Skocz do zawartości

NuForce Ne-7


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jest, w NE-7M jest 5 par gumek (w tym Black Foamy), a w NE-6 sa 3 pary (w tym bi-flange).

 

To osprzętu coraz więcej ;) Kupowałem w listopadzie (ebay), to były tylko 3pary silikonów + foamy... (NE7)

 

Ale mam pytanie zupełnie z innej beczki :)

 

Do jakich nauszników portable porównalibyście NuForce ?

Które słuchawki grają podobnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jakich nauszników portable porównalibyście NuForce ?

Które słuchawki grają podobnie ?

Ultrasone Pro 900. Pier*olnięcie basem identyczne, w sumie bardzo zbliżona faktura. Słuchane ostatnio przeze mnie SRH440 nie miały takiej ilości basu ani takiej faktury i realnego oddania basu jakie znalazłem w nuforce'ach. Jedynie wysokich jest zdecydowanie mniej niż w UP900 no a poza tym podobny charakter i nic nie zachodzi na siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jakich nauszników portable porównalibyście NuForce ?

Które słuchawki grają podobnie ?

Ultrasone Pro 900. Pier*olnięcie basem identyczne, w sumie bardzo zbliżona faktura. Słuchane ostatnio przeze mnie SRH440 nie miały takiej ilości basu ani takiej faktury i realnego oddania basu jakie znalazłem w nuforce'ach. Jedynie wysokich jest zdecydowanie mniej niż w UP900 no a poza tym podobny charakter i nic nie zachodzi na siebie.

 

Dokładnie. NE-6, NE-7 przypominają Pro900. Jednak Ultrasony nie mają aż tak cofniętej średnicy i mają więcej wysokich.

K518DJ dawno nie słuchałem, ale naprawdę pierwsze skojarzyły mi się 900etki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jakich nauszników portable porównalibyście NuForce ?

Które słuchawki grają podobnie ?

Ultrasone Pro 900. Pier*olnięcie basem identyczne, w sumie bardzo zbliżona faktura. Słuchane ostatnio przeze mnie SRH440 nie miały takiej ilości basu ani takiej faktury i realnego oddania basu jakie znalazłem w nuforce'ach. Jedynie wysokich jest zdecydowanie mniej niż w UP900 no a poza tym podobny charakter i nic nie zachodzi na siebie.

 

Dokładnie. NE-6, NE-7 przypominają Pro900. Jednak Ultrasony nie mają aż tak cofniętej średnicy i mają więcej wysokich.

K518DJ dawno nie słuchałem, ale naprawdę pierwsze skojarzyły mi się 900etki :)

 

Ultrasone są niestety na razie poza moim zasięgiem finansowym :(

 

AKG 518 mam...Kupiłem z myślą o brzmieniu podobnym do NuForce...Ale to nie to...

AKG mają zbyt mocno cofniętą średnicę...W połączeniu z Touchem to mocno słychać... Z zimniejszym Video jest lepiej...

Próbowałem oczywiście modowania różnymi gąbkami - dźwięk się zmienia, ale wciąż mu daleko do Nuforce...

 

Może AKG 450 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niee K450 to na pewno nie to brzmienie.

 

skoro 900 są poza Twoim zasięgiem to może 780 czy jeszcze jakieś niższe? W sumie z tego co się orientuję to większość Ultrasone'ów ma podobny charakter basu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jakich nauszników portable porównalibyście NuForce ?

Które słuchawki grają podobnie ?

Ultrasone Pro 900. Pier*olnięcie basem identyczne, w sumie bardzo zbliżona faktura. Słuchane ostatnio przeze mnie SRH440 nie miały takiej ilości basu ani takiej faktury i realnego oddania basu jakie znalazłem w nuforce'ach. Jedynie wysokich jest zdecydowanie mniej niż w UP900 no a poza tym podobny charakter i nic nie zachodzi na siebie.

 

Dokładnie. NE-6, NE-7 przypominają Pro900. Jednak Ultrasony nie mają aż tak cofniętej średnicy i mają więcej wysokich.

K518DJ dawno nie słuchałem, ale naprawdę pierwsze skojarzyły mi się 900etki :)

 

 

No to może w końcu są doki dla mnie. A na czym Wam tak ładnie zagrały? Podobno z Sonym nie chcą współpracować. Może pora zmienić plejera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może w końcu są doki dla mnie. A na czym Wam tak ładnie zagrały? Podobno z Sonym nie chcą współpracować. Może pora zmienić plejera?

Podłącz na początek do A10 i zobacz jak sytuacja wygląda, może nie będzie wcale źle ;) a jak nie to iPody, pod które NuForce były w sumie projektowane z tego co wiem. Video, Nano. Toucha praktycznie nie znam, więc się nie wypowiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie. Czy szczegółowość w tych Nu-forcach jest co najmniej na takim poziomie jak w EX82/85? Fajnie gdyby ktoś miał porównanie :). Chodzi mi o to, że słuchając np. jazzu, chcę móc sobie wyobrazić w którym miejscu aktualnie znajduje się szczotka kiedy perkusista gra nią na werblu. HD448 w połączeniu z Touchem 2g dają tę możliwość. Jeżeli nu-forcy grają na tym samym poziomie pod względem szczegółowości, to je biorę.

 

Do tego pytanie natury technicznej. Czy jeżeli podłącze NE7 do Toucha, to czy w menu pojawia się opcja/aplikacja "notatki głosowe", czy też trzeba ją instalować? Do tego chyba nigdzie nie jest napisane, czy pilot działa (przełączanie piosenek, głośność) wraz z Touchem, czy też w grę wchodzi tylko iPhone? Kto pyta nie błądzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie w szkole uczono że kto pyta ten błądzi :P

 

Ogólnie rzecz biorąc słuchałem na meet'cie EX85 a w sumie zaraz po tym NE7.

 

Wydaje mi się że NE mają podobną ilość góry, ale zdecydowanie większą ilość basu no i jakość oraz teksturę.

NE7 mają też na pewno lepszą izolację i scenę.

Jeśli chodzi o lokalizację to myślę że nie będzie większych problemów, bo ta jest na całkiem wysokim poziomie.

 

Jak to ma się do Sennków nie wiem niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego chyba nigdzie nie jest napisane, czy pilot działa (przełączanie piosenek, głośność) wraz z Touchem, czy też w grę wchodzi tylko iPhone? Kto pyta nie błądzi ;)

 

Działa.... Ale na pilocie nie ma pogłaśniania.... Jest tylko jeden przycisk : 1 kliknięcie - pauza, 2 kliknięcia - następny utwór, 3 kliknięcia - poprzedni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa.... Ale na pilocie nie ma pogłaśniania.... Jest tylko jeden przycisk : 1 kliknięcie - pauza, 2 kliknięcia - następny utwór, 3 kliknięcia - poprzedni...

sprawdzałeś? bo na stronie nuforce piszą tylko o mikrofonie (i odbieraniu kliknięciem), a mnie właśnie interesowałaby funkcja zmiany utworu (jak w addiem'ach), żeby co chwile nie szukać iphone'a w kieszeni.

 

NE7 mają też na pewno lepszą izolację i scenę.

jesteś pewny? bo właśnie to co przeszkadza mi w każdych tańszych dokach jakie słuchałem to słaba scena/brak powietrza/przestrzeni, która w ex'ach jest po prostu świetna jak na ten typ słuchawek (a to właśnie przez otwartą budowę, na której cierpi izolacja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

sprawdzałeś?

 

Tak :) Mam przed sobą Ipod Touch 2 Gen. i w uszach NuForce.... Przycisk działa tak jak opisywałem...

 

Mikrofon nie wiem.... Soft mam ten sam od nowości...Zresztą nawet się nie interesowałem czy 2 generacja ma możliwość wykorzystania mikrofonu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

sprawdzałeś?

 

Tak :)

w takim razie dziwie się, że się tym nie chwalą, wg mnie to dużo lepszy feature niż mikrofon sam w sobie. wole raz na jakiś czas wyciągnąć telefon, żeby odebrać, niż co chwilę, żeby zmienić nutę (chociaż już opanowałem bezwzrokową obsługę, ale zawsze to dużo przyjemniejsza sprawa).

 

btw dzięki wielkie za info, nigdzie o tym nie czytałem, a to ważna kwestia dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NE7 mają też na pewno lepszą izolację i scenę.

jesteś pewny? bo właśnie to co przeszkadza mi w każdych tańszych dokach jakie słuchałem to słaba scena/brak powietrza/przestrzeni, która w ex'ach jest po prostu świetna jak na ten typ słuchawek (a to właśnie przez otwartą budowę, na której cierpi izolacja).

Moim zdaniem tak. Nie cierpią na brak powietrza, a scena jest głębsza niż ta z EX'ów i nawet nie wie czy nie szersza. NuForce oferują zdecydowanie więcej niż EX'y ale to też trochę inne szkoły grania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już prawie się zdecydowałem ;) na prawdę, to co o nich piszecie wprawia mnie w coraz większe zdziwienie, słuchawki wydają się być idealne dla mnie. tylko co miałeś na myśli pisząc

 

NuForce oferują zdecydowanie więcej niż EX'y ale to też trochę inne szkoły grania

?

 

"szkoła grania" ex'ów bardzo mi pasuje (cały czas piszę o ex082), chociaż większą ilością basu na pewno nie pogardzę, szczególnie, że iphone 2g należy raczej do chłodnych/równych grajków, więc o "papce" nie ma mowy.

 

btw nucc, rzeczywiście w aukcji gość o tym pisze, jakoś mi to umknęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo EX85 cały czas pozostają po naturalnej stronie, basu nie mają za dużo, wysokich w sumie też. NuForce stoją zdecydowanie po ciemniejszej stronie, co nie znaczy że to źle. One są dla mnie esencją fun'u w słuchawkach dokanałowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, o brzmieniu wszystko już wiem. jedyne czego się obawiam to microphonics, którego po prostu nienawidzę (a może nie dałem sobie czasu na przyzwyczajenie), da się te słuchawki nosić over-the-ear, albo czy ten klips coś daje? sorry, miałem pl11, ale to było dawno i nie pamiętam za bardzo ich ergonomii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety microphonics bez muzyki jest uciążliwe. Kabel identyczny jak ten z ER6i.

Klips daje i to nawet całkiem sporo. Słuchawki da się w sumie nosić over the ear. Ja jednak polecam kupno Comply T500 i użycie klipsa. 75% efektu znika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pal licho bez muzyki, ważne, żeby podczas słuchania nie dawało się we znaki ;) w recenzji piszesz, że pasują t400, czym t500 różnią się od nich? pytam, bo ciężko z ich dostępnością na miejscu.

 

ps. sorry, że tak męczę, ale jestem coraz bliżej ich zakupu, a lubię być w pełni doinformowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pal licho bez muzyki, ważne, żeby podczas słuchania nie dawało się we znaki ;) w recenzji piszesz, że pasują t400, czym t500 różnią się od nich? pytam, bo ciężko z ich dostępnością na miejscu.

 

ps. sorry, że tak męczę, ale jestem coraz bliżej ich zakupu, a lubię być w pełni doinformowany.

T400 mają tak idealnie dopasowaną gumkę w środku że prędzej zniszczysz piankę niż ją założysz lub zajmie Ci to dobrych 15min. T500 to comply z UE które idealnie pasują na T400 i siedzą dość solidnie, ale zdejmowanie i zakładanie zajmuje 5 sekund. Nigdy nie rozumiałem ludzi kupujących T400 na wagę kiedy T500 są dużo bardziej wygodne w użyciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności