Skocz do zawartości

Zespoły którę kompletnie zmieniły styl grania


Robert73

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jesli znacię jakieś to podawajcie , ja od siebie wrzucam:

Pyogenesis od doom-death metalu na początku lat 90 do punk rocka obecnie

Talk Talk od ambitnego new romantic do muzyki wręcz mainstreamowej na ostatniej płycie ( jazz, ambient)

Ministry od disco popu na debiucie z 1983 do industrialnego metalu obecnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Fleetwood Mac

Od bluesa po jakiś taki pop-rock

 

-Queen też jest dobrym przykładem i to o tyle specyficznym że zmiany w sposobie grania zachodziły w obrębie jednego i stałego składu zespołu.

 

-ZZ Top - też ciągle stały skład, ewolucja od bluesa po hard rock z elementami elektroniki i popu

 

-Mike Oldfield - tutaj jest dopiero misz-masz muzyczny - od prog rocka, po elementy folku, muzykę elektroniczną, totalną psychodelę, chill out, pop, muzykę klasyczną i bóg wie co jeszcze

 

-Pink Floyd do 1973 gral rock psychodeliczny potem zaczął grać rock progresywny

A tam gadanie, suity Atom Heart Mother czy Echoes to czysty prog-rock, a to że mają mocno przećpane momenty to inna sprawa ;). Ale pierwsze dwie płyty + Ummagumma to faktycznie totalna psychodela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Talk Talk od ambitnego new romantic do muzyki wręcz mainstreamowej na ostatniej płycie ( jazz, ambient)

Tu się nie zgodzę co do tego "mainstreamu" ... ale zmiana w stosunku do początków grania rzeczywiście duża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

In flames od melodeathu do nie wiem czego ale na pewno czegoś innego

x2, już od Reroute to remain można było usłyszeć zmiany

natomiast ich najnowszej płyty nie potrafię słuchać, w żaden sposób, szkoda bo zespół imo w dorobku ma epickie albumy z głębokim życiowym i trafnym przekazem i dobrym brzmieniem

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Beatles - od klasycznego rock-and-rolla do totalnego eklektyzmu.

Kraftwerk - od psychodeliczno-progresywnych eksperymentów do (jeszcze bardziej wówczas nowatorskiej) muzyki elektronicznej i "kładzenia podwalin" pod new romantic i techno.

Joni Mitchell - od akustycznych, poetyckich ballad (taka amerykańska "Kraina Łagodności") do jazzu.

Deep Purple - od popowo-soulowych początków, przez bluesująco-klasycyzującą progresję, do surowego hard-rocka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

In flames od melodeathu do nie wiem czego ale na pewno czegoś innego

x2, już od Reroute to remain można było usłyszeć zmiany

natomiast ich najnowszej płyty nie potrafię słuchać, w żaden sposób, szkoda bo zespół imo w dorobku ma epickie albumy z głębokim życiowym i trafnym przekazem i dobrym brzmieniem

ale come clarity podoba mi się najbardziej nawet bardziej od tych płyt z zeszłego tysiąclecia, ale nie mniej jednak if z asop to już nie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram w 100%.

Ode mnie:

Job for a cowboy - epka miotła knurami, a dwa kolejne longpleje to zwykły def metal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że można jeszcze Dead Can Dance dorzucić, bo między pierwszą a ostatnią płytą jest dość radykalna zmiana. Zaczynali od jakichś takich post punkowych rytmów (debiut), a skończyli na muzyce plemiennej (Spiritchaser).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, w zasadzie już po dwóch pierwszych płytach znacząco zmienili styl(jak wyżej, z british punku na british hm). Potem przez dłuższy czas grali to samo, tylko w różnych brzmieniach, teraz przy okazji najnowszych albumów znów nieco się zmienili(zwłaszcza AMoLaD), tak jakby spoważnieli na starość ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności