Skocz do zawartości

Samsung P3 vs Samsung Wave


Siekiera

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie jest teraz calkiem znosnie, ale ja nie instalowalem roznych shitow, gier czy nie wiadomo czego, bateria starcza na 3-4 dni mojego uzywania, czyli troche gadania, kilkanascie smsow, pare min w sieci.... fajniej niz na 1.2, ale moze byc ciagle lepiej (czekam kiedy mi sie wlaczy aktualizacja do LA1)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

nie wiem, ja juz bady 2.0 nie mam, wywalilem w cholere, kiepsko mi sie pisalo, wolno dzialala belka i odblokowywanie, a wodotryskow aka live wallpaper czy insze 'udogodnienia' mi nie sa potrzebne, teraz jade na 1.2 KF3 i wszystko chodzi duzo szybciej niz na 2.0, nic mnie nie irytuje i ogolnie jest lepiej jak dla mnie, ale ja uzywam wave jako telefonu, a nie zabawki

 

wkurza jedynie brak google maps.... nie wiem co sie nie podoba googlowi w badzie 1.2 ze nie dziala :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio napisałem sobie skrypcik w bash-u do synchronizacji plików mp3 z telefonem, pomyślałem że wrzucę tutaj, może ktoś skorzysta :) ...

 

Możliwości:

- Synchronizacja plików z komputera z urządzeniem przenośnym (telefon, odtwarzacz przenośny, pendrive).

- Tagging - tag "Album" w każdym pliku (w danym katalogu) jest ustawiany na nazwę katalogu w którym aktualnie znajduje się mp3-ka. Czyli np. wszystkie pliki znajdujące się w katalogu "Luty_2012" będą miały tag Album ustawiony na "Luty 2012". Dzięki temu w odtwarzaczu sortując utwory "po albumie", mamy je posortowane "po folderach".

- Normalizacja głośności.

- Wszystko jednocześnie (synchronizacja, tagging, normalizacja).

 

 

Wymagania:

- OS: Linux/FreeBSD/OSX.

- zainstalowane pakiety: bash, id3v2, mp3gain.

- podstawowa umiejętność korzystania z systemu (zwłaszcza z terminala).

mp3script.sh.zip

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p3 pociagnie bez wzmaka duze sluchawki jak np superlux 681?

 

One mają tylko 32Ohm...

 

Kiedy będzie aktualizacja na Wave, ktoś coś wie?

Właśnie, która ?:P

bada 2.0 KL6 jest dostępna oficjalnie od 31 grudnia. Nieoficjalna najnowsza to LA1 (w Polsce nieoficjalna, w reszcie krajów europy to pierwsza oficjalna bada 2.0) . W LA1 poprawiono zżeranie baterii zaraz po instalacji softu i ekran blokady już nie przycina, reszta bez zmian.

BTW: Samsung twierdzi, że bada 2.0 KL6 to oficjalna wersja ale nie finalna, czyli można uznać, że wydał wersje beta by dotrzymać terminów ;] .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu szukałem informacji o odtwarzaczu nowej Bady, niestety we wszelkiego rodzaju testach, kwestia odtwarzacza muzycznego jest pomijana, lub opisana w sposób zdawkowy. W związku z tym postanowiłem napisać krótki mini teścik ukierunkowany głównie na player.

 

 

Odtwarzacz: Zdecydowany plus, jasny punkt tego softu, nareszcie pojawiła się wyczekiwana przez wiele osób (w tym przeze mnie) funkcja odtwarzania po folderach. W czasie odtwarzania danego utworu można dodać do go dowolnej playlisty, jak równiez utworzyć nową playlistę. IMO jest to kolejna funkcja “must be” w nowoczesnym odtwarzaczu. Można również przesłać z tego poziomu (podczas grania) taki utwór za pomocą bluetootha lub email (coś niedopomyślenia w ultra-zamkniętych urządzeniach firmy z pod znaku ogryzka :)). To jednak nie koniec nowości; mamy jeszcze obsługę tekstów piosenek tzw. lyrics. Jeśli dany plik ma ustawiony tekst piosenki (można to zrobić przy użyciu programu na Pc) to podczas odtwarzania jest wyświetlany na tle okładki albumu. Na koniec nutka goryczy; ustawienia profili dźwiękowych zostały przeniesione i teraz dostępne są tylko z poziomu ustawiń telefonu. Nadal nie ma equalizera parametrycznego, co ze względu na zmieniony charkater brzmienia urzadzenia mogło by się niektórym osobom przydać.

 

Dźwięk: W porównaniu do 1.2, w LA1 charakter grania zmienił się w sposób znaczący, nawet na szajsowych słuchawkach samusnga z kompletu słychać różnicę. Ja testowałem brzmienie na słuchawkach, które miałem do dyspozycji, czyli HD438 oraz doki Sunrise Xcape Impressive edition.

Piersze co rzuca się w uszy to zupełnie nowa jakość basu; mamy więcej głębokieko, dobrze kontrolowanego basu, natomiast jest mniej midbasu. Pasmo średnich częstotliwości zostało również zredukowane w sposób słyszalny. Mi osobiśće trochę brakuje tego energicznego, ciepłego wokalu, który wywoływał ciraki.Zwłaszcza w niektórych kawałkach House'owych brak tegoż jest odczuwalny. Góra zdecydowanie zyskała; nie dość że poprwiła się szczegółowość, to jeszcze „smaczki muzyczne” są dźwięczne i świetnie separowane.

Zdecydowana zmiana na plus nastąpiła zwłaszcza w przypadku Sunrise, za sprawą redukcji midbasu zniknęło uciążliwe dudnienie pojawiające się czasem (zwłaszcza na piankach Comply). Nareszcie Wave jest w stanie wyciągnąć wszystko co najlepsze z tych słuchawek.

Zmiany oceniam bardzo pozytywnie, pomimo utraty ciepłych, pełnych wokali, w zamian pojawił się dźwięk zdecydowanie bardziej dynamiczny, szczegółowy, błyszczący (jakoś z tym mi się kojarzy :)). Na zmianie na pewno skorzystają osoby słuchające muzyki z gatunków: Trance, Vocal Trance, Deep House, Softful House oraz wszelkich utworów akustycznych, stracą natomiast ci którzy słuchają House, przynajmneiej tam gdzie pojawiają się wokale.

 

Bateria: Nie jest tak źle jak myślałem że będzie. Przy 3-ch godzinach słuchania muzyki, kilku minutach rozmowy i kilkudziesięciu minutach zabawy w ustawieniach telefonu, zjada ok. 20% baterii na dobę. Jest trochę gorzej niż w przypadku 1.2, ale tragedii też nie ma. Generalnie, największe zużycie baterii można zaobserwować podczas zabawy UI; przykładowo przez noc ubyło 1%, tyle samo ile podczas kilkuminutowym użytkowaniu UI.

 

Podsumowanie: Soft LA1 nie jest idealny, posiada kilka błędów, wymaga jeszcze dopracowania. Jeżeli spojrzymy jednak na nasz telefon jako odtwarzacz muzyczny, wszystkie te niedomagania tracą na znaczeniu w obliczu absolutnie nowego brzmienia, oraz długo oczekiwanych funkcji playera. Ze swojej strony życzyłbym sobie aby kolejna odsłona Bady wprowadziła oprócz naprawy bugów oraz autofocusa; piękny i funkcjonalny equalizer parametryczny, dostępny z poziomu odtwarzacza. Jeśli tak się stanie to wave (dla mnie) będzie urządzeniem idealnym. Dziękuję za uwagę :).

 

20120225170411.jpg20120225170525.jpg20120225170605.jpg20120225170630.jpg20120225170639.jpg20120226102620.jpg

Edytowane przez soulreaver
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@KB dobrze wiedzieć :) Czyli jest szansa, że będzie to świetne połączenie do PX360 ^_^

 

jezeli chcesz bajery to 2, jezeli stabilne i efektywne uzytkowanie to 1.2 (kf3)

 

Tak sobie tłumacz ;)

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie tłumacz ;)

wgywalem wystarczajaco duzo softow na mojego wave, ze mam podstawy, aby tak twierdzic, ale i tak zrobisz po swojemu, peace.

 

Na moim od X czasu 2.0 chodzi stabilnie i szybko. Minusem chyba tylko był przycisk blokady, ale w aktualizacji widzę usunięto ten problem. 2.0 z mojego doświadczenia jest całościowo lepszy. Siedzieć na 1.2 to tak jak zostać przy trabancie bo klakson ma dla nas miły dźwięk. ;) Może coś z telefonem masz nie tak. Ale rób jak Ci wygodniej. Zdrówko ^_^

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no gdzie można :D

 

Ja tych bugów jakoś nie widzę. Spadku wydajności też nie. Więc co te dane mają do gadania? Może jest bardziej wymagająca ta bada, ale też funkcjonalność się zwiększyła.

 

Niech każdy robi jak uważa, ja wyraziłem swoją opinie i jej się trzymam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież mam bezpośrednie porównanie, teraz mam dwa wavy jeden na 1.2 a drugi na 2.0 i w miejscach gdzie 2.0 chodzi płynnie tam właśnie 1.2 nie wyrabia i się przycina....

Dla mnie lepiej ;) ale pytanie czy lepiej dla was?

 

No już w sumie odpowiedzieliście. ;)

 

Chodziło mi o danie przeciwwagi. Mówicie, że jak ktoś chce by system mu dobrze chodził to musi mieć koniecznie 1.2, ale tak nie jest. Ja mam na jednym 2.0 z aktualizacją, a na drugi dzisiaj wgram dwójkę i 2.0 wg. mnie do zwykłych zastosowań chodzi tak samo dobrze, albo lepiej. A pojawiły się funkcje z których napewno będę korzystał. Co ważnie dla mnie jest przejrzystszy dostęp i obsługa tych funkcji. Dla mnie duży plus. Nie upieram się, nie daje statystyk. Mówię jak to u mnie wygląda. Każdy sam zadecyduje co mu pasi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym ktorzy nie wiedza o istnieniu polecam portal bada-world. Jestem na biezaco w kwestii softow na Wave 1g i ABSOLUTNIE bada 1.2 jest bardziej stabilna i to znacznie bardziej. Glownie chodzi o plynnosc i stabilnosc bez wysypywania sie systemu i mulenia. Tego bada 2 - nie umniejszajac modyfikacjom i poprawkom ktore w niej zaszly jeszcze nie potrafi glownie dzieki slabej optymalizacji RAMu. Z tego co czytam na bada-world niektorym softy 2 chodza wzglednie stabilnie, innym sypia sie niemilosiernie jak to jest w moim przypadku.

Na zadnej badzie 2 fon nie dzialal mi stabilnie przy zwyklym przegladaniu opery mini - restart kilka razy dziennie nawet. Bardzo irytujace.

 

Musze sie zgodzic po czesci z @soulreaverem co do kwestii roznic w dzwieku miedzy softami ale nie do konca.

Ostatnio bawilem sie w reflashowanie i testowalem kilka softow 2.0 (kk6,la1) a wczesniej dzialalem na 1.2 kf3.

B2 to sluchawki transparentne wiec dobrze ukazuja wszelkie roznice.

 

Przede wszystkim absolutnie zgodze sie odnosnie srednicy ktora jest okraszona czyms przyjemniejszym w bada 1.2. Byc moze to kaszmir chociaz nie wiem - ciezko wyczuc ;)

Jest przyjemniejsza i mniej techniczna ale tez mniej rozdzielcza. W bada 2 (przynaimniej LA1) szczegolowosc jest wieksza.

Bas imo ciekawszy w bada 1.2 jesli chodzi stricte o wartosc muzykalna. Jest gesciej, jest milej, jest mniej punktowo. Jest wiecej choc nie sa to wielkie roznice.

Technicznie lepszy dzwiek ma bada 2, ale to nie jest znowu dusa roznica - nie przesadzajmy. Moje B2 mimo ze modowane i grajace inaczej niz pudelkowe znacznie lepiej mi pasuja w polaczeniu ze starsza bada. Tak jakby byly to dobre kochanki dla niej ale nie do kazdej pozycji :)

 

Anyway to co Wave ze swoim DNSe potrafi zrobic z B2-mi w kwestii basu jest imponujace. Niebywaly kop

Edytowane przez ralphii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź przestań, oni nie mogą sobie poradzić lagującą belką a ty chcesz ich męczyć o takie rzeczy :D.

Nie ma sensu pisać do nich o takie rzeczy bo nie ma szans aby to uwzględnili.

Ameryki nie odkryłem ale jak zegar na ekranie blokady przeniesiemy na górę to pasek odtwarzacza pojawia się na dole ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności