Skocz do zawartości

Komputery


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Albo jak uszkodzony w oryginalnym zasilaczu jest sam kabel to może warto by kupić kabel z wtyczką i go wymienić?

Nie raz już kolegom takie rzeczy robiłem i zawsze byłem zdania że lepiej dać 30 PLN na uratowanie oryginału niż bawienie się w inny zasilacz za 30 złotych xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jak uszkodzony w oryginalnym zasilaczu jest sam kabel to może warto by kupić kabel z wtyczką i go wymienić?

Nie raz już kolegom takie rzeczy robiłem i zawsze byłem zdania że lepiej dać 30 PLN na uratowanie oryginału niż bawienie się w inny zasilacz za 30 złotych xD

No przecież napisałem ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mój 8 letni dell jest już prawie na wykończeniu więc pora kupić coś nowego.

Potrzebuje laptopa do internetu/muzyki/filmów.

Warto kupić coś takiego? http://allegro.pl/laptop-ultrabook-kruger-matz-explore-1402-ssd-i6563121568.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się z nim dzieje? 8 lat dla della to powinno być jak dotarcie :D . Ogólnie to dzisiaj laptopy z niskiej półki to złom. Szczególnie te na atomie czy innym procesoropodobnym produkcie :) . Minimum co jest dzisiaj użytkowalne to jakiś pentium intela (albo c2d) i 4 albo 8gb ramu. Co ciekawe dzisiejsze laptopy z niskiej półki cenowej chodzą gorzej od np. właśnie 6-7 czy nawet 8 letniego della z c2d, szybkim dyskiem i pamięcią 4 lub 8gb. Jeśli do tego lapka co masz teraz wchodzą c2d to moim zdaniem lepiej dokupić współczesny dysk (myślę że powinien być już na sata), lepszy procesor i max ramu ile jest w stanie przyjąć.

Edytowane przez Oskar2905
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój 8 letni dell jest już prawie na wykończeniu więc pora kupić coś nowego.

Potrzebuje laptopa do internetu/muzyki/filmów.

Warto kupić coś takiego? http://allegro.pl/laptop-ultrabook-kruger-matz-explore-1402-ssd-i6563121568.html

Z wyglądu mnie się podoba, ale użytkowo to pewnie odpad będzie. Mnie się na i5 4200u przeglądarka potrafi ścinać a mam do tego 8GB ram :/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą sam zobacz http://www.notebookcheck.pl/Intel-Atom-x5-Z8300.138774.0.html Ten procesor jest porównywalny z dwurdzeniowym amd do laptopów z 2008 roku :D . Jak chcesz naprawdę kupić coś co będzie zauważalnie lepiej chodzić to kup coś z "normalnym" prockiem intela (celeron, pentium, i3, i5, i7) i co najmniej 4gb ramu.

Zależy do czego używasz komputera. Ile masz naotwieranych stron w przeglądarce bo to bardzo obciąża lapka. Chcesz już odwarzanie 4k czy FHD Ci starczy?

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się dzieje z moim dellem?
-potrafi się wyłączyć bez przyczyny (często przy starcie systemu)
-urwany zatrzask, który trzyma taśmę od włącznika (przy każdym uruchomieniu laptopa muszę dociskać taśmę płaskim śrubokrętem) :D
-klawiatura ma chyba zwarcie (objawy są takie, że np przeglądam jakąś stronę i nagle przewija mi stronę na sam dół)
-występują czasami problemy z touchpadem, ale wtedy reset pomaga
-obudowa jest już popękana
-porty usb luźne
-bateria trzyma 5 minut, ale to nie jest dla mnie istotne
-potrafi wyłączyć kartę wifi i potrzebny jest reset
Ogólnie laptop jest już stary, wentylator głośny, słaby ekran. Chciałbym coś nowszego.
Pomimo, że laptop ma 8 lat, to działa szybko jak na moje potrzeby. Mam w nim procesor intel t4200, 2GB RAM, windows 7 i do przeglądania internetu/filmów nadaje się dobrze :)
Oglądałem dzisiaj laptopy/netbooki w Saturnie, ale te w okolicach 1000zł rzeczywiście nie prezentują sobą nic ciekawego.
Teraz się zastanawiam czy jeśli potrzebuje tylko obejrzeć jakiś film, posłuchać muzyki i przeglądać internet, to nie lepiej kupić jakiś tablet?
Samsung Galaxy Tab za około 1300zł ma ekran takiej jakości, że te laptopy do 2000zł a niekiedy więcej się chowają :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ta jakość ekranu to za miarodajna nie jest. Ja mam w bb z10 taki ekran że wiele telewizorów się chowa...i co z tego :D ? To tylko telefon. do przeglądania neta itp. lub jako główne urządzanie laptop lub pc jest chyba niezastąpiony. Szukaj laptopów biznesowych lub wysokich serii producenta. Ja polecam ibm thinkpad np. t60 lub t61 (po dopakowaniu chodzi lepiej od twojego teraz, a wykonanie super pancerne i są tanie), dell exxxx (jest pełno modeli), hp elitebook, probook, jeszcze lapki fujitsu z tego co wiem są ok i mają raczej dobre ekrany.


HP Elitebook 8570p lub inny HP ~1300zł za takiego w dobrym stanie. Mam taki w pracy. Świetne wykonanie, szybki, bardzo dobry ekran. Tablet można mieć dodatkowo ale jako główne urządzenie do m. in. przeglądania internetu się nie nadaje.

hp elitebooki i probooki są bdb wykonane. Szybki...w zależności od konfiguracji tak jak każdy inny laptop :D .

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk Plextora M6S? Wystarczy poczytać zagraniczne opinie a nie polskie i już wiadomo że tego kupować nie warto. Goodram to loteria. Jednym działa a innym szybko pada. Wybór Cruciala zależy od kości i kontrolera. Tu trzeba czytać. Samsung 850 Evo to już dobra półka lecz do starszego sprzętu przesadzona i można myśleć o kupnie Cruciala lub nawet Sandiska

Dziwi mnie że nikt nie mówi nigdy o seriach biznesowych typu Pro od Samsunga czy KC od Kingstona ktore to biją trwałością.

Z laptopów można zawsze myśleć o Thinkpadah, seria X, T. Nie tylko HP istnieje.

Tablet to wygoda ale tylko na Windows a tego jest jak na lekarstwo a wydajność niska bo na atomie.

Do domu, na lata, za niska cenę, tylko Thinkpad lub HP biznesowe. Po co się męczyć i kupować tablet.

 

Wysłano z Kukuruźnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk Plextora M6S? Wystarczy poczytać zagraniczne opinie a nie polskie i już wiadomo że tego kupować nie warto. Goodram to loteria. Jednym działa a innym szybko pada. Wybór Cruciala zależy od kości i kontrolera. Tu trzeba czytać. Samsung 850 Evo to już dobra półka lecz do starszego sprzętu przesadzona i można myśleć o kupnie Cruciala lub nawet Sandiska

Dziwi mnie że nikt nie mówi nigdy o seriach biznesowych typu Pro od Samsunga czy KC od Kingstona ktore to biją trwałością.

Z laptopów można zawsze myśleć o Thinkpadah, seria X, T. Nie tylko HP istnieje.

Tablet to wygoda ale tylko na Windows a tego jest jak na lekarstwo a wydajność niska bo na atomie.

Do domu, na lata, za niska cenę, tylko Thinkpad lub HP biznesowe. Po co się męczyć i kupować tablet.

 

Wysłano z Kukuruźnika

Mam M6S od prawie 2 lat i nie mogę złego słowa na niego powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że niby Iridiumy takie awaryjne są? A od kiedy? Jakieś źródło poproszę.

Niekoniecznie ten model

Ale była seria tych jeszcze tańszych gdzie w kilku znajomych mi sklepach często wracały te dyski.

Wilk Elektronik to nie głupia firma ale nie oszukujmy się. Nie jest to poziom wyższy niż inni. Im można zaufać równie mocno jak adata, plextor czy sandisk. Ot taki ciekawy średniak w danej cenie.

Crucial też zaczął być loteryjny ale z wydajnością. Mieli cała serię dobrych dysków, zrobili jej upgrade do szrotu (był to któryś model serii bx). Samsung miał swego czasu problem akurat z firmware. Ale to już jest przeszłość. Nie ma idealnego wyboru.

Jeśli zależy nam na trwałości to i tak trzeba się liczyć z kasą. Niestety średnia i niska półka to zapychacz dla ludzi którzy z komputera korzystają okazjonalnie.

Zawsze uważam że kupno sprzętu dla biznesu jest lepsze. Mam do czynienia z płytami głównymi fujitsu. To rzadko pada a jak na chipsety z serii express mają naprawdę wysoka wydajność.

Zresztą sami widzicie co kupujecie w świecie audio. Może i dobre nie znaczy drogie ale tanie to jednak nie to.

 

Wysłano z Kukuruźnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powodzenia :D . http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core2-Duo-P8600-vs-Intel-Celeron-N3050 Fujitsu z takim prockiem jest na allegro za 130zł. do tego ram, bateria, dysk wychodzi max 350 zł :D , a podziała dłużej od tego lenovo :D . Zobacz jak ten procesor gniecie wydajnością tego celerona :D . Do tego ten celeron jest niewymienialny. Jak padnie Ci płyta (a padnie bo to sprzęty na 2 lata) to laptop na śmieci :D .

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży plus tego Lenovo jest taki, że go nie słychać (chyba nie ma wentylatora).

Wiesz co nie spodziewam się po *laptopie za 700zł cudów i żeby działał dłużej niż 2 lata :)

Do moich potrzeb działa płynnie, zobaczymy co będzie za miesiąc. Nie bardzo mnie interesują stare laptopy.

*sprzętowo to jest raczej tablet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności