten telefon w nocy robi :/

 

No to nie wiem co sie z Twoim fonem dzieje, u mnie przez noc - 7% od pelnego naladowania...

 

Siedzę na tej "oficjalnej becie" bo nie można tego nazwać oficjalnym softem.Na twitterze @Samsungpolska spytany ok. 29 grudnia powiedział, ze nie będzie bada 2.0 w tym roku dla S8500 co jest tylko tego dowodem.wersja lite od kamilio, dodany SHP, polar office, nagrywanie rozmów, kies rozpoznaje jako oficjalna itd.) .

Nikt mi nie wmówi, że wszystko szybko działa... Każdemu na tym sofcie przycina i działa z opóźnieniem ekran blokady jak i przycina górna belka. Usunęli całkowicie profile dźwięków, widok katalogu w wiadomościach, możliwość zapisania kopii roboczych, długo by wymieniać.

Jeśli nie wyświetla kontaktów tylko numery gdy ktoś dzwoni to trzeba zmienić region code i nie ma innego sposobu, poza tym przy aktualizacjach też jest to ważne.

Dźwięk względem 1.2 jest bardziej dynamiczny, więcej basu, IMO lepiej.

System działa nieco wolniej bo przy dynamicznym taktowaniu maksymalnie osiąga 800-850Mhz a nie 1Ghz jak w bada 1.x ale można to zmienić, poradnik tutaj:

 http://bada-world.pl/poradniki-instrukcje/bada-2-i-dynamiczna-predkosc-procesora-t8596.html 

Nie zjada to więcej baterii na szczęście. Z baterią unormowało mi się dopiero po 4 dniach niestety.

No nie kazdemu, bo u mnie nie zwalnia ani belka stanu, ani klawisz blokady... i genealnie nic sie nie tnie (w sensie szybkosci reakcji), delfin tez przestal wolac pamieci...nie mowie, ze jest idealnie, bo zaliczylem, juz druga zwieche... no ale jak mowi Siekiera, wyglad jest fajniejszy :) Z tematow to bardzo fajny jest z Bada2dl HD - sciagniety z bada-world.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to niewierze w to, że ekran blokady od razu reaguje ci na dotyk w KL6 a górna belka nie wysuwa się "skokowo" bo to błąd w frimware i każdy to ma chcąc nie chcąc. Mi w dodatku często nie reaguje jak za pierwszym razem wcisnę klawisz aby odblokować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to niewierze w to, że ekran blokady od razu reaguje ci na dotyk w KL6 a górna belka nie wysuwa się "skokowo" bo to błąd w frimware i każdy to ma chcąc nie chcąc. Mi w dodatku często nie reaguje jak za pierwszym razem wcisnę klawisz aby odblokować.

 

Nie musisz, nie obrazam sie :) Powinienem nagrac filmik - gdyby nie to, ze jedyna kamera jaka mam to w fali :D

A dluzsze prztrzymanie przycisku blokady nie odblokowuje Ci ekranu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to niewierze  w to, że ekran blokady od razu reaguje ci na dotyk w KL6 a górna belka nie wysuwa się "skokowo" bo to błąd w frimware i każdy to ma chcąc nie chcąc. Mi w dodatku często nie reaguje jak za pierwszym razem wcisnę klawisz aby odblokować.

 

Nie musisz, nie obrazam sie :) Powinienem nagrac filmik - gdyby nie to, ze jedyna kamera jaka mam to w fali :D

A dluzsze prztrzymanie przycisku blokady nie odblokowuje Ci ekranu?

 

Czasem tak, czasem nie. Po dluzszym nieuzywaniu ekran czasem nie wlacza podswietlenia za pierwszym przycisnieciem, niezaleznie czy przytrzymam czy tez krotko nacisne. Na sofcie beta bada 2.0 KI1telefon chodzil szybciej i nikt nie mial problemow z ekranem blokowania i belka. Od wersji beta KK5 byl problem z belka i ekranem blokowania. Pewnie to naprawia w kolejnym sofcie, bardziej oficjalnym :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się dzieje ale trzeba trzymać ten klawisz wieczność.

Pytanko: przy wskaźniku sygnału sieci pojawia mi się 'E', mniemam że to EDGE. W ustawieniach ustawiłem tryb pracy sieci na GSM 900/1800. To tak powinno być czy za EDGE zjada mi dodatkowy hajs?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się dzieje ale trzeba trzymać ten klawisz wieczność.

Pytanko: przy wskaźniku sygnału sieci pojawia mi się 'E', mniemam że to EDGE. W ustawieniach ustawiłem tryb pracy sieci na GSM 900/1800. To tak powinno być czy za EDGE zjada mi dodatkowy hajs?

 

To tylko oznacza, ze mozesz korzystac z tego trybu, pobiera dane jesli masz zaznaczone dane pakietowe, bez pytania nic nie zje. Dopiero gdy na ikonce 3g, edge, wifi pojawia sie strzalka oznacza to, ze pobiera dane.Jesli chcesz sie pozbyc tej ikonki edge to skorzystaj z pierwszego punktu w poradniku bada-world.pl/poradniki-instrukcje/tips-and-trick-t897.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam i ekran i belka działają jak należy.

I myślę, że macie rację, ze to beta, bo Samsung chciał być słowny i zdążyć przed końcem roku, a że wyszło jak wyszło, no cóż. Czekamy na finalną wersję lub bada 2.1 i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nowych falach chodzi bardzo dobrze za to system jest jeszcze bardziej wybrakowany, chociażby nie można ustawić alfabetu gsm, używając swype i/lub autokorekty wyrazy są z ogonkami co skraca długość pojedynczego smsa o połowę.

@toporek a na forum wszyscy praktycznie się skarżą na to, może spróbuję wgrać jeszcze raz Multiloaderem zaznaczając master ROM. O dane się nie martwię bo w bada 2.0 można wykonać pełny backup, kontakty, smsy, konta, ustawienia, aplikacje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom, klawiatura jest straszna, ciagle nie moge sie przyzwyczaic ze nie ma juz nic jak dluzej nacisne spacje (w 1.2 byly tam znaki przestankowe itp) i musze przecinka szukac na klawiaturze od cyferek :(

Znaki sa na "kropce" przy dluzszym przycisnieciu rozwija sie "dymek" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam szybkie pytanie pokrewne, bo nie chcę zakładać nowego tematu w temacie z kupowaniem odtwarzaczy. Czy do V-Jaysów różnica pomiędzy P3 a SGS2 będzie duża (czyt.: opłacalna)?

Edytowane przez martusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Strasznie w skrócie to opisali, cała sprawę prowadził Trzebiat z bada-world.pl a potem rozesłaliśmy info po takich portalach gsm. Tutaj link do pełnego artykułu : http://bada-world.pl/nowosci-zapowiedzi/aktualizacja-widmo-czyli-samsung-nie-ma-pojecia-o-wydaniu-bada-2-0-t9410.html lub http://bada-os.info/2012/01/aktualizacja-widmo-czyli-samsung-nie-ma-pojecia-o-wydaniu-bada-2-0/ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się nowy trik na poprawę dźwięku na Bada 2.0. Robocza nazwa "Extreme Groove Voodoo like sound effect" .

 

 

Aby go uruchomić wklepujemy *#197328640*# / 5 / 5 / 8 /

 

i ustawiamy wartości tak jak na zdjęciu

20120124021613.jpg

 

Teraz należy włączyć efekt Wide w equalizerze. Po restarcie telefonu przeróbka znika.

 

Co myślicie? Mi dupy nie urywa. Na CAL nie da się słuchać, na Audeo tak sobie..

Edytowane przez umcacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności