Skocz do zawartości

Co tam w VEDIA? ;)


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc. Pianę to biłes Ty -Ksy- przez pól roku przed ukazaniem sie A10 na rynku.Fakt,ze 'zmija " odgrzewa stare kotlety. Ale z drugiej strony, argument ,iz vedia odnosi finansowe sukcesy nie trafia mi do przekonania! Przeciez kupujac A10 przyczyniłem sie do tegoz sukcesu a zadowolony nie byłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.ksy ale Ty odwracasz kota ogonem :) Użytkownika nie interesują wykresy i marketingowa mowa. Jak słucham muzyki to nie zastanawiam się, jak stoją akcje producenta grajka. Użytkownika interesuje jak działa produkt, który nabył. OK, przekonałeś już mnie, że Vedia ma się dobrze i nie upadnie. Pewnie jest wielu zadowolonych użytkowników, pewnie z 98%, niemniej jednak jakoś na tym forum ludzie w dziwny sposób uwzięli się na A10. Ogólnie jak się szuka opinii o A10, to wcale ludzie tak słodko o nim nie mówią. Mowa o zadowolonych użytkownikach jest tak samo poparta dowodami, jak to, że A10 trzyma 60 godzin :)

 

A moje zdanie? Wyraziłem je w grudniu, a zrealizowałem w marcu.

 

 

...odchodząc z firmy Vedia. Wszystko jasne.

 

 

PS.

A ja to już 2 te A10 kupiłem. Jeden 3 miesiące temu, ale sprzedałem, chciałem dać Vedii czas na naprawę "paru" błędów. Drugiego kupiłem w ten weekend z nadzieją...

Na pewno nie będę go sprzedawał. Przecież tak odjechanego graja nie ma nikt na tym forum - bez lusterka nie da się go wcale obsłużyć ;)

A że dźwięk zacina, udam, że nie słyszę.

 

PS2

Co do bicia piany, to też już mam dosyć.

Jednak nie mogę spokojnie akceptować polityki marketingowej ściemy, dzięki której "firma zarabia".

Vedia cały czas sprzedaje A10, firmware jak widać cały czas się rozwija, jednak nadal występują stare błędy.

A za parę dni miną 2 lata od pojawienia się playerka na rynku. Nie tak to powinno wyglądać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmija chyba masz jakiś problem (nawet ksy takiego niema chociaż mógłby pewnie mieć)

 

mi muzyka się w a10 nie zacina - może to kwestia jakości plików które wgrywasz a może poddajesz je jakieś "stratnej" konwersji z avi

 

jeszcze jedno -( nie ma to wpływu na słuchanie) lepiej jak pliki muzyczne w nazwie nie zawierają za dużo znaków specjalnych

 

a co do jakości poroduktów Vedia - to może nie są najlepsze lae stanowią rozsądny kompromis miedzy właśnie miedzy jakością a ceną .

 

co do PR- vedia - rzeczywiście powinna popraciowac nad tym - ksy zrobił dla nich kawał dobrej roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba stara - bo A7 Który był dostępny w Polsce - wyglądał trochę lepiej - albo to wersja "no name" - przychodzi duży klient i zamawia sobie inną obudowę ze swoim logo

 

http://www.3kropki.pl/p/0/5/vedia_a7_8_gb.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej wersja uproszczona lub wersja "durable" - tania, prosta i wytrzymała - zresztą tak ją tam opisują w Overview (ta ma monochromatyczny wyświetlacz oled, "Polska"A7 miała dwukolorowy),

 

W zakładce "multimedia players" też produkty których na polskim rynku nie ma albo pod innymi nazwami (M50 to pewnie Muzzio grand) ale B5 i B9 nie mogę dopasować do niczego na polskim rynku z oferty Vedii

Edytowane przez armohadillas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

starć raczej nie unikam - a słowa mnie nie ruszają :win:

 

w moim mieście ukochanym gdzie morowa wiara jest... (dokończysz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem , mam i używam A10 a ostatnio używany Muzzio Monster HD, miałem kontakt z Serwisem - uprzejmie i rzeczowo mi pomogli przy wgrywaniu firmwaru - więc jeśli Ci chodzi o jakieś przykre doświaczenia w kontaktach z firmą Vedia czy serwisem to raczej takich nie doświadczyłem. A10 jeszcze mi się nie zepsuło ani nie mogę narzekać na jego działanie - a gwarancja jest na 24 miesiące - wrazie gdyby dam znać jak mnie potraktowali przy naprawie gwarancyjnej - ale przykości się nie spodziewam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mowilem tu o serwisie, z ktorym nie mialem do czynienia. a jezeli nie przeszkadza ci niezbyt plynne odtwarzanie, eq nie dzialajce tj powinno i (ostateczna juz zapewne) srednia stabilnosc, to nie ma problemu ;) fakt faktem, ze sporo userow nadzialo sie na vedie zwiedziona obiecankami - nowymi fiuczerami, apdejtami itd

 

dlatego tez chalturnictwo przenioslo sie na mniej wymagajace rynki (Azja, dobrze pamietam?), bo na zachodzie nie wroze im sukcesu (o ile juz nie zakonczyli tam swojej przygody), skoro nawet u nas wycofali sie z dystrybucji, sadzac po ogolnych pustkach, nieczynnym mediastore itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@armohadillas - Nie mam pojęcia. Wiem, że "A7" miało być jako Muzzio Lite, ale suma summarum chyba pomysł umarł. Co do B7 to nie wiem czy projekt jest w ogóle rozwijany. Co do B5 czy B9 to sprawa raczej otwarta bo to dość nowe produkty.

 

@mauzer - MEDIAstore przemianował się na VEDIAstore.pl. Od tyle z "wycofywania". W Polsce nie wiem co jest w ofercie, ale jakoś widać, że nastawiają się już na e-czytniki.

W Azji VEDIA nie sprzedaje. Produkuje w Azji i sprzedaje choćby do Rosji, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Czech, Turcji i coś tam jeszcze (nie śledzę już od dawna za specjalnie). W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@ksy masz rację vedia idzie w eczytniki i tablety

 

natknąłem się w necie na taką stronkę

http://vedia.en.alibaba.com/product/373227918-210002888/VEDIA_7_inch_MID_with_Android_2_1.html

ale i mp3,mp4,mp5 na tej stronie od groma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że dźwięk zacina, udam, że nie słyszę.

 

Możesz doprecyzować? Bo mi podobnie robi się w A7, opisz dokładniej jak to u ciebie wygląda.

 

Wygląda dokładnie tak, że jak słucham muzyki wgranej na wewnętrzną pamięć grajka, to +/- raz na minutę dźwięk się zacina.

Tak, jakby przez ułamek sekundy brakło prądu.

Na szczęście zacinanie nie występuje, gdy muzyka leci z karty pamięci.

A specjalnie kupiłem wersję 8GB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej Vedii A10 2G się nie zacina i a wadliwy sprzet trzeba było wymienić :) a nie rozkręcać samemu :)

 

co do vedii A7 nie wiem jaki masz software ostatni:

 

http://www.vedia.pl/,,,,,57,download_details.php

(zrób kopię danych bo formatuje wszystko ca masz w pamięci)

 

w razie czego zadzwoń do serwisu Vedii : mówią po Polsku :)

 

Vedia - Serwis

ul. Łowcza 11B, lokal 6

02-955, Warszawa

 

serwis@vedia.pl

tel +48 (022) 651-53-72 Czynny od pon. do pt.: 10-17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

armohadillas, wierzę Ci w 100%, że Twoja A10 się nie zacina. Ale poczytałem trochę to forum i inne, i znając opinie ludzi o serwisie Vedii, nie chcę sobie nawet zawracać tym głowy. Zauważ proszę, że jesteś w tej chwili chyba jedynym osobnikiem na forum, który murem stoi za Vedia. Najważniejsze, że Ty jesteś z A10 zadowolony. Ja niestety należę do grona osób niezadowolonych z A10, które nie jest takie małe. Nie wierzę, że serwis cokolwiek załatwi. Jak wyjdą nowe softy, może będzie działać, wtedy oficjalnie, specjalnie dla Ciebie, wielkimi literami tu napiszę: jednak Vedia - jak przystało na porządną firmę - stanęła na wysokości zadania i po trzech latach opracowała i wydała rzeczywiście poprawnie działający soft do A10. Dzisiaj niestety - jak rok temu, jak też dwa lata temu - problemy z A10 nadal są sytuacją nagminną.

 

A zresztą, armohadillas, powiem w skrócie: do dupy z tym grajkiem ;)

Sto razy bardziej wolałbym różowego Cowonka E2 ;)

 

w mojej Vedii A10 2G się nie zacina i a wadliwy sprzet trzeba było wymienić :) a nie rozkręcać samemu :)

 

Nie rozkręcałem, żeby naprawić sprzęt. Celem była sekcja zwłok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś juz miałem kupić E2 - do swojego testu ale - nie wziąłem ze sobą ani karty ani wystarczającej gotówki - (szedłem z synem do kina w CH Arkadia)

Co do wrazen Sansy Clip do Vedii A10 - po tygodniu słuchania - moje wrazenia są następujące:

 

jakość dźwięku porównywalna - na ustawieniu "normal" - test na słuchawkach Creative HQ1700 i na srs300

Vedia oferuje więcej możliwości ustawień dźwięku z Srs

Sansa ma prostszy wyświetlacz ale bardziej jasny - widać tylko na nazwę wykonawcy i tytuł utworu oraz pasek/czas utworu, i liczba określająca głośność

Na A10 widać jeszcze (na podobnej wielkości wyświetlaczu) - jaki korektor dźwięku jest ustawiony i jaka opcja "reply",

przyciski Sansy rozmieszczone po obu stronach + zegar z centralnym przyciskiem trochę ciężko mi się przestawić - na Vedii ustawienie przycisków na jednej krawędzi + joystick manualnie łatwiej mi obsłużyć jedną ręką w kieszeni kurtki

Sansa Ma Clip (działa i się nie "majta") wbrew wcześniejszym obawom

Vedia ma silikonowy pokrowiec - sprawdza się i chroni głownie przed zawilgoceniem,

 

Sansa nie oferuje niczego więcej, ani lepiej niż A10, to jest dobry playerek, ale nie ma wielu funkcji które ma A10 dlatego nadal wybieram A10. Jutro kupuje E2 (zobaczymy)

 

a co do serwisu jak nie zadzwonisz to się nie dowiesz czy pomoże czy nie?

dziś posłuchałem trochę playerków sony - najgorzej na nich wypada muzyka klasyczna, cieple brzmienia gitarowe ryfy ok, muzyka pop ok, hard rock -brak ostrości - generalnie pozytywne wrażenia ale daj spokój - za najprostszy model Mp3/usb/pen Sony belive- 250 plon to trochę dużo podobnie za Sony seria S ( 450pln) - (duży plus jakość obrazu rewelacyjna na 2" ekraniku )

 

wyślę Ci moje A10 jak obiecasz że odeślesz , kupię sobie drugie a10 8G - żeby sprawdzić jak to jest z tymi pamięciami samsunga- bo jeli ci nie przerywa z zewnętrznej pamięci to raczej wina hardware niż software.

Edytowane przez armohadillas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś juz miałem kupić E2 - do swojego testu ale - nie wziąłem ze sobą ani karty ani wystarczającej gotówki - (szedłem z synem do kina w CH Arkadia)

Co do wrazen Sansy Clip do Vedii A10 - po tygodniu słuchania - moje wrazenia są następujące:

 

jakość dźwięku porównywalna - na ustawieniu "normal" - test na słuchawkach Creative HQ1700 i na srs300

Vedia oferuje więcej możliwości ustawień dźwięku z Srs

Sansa ma prostszy wyświetlacz ale bardziej jasny - widać tylko na nazwę wykonawcy i tytuł utworu oraz pasek/czas utworu, i liczba określająca głośność

Na A10 widać jeszcze (na podobnej wielkości wyświetlaczu) - jaki korektor dźwięku jest ustawiony i jaka opcja "reply",

przyciski Sansy rozmieszczone po obu stronach + zegar z centralnym przyciskiem trochę ciężko mi się przestawić - na Vedii ustawienie przycisków na jednej krawędzi + joystick manualnie łatwiej mi obsłużyć jedną ręką w kieszeni kurtki

Sansa Ma Clip (działa i się nie "majta") wbrew wcześniejszym obawom

Vedia ma silikonowy pokrowiec - sprawdza się i chroni głownie przed zawilgoceniem,

 

Sansa nie oferuje niczego więcej, ani lepiej niż A10, to jest dobry playerek, ale nie ma wielu funkcji które ma A10 dlatego nadal wybieram A10. Jutro kupuje E2 (zobaczymy)

 

a co do serwisu jak nie zadzwonisz to się nie dowiesz czy pomoże czy nie?

dziś posłuchałem trochę playerków sony - najgorzej na nich wypada muzyka klasyczna, cieple brzmienia gitarowe ryfy ok, muzyka pop ok, hard rock -brak ostrości - generalnie pozytywne wrażenia ale daj spokój - za najprostszy model Mp3/usb/pen Sony belive- 250 plon to trochę dużo podobnie za Sony seria S ( 450pln) - (duży plus jakość obrazu rewelacyjna na 2" ekraniku )

 

 

tylko 3/4 ludzi nie ma problemu z działaniem jak vedia:) i druga sprawa- podłącz coś lepszego w stylu 380 Pro- wyjdą Ci różnicę jak na tacy który playerek jest lepszy. Do serwisu zadzownić to jest tragedia. A druga sprawa- że to nie ejst tak skomplikowane rozkręcić i coś zrobić. Większośc rzeczy jest na tasiemki i złacza. Jak poszedł scalak to mało kto to naprawi i tak tak domowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności