Skocz do zawartości

iriver E30


KaszaWspraju

Rekomendowane odpowiedzi

rastahman jak Ci sie zgrywa e30 z PL11? Przymierzam się do zakupu tego playerka. Obecnie mam clipa+ z PL11. Słucham raczej cięższej muzyki, da rade takie zestawienie? Chce zmienić sprzęt ze względu na długo trzymającą baterie w iriverze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rastahman jak Ci sie zgrywa e30 z PL11? Przymierzam się do zakupu tego playerka. Obecnie mam clipa+ z PL11. Słucham raczej cięższej muzyki, da rade takie zestawienie? Chce zmienić sprzęt ze względu na długo trzymającą baterie w iriverze.

Wprawdzie nie jestem rastahman, ale też mam PL11 + E30. Zgrywa to się miło. Wprawdzie nie używam SRS'ów i innych cudactw ( gdzie im do JetEffect ), ale grają z E30 miło. Nisko gdzie trzeba, dynamicznie grze trzeba. Góra nie syczy, nie drażni, a średnica też jest w porządku. Oczywiście gmeranie w EQ zmienia dużo, ale nawet na Neutralu jest ok.

 

Nie wiem, jak gra Clip+ ( słuchałem PL11 z Clip'em "zwykłym" ), ale mnie bardziej odpowiada zgrywanie się z E30, choć brzmienie jest podobne ( w Clip'ie trzeba jednak troszkę więcej głośności ustawiać, ze względu na słabszą jego moc ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj nabyłem e30 trochę wieczorkiem posłuchałem i jestem ogólnie rzecz ujmując zawiedziony

porównywałem ze swoim p3 i przewaga p3 nad iriverem jest gniotąca

- wykonanie - tandet jakiego wcześniej nie widziałem nawet w no name'ach

- przyciski wiocha - już widzę oczami wyobraźni poprzecierane na wylot za kilkanaście miesięcy

- dźwięk może nie najgorszy (po ostatnim obcowaniu z iriverem - e100) nawet całkiem przyzwoity ale do p3 nie ma co porównywać nawet

- słuchawki dołączone do zestawu kiepa totalna (w p3 bardzo dobre jak na startery)

+ ma plus jedynie bateria

+ i małe rozmiary (jak ktoś nie potrzebuje mp4 to jest elegancki)

 

nie chce ktoś nabyć e30 ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj nabyłem e30 trochę wieczorkiem posłuchałem i jestem ogólnie rzecz ujmując zawiedziony

porównywałem ze swoim p3 i przewaga p3 nad iriverem jest gniotąca

- wykonanie - tandet jakiego wcześniej nie widziałem nawet w no name'ach

- przyciski wiocha - już widzę oczami wyobraźni poprzecierane na wylot za kilkanaście miesięcy

- dźwięk może nie najgorszy (po ostatnim obcowaniu z iriverem - e100) nawet całkiem przyzwoity ale do p3 nie ma co porównywać nawet

- słuchawki dołączone do zestawu kiepa totalna (w p3 bardzo dobre jak na startery)

+ ma plus jedynie bateria

+ i małe rozmiary (jak ktoś nie potrzebuje mp4 to jest elegancki)

 

nie chce ktoś nabyć e30 ? ;)

Według mnie porównujesz kompletnie dwa inne playery.

 

1. Wykonanie - byyyłooo.

2. To masz coś z oczkami tej wyobraźni, albo mniej fantazjuj - ja używam ( używam, codziennie ) E30 od nie wiem, dwóch miesięcy i sorry - żadnych śladów zużycia, żadnego 'nietrafnego klikania', żadnego skrzeku tandetnego plastiku, żadnych rys - gdziekolwiek.

3. Nie wiem, nie słyszałem - możliwe.

4. Jedynie?

5. To jest "mp4" ( zakładając, że mp4 ma jakiś tam LCD, odtwarza filmy, muzykę i inne szmery bajery ).

 

Anyway, jeżeli zależało Ci na wykonaniu - ukłon w stronę E50. A jeżeli takie to okropne, sprzedaj ;). W zasadzie mogłem napisać coś podobnego po przesiadce z i7, ale było by to zwyczajnie nieobiektywne i ( nie, nie jestem adwokatem E30 ) krzywdzące dla E30, wprowadzając jednocześnie przyszłych zainteresowanych w konsternację. IMO po jednym wieczorze używania mało można powiedzieć o nowym playerze, tym bardziej, że Twój słuch ( i nie tylko ) jest jeszcze mocno przyzwyczajony do P3.

 

Cóż - jeszcze się taki ( player też ) nie narodził, który by każdemu dogodził. Jak jest tak źle - sprzedaj. W zasadzie dobrze, że pojawił się ktoś "anty" na temat E30, bo niektórzy skłonni byli by uwierzyć, że - poza kilkoma "wadami" wymienionymi już wcześniej w temacie - player jest dobry dla każdego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że jest to mp4, ale w tak minimalistycznym wydaniu że raczej do mp4 się nie nadaje i można pominąć ten fakt

właśnie przesiedziałem kolejne kilka godzin próbując się przekonać do tego urządzenia ... ale nie mogę

 

jak e50 ma grać jak e30 to lepsze wykonanie nie ratuje sytuacji, szczerze mówiąc wykonanie mnie mniej interesuje w pierwszej kolejności stawiam jakość dźwięku

wracając jednak jeszcze do porównania e30 p3 pod względem wykonania to tak jak być porównał cienkiego do audi i wcale nie przesadzam, masz rację słuch jest przyzwyczajony do p3 i ciężko się przesiąść z lepszego na gorsze ;)

 

jeśli chodzi o dźwięk nie przeczę e30 nieźle odtwarza wszystko dobrze słychać ale niestety brakuje mu muzykalności, w tzw małych składach nie jest najgorzej ale przy większej ilości dźwięków mam wrażenie odsłuchu "cyfrowego" p3 daje moim zdaniem bardziej "analogowy" dźwięk któremu towarzyszą większe emocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że jest to mp4, ale w tak minimalistycznym wydaniu że raczej do mp4 się nie nadaje i można pominąć ten fakt

właśnie przesiedziałem kolejne kilka godzin próbując się przekonać do tego urządzenia ... ale nie mogę

 

jak e50 ma grać jak e30 to lepsze wykonanie nie ratuje sytuacji, szczerze mówiąc wykonanie mnie mniej interesuje w pierwszej kolejności stawiam jakość dźwięku

wracając jednak jeszcze do porównania e30 p3 pod względem wykonania to tak jak być porównał cienkiego do audi i wcale nie przesadzam, masz rację słuch jest przyzwyczajony do p3 i ciężko się przesiąść z lepszego na gorsze ;)

 

jeśli chodzi o dźwięk nie przeczę e30 nieźle odtwarza wszystko dobrze słychać ale niestety brakuje mu muzykalności, w tzw małych składach nie jest najgorzej ale przy większej ilości dźwięków mam wrażenie odsłuchu "cyfrowego" p3 daje moim zdaniem bardziej "analogowy" dźwięk któremu towarzyszą większe emocje

Chyba nie zauważyłeś sarkazmu... "Mp4" ( o ile coś takiego w ogóle istnieje i nie jest to MP4 NoName ).

Aut może w to nie mieszaj, bo tylko skompromitować siebie i urazić innych możesz takimi porównaniami. Zaraz pojawią się opinie, że NoName to rower, iPoo to Mercedes itp itd - kompletnie nie na temat i kompletnie bez sensu. Zwłaszcza, że po dłuższym używaniu E30 raczej jednak zyskuje pod względem wykonania, a pierwsze - IMO lekko mylne - wrażenie na temat jego tandetności mija.

Chwilę chwilę... Wykonanie Cię mniej interesuje? A może bardziej? Po poprzedniej wypowiedzi odniosłem przeciwne wrażenie - bardziej skupiłeś się na minusach wykonania, niż na plusach dźwięku ( który wyżej był jednak akceptowalny ). Nie wiem, mieszasz się w zeznaniach, ale w zasadzie "co mnie to" ;).

Posłuchaj E30 tydzień, dwa, bez odpalania P3 i potem oceń co "gorsze", a co "lepsze" - o ile w ogóle o dźwięku można w takich kategoriach mówić. Nie dobre co "dobre", ale co komu odpowiada. Jeżeli nie pasuje Ci E30 - sprzedaj, nikt na siłę trzymać Ci go nie każe - na pewno ktoś chętnie kupi, zwłaszcza, że taki to 'badziew', więc pewnie z ceny odpowiednio za taki badziew zejdziesz ;).. Według mnie, do tej pory raczej dużej grupie jego dźwięk jednak podpasował, ale odmienne zdanie zawsze się przydaje.

 

P.S. Nie pomyślałeś, że wpływ na taki efekt końcowy brzmienia może mieć niezgrywanie się Twoich słuchawek z playerem? Nie od dziś wiadomo, że nie każdy player ( nawet nie wiadomo jak poprawnie i akceptowanie przez ogół grający ) z każdymi ( i tu powtórka z poprzedniego nawiasu ) słuchawkami brzmi zadowalająco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra do porównań z samochodami nie będę się zapędzał, niemniej jednak na mieszanie się w zeznaniach się nie zgodzę

w pierwszym wrażeniu bardziej skoncentrowałem się na estetyce wykonania (która jest kiepściutka) dopiero w kolejnym poście bardziej na dźwięku

ujmę to tak: gdyby dźwięk mnie zadowolił olał bym estetykę, ale kiepskie wykonanie + przyzwoity dźwięk to jednak nie to samo co świetne wykonanie + bardzo dobry dźwięk ;)

masz racje nie każdemu musi się podobać, niemniej jednak po ogólnych ohah i ahah spodziewałem się więcej, bronisz e30 bo jesteś nim aktualnie zafascynowany, za parę miesięcy ci przejdzie ;)

 

ps. słucham playerów również podpiętych bezpośrednio do wzmaka, tu również widzę, a raczej słyszę różnicę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra do porównań z samochodami nie będę się zapędzał, niemniej jednak na mieszanie się w zeznaniach się nie zgodzę

w pierwszym wrażeniu bardziej skoncentrowałem się na estetyce wykonania (która jest kiepściutka) dopiero w kolejnym poście bardziej na dźwięku

ujmę to tak: gdyby dźwięk mnie zadowolił olał bym estetykę, ale kiepskie wykonanie + przyzwoity dźwięk to jednak nie to samo co świetne wykonanie + bardzo dobry dźwięk ;)

masz racje nie każdemu musi się podobać, niemniej jednak po ogólnych ohah i ahah spodziewałem się więcej, bronisz e30 bo jesteś nim aktualnie zafascynowany, za parę miesięcy ci przejdzie ;)

 

ps. słucham playerów również podpiętych bezpośrednio do wzmaka, tu również widzę, a raczej słyszę różnicę

Nie wdając się już w zbędną polemikę - pewnie, masz prawo do odmiennych wrażeń, zarówno słuchowych jak i optycznych.

Nie, niczego nie bronię, no może jedynie obiektywnego opisywania faktów. Zafascynowany E30'tką nie jestem - minęły dwa miesiące i dalej uważam, że to poprawnie grający player o dobrej jakości wykonania ( sorry, ale "dziwnie wyczuwalne" klawisze rekompensuje nierysująca się obudowa, piórkowa waga i ogólnie dobra ergonomia - o niewielu playerach można to samo powiedzieć ) i nic mniej, nic więcej. Fascynacja... Hm, byłem zafascynowany i7'ką i nadal miło ją wspominam, nie tylko za dźwięk, ale i za interface i kupę możliwości, których wielu odtwarzaczom brakuje. Niewiele grajków wywarło na mnie tak pozytywne wrażenie jak i7 i pewnie niewiele już wywrze, a przewinęło mi się ich troszkę przez łapy ( i uszy ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dex-ter bardzo fajnie opisał tego playera w kilku powyższych postach. W zasadzie tak jakybm czytał swoją opinie. Na początku też pisałem o tym, że sprawia wrażenie tandetnego szajsu z bazaru. Po miesiącu doceniłem tą konstrukcję za to jaka jest. Szczegóły i zalety opisał Dex więc nie będę się powtarzał.

Dźwiękowo na początku też nie wzbudził mojego zachwytu w połaczeniu z dokami Philipsa. Później kupiłem addiemy i dalej to nie było to. Zakupiłem do nich pianki... było trochę lepiej ale dalej dźwięk był zbyt suchy. Fiio E5 poprawiło mi humor na jakiś kolejny tydzień. Później zakupiłem NuForce Ne-6 i to był strzał w "10". Po dwóch miesiącach wiem, że nie wymienię tego playera na żadne Sansy czy Sony serii E czy nawet S. Przyzwyczaiłem się do dźwięku irivera ale trochę to trwało. Poza tym miałem szczęście, że przypasowały mi Ne-6 a później również K 420 (to chyba najlepsze połączenie) oraz JVC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chciałbym skorzystać z okazji i poradzić się: czy E30 nadaje się na następcę iFP-799 i T10? Ten pierwszy padł mi już jakiś czas temu a drugi niestety właśnie zaczyna. Boję się trochę konfrontacji nowych iRiverów z ich starą szkołą grania, której jestem wielbicielem. W E30 brakuje mi większej pamięci (albo złącza kart) i oczywiście obsługi ogg, które w wersji 1.1.4 miażdży mp3 przy tym samym bitrate (moim zdaniem ;) ). Jeśli nie E30 to co warto kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy E30 nadaje się na następcę iFP-799 i T10? Boję się trochę konfrontacji nowych iRiverów z ich starą szkołą grania, której jestem wielbicielem.

Nie. IFP i T10 to kompletnie inna szkoła grania. T50/T60 to podobno następcy, ale miałem 2x T60 i to jednak nie jest to samo. Stary, dobry iRiver już raczej nie wróci. Zbliżone granie ma E10, ale niestety - to microHDD i małe pojemności.

 

W E30 brakuje mi większej pamięci (albo złącza kart) i oczywiście obsługi ogg, które w wersji 1.1.4 miażdży mp3 przy tym samym bitrate (moim zdaniem ;) ).

Niestety, mnie także.

 

Jeśli nie E30 to co warto kupić?

O tym już nie w obecnym wątku ;). Jest specjalny dział - tam pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym otwierać niepotrzebnie nowego tematu więc spytam tutaj czy takie słuchawki jak ADDIEM'y dobrze zagrają z tym odtwarzaczem ? Chodzi mi głównie o muzykę elektroniczną tzn. trance, progressive, house... Obecnie posiadam Creative EP-635 oraz CAL!. Słuchając muzyki z tych pierwszych (EP-635) jakość nie jest zadowalająca a ponadto strasznie one mnie męczą, nie wiem jak to nazwać, ale nie mogę słuchać w nich muzyki przez dłuższy okres czasu bo pojawia się poczucie zmęczenia i lekki ból głowy może to głupie ale tak po prostu mam :P Jeżeli chodzi o CAL! to jak dla mnie dźwięk jest niemal idealny - niebo a ziemia w porównaniu do EP-635 i mogę słuchać ulubionej muzyki dosłownie godzinami... :) Tutaj pojawiają się wątpliwości bo nie chciałbym żeby po zakupie okazało się że nie ma różnicy i zmiana słuchawek była niepotrzebna... Czy zmiana EP-635 na ADDIEM'y to dobre rozwiązanie ? Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podpięte pod e30 CAL! i może trochę uwag napiszę:

 

Basu jest za dużo, o wiele za, za dużo, zasłania środek. Scena jest fantastyczna. Napędzalność nie jest zła- 3/4 na e30 i jest nieźle nawet. Zobaczymy co się zmieni po zmianie, kabla ale to niedługo. Napiszę tutaj jak to się ma:)

 

Jeszcze natomiast mam shp5401 (rekablowane) w domu i uważam że e30 z tym gra bardzo fajnie. Też trzeba dobrze nakręcić by zagrały fajnie. Grają chłodno dosyć, specyficznie- dość analitycznie, chirurgicznie. Bas jest fajny i tam gdzie go potrzeba. Scena wąska dosyć ale i tak jest nieźle. Jeszcze sklecę recenzje za jakiś czas, to więcej napiszę na temat tych i innych słuchawek, które miałem (a było ich dużo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item980036330_iriver_e30_2gb_white_sluchawki_soundmagic_pl11.html

 

takie na allegro jest

 

dobrze te słuchawki grają z e30? Mój stary iriverek już ledwo zipie, jbl-ki już dawno wyzionęły ducha a nie chce wydawać dużo pieniędzy zwłaszcza, że tak naprawde niepotrzebne mi dużo pamięci a muzyka której słucham nie wymaga aż tak dużej głębi bo punk to nie jazz : F

 

warto zainwestować w ten zestaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności