Skocz do zawartości

Test Odtwarzaczy W "chipie"


leso

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatni kwietniowy "Chip" w edycji testowej zamieścił wyniki testów odtwarzaczy mp3 zarówno z dyskiem jak i z fleshem. Mnie zainteresowały typu flash.

 

Byłem zdumiony, że odtwarzacze z serii T (1GB) uplasowały się na bardzo niskich pozycjach. T30, T10 i T20 zajęły odpowiednio 18, 19 i 25 miejsce. Co prawda na pocieszenie dla fanów iRiver (do których się zaliczam) model ifp 990, którego praktycznie brak otrzymał za jakość 100 punktów (na 100 możliwych), ale też znalazł się dopiero na 9 miejscu.

 

Bardzo mnie zaskoczyły te wyniki. Jeżeli czytelnicy się tym zasugerują, to może być ostrzeżenie dla tej marki. W testach innych pism komputerowych odtwarzacze iRiver - jak zauważyłem - nie były brane pod uwagę ze względu na zbyt wysoką cenę. Testowano w przedziale cenowym do ok. 400/500 zł.

 

W omawianym wyżej teście odtwarzaczy flash zwyciężył Samsung YP-78 2GB, drugie miejsce iAudio U3 512 GB. Natomiast w kategorii z twardym dyskiem najwyżej oceniono iAudio X5 20 GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to irivery sa juz od jakies 3 tyg na liscie. :) niedługo ma sie pojawic na liscie T20FM oraz U10.

 

Zoabcyzmy :) Ogolnie ranking CHIP Testu jest robiony wedlug stałych zasad. Ma swoje minusy, ale ogolnie jest OK. Irivery przez MTP i brak radia sie tak nisko uplasowały.

 

Ja drugie miejsce U3 tlumacze pojemnoscia :) jestem pewien ze 2GB by dało lepiej rade ;)

 

X5 rzadzi od dawna. Wczenij liderem było M3 ogolnie od kiedy istnieje CHIP Test, zadne inny dyskowy player nie był pierwszy.

 

Niedługo ruszy tez kategoria multimeidlanych playerów - A2 będzie Tam walczyc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nowe Iriverki sa krytykowane nie tylko w Chipie. Poczytajcie sobie zachodnie witryny z testami sprzetu. Troche mnie to dziwi - choc to nieszczesne mtp jest chyba glowna przyczyna. Tak czy owak ci co maja Irivery wiedza, ze te testy maja sie nijak do rzeczywistosci. Gorsza sprawa z tymi co planuja zakupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie troszkę, że robią porównania np. Manty z iAudio, to tak jakby porównywać Mercedesa z Dacią Logan, który jest lepszy. Nigdy też nie widziałem, aby w jakimś teście był iRiver z serii ftp (np. ifp 790 lub o większej pojemności). Jak robić testy to już bardziej rzetelne i na większej liczbie modeli, oraz nie dzielić ich na dwie klasy z flashem i HDD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh... iFPków już nie produkują, to jest podstawowy problem :(

a nawet jak produkowali to albo ich nikt w testach nie uwzględniał, albo nikt nie wpadł na pomysł iż można w nich zmienić firware z IMM na UMS... ale to że w muvo można obrócić ekran było bardzo-bardzo ważne O_o

 

pozatym porównanie manty do mercedesa (bo rozumiem że o to chodzi) jest IMO nietrafione... nie wiem czemu miałbym pogardzić mercedesem ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie! dlaczego nie stawiac iaudio i manty w jendym rzedzie? to flash i to flash. to ma grac i to ma grac. jedno działa drugie nie ....

 

dojdzie nowa kategoria odtwrazacze multimedialne. beda trzy. mnie tam cieszykategoria dyskowych. jak by teraz wyslac wersje 60GB X5 i 30XL to chyba 3 pierwsze miejsca były by X5 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dużym skrócie - testy Chipa by mnie rozśmieszały, gdyby nie były tak opiniotwórcze.

 

Test płyt głównych - wygrywa jakieś g...o, nie wiadomo dlaczego? To popatrzmy na reklamę na stronie obok.

 

Raz mi się zdarzyło, że kupiłem sprzęt, który wygrał w teście Chipa i do teraz żałuję pieniędzy wydanych na ten złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to niestety racja, w enterze tez nie sa lepsze :)

 

choc i tak najbardziej mnie rozbawila sprawa testow irivera imp550 w cd-action, kupuje dla syna, czasem tez cos poczytam - glownie testy sprzetu na poprawe humoru: otoz w rzeczonym pismie wszystko bylo bla bla bla super (tu czas dzialania na wewnetrznych accu skoczyl im do ok.30h - chyba w sferze s-f:), i jedyny MINUS: brak dyktafonu !!!

 

w cd/mp3. tu mie zetlo na chwile dluzsza !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo priorytetem dla stereotypowego posiadacza odtwarzacza jest "niech gra i niech ma radio i niech nagrywa i niech może przenosić pliki i niech robi kawę"...

 

... a dla melomanów ważne jest "niech gra i to dobrze a cała teszta to bajer/bonus"

dokładnie, ludzie przeważnie nie patrzą na to jak dobrze odtwarzacz gra tylko ile ma dodatków, jaki jest tani lub sugerują sie tym, że jeśli jakaś firma jest bardzo znana to na pewno jest dobra (np Creative, Sony,itp itd), a często prawda jest zupełnie inna, firmy stają sie sławne bo są dobre w swojej "dziedzinie", czyli w tym czym zajmują sie od samego początku, ale jak zaczynają sie mieszać w inne rzeczy do jest już coraz gorzej (to tak jakby np. AMD zaczął nagle produkować samochody :blink: ). Czy jakaś powszechnie znana marka produkuje tylko i wyłącznie mp3 tak jak IRIVER czy IAUDIO?? Odpowiedź jest chyba oczywista dlatego ich odtwarzacze nie mają sobie równych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się składa, ze znam wiekszośc testerów (nie koniecznie osobicie ale jednak) i mam "na czarnej liscie" dwie redakcje ktore juz sprzetu nie dostaja.

 

a co do CHIPa czy innych - nie wiem jak ogolnie wiem ze testy sa w wiekszosci sensowne.

 

choc i duzym zdajrzaja sie kfiatki jak w PCWK danie PMP do kategori z playerami dyskowymi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wystawić do testów playerka no-name z funkcjami: latarki, kompasu, zapalniczki, scyzoryka, lupy, nożyczek, otwieracza do butelek, korkociągiem, wkrętakiem, solniczki, cukierniczki, dozownika gum do żucia i tych innych, manometrem do mierzenia ciśnienia w ogumieniu, z pojemnikiem na słuchawki i zapasowe baterie, grającego od tyłu, z wyciąganym ekranem itp. I przyznawać mu po 5 pkt. za każdy bajer. Mogę się założyć, że wygra we wszystkich zestawieniach pokonując te wszystkie beznadziejne, nikomu nieznane firmy z iAudioi iRiverem na czele. :P:D

Pozdrowienia dla panów testerów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie nie wszystkie, bo system CHIPa (i teraz podobna platforma powstaje w PCWK) obuje sztywne reguły wiec obierarka do ogórków nie ma żadnego wpływu, a wrecz moze sie przycztynić do mniejszej ilości punktów za funkcjonalnosć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pamiętnego testu w Komputer Świecie i tak chyba nic nie przebije :P .

 

Przypomnę może (choć sam mogłem coś pokręcić, ale wątpię :D ): Jedyny iRiver to iFP z serii 900 porównany z ... noname i co tańszymi playerami na rynku, ogólna krytyka polityki iRiver'a, głupota przy próbie aktualizacji firmware... ech .. :huh: .

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej przy wyborze sprzetu kierowac sie opiniami uzytkownikow chociazby z tego forum:]ja sam posiadam t10 512 MB i jestem baaaaardzo zadowolony. Inne playerki wypadaja na jego tle blado. Bije je na glowe jakoscia dzwieku wygoda uzytkowania sluchawkami w zestawie i wogole:) Testy z gazet tez wypada brac pod uwage...ale nie powinien byc to kluczowy impuls do kupienia tego czy innego playerka. Jestem zdania ze trzeba najpierw dokladnie sprawdzic co i jak - dokladnie czytac i pytac sie ow szystko zeby potem nie zalowac pieniedzy wyrzuconych w bloto. BTW testy w gazetach czasami zawieraja tyle bledow i nienormalnych porownan ze zgroza:|

 

Pozdro dla wszystkich Audiofili:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętam kiedyś test zasilaczy komputerowych w chipie-pamiętam że ostatnie miejsce zajał modecom 350GTF-wtedy najlepszy zasilacz w rozsądnej cenie. Spalił sie na początku test-dziwne nie :/ pierwsze miejsce zajął jakiś tracer czy inny szajs-tylko taka jest prawde ze te zasilacze w wersji na sprzedaz a nie do testów chipa paliły sie jedne za drugim-pamietam bo wtedy pracowałem jako sprzedawca na giełdzie komputerowej i tracery, codegeny, megabajty wracały popalone w ogromnych ilościach a modecomy pomimo duzej sprzedazy chyba zaden sie nie popsuł-takie to są właśnie testy chipa...

Swoja drogą dorwałem wtedy taki odtwarzacz no name i go testowaliśmy na gieldzie-padł po jakis 30-40h grania. Siadł kompletnie i poszedł do wymiany (dodam jeszcze ciekawostke ze bateria ktora byla w zestawie z nim była chyba z plastiku i podzialala 20min). A dodam jeszcze ze kiedys pytałem sie hurtownika jakiej firmy sa te odtwarzacze. odpowiedz: "a jakiej chcesz, zrobimy Ci kazdą". dlatego te odtwarzacze są tak do siebie podobne... -jeden model inne tylko napisy na nim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności