Skocz do zawartości

Nano 6g


milosz191

Rekomendowane odpowiedzi

co do mocy tego nano - nie ma jej za wiele, o ile z dokanalowymi daje rade, to z nausznymi (sennki eh250) już nie bardzo, przy max volume nie jest zbyt głośno, czekam na hd380pro no i niemal pewny jestem że nano nie zdoła ich napędzić.. :(

pod względem dzwiękowym jest całkiem nieźle :)

 

mam jeszcze takie pytanie do posiadaczy nano - macie jakieś paski, coby użyć go jako zegarek ? z tego co się rozglądałem większość ma wyjść w polowie grudnia lub pod koniec, a z aktualnej oferty raczej nic interesującego nie widzę...

 

ps. a jakie było moje (negatywne) zaskoczenie gdy okazało się że nie odtwarza flac'ów... ehh ten apple....

 

Jaką masz wersję z blokadą głośności (eu) czy bez blokady (us)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomeszek

co do FLACzków, to nie od dziś wiadomo, więc nie rozumiem rozczarowania.

 

zaś a'propos mocy - z szurkami srh240 potrzebuję zaledwie połowy skali przy słuchaniu na mieście czy w autobusie... w domu to 1/3 głośności i jest wystarczająco. nie wiem, czy te eh250 są tak wymagające (szczerze wątpię), czy po prostu lubisz słuchać naprawdę głośno, ale moim zdaniem nawet na moc oferowaną przez europejską wersję nano nie ma co narzekać.

 

a na Allegro jest trochę takich pasków, ale większość strasznie kiczowata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po kolei

wersję mam raczej eu, nie znam źródła tego ipoda (przy cenie za jaką kupiłęm aż wstyd pytać :) ) nie wiem jak to sprawdzić, czy po prostu jeśli mogę założyć blokadę głośności to oznacza że to eu to tak jest w moim przypadku.

czy eh250 są wymagające nie wiem, ale w eternach muszę dojść do 80-90% głośności aby była ona zadowalająca (tak lubię głośno - ale bez przesady), choć dużo zależy od nagarania utworu - jedne grają ciszej, drugie głośniej, ale połowa głośności ipoda dla mnie to jest cicho...

nie wiem może niech jakiś posiadacz nano z eretnami się wypowie, być może tylko ja jestem jakiś dziwny :D

 

co do flaców to mam w domu dwa ipody classic iu byłem przekonany że ten format odtwarzają, choć nigdy szczególnie się tym nie inetresowałem..

Edytowane przez Tomeszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nówkę jak kupiłem to miałem chińskie czy tam japońskie hieroglify więc być może ipod pochodzi z azji, czyżby skośnooki mieli wrażliwszy słuch niż reszta świata? :)

 

najlepiej jakby ktoś się znalazł kto posiada nano6g i hd380pro i by zweryfikował moje odczucia :)

ps tak lubie głosno słuchać, wtedy "czuję" muzyke :)

 

jeszcze ważna kwestia, czego słuchamy i w jakiej jakości, ja słucham głównie trance, house, jak wiadomo w różnej jakości są kawałki, więc też to jakieś znaczenie ma

Edytowane przez Tomeszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

na wiecej niz 100% bedzie Rockbox dla nano6g i wtedy iTunes staje sie bezuzyteczny, o ile w iAudio rocbox mnie drazni o tyle w ipodach nie widze lepszego oprogramowania, mnie strasznie denerwuje iTunes i brak mozliwosci wgrania muzyki metoda "przeciagnij i upusc"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wiecej niz 100% bedzie Rockbox dla nano6g i wtedy iTunes staje sie bezuzyteczny, o ile w iAudio rocbox mnie drazni o tyle w ipodach nie widze lepszego oprogramowania, mnie strasznie denerwuje iTunes i brak mozliwosci wgrania muzyki metoda "przeciagnij i upusc"

 

 

raczej nie sądzę by był rockbox na nano, patrząc na to że też obsługuje się go jak touch i też ma możliwość wgrania aplikacji... Ha i nawet jeilbreak ktoś już zrobił nano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wiecej niz 100% bedzie Rockbox dla nano6g i wtedy iTunes staje sie bezuzyteczny, o ile w iAudio rocbox mnie drazni o tyle w ipodach nie widze lepszego oprogramowania, mnie strasznie denerwuje iTunes i brak mozliwosci wgrania muzyki metoda "przeciagnij i upusc"

 

 

raczej nie sądzę by był rockbox na nano, patrząc na to że też obsługuje się go jak touch i też ma możliwość wgrania aplikacji... Ha i nawet jeilbreak ktoś już zrobił nano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki mi JB, Jedynie można usunąć niepotrzebne ikonki, usunąć limit głośności... Póki co nie ma żadnych apps.

Co do itunes to idzie sie przyzwyczaić, teraz wydaje mi sie wygodniejsze zarzadzanie biblioteka, tagami przez itunes. Chyba że wrzucasz pojedyńcze utwory, a nie całe albumy. Wtedy może być trudniej.

Edytowane przez milosz191
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam ten pogląd. Sterowanie dotykowe, pomimo tak małego wyświetlacza jest w Nano 6 Gen. całkiem wygodne. Niemniej, nie udało mi się go opanować przy pomocy jednej ręki, z czym w przypadku P3, nie mam najmniejszego problemu. Co do alternatyw dla iTunes, polecam SharePoda. Przy okazji, ile trzyma bateria?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności