Skocz do zawartości

Nano 6g


milosz191

Rekomendowane odpowiedzi

nano 1/2 g nie są zimne. Żadne iPody nie są chyba zimne, jak już coś to neutralne lub lekko ocieplone. Nano 1/2 g grają bardzo ładnie i z powodzeniem mogą zastąpić mi t4, bo nie ma między nimi jakichś wielkich, zauważalnych różnic. Ale co słuch to opinia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"bardziej żywiołowo"? To znaczy jak? Ma to coś co sprawia że ma się więcej radochy ze słuchania? A jak przekładają się te różnice na słuchawki, czy jeśli pójdę do sklepu i dobiorę słuchawki pod Video to będą one równie dobrze grały na 1/2g co 6g nie tracąc dynamiki i nie stanie się tak że będę musiał zmienić słuchafonów po przesiadce na 1/2g czy 6g jeśli dobiorę zestaw pod rock/metal i 20%-30% pod wszelkiej maści basowe łupanki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy 1/2g nano są zimne, ale pewnie nie, skoro porównują je do Video. Porównując łeb w łeb Video z nano 6g mogę sformuować takie wnioski:

 

-Video jest cieplejszy, ma pełniejszą barwę

-Video ma równiejszą, bardziej płaską charakterystykę

-Video jest jaśniejszy, ma dalej rozciągniętą górę oraz mniej basu

-Nano 6g ma dwie górki - na basie i na górnej średnicy. Po tej ostatniej jest roll-off który skutkuje lekkim przyciemnieniem brzmienia w porównaniu do Video. Ale nadal jest dynamicznie, dzięki podbitej średnicy.

 

Słuchałem na se315 oraz px360. SE zgrywały się dobrze z obydwoma plejerami, ogolnie nie są to wybrdne słuchawki(choc bardziej podobały mi się z Video dzieki wysokim tonom). Natomiast PXy były wybredne, w zależności od gatunku brzmiały lepiej albo na tym, albo na tamtym... takie słuchawki.

 

Jednak te wszystkie różnice nie są jakieś ogromne. Błędem jednak jest stwierdzenie, że te odtwarzacze grają tak samo, i te różnice są znikome, można je zaniedbać. Nie, nie można ! One są inne.

 

Nie zamieniłbym video na nano 6g. Nie tylko ze względu na pojemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zamieniać Video na nano tylko dokupię żeby mieć coś mniejszego, bardziej poręcznego i żebym nie musiał się bać o ten dysk że upuszczę i już nie włączę. Ale muszę jeszcze przemyśleć czy nie lepiej dozbierać do karty CF, później LOD i na końcu wzmak.

 

No i Nano 6g ma kapitalny wykop na basie... perkusja czaruje. :)

Mam rozumieć że 6g niżej schodzi na basie i ma on większą moc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zamieniać Video na nano tylko dokupię żeby mieć coś mniejszego, bardziej poręcznego i żebym nie musiał się bać o ten dysk że upuszczę i już nie włączę. Ale muszę jeszcze przemyśleć czy nie lepiej dozbierać do karty CF, później LOD i na końcu wzmak.

 

No i Nano 6g ma kapitalny wykop na basie... perkusja czaruje. :)

Mam rozumieć że 6g niżej schodzi na basie i ma on większą moc?

być może niżej schodzi, tego jakoś nie testowałem specjalnie. Myslę, że jednak 4ndr3 chodziło głównie o jego ilość. Jest go więcej, i czuć go, większy impakt.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Mam takie pytanie, otóż planuje kupić sobie słuchawki Superlux HD661 i zastanawiam się, czy ten iPod się do nich nada, czy te dwa sprzęty stanowią dobrą parę do słuchania praktycznie każdego rodzaju muzyki? Chodzi mi o ogólną opinie, a nie szczegóły(chyba, że się bardzo rzucają w uszy :) ).

 

Pozdrawiam i dziękuje,

Jaddeth

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurczę pewnie kupię to cholerstwo, ale możecie mi powiedzieć dlaczego te imbecyle od jabuszek nie zrobili czarnej wersji, no ew białej

te kolory co są zwyczajnie mi się nie podobają, szaremu najbliżej ale i tak jest zdecydowanie taki sobie

i dlaczego cena 16 jest zawyżona o 150-200zł w porównaniu do hamburgerów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

zobaczysz na żywo to będziesz chciał w dowolnym kolorze, są śliczne

 

a wcześniej ktoś wspominał coś że nano1g jest zimne - pędzę sprostować - NIE! nie jest, nano 2 jest technicznym grajkiem bardziej w stronę zimnego, nano1 jest ciepły i ciemny, dynamiczny i funowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to stary pozostaje Ci przemalować swoją sztukę na dowolny kolor tęczy, piekła lub nieba. Kogo to interesuje, że nie podobają Ci się jego kolory? Tyle jest sposobów na personalizacje, wystarczy pomyśleć, a nie zawracać tyłek innym.

 

Ja chyba sobie sprawię niebawem 6G, mam ogromny sentyment do tego grajka :) Będzie jako zamiennik do starszego brata ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurczę pewnie kupię to cholerstwo, ale możecie mi powiedzieć dlaczego te imbecyle od jabuszek nie zrobili czarnej wersji, no ew białej

te kolory co są zwyczajnie mi się nie podobają, szaremu najbliżej ale i tak jest zdecydowanie taki sobie

i dlaczego cena 16 jest zawyżona o 150-200zł w porównaniu do hamburgerów

 

jest w srebrnej. nano jest tak mału że właśCiwie bez różniCy w jakiej wersji kolorystCznej. Z przodu i tak tylko ekran a z tyłu klips.

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje info nt. zgrania Brainwavz Proalpha z nano 6g. Jeśli ktoś mógłby napisać parę słów... dostanie +1 :P

Parę słów... hmm, raczej jedno treściwe zdanie. Chwilę posłuchałem pA na Nanosie i grają jak "odetkane" na górze Alphy. IMHO lepiej niż Alpha, nie ma takiego kapturka na górze, jest jaśniej i lżej przez tą odetkaną górę. Chyba że Alpha nie znasz to... już będzie gorzej. Char w porównaniu do BsCDD, więcej góry, sporo mniej basu... reszta (detale, scena) to całkiem inna bajka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo mniej basu? A to mnie zaskoczyłeś. Brooki uważam za mało basowe słuchawki. Są idealne do nano 6g, który ma tu górkę i gra z wykopem. Ale same Brooki mają basu jakoś o 40% mniej ilościowo od E10. Jako support na wycieczki wystarczą czy jednak bardzo duży downgrade w stosunku do E10? SM grają fajnie ale basu one mają zdecydowanie za dużo do nano 6g :/

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak dla mnie Alpha i proAlpha mają tyle samo basu i całościowo mniej niż BsCDD. Acz Brooki mają dziwnie prowadzony bas bo on nawet w hałasie nie zanika także to może być mylące przy zestawieniu ich z BW.

A pA vs E10... inny charakter a poziom IMHO mocno zbliżony. Ale z oboma obcowałem mało więc też łapmy na to dystans.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Właśnie to mi się cholernie podoba w Brookach, że pomimo słabej izolacji nic nie tracą na wartości w warunkach miejskich. Bas jest dalej solidny. A takie Tandem, które izolują przyzwoicie to mieście stają się bezbasowe :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy warto kupić ipoda 6g 8gb w cenie około 350zł? A może lepszy jest ipod 2g? Pierwotnie chciałem kupić Sansę Clip Zip z kartą pamięci (około 210zł) i nie wiem czy warto dopłacić do ipoda. Dodam, że będę używał ze słuchawkami Denon AH-C551

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, czy nano 2g czy 6g jest lepszy, jest sprawą dyskusyjną. Co prawda slyszałem tylko 6g, ale wiele głosów mówi za wyższością starszych generacji, jeśli chodzi o dźwięk. Co jednak nie ulega żadnym wątpliwościom, stosunek jakość-cena-pojemność jest znacznie niższy w najnowszym nano ;) niemniej jednak cena 350zł, jak na ten odtwarzacz, jest zupełnie przyzwoita. IMO ipody są lepsze od Sansy, ale ta znowu slot na karty, wiec jeśli ktoś musi mieć wyraźnie większą pojemność niż te 8GB... wybór jest prosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności