Skocz do zawartości

iriver E30


KaszaWspraju

Rekomendowane odpowiedzi

Mówcie co chcecie... Na E30 + PL11 wyleczyłem się z SRS WOW HD. O ile w i7 JetEffects jakoś się z PL11 zgrywały, o tyle w E30 ni chu chu. I dobrze, bo własny EQ jest o wiele lepszy. Coraz bardzej podoba mi się przestrzeć w tym polączeniu panująca. Nie wiem jeszcze jak z DJkami, ale o tym wkrótce ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się jakieś bezpośrednie porównanie do Sony E44x.

 

Kolega ma tego Sony'ego i dziś dłuższą chwile słuchałem na addiemach. I tak za krótko, żebym na 100% był pewny swoich odczuć (ale tak 70% już tak ;) ) i moim zdaniem lepszy dźwięk ma E30. Nie będą wypisywał na około, że ciemniejszy, że "inny" czy jeszcze jakiś ...tylko po prostu lepszy. Największa różnica jest w basie. W E30 jest lepszy jakościowo. Owszem - jest go jakby troszkę mniej ale nie włazi na inne pasma. Miałem wrażenie, że w Sony nie schodził tak nisko i był mniej dynamiczny (testowałem wraz z E5). Ustawienia w EQ niewiele zmieniły sytuacje. O reszcie nie będę się rozpisywał bo w zasadzie już wiem, że zostaje przy E30.

 

Mówcie co chcecie... Na E30 + PL11 wyleczyłem się z SRS WOW HD.

 

No to taki zbędny bajer. Żeby jako tako dało się słuchać to ustawiłem SRS-7, TruBass-4, Focus-2, WOW oraz Definition-1. Ale to i tak nie jest to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówcie co chcecie... Na E30 + PL11 wyleczyłem się z SRS WOW HD.

 

No to taki zbędny bajer. Żeby jako tako dało się słuchać to ustawiłem SRS-7, TruBass-4, Focus-2, WOW oraz Definition-1. Ale to i tak nie jest to.

Ja niestety kombinowałem ile się da i niestety - z PL11 nie umiem ( z użyciem SRS WOW HD ) ta ustawić, by mi to pasowało. Miałem SRS-4, TRU-8 lub 10 ( lubię basik :P ), FOCUS-4, WOW i DEF - 1 i nic... Jakoś tak płasko, miałem wrażenie, jakby mi się uszy zatkały. Każdy utwór maniakalnie sprawdzałem i porównywałem do Neutral. W końcu ustawiłem własny EQ na bardzo płytkie V z mniejszym dołem, a więcej górnych i jest ok. Miodnie wręcz. Zobaczę jak będzie z DJ'kami - jeżeli uda się dopasować SRS to fajnie, bo custom EQ zostanie mi na PL, a SRS na DJ'ki - prawie jak grupy EQ w i7, za czym tęsknię odrobinkę :P.

 

Jestem dziwny - słucham radia na E30 w tej chwili, hehe. Generalnie to testuję baterię... Póki co, słucham po 6-7h dziennie i z 1h przed snem. Ostatni raz pod kompem/ładowany był tuż po kupnie jego. Na razie trzyma się bateryjka nieźle.

 

Witam. Czy w e30 jest mozliwosc zaprogramowania nagrywamia z radia? Tzn czy mozna ustawic godz rozpoczecia i zakonczenia? W T60 mozna bylo chociaz ustawic godzine zakonczenia nagrywania. Zalezy mi na takiej funkcji,chcialbym wiedzeic i nie kupowac w ciemno. Dzieki za uwage :)

Oczywiście, że jest taka możliwość - piszę tu o nagrywaniu z radia. Możemy ustawić czas rozpoczęcia nagrania ( dokładna godzina ) oraz "Czas trwania nagrania" - minimum 10 minut, maksimum 180 minut :). Dodatkowo można ten proces ustawić: "Raz", "Codziennie" lub wybrać poszczególny dzień tygodnia od Pon. do Niedz. Na koniec potwierdzamy to wybierając "Zegar > Włączony/Wyłączony".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz potem jak wrażenia odsłuchowe z Dj-kami. Ja się napaliłem na K420 i wkrótce napisze czy rzeczywiście z nimi E30 gra tak dobrze ;) Ale najpierw muszę je zdobyć :rolleyes:

Oczywiście, napiszę, ale nie prędzej jak w niedzielę za tydzień - mam je w mieszkaniu studenckim, a obecnie mam ferie :P. Nie wiem natomiast jak grają K420, ale nie kupiłbym ich z dwóch powodów - wyglądają jak 1 000 na wersja K414P :D, no i są otwarte. Chyba, że do domu, ale pewnie coś innego bym znalazł :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że na takie pytanie trochę za wcześnie ale interesuje mnie jak długo E30 działa na jednym ładowaniu i jaki wpływ na to ma format FLAC. Jeszcze jedno: czy przerwy między utworami w FLAC są dłuższe niż przy MP3 i ile orientacyjnie trwają?

 

Tutaj ktoś napisał, że w normalnych warunkach bateria wytrzymuje około 35 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem natomiast jak grają K420, ale nie kupiłbym ich z dwóch powodów - wyglądają jak 1 000 na wersja K414P :D, no i są otwarte. Chyba, że do domu, ale pewnie coś innego bym znalazł :P.

 

K420 są półotwarte ;) Grają podobno bardzo dobrze jak na swoją cenę ~179zł. Wygląd? Nie powala na kolana ani nie razi. Myślę jeszcze nad Shure SRH240 ale raczej wezmę AKG.

 

Zdaje się, że na takie pytanie trochę za wcześnie ale interesuje mnie jak długo E30 działa na jednym ładowaniu i jaki wpływ na to ma format FLAC. Jeszcze jedno: czy przerwy między utworami w FLAC są dłuższe niż przy MP3 i ile orientacyjnie trwają?

 

Przerwy między .mp3 i .flac są identyczne - krótkie i takie jak być powinny.

Co do długości działania aku to zależy od głośności, ustwień EQ i plików więc tu rozrzut może być spory. Ale poniżej 30h pewnie nie zejdzie (przy pesymistycznym wariancie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że na takie pytanie trochę za wcześnie ale interesuje mnie jak długo E30 działa na jednym ładowaniu i jaki wpływ na to ma format FLAC. Jeszcze jedno: czy przerwy między utworami w FLAC są dłuższe niż przy MP3 i ile orientacyjnie trwają?

 

Tutaj ktoś napisał, że w normalnych warunkach bateria wytrzymuje około 35 godzin.

Nie wiem, ile go słucham odkąd do mnie doszedł, ale 20h na pewno przekroczyłem ( na jednym ładowaniu ). Wczoraj dołożyłem z 6-7h, dzisiaj z 5... LCD mam na 1/3 poziom, głośność 10/40, mp3 320kbps, EQ własny - płytkie "V". Myślę, że 52h to może nie pociągnie na takich ustawieniach, ale poniżej 30 nie powinien spaść. Stawiam na jakieś 45-48 ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem dziś w Saturnie E30 - ze strasznie tandetnego plastyku zrobiony, przynajmniej takie było moje pierwsze wrażenie. Dex-ter - na Twoich zdjęciach wygląda lepiej niż w rzeczywistości. :)

Mnie też się niespecjalnie spodobał, oglądałem go w Saturnie. W porównaniu chociażby do E50 to taki "mydłek" i w wyglądzie i dotyku.

Ale może rzeczywiście gra ładnie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie każdy potrzebuje błyszczącego gadżetu dla szpanu + np. słuchawki Philips-Swarovski aby można doliczyć kolejne 10 punkcików do lansu ;)

Tu nie chodzi o "błyskotliwość" i "gadżetowość" ale raczej o ogólnie pojętą estetykę. E30 prezentuje bardzo minimalistyczny wygląd, bez błyskotek, może dzięki temu "mydlanemu plastikowi" jest właśnie praktyczny. Co nie zmienia faktu, że nie za bardzo mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest to samo tworzywo co w modelu T10 irivera - takie trochę alastyczne. Napewno dłużej zachowuje swój oryginalny wygląd niz e50.

Dlatego napisałem, że może być praktyczny w użytkowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się - wyglądem nie zrobił na mnie żadnego wrażenia. Żadnego w sensie - ani pozytywne ani negatywne. W dotyku to faktycznie sprawia wrażenie tandetnego produktu i myślałem, że go nie kupie :P Jednak to tworzywo sztuczne jest całkiem wytrzymałe i praktyczne - nie rysuje się, nie trzeba żadnych pokrowców itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się - wyglądem nie zrobił na mnie żadnego wrażenia. Żadnego w sensie - ani pozytywne ani negatywne. W dotyku to faktycznie sprawia wrażenie tandetnego produktu i myślałem, że go nie kupie :P

Między innymi dlatego skusiłem się na razie na Nano 2nd gen. Jak eksperyment się nie powiedzie - zdecyduję się wypróbować E30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lubię minimalizm i prostotę, a przede wszystkim funkcjonalność. Po co mi piękny i błyszczący Fuze, jak po kilku dniach na przednim panelu już mam rysy jak na desce do krojenia chleba. O tyle dobrze, że ( w przeciwieństwie do niezbyt praktycznych designerów iPoo ) tylny panel jest matowy. W każdym razie, dementuję, jakoby obsługa E30 była trudna, jakoby klawisze wciskało się ciężko ( chyba, że mamy odcisk kciuka wielkości nakrętki 5L wody mineralnej ), jakoby wykonany był z tandetnego plastiku ( tandetny plastik to mają te wszystkie MP4'ki i Mp3jki-parówki ). Używam go prawie tydzień - używam, a nie oglądam, i obsługa stała się naprawdę prosta, player nie rysuje się o nic ( no chyba, że bym się uparł i mu nożem podziarał... ), szkoda tylko, że fabrycznie nie było na LCD żadnej folii, ale to też od razu rozwiązałem nalepiając poliwęglan. Co jest niewątpliwie jego plusem, to lekkość. Nie czuć go... nigdzie. Wczoraj katowałem go jeszcze dodatkowo od rana do wieczora muzyką na ustawieniach opisanych wcześniej. Nie liczyłem dokładnie, ale dzisiaj rano kreska dalej wskazywała 1/4. 45h trzyma na pewno, co i tak miażdży konkurencję. Tandetny na pewno nie jest, nie przesadzajmy. A wygląd? Cóż, o gustach się nie dyskutuje. Mnie nie podobają się w większości iPoo czy inne wynalazki jak Zeny czy Meizu, a kilkorgu z Was może nie podobać się E30 - nikt to kupna nie zmusza ;). Szkoda jednak przekreślać brzmienie i autonomię ze względu na wygląd czy design, podczas gdy player i tak większości czasu siedzi w kieszeni czy jest schowany. No chyba, że liczycie na lansik playerkiem na szyjce i "ohh ahhh" koleżanek - tu to nie możliwe, bo nie ma oczka na smycz :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że liczycie na lansik playerkiem na szyjce i "ohh ahhh" koleżanek - tu to nie możliwe, bo nie ma oczka na smycz :P.

Z tego już dawno wyrosłem chociaż lubię, jak odtwarzacz ładnie wygląda. Aha, nano też nie ma oczka :lol:

Ale i tak przecież większość - nawet tych niezachwycających się wyglądem E30 - na pierwszym miejscu stawia jakość dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie sądzę. Myślę, że większość, tutaj na forum to tak. Poza forum - większość raczej patrzy na wygląd. Nie kupowałem playera dla lansu więc zdecydowałem się na E30 za sugestią wcicherskiego ;) i nie żałuję. Dźwiękowo trafia idealnie w moje ulubione gatunki - smooth-nu-acid-jazz i rock które śmigają bardzo fajnie. Dla mnie udany zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie kupuję playera dla wyglądu. W prawdzie mam urodziwego - moim zdaniem - Nano 1G, jednak nosze go w okropnym, skóropodobnym etui, wiec lansu to mogę mieć co najwyżej -10. :-)

Po prostu napisałem, że jak wziąłem go dziś w rękę - to tak jak piszesz Dex - nie czuć go, ze względu na wagę oraz troszkę na więcej liczyłem pod względem zachwytu nad jego wyglądem zważając na to co zobaczyłem na Twoich zdjęciach. :)

Nie ujmuję mu niczego poza tymi dwoma kwestiami, które są czysto subiektywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności