Skocz do zawartości

Komputery


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Sprawa dosyć plina ;) .

 

Padla mi plyta glowna z amd apu na fm1. Juz od dawna zabieralem sie do wymiany sprzetu, ale teraz niestety jestem do tego zmuszony. Padly mi wszystkie porty usb 3.0 z tylu plyty (zostaly tylko 2 dzialajace 2.0) przez co nie moge podlaczyc jednoczesnie wiecej niz 2 urzadzenia. Wiem ze moglbym kupic hub-a, ale to juz bedzie reanimacja trupa do tego wreszcie mam pretekst do kupna nowego sprzetu . Wiem ze budzet nie duzy, ale potem i tak pewnie bede wyminial procesor. Co do ramu to w tej chwili mam 4gb ddr3. Widzialem ze sa dostepne plyty na s1151 zarowno pod ddr3 jak i ddr4. Na te chwile chcialbym 8gb ramu. Taniej by bylo gdyby ddr3 sie nie oplacalo . Kolejna sprawa ktora mnie trapi to czy czekac na Zeny? Jest w ogole sens? W pozniejszym czasie dokupie grafike. Czasami gram, ale rzadko. Nie wymagam jakis super ilosci klatek. Stabilne 30fps lub 60fps na srednich detalach i rodzialce FHD mnie zadowala (o ile bedzie to stala liczba klatek ). Jesli byla by mozliwosc i byla by to gra warta swieczki to z checia podkrecil bym co nieco (oczywiscie u intela taka opcja raczej odpada chyba ze jakas starszy socket).

Do czego uzywam komputer:

-internet

-filmy

-okazyjnie gram, ale jak jakis tytul mnie wciagnie to nie ma przebacz staram sie przejsc do konca .

Co zostaje:

-obudowa (brutus m40)

-zasilacz (ocz sxs2 500w)

-dyski (wd raptor, wd blue, nie potrzebuje ssd)

-cooler (mam fere 2, mysle ze powinna wystarczyc )

Z rynku sprzetu wypadlem gdy wchodzilo sandy bridge wiec jestem troche do tylu. Mam nadzieje ze mi pomozecie bo troche tego na rynku sie pojawilo teraz (szczegolnie od intela) i szczerze to sie zgubilem troche .

Sorki za brak polskich znakow. Pisze z klawiatury bez polskich znakow (linux z pendrive'a ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa dosyć plina ;) .

 

Padla mi plyta glowna z amd apu na fm1. Juz od dawna zabieralem sie do wymiany sprzetu, ale teraz niestety jestem do tego zmuszony. Padly mi wszystkie porty usb 3.0 z tylu plyty (zostaly tylko 2 dzialajace 2.0) przez co nie moge podlaczyc jednoczesnie wiecej niz 2 urzadzenia. Wiem ze moglbym kupic hub-a, ale to juz bedzie reanimacja trupa do tego wreszcie mam pretekst do kupna nowego sprzetu . Wiem ze budzet nie duzy, ale potem i tak pewnie bede wyminial procesor. Co do ramu to w tej chwili mam 4gb ddr3. Widzialem ze sa dostepne plyty na s1151 zarowno pod ddr3 jak i ddr4. Na te chwile chcialbym 8gb ramu. Taniej by bylo gdyby ddr3 sie nie oplacalo . Kolejna sprawa ktora mnie trapi to czy czekac na Zeny? Jest w ogole sens? W pozniejszym czasie dokupie grafike. Czasami gram, ale rzadko. Nie wymagam jakis super ilosci klatek. Stabilne 30fps lub 60fps na srednich detalach i rodzialce FHD mnie zadowala (o ile bedzie to stala liczba klatek ). Jesli byla by mozliwosc i byla by to gra warta swieczki to z checia podkrecil bym co nieco (oczywiscie u intela taka opcja raczej odpada chyba ze jakas starszy socket).

Do czego uzywam komputer:

-internet

-filmy

-okazyjnie gram, ale jak jakis tytul mnie wciagnie to nie ma przebacz staram sie przejsc do konca .

Co zostaje:

-obudowa (brutus m40)

-zasilacz (ocz sxs2 500w)

-dyski (wd raptor, wd blue, nie potrzebuje ssd)

-cooler (mam fere 2, mysle ze powinna wystarczyc )

Z rynku sprzetu wypadlem gdy wchodzilo sandy bridge wiec jestem troche do tylu. Mam nadzieje ze mi pomozecie bo troche tego na rynku sie pojawilo teraz (szczegolnie od intela) i szczerze to sie zgubilem troche .

Sorki za brak polskich znakow. Pisze z klawiatury bez polskich znakow (linux z pendrive'a ).

 

Jaki budżet?

Co do DDR3 vs DDR 4 - ostatnio składałem kumplowi kompa "na papierze", można trochę zaoszczędzić idąc w DDR3, tańsze płyty są. Ja bym celował w i5 3.2-3.3GHz, kupił do tego najtańszą płytę główną i 16 GB DDR3.

Bez budżetu ciężko coś podpowiedzieć, karta graficzna ma spore znaczenie. Można sobie złożyć jakiegoś starocia i wsadzić lepszą grafę lub kupić najnowszą i7 i przemęczyć się rok na zintegrowanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takim budżetem to nie poszalejesz. Stracisz 600 zł i nie pograsz w najnowsze gry w 30fps nawet na ultra-low. Będziesz albo zmuszony kupić coś pokroju tego:

 

http://allegro.pl/dp55wb-i5-750-8gb-ram-i6665548250.html

 

lub

 

http://allegro.pl/komputer-hp-8200-elite-i5-2400-4gb-i6663762568.html

 

i do tego słabą, używaną kartę graficzną, albo złożyć najtańszy zestaw na s1151. Jaką częstotliwość ma ten Twój ram? Jeżeli pochodzi ze starego kompa to raczej zbyt małą, więc i tak lepiej wziąć płytę główna na DDR4 i kość DDR4.

https://www.morele.net/inventory/info/9xzjeE/

 

W nic nowego nie pograsz bo nie masz grafy, kupisz grafę a i tak nie poszalejsz bez zmiany na i5, wtedy tracisz 169zł na zakupie tego procesora.

 

Jedyny sensowny wybór - dozbieraj drugie tyle.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/intel-g4400-procesor-i6658951476.html

 

http://allegro.pl/plyta-glowna-gigabyte-ga-h110m-s2h-nowa-okazja-i6663816241.html

 

Widzę, że ceny pamięci ddr4 poszły do góry. Za ok. 200 zł powinieneś kupić 8gb.

Obecne sprzedaj, a kartę graficzna kupisz jak będziesz mógł. Procesor ma zintegrowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budżet zwiększył się do Budżet zwiększył się do ~800zł na samą płytę i cpu. Tylko że postawiono przede mną jeden warunek. Graty mają być nowe. Płyta musi mieć co najmniej 1 port pci i 1 port pci-ex. Fajnie by było gdyby płyta miała miejsce na 4 pamięci, a nie 2.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Przy dużym obciążeniu laptopa może zabraknąć mu energii. Laptop może działać niestabilnie, wyłączać się w najgorszym wypadku zasilacz się spali jeżeli nie ma zabezpieczeń. Ogólnie odradzam używania tanich zastępczych zasilaczy do laptopów i trzymania się oryginałów. Większość z nich jest tragicznie wykonana i mogą być niebezpieczne dla sprzętu i użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz kupno oryginalnego do mojego laptopa może być ciężkie tzn typowy zasilacz samsunga bo takie dedykowane do R580 to widziałem na allegro.

ten będzie ok ? http://allegro.pl/zasilacz-samsung-r530-r540-r580-19v-4-74a-90w-i4840005214.html

 

 

no chyba że lepiej wymienić samą wtyczkę przy laptopie bo to się uszkodziło w zasilaczu?

Edytowane przez michalkorona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie coś takiego chciałem odradzić. Naprawiałem kilka zasilaczy do laptopów i wiem jak to w środku wygląda. Te tanie nie mają połowy tego w środku co powinny.

Uznaję tylko zamienniki w stylu Delta, Liteon, FSP albo oryginalne producenta (które swoją drogą zazwyczaj są i tak przez te firmy produkowane).

Jeżeli uszkodzona jest tylko wtyczka to jej wymiana będzie najlepszym i równocześnie najtańszym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie coś takiego chciałem odradzić. Naprawiałem kilka zasilaczy do laptopów i wiem jak to w środku wygląda. Te tanie nie mają połowy tego w środku co powinny.

Uznaję tylko zamienniki w stylu Delta, Liteon, FSP albo oryginalne producenta (które swoją drogą zazwyczaj są i tak przez te firmy produkowane).

Jeżeli uszkodzona jest tylko wtyczka to jej wymiana będzie najlepszym i równocześnie najtańszym rozwiązaniem.

No jak to przecież napisałem żeby nie był firmy krzak ;) (czyli żeby był jakiś markowy np. w/w firmy albo oryginał ;) ) . Co do tych 3 firm to prawda. Produkują większość zasilaczy dla producentów. Myślę że do tych firm można by jeszcze foxconna dopisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ok ;) .

 

Szukaj z tych firm co podaliśmy lub oryginalnych zasilaczy producentów. Nie kupuj zasilaczy "rodowicie chińskich ;) " takich jak ten co podałeś. Lepiej będzie nawet kupić używany, ale markowy. Zresztą... po prostu zmierz średnicę zewnętrzną i wewnętrzną wtyczki i szukaj zasilacza z takim napięciem i minimalnie takim prądem i pasującą wtyczką :) .

 

Z tego co widzę to ciężko jest kupić zasilacz z takim wtykiem ;) . Tylko 5.5/2.5 są częste ;) . Co się w ogóle uszkodziło? Może jesli to przewód to lepiej jego samego wymienić (ten da się kupić osobno ;) ).

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie szukam i nic ciekawego nie znalazłem z tych zasilaczy. Najpewniej uszkodzony jest sam wtyk a właściwie kabel przy wtyczce do gniazda w laptopie bo jak nim się porusza to czasem zaskoczy. Jutro się przejdę do 2 sklepów z i może coś znajdę bo zależy mi na czasie żebym jutro już dostał zasilacz

 

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez michalkorona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności