Skocz do zawartości

Historia Clipka i jego emerytura.


Rekomendowane odpowiedzi

ja tak tylko dodam że w rtv euro agd powinieneść znaleźć zarówno fuze jak i tego sonego, ja stałem przed takim samym wyborem.

wybrałem fuze, ale głownie ze względu na dobre wspomnienia po e250v2 oraz że sprawie fajne wrażenie, na pewno zgrabniejszy no i lubię te kółko sterujace, do tego soniacz ma pół tyłu lustrzane co szybko się rysuje. tak naprawdę to wybrałem fuze nie słysząc żadnego z nich, ogólnie jestem zadowolny z tym że gdybym tylko miał możłiwość posłuchania czegokolwiek innego, jakiś ipod, iriver, sony, to zrobiłbym to, żeby mieć jakiekolwiek odniesienie do zupełnie innego playera, bo przesiadłem się na podobnie grającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem o E30 na forum i sporo ludzi narzeka na wykonanie tego playerka, zacinające się przyciski itd.

Jak jest z Twoim?

 

No i były posty , że porównali go do E52 i I5700 stwierdzając, że nie słychać prawie różnicy. To dobrze świadczy o komórkach czy źle o playerze?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem o E30 na forum i sporo ludzi narzeka na wykonanie tego playerka, zacinające się przyciski itd.

Jak jest z Twoim?

 

No i były posty , że porównali go do E52 i I5700 stwierdzając, że nie słychać prawie różnicy. To dobrze świadczy o komórkach czy źle o playerze?:D

 

I dlatego właśnie zerknij na E50. Wykonanie jest piękne, przyciski chodzą jak powinny. Dźwiękowo pewnie jest deczko inny od E30. E30 jest na Sigmatelu 3750, E50 na 3770 (podobnie jak Cowon E2, czy Vedia A10).

Wracając do Vedii A10 - podstawa sprzętowa tego grajka jest bardzo przyzwoita, tylko soft do bani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E50 nigdzie nie ma w PL..

Poza tym, za jego cenę mam już YP-P3 - więc wracamy do punktu wyjścia, co jest bez sensu, bo nie o to mi chodziło.

Edytowane przez YellowLabel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o jakość wykonania to nie mam zastrzeżeń. Co do przycisków to rzeczywiście jak zaczniesz wciskać kilkanaście razy np. przewijanie do następnego utworu to wtedy grajek potrafi się trochę przyciąć. No ale generalnie naprawde nie jest źle - odpalasz grajka, wybierasz muzyke i sluchasz. Nie jestem typem który klika coś na okrągło i bawi się w menu. Co do jakości dźwięku to ja różnicę względem clipa + zauważyłem od pierwszego odsłuchu (miałem wgrane te same utwory w oba odtwarzacze). W e30 basy podobają mi się tak samo jak w sansie natomiast środek a szczególnie góra jest o wiele lepsza, ja słuchając rocka/metalu mogę usłyszeć w końcu talerze/hi-hat perkusji. Odsłuchu dokonywałem na PL-11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem o E30 na forum i sporo ludzi narzeka na wykonanie tego playerka, zacinające się przyciski itd.

Jak jest z Twoim?

 

No i były posty , że porównali go do E52 i I5700 stwierdzając, że nie słychać prawie różnicy. To dobrze świadczy o komórkach czy źle o playerze?:D

Włączę się do dyskusji. Jeśli ktoś porównał mp3 do E52 i nie było różnicy, to faktycznie - grajek nie jest godny uwagi. Ale do i5700?! Przecież to jest jeden z gorzej grających telefonów jakie miałem okazje słyszeć. Pusto, płasko, nieczysto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy nieduża scena wg Ciebie?

Jak odniesiesz scenę Soniaka do Clipa np?

 

znalazłem takie dwa na allegro na szybko:

http://allegro.pl/so...1313084413.html

 

http://allegro.pl/od...1308490827.html

 

Znaczy to, że Soniak gra bezpośrednio, dobrze "nasyconym" dźwiękiem. Przez tą bezpośredniość scena jest raczej "kameralna", za to posiada wyśmienitą głębie. Wyraźnie czuć rozlokowanie instrumentów bliżej-dalej. Bardzo fajnie słucha się utworów na dwie gitary, gdzie jedna gra z przodu, druga trochę w tyle i stopniowo następuje wyciszenie tej grającej na pierwszym planie i wzmocnienie tej drugoplanowej, aż do całkowitej zamiany miejsc. Wokal jest zawsze lekko przed instrumentami, dźwięk czasami przyjemnie "wibruje" (zależnie od słuchawek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie dawno kupiłem SanDisk Sansa Fuze 2GB za 140zł + przesyłka, z sklepu kompranet. Oczywiście kupiłem wersję oem,kupiłem wersję z firmware v2 wgrałem rockboxa nie obyło się bez trudności"byłem zielony, nie potrafiłem wgrać itp" ale gdy zagłębiałem się bardziej w jego funkcje coraz bardziej podobał mi się ten player. Wymienię jego plusy

Bateria potrafi trzymać 22h"popatrzcie na wymiary a potem narzekajcie co tak krótko"

Dobra jakość dźwięku

Wspaniałe jak dla mnie sterowanie.

Możliwość włożenia karty micro sd np 16gb

Wgranie rockboxa" w tym oprogramowaniu wszystko ma swoje przeznaczenie według mnie nie ma tam zbędnych pierdół. Możliwość wgrania 70 styli czcionek, możność zagrania w mario,doom itp.

Gdybyś zdecydował się na ten odtwarzacz kup wersję z firmware v2 (zapytaj się w sklepie jaką wersję mają, jeśli v1 grzecznie im podziękuj), ponieważ bateria dłużej trzyma na rockboxie, będziesz musiał zaopatrzyć się w ładowarkę ja kupiłem tą http://www.hihawa.pl/produkty/Akcesoria%20do%20odtwarzaczy%20MP3/Vedia%20ładowarka%20USB%20-461.html i nie musiałem wcale jej przerabiać, daje tyle prądu ile gniazdo usb z komputera. Jest nawet temat o tym sklepie na forum i ktoś pisał że posiadają inne wersje clip nie wiem jak to się nazywa fachowo ale o fuze nikt nic nie mówił. Ja jestem ogromnie zadowolony ponieważ mi player działa idealnie. Decyzję pozostawiam tobie.

Edytowane przez Judas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze Ci powiem, nie mam żadnych odniesień do innych playerów może miałem styczność z paroma ale wcześniej to już była typowa chińszczyzna, Fuze też z Chin ale SanDisk to SanDisk. Powiem ci tak mi rockbox na początku sprawiał problemy ale teraz po głębszym zapoznaniu z tym oprogramowaniem, jestem prze szczęśliwym użytkownikiem Fuze. Może ktoś poleci Ci coś jeszcze, nawet lepszego. Na fuze słucham rocka,hard rocka,heay metal,glam rock, wymienię parę zespołów których słucham na fuze, Judas Priest,Iron Maiden,Nazareth,Slade,Black Sabbath,Led Zeppelin,Saxon,Yes,The Who,Thin Lizzy,Motörhead,Uriah Heep,Van Halen,The Sweet,Metallica,Megadeth,The White Stripes itp. dużo bym musiał jeszcze wymieniać. Mam nadzieję że chociaż trochę pomogłem.

Edytowane przez Judas
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumujmy to co zebraliśmy

Clip/Fuze są dobre, ale Sony jest od nich lepszy.

Od Sonego lepszy jest Iriver E30, który jednak nie jest zbyt udanym odtwarzaczem ze względu na wykonanie i jako taką jakość dźwięku.

YP-P3 bije je wszystkie na głowę, ale ja potrzebuję jedynie 30-40% jego funkcji i nie bardzo chcę dotykowy wyświetlacz.

 

Ależ to zagmatwane :D

Zaraz się zdenerwuję i nic nie kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór należy do ciebie. Kupując Fuze zaoszczędził byś dużo kasy, za zaoszczędzone pieniądze mógłbyś sobie kupić lepsze słuchawki np. http://www.audiomagic.pl/sluchawki/28-meelectronics-m9.html + http://www.audiomagic.pl/akcesoria/24-comply-t400.html a zostało by jeszcze na lepszą karciochę pamięci np 8gb. Sam przecież mówiłeś że filmów nie będziesz oglądał, to po co przepłacać, a nuż widelec rockbox Ci spasuje. Zapomniałbym sugeruj się też mocą słuchawek żebyś potem nie narzekał że Fuze nie uciągnie lepszych słuchawek nausznych które potrzebują więcej mocy do napędzenia.

Edytowane przez Judas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też tak myślę. Fuze był moim pierwszym wyborem.

Ale czy fuze napędzi takie słuchawki jak np UR-40 lub coś podobnego? Trzeba już patrzeć przyszłościowo :)

Jeszcze jutro pojadę do electro posłuchać Soniaka, może mnie czymś zaskoczy. Iriver mimo dobrych opinii chyba jednak odpadnie. Lubię mieć coś wytrzymałego bo player często mi wypada z kieszeni, wala się po plecaku czy torbie itd..

Edytowane przez YellowLabel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Sonego lepszy jest Iriver E30, który jednak nie jest zbyt udanym odtwarzaczem ze względu na wykonanie i jako taką jakość dźwięku.

 

:blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja należy do ciebie, musiał byś się popytać na forum jaką moc ma fuze i co może uciągnąć. Jeśli mówisz że rockbox Ci nie leżał to Soniak może być dobrym wyborem. Jeśli coś zakupisz podziel się na forum opinią.

Edytowane przez Judas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumujmy to co zebraliśmy

Clip/Fuze są dobre, ale Sony jest od nich lepszy.

Od Sonego lepszy jest Iriver E30, który jednak nie jest zbyt udanym odtwarzaczem ze względu na wykonanie i jako taką jakość dźwięku.

YP-P3 bije je wszystkie na głowę, ale ja potrzebuję jedynie 30-40% jego funkcji i nie bardzo chcę dotykowy wyświetlacz.

 

Totalne bzdury! Lepszy - gorszy...

Posłuchaj ich, to będziesz wiedział którego dźwięk bardziej Ci odpowiada.

Ludzie przestańcie wybierać grajka na podstawie statystyk wziętych z kosmosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arthass - dziwisz się, że Sony gorszy czy że Iriver jest tak oceniany?

 

Ale kto powiedział, że gorszy? Osobiście nie słuchałem tego iRivera, ale skoro tak dobrze brzmi to powinien być rozchwytywany na forum, a jakoś tego nie widzę...

Swego czasu wspomniany już majkel napisał, że na Sony MDR-EX700 ten Sony NWZ-E445 wypada lepiej w kwestii dźwięku niż legendarny już iRiver e10. Jeżeli e30 jest lepszy od NWZ-E445 to jest to poziom e10 lub lepiej. Wiadomo, że dużo zależy od słuchawek, ale e30/50 nie robi na forum jakiegoś szału w kwestii dźwięku.

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha.

No spoko, więc zostają dwa: Sony oraz Fuze

 

Sony jest na allegro za 100zł..

http://allegro.pl/sony-nwz-e443-4-gb-ekran-lcd-2-radio-okazja-i1313084413.html

 

Ps.

wyżej jest porównanie E30 do sony. Podobno jak volvo do malucha

Edytowane przez YellowLabel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha.

No spoko, więc zostają dwa: Sony oraz Fuze

 

Sony jest na allegro za 100zł..

http://allegro.pl/so...1313084413.html

 

Nie obraź się, ale jak liczysz na to, że ktoś Ci powie, co Tobie będzie bardziej pasować, to cały ten temat nie ma sensu.

Równie dobrze możesz rzucić monetą najpierw między Sony a iRiverem, później zwycięzca i Fuze itd...

Masz teraz na liście kilka fajnych grajków. Jak ich nie posłuchasz, to Twój wybór tak czy inaczej jest wyborem w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności