Skocz do zawartości

Jak wykonać recabling słuchawek?


bruno63

Rekomendowane odpowiedzi

same żyły na pewno nie są za grube .

 

Podoba mi się ze względu na to, że to w prawie gotowiec. Wystarczyłoby tylko zdjąć jedną warstwę izolacji od splittera w górę i kabel Y zrobiony.

Grubość to 8,5mm, czyli mniej wiecej tyle, ile wyjście dużego amphenola, które są dostępne w Krakowie w bardzo dobrej cenie.

Niestety na pewno nie wejdzie bez kombinowania ani do ACPS-GN-AU ani do NP3X-B :( (max 7mm).

 

...Chyba, ze się użyje http://www.neutrik.com/en/audio/plugs-and-jacks/plug-accessories/bpx-l to wtedy wejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Rejacking w moim wykonaniu :D. Któryś już z kolei zrobiony w ten sposób. Jako że nie trafiłem jeszcze na odpowiedni małego jacka do IEM'ów to ucinam kabel i przylutowuję kawałek innego, w tym wypadku od jakiegoś przedłużacza.

 

Ktoś oceni ideę/ wykonanie? :P

 

 

SAM_2580_Kopiowanie.jpg
SAM_2582_Kopiowanie.jpg
SAM_2583_Kopiowanie.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, byłoby lepiej lecz ja nie miałem towaru by tak tę sprawę rozwiązać. Mi wizualnie nie przeszkadza choć niektórym mogłoby. Następnym razem jak będę miał szersze rurki termokruczliwe to w taki sposób to zrobię.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, chciałbym wymienić kabel w moich k518dj i mam do was pytanie. Kabel jaki mam to Sonolone 3014. Teraz do sedna jeżeli przylutuje do głośniczka niebieski kabel i ten żółty (rozumiem że to jest masa) to ten czerwony zostawiam w spokoju, i analogicznie jeżeli w prawej przylutuje czerwony i żółty to niebieski zostawiam? Później w spliterze łączę te dwa żółte ze sobą a później w jacku niebieski lutuje z lewej strony a czerwony z prawej? Mógłby mi jeszcze ktoś powiedzieć jak zrobić taki splitter? Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.

 

 

1458090.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję tak:

 

Przygotuj jeden długi i jeden krótki (40cm). Na tejże wysokości długiego kabla ostrożnie zdejmij prawie 2cm zewnętrznej izolacji i folię. Zdejmij też 1cm izolacji z obu końców krótkiego kabla. w ten sposób będziesz na sam koniec na 100% pamiętał który jest lewy a który prawy.

 

Na długim kablu, w odsłoniętym odcinku rozetnij jedną żyłę (na przykład czerwoną) u samej góry, od razu przy izolacji. Na tę żyłę załóż 1cm cienkiej termokurczki. Termokurczka musi być założona co najmniej na pół cemntymetra od końca tej żyły, żeby nie skurczyła się przy lutowaniu. Właśnie dlatego w poprzednim kroku zdjemujesz aż 2cm izolacji. Zlutuj tę żyłę z żyłą z krótkiego kabla i zagrzej termokurczkę.

 

Zlutuj masy, załóż duże termokurczki na wszystko, wtyczkę i lutuj do słuchawek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego sonolene znalazłem coś takiego

1458215.jpeg

 

A może prościej byłoby Canare I-4e5c i zdjąć izolację tak 30cm. Wziąć po 2 kable i do muszli, założyć na to jakiś oplot. Wtedy chyba nie trzeba żadnego splittera? Jeden biały do lewej słuchawki niebieski jako masa. Drugi biały do prawej słuchawki i niebieski jako masa. Później przy jacku łącze te dwa niebieski i lutuje? I chyba ten Canare byłby lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego sonolene znalazłem coś takiego

1458215.jpeg

 

A może prościej byłoby Canare I-4e5c i zdjąć izolację tak 30cm. Wziąć po 2 kable i do muszli, założyć na to jakiś oplot. Wtedy chyba nie trzeba żadnego splittera? Jeden biały do lewej słuchawki niebieski jako masa. Drugi biały do prawej słuchawki i niebieski jako masa. Później przy jacku łącze te dwa niebieski i lutuje? I chyba ten Canare byłby lepszy?

 

starquad to najlepsze wyjscie, poniewaz masz tyle zyl, ile trzeba, a i sa one elastyczniejsze. uzycie ekranu jako masy to juz minus, a lutowanie kabla gdziekolwiek pomiedzy wtykiem, a przetwornikami kolejny - tak jak i laczenie masy nie we wtyku, a w splitterze w tym wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Niedługo będę rekablował K518 kabelek oczywiście 4 żyły by nie lutować splitera i tu moje pytanie macie jakieś sprawdzone sposoby na dobrze wyglądający spliter? Z samej termokurczki nie chcę robić bo troszkę mizernie to wygląda a nie mam pomysłu jak to dobrze zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo będę rekablował K518 kabelek oczywiście 4 żyły by nie lutować splitera i tu moje pytanie macie jakieś sprawdzone sposoby na dobrze wyglądający spliter? Z samej termokurczki nie chcę robić bo troszkę mizernie to wygląda a nie mam pomysłu jak to dobrze zrobić.

 

Kupiłem kiedyś tandetne doki z Chin w supermarkecie za parę złoty które miały taki spliter. Wykorzystałem go przy recablowaniu.

Prosta sprawa, nie potrzebna żadna wprawa.

gallery_49674_540_89307.jpg

Edytowane przez jd1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności