Skocz do zawartości

Sony serii X - nowa gwiazda rynku portable audio


Rolandsinger

Rekomendowane odpowiedzi

Po kilku dniach uzytkowania mam takie luźne spostrzezenia.. Faktycznie z początku sony gral nieco ostro, jakby stremowany.. Teraz po kilkudziesięciu godzinach grania poprawiła się przestrzeń, wybrzmiewanie basu, brzmienie instrumentów się lekko wygładziło

 

Teraz zobacz sam. Przyzwyczaiłeś słuch. Napewno w odtwarzaczu nic się nie wygrzewało. Ten element ma też niebagatelne znaczenie w słuchawkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 250 godzinach grzania Shure SRH840 wreszcie słyszę bas taki jakiego lubię, tzn. zamiast zwyklego "plum" ma byc czasem"drrum", nie wiem jednak czy to wygrzanie słuchawek, czy przyzwyczjenie słuchu, w każdym razie jest wspaniale.

Touchscreen jest naprawdę czuły, nie uważam że jest jakiś dyskomfort w stosunku do Toucha, to tak jakby założyc - jeżeli czułośc T2G 100%, to Sony X 95%, ...a V39 50% dla porównania.

Equalizer lepiej nie ruszac, bo wyraźnie zniekształca dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach uzytkowania mam takie luźne spostrzezenia.. Faktycznie z początku sony gral nieco ostro, jakby stremowany.. Teraz po kilkudziesięciu godzinach grania poprawiła się przestrzeń, wybrzmiewanie basu, brzmienie instrumentów się lekko wygładziło

 

Teraz zobacz sam. Przyzwyczaiłeś słuch. Napewno w odtwarzaczu nic się nie wygrzewało. Ten element ma też niebagatelne znaczenie w słuchawkach

 

Może masz rację ale nie sluchałem go cały czas... z początku moze 2-3 godziny potem (wigilia i pierwszy dzień świąt) leżał pod poduszką i grał sobie w pokoju.. Swoje spostrzezenia opisalem po tym czasie.. Wiec niejako sluch mógłby się przyzwyczaić gdybym słuchał tego caly czas...aczkolwiek zapewno jakiś aspekt psycho akustyczny tutaj mial znaczenie.. Jedno jest pewne coś się zmieniło..na lepsze.. i to mnie interesuje! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zdanie uzupelnienia odnośnie moich wrażeń z użytkowania zacnego "X'a".. Player obnaża bezlitośnie "uroki" kompresji stratnych oraz wszelkiego rodzaju słabego masteringu (już na stockowych słuchawkach) jednak te dobrze nagrane zapewniaja niezwykłe przeżycia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Player obnaża bezlitośnie "uroki" kompresji stratnych oraz wszelkiego rodzaju słabego masteringu (już na stockowych słuchawkach) jednak te dobrze nagrane zapewniaja niezwykłe przeżycia

 

czyli szkoła gry Sony. Typowe dla Sony i niektórych Creativów. Ale kto z nas słucha ponizej 320 :D

 

 

 

 

Potwierdzam ze X jest bardzo szczegolowy i wszystkie niedoskonalosci slyszy sie.

Do tej pory sadzilem ze sluchajac na S639F mam calkiem dobrej jakosci muzyke.Teraz jednak z formatow bezstratnych oraz z oryginalnych plyt tworze od nowa cala biblioteke.

I juz slysze roznice.

A ta roznica daje lepszy dzwiek.

 

 

edit: Wiadomosci z head-fi.Zaczely sie porownania X z nowa seria A847.Dosc ciekawe bo okazuje sie ze amp s-master ten sam ale dzwiek juz nie.

Osoby ktore czekaja na pojawienie sie A84x maja juz jakis obraz co bedzie:

http://www.head-fi.o...997/index4.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te odtwarzacze nie szumia.

Jak juz to szumia (emituja bialy szum) sluchawki sony.Juz jakis czas temu czytalem opinie ze EX700 szumia z grajkami sony.Ktos pisal w recenzji ze podczas odsluchu szumialo z odtwarzaczem sony a z innym nie.Pewnie MDR NC020 tez tak sie zachowuja.Jednak nie doszukiwal bym sie tu jakiegos bubla bo podczas sluchania muzyki nic nie slychac.

Na innych sluchawkach jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na s739F i nc020 był szum w trakcie pauzy, były też trzaski charakterystyczne po włączeniu i przy wyłączaniu (jak była pauza i przez chwile się nie słuchało, charakterystyczny trzask). Na Ex85 to nie występowało, nc020 wogóle słabe słuchawki, gorsze od ex82 dźwiękowo, wyciszanie nawet fajne jak za tą cene i przy słabej izolacji ex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nc020 szumią jak cholera jednak wydaje mi się, iż to wina playera, gdyż na Um2 to samo. Jeśli chodzi o izolacje to jak dla mnie (dopiero dwa razy wspólnej "pracy w terenie") jest kiepska -> nawet bardzo.

TEn Noise Canceling niewiele pomaga -> jadąc tramwajem słyszałem dźwięk pracy silnika i to w sposób przytłumiony, jeszcze bardziej przeszkadzający w odsłuchu. Oczywiście porównuje to do Westone UM2.

Natomiast w domu - możecie mnie powiesić, ale wole dźwięk nc020 od Westone prawie pod każdym aspektem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300-350zł

 

 

 

Niewdzieczna kwota.Zwlaszcza przy cenie X.Za ta cene kupisz polsrodek - tylko. I raczej nie beda lepiej grac niz MDR-NC020.

Jak do tej pory do tego grajka znalazlem jako polecane sluchawki: IE8,IE7, JVC500(Viktory ponoc swietnie pasuja),Denony AH-C710, Westone UM3X.Phonaki ponoc sa za jasne.

X jest bardziej neutralny niz inne walkmany i oczywiscie jakos beda grac te sluchawki ktore byly i sa polecane do innych grajkow sony.Jednak ja bym wzal na to jakas korekte bo jednak to nie to samo.

Tyle wiem wiec nie za duzo.Mysle ze sluchawki neutralne z lekkim ociepleniem i nieco wieksza iloscia basu oraz odrobina fun beda pasowac idealnie.

 

Jesli do nas zawita NW A84X to moze byc zaskoczenie bo ten ponoc gra prawie chlodno.Inaczej niz X (choc w srodku siedzi ten sam s-master).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności