Skocz do zawartości

Bose triPort On-Ear VS. SENNHEISER HD 555


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zastanawiam się nad kupnem jednego z tych modeli. Sennheiser'a wziąłbym dlatego, że jest tańszy, lecz wolę się dowiedzieć, kótre lepiej grają i to głównie zadecyduje. Moim stylem muzyki jest głównie techno, electro i inne kawałki z dużą ilością bassów. Lubię również stare kawałki z lat '80, '90.

Proszę o szybką odpowiedź, gdyż nie mam zbyt dużo czasu.

Z góry dzięki za pomoc. :D

 

Naprawdę proszę o pomoc. Widzę, że wszyscy olewają mój temat. Odpisują po kilka razy na pytanie zadane 5 min temu a mój temat jest już tu od wczoraj. Zależy mi na czasie. Dowiedziałem się o waszym forum od kolegi i miałem mu zamiar powiedzieć, że dobra strona ale jak na razie nie mam dobrej opinii... dry.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żartujesz? Zawsze myślałem, że Bose jest wyznacznikiem jakości jeśli chodzi o muzykę. No więc aby potwierdzić Twoją wypowiedź (za którą bardzo dziękuję) czekam na jeszcze jedną z pozytywnym wynikiem dla HD 555. rolleyes.gif

A słuchawek będę używał na dworze, w szkole oraz w samochodzie, gdzie spędzam trochę czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poraz kolejny już odnośnie firmy BOSE pozwolę sobie rozwinąć tą nazwe:

 

Buy

Other

Sound

Equipment

 

BOSE jest wyznacznikiem ale jedynie jeśli chodzi o marketing i jeśli uważasz że drożej znaczy lepiej to jest to firma dla Ciebie.

Edytowane przez Radical
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BOSE jest wyznacznikiem ale jedynie jeśli chodzi o marketing i jeśli uważasz że drożej znaczy lepiej to jest to firma dla Ciebie.

Skądże znowu. biggrin.gif

 

Skoro mogę zaoszczędzić a jak uważacie HD 555 jest lepsze do mojego stylu muzyki i użytkowania, to dziękuję za pomoc. rolleyes.gif

 

PS. HD 555 są na prawdę tak duże jak wyglądają (jak połowa kasku na motocykl)?

 

A może proponujecie jakiś model do ok 250zł?

 

Co myślicie o

 

Philips SHP8900?

 

Edytowane przez patromierz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD 555 są otwarte i w ogóle nie izolują, więc na dworze będziesz słyszał i to wyraźnie każde przejeżdżające obok ciebie auto, szczekającego psa, innych ludzi etc. Do tego dźwięk z tych słuchawek zauważalnie wycieka i ludzie w twoim otoczeniu będą słuchać muzyki razem z tobą ;) Jak chcesz w ogóle używać ich w szkole to nie mam nawet pojęcia. To są słuchawki typowo do użytku domowego i żeby pokazały na co je stać potrzebują wzmacniacza słuchawkowego. Poza tym moim zdaniem nie pasują zbytnio do muzyki, której słuchasz i bas nie jest ich najmocniejsza stroną, więc ja bym je na twoim miejscu odpuścił.

 

Poczytaj na forum o AKG K518 / K420 / K450, CAL!, Panasonic RP HTX7, Sennheiser PX 100 / PX100-II. Wszystkie moim zdaniem będą lepszym wyborem. Napisz jeszcze z jakim odtwarzaczem mają grac te słuchawki, bo ma to duże znaczenie.

Edytowane przez Syntax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też typowo domowe słuchawki otwarte - zero jakiejkolwiek izolacji od otoczenia, wielkie, długi, gruby 4 metrowy kabel, który będzie przeszkadzał w kieszeni. Do szkoły i na miasto moim zdaniem się w ogóle nie nadają, a co do ich grania się nie wypowiem, bo nigdy nie miałem ich na uszach.

 

Co do tych wymienionych przeze mnie wcześniej nie mam pojęcia, których sposób grania najbardziej ci podpasuje. K518 w elektronice sprawdzają się podobno bardzo dobrze, do tego izolują najlepiej ze wszystkich wymienionych, mają porządny bas i można w znaczącym stopniu poprawić jeszcze ich dźwięk po przez wymianę gąbek, ale nie dla każdego są wygodne (ich komfort noszenia tez można poprawić po przez rozciąganie pałąka). Reszta izoluje gorzej albo prawie wcale, ale chociaż są mniejsze i łatwiejsze do napędzenia przez przenośne odtwarzacze niż przykładowo HD 555. O wszystkich masz na forum całkiem sporo do poczytania.

 

Sam brałbym K518 albo HTX 7, które też można zmodować, ale ja gustuję w trochę innych gatunkach muzycznych i preferuję inne brzmienie. Tak czy inaczej proponuję iść do sklepu, odsłuchać kilka modeli i samemu wybrać, które wygodnie leżą ci na głowie i których granie ci odpowiada. Na kupowaniu w ciemno możesz się nieźle przejechać jeśli się później okaże, że słuchawki są dla ciebie niewygodne albo nie odpowiada ci ich granie.

Edytowane przez Syntax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety widzisz, ja nie mam zbytnio czasu na szukanie modeli więc dlatego zadaję takie pytania, które "powinny" mieć 1 odpowiedź. O Hd 555 dowiedziałem się przypadkiem. Dla mnie słuchawki to czarna magia. Mają dobrze grać i tyle. Nie chcę dzwonić po sklepach, gdyż będą doradzać tylko to co mają na stanie. Pewnie nawet nie kupowałbym tych słuchawek, gdyby nie to, że ciągłe noszenie dokanałowych zaczęło mnie męczyć. W tym momencie posiadam Skullcandy Ink'd i ich jakość muzyki mi pasuje. Ale potrzebuje 2 słuchawek na wyjazdy, czyli właśnie "zamkniętych". Gdybyś miał choć chwilę i poszukał gdzieś w takim przedziale cenowym jaki podałem byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, te HD 25 SP które podałeś są sporo ponad mój budżet. Zależy mi na słuchawkach do ok 250zł, w porywie do 300zł.

 

PS. Co jest najważniejsze w słuchawkach, gdy się takowe kupuje?

 

A co sądzicie o Shure SRH440, gdyż mogę go trochę taniej nabyć?

Edytowane przez patromierz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Co jest najważniejsze w słuchawkach, gdy się takowe kupuje?

 

Wygoda i odpowiadająca tobie charakterystyka dźwięku. No i izolacja według potrzeb, bo otwartych do jazdy środkami komunikacji miejskiej raczej używać nie chcesz.

 

A co sądzicie o Shure SRH440, gdyż mogę go trochę taniej nabyć?

Po co na siłę pchasz się w duże słuchawki typowo do użytku domowego / studyjnego?

. Jak nie będzie przeszkadzał ci długi, gruby kręcony kabel i ich wielkość to możesz je wziąć. Dla mnie takie słuchawki jako portable sprawdzają się kiepsko, ale co kto lubi. Po tym jak widziałem w autobusie gościa z K701 podłączonymi do Creative Zen nic mnie już nie zdziwi. Edytowane przez Syntax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem dziś trochę buszować po allegro i znalazłem 3 AKG (w tym 1 z mp3store), które mógłbym kupić w mojej miejscowości.

AKG K518 DJ

AKG K430

AKG K450 (wydają mi się najlepsze)

 

Więcej nie chcę szukać, chyba, że ktoś jeszcze z Was coś podrzuci, ale na razie zostaje przy, którymś z tych modeli. Proszę napisać, który najlepszy i przede wszystkim dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności