Skocz do zawartości

Sony serii X - nowa gwiazda rynku portable audio


Rolandsinger

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tylko się wtrącę odnośnie używania Sony, jako "sprzętu referencyjnego". Customy najwyższej klasy spokojnie dorównują pod wieloma względami (nie wszystkimi, ale większością) nausznikom za podobną cenę. Tylko, że jest jeden szkopuł - są znacznie łatwiejsze do napędzenia i nie wymagają tak drogiego toru, żeby zagrać dobrze - i tak, chcąc wycisnąć wszystko z HD800 muszę wydać 4000zł na słuchawki, drugie tyle na wzmacniacz i ok. 2000zł na porządny DAC, nie licząc kabli. Wychodzi nam 10.000zł - zagra na pewno dobrze, ale to 10.000zł. Kupując porządny odtwarzacz, porządny wzmacniacz przenośny i customy wychodzi połowa tej ceny, brzmienie mimo wszystko referencyjne (chociaż np. sceny HD800 się nie osiągnie), a sprzęt znacznie bardziej uniwersalny - weźmie się go wszędzie.

 

Poza customami Zgadzam się w 100%, ten tok rozumowania mógłby zaoszczędzić wielu dramatycznych wyborów podczas składania toru (oraz górę pieniędzy). Niekoniecznie musi to dotyczyć customów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu znalazem opis Shurow ale i nizszego modelu.Warto poczytac co pisze uzytkownik Klouge ktory sluchal obu par.

Jako ze 440 sa jasniejsze to lepiej moga pasowac do cieplejszego S639F.Tylko ze S639F ma wiecej basu (niz X10x0) a 440 tez maja wiecej basu niz 840 wiec z pewnoscia bedzie go sporo.

 

Jakis dowod na to? Bo ja np. twierdze ze zaden z nich nie jest cieplejszy - cieplejsze sa 61x i A8x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis dowod na to? Bo ja np. twierdze ze zaden z nich nie jest cieplejszy - cieplejsze sa 61x i A8x

 

Dowod na co?

 

A ja nic nie wspominalem w tekscie pisanym o ocenie "cieplosci". Jak dla mnie X jest neutralny a s639f podobnie ale z lekkim ociepleniem.

A idac Twoim sposobem rozumowania nasuwa sie wniosek ze 61x jest cieplejszy.

Jednak A82x jest mniej cieply niz s639f(ktory jest tez bardziej basowy z dzwiekiem zageszczonym).

 

Poza tym zeby przewidziec pytanie to juz odpowiadam ze sa cieplejsze odtwarzacze niz te wyzej wymienione.

 

Shure 440 mają sporo mniejszy bas.

Rzut oka wystarczy.

 

 

Wlasnie cos mi nie pasowalo w tym linku ktory wklejalem powyzej z innymi strzepkami wiadomosci wyczytanymi gdzie indziej.Ten gosc (Klouge) jakos dziwnie sformulowal okreslenie 840 vs 440 porownujac je.

Wiec rozwiales moje obawy co do basu.Po przesiadce z S639F brakuje mi troche dolnego basu na X.

 

Moze to nie fer wobec tworcy recenzji Rolandsingera ale chetnie poznal bym inne opcje sluchawek zamknietych (o brzmieniu uniwersalnym) ewentualnie tez pasujace do X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ale tłumaczenie że da się bądź nie da się słuchać jest tak ogólne i subiektywne że ma praktycznie zerową wartość.

Ja testowałem bliźniacze do HD580 - HD600 i owszem, dźwięk jest inny niż w HD650 (co oczywiste) lecz

jakiś negatywnych następstw podłączenia do S639 nie stwierdziłem.

 

Jak dla mnie to pokutujące opinie o "trudnych" słuchawkach są mocno na wyrost.

A w szczególności te o "potrzebujących dużo prądu" he, he.

Za dużo mitów, za mało logiki i rzetelnych odsłuchów (to bynajmniej nie osobiście do Ciebie).

A najwięcej mitów jest powtarzanych bez własnej weryfikacji co szkodzi w efekcie końcowym wszystkim naszym braciom w wierze ;-)

 

Bobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ale tłumaczenie że da się bądź nie da się słuchać jest tak ogólne i subiektywne że ma praktycznie zerową wartość.

Ja testowałem bliźniacze do HD580 - HD600 i owszem, dźwięk jest inny niż w HD650 (co oczywiste) lecz

jakiś negatywnych następstw podłączenia do S639 nie stwierdziłem.

 

Jak dla mnie to pokutujące opinie o "trudnych" słuchawkach są mocno na wyrost.

A w szczególności te o "potrzebujących dużo prądu" he, he.

Za dużo mitów, za mało logiki i rzetelnych odsłuchów (to bynajmniej nie osobiście do Ciebie).

A najwięcej mitów jest powtarzanych bez własnej weryfikacji co szkodzi w efekcie końcowym wszystkim naszym braciom w wierze ;-)

 

Bobby

 

 

 

 

Wniosek dla wszystkich ze HD580(HD600 i HD650) mozna sluchac na S639F bez wzmacniacza.

A tu koledzy maja watpliwosci czy X uciagnie 44 omowe sluchawki bez wzmaka.

 

Ja jednak pozostane przy swoim twierdzeniu :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem "uciągną" lecz z zastrzeżeniem - będzie cicho z powodu niskiej skuteczności nauszników.

 

Bobby

 

 

Racja.Nie chcialem sie czepiac tylko zeby inni wiedzieli. Dzieki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holdegron ja tez mowie tylko to co slysze - i oczywiste ze moje zdanie jest subiektywne - i mi tu nie chodzi o to ze na moj gust nie da sie sluchac ale o to ze roznice miedzy dobrze napedzonymi HD580 (tj dajmy na to iPod+Holdek Mobile a Darkvoice) a dobrze napedzonymi 650 jest taka ze 580tki na Darkvoice graja zdecydowanie lepiej niz na Holdku, zas 650 juz nieznacznie lepiej.

HD650 duzo lepiej mi sie slucha np na laptopie itd. HD580 to wcale nie sa tez jakies super trudne do napedzenia sluchawki, bo moge ich sluchac chocby z dziurki CD czy integry ale jednak do playerkow nie pasuja w zaden sposob, chyba tylko Karma je jakos ciagnela i do tego powodowala ze dawaly rade.

 

650

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Iphone 3g 16GB i chciałbym go sprzedać i kupić coś innego. Jaki playerotelefon podobny do iphone polecicie o jeszcze lepszej jakości dźwięku ? (Słuchawki Shure SRH840)

 

Skoro Ci zalezy na lepszej jakosci dzwieku, to nie lepiej kupic sobie osobny odtwarzacz? Bedziesz mial jakosc zdecydowanie lepsza niz w iPhonie.

 

***edit***

 

Myslicie, ze na Sony X-Series MP3 bedzie brzmialo lepiej, niz FLAC na Samsungu P3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Ci zalezy na lepszej jakosci dzwieku, to nie lepiej kupic sobie osobny odtwarzacz? Bedziesz mial jakosc zdecydowanie lepsza niz w iPhonie.

A w czym ten iPhone jest taki zły? Jeśli dźwięk którejś wersji odpowiada Touchowi 2g to ze świecą szukać lepiej grającego odtwarzacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Iphone 3g 16GB i chciałbym go sprzedać i kupić coś innego. Jaki playerotelefon podobny do iphone polecicie o jeszcze lepszej jakości dźwięku ? (Słuchawki Shure SRH840)

 

Skoro Ci zalezy na lepszej jakosci dzwieku, to nie lepiej kupic sobie osobny odtwarzacz? Bedziesz mial jakosc zdecydowanie lepsza niz w iPhonie.

 

***edit***

 

Myslicie, ze na Sony X-Series MP3 bedzie brzmialo lepiej, niz FLAC na Samsungu P3?

 

Co do iphone to bzdury piszesz, a co do x-series z mp3 vs flac na samsungu to myślimy że to głupie pytanie (a podobno takich nie ma). Rozumiem że zakładasz iż sony brzmi lepiej niż p3. Idąc tym tropem prawie zawsze im lepszy sprzęt tym bardziej wytyka on braki w jakości czy realizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do iphone to bzdury piszesz, a co do x-series z mp3 vs flac na samsungu to myślimy że to głupie pytanie (a podobno takich nie ma). Rozumiem że zakładasz iż sony brzmi lepiej niż p3. Idąc tym tropem prawie zawsze im lepszy sprzęt tym bardziej wytyka on braki w jakości czy realizacji.

 

Dobra, trochę nie to napisałem, co miałem na myśli - chodziło mi raczej o to, że na pewno nie znajdzie telefonu, który będzie grał lepiej niż iPhone, a jeżeli szuka lepszej jakości dźwięku, to powinien patrzeć tylko i wyłącznie na odtwarzacze, nie na telefony.

 

A co do pytania o Sony vs Samsung - niby dlaczego głupie? Skoro Sony wytyka błędy bardziej niż Samsung, to znaczy, że będzie słychać niedoskonałości kompresji do mp3. A z kolei na Samsungu nie będzie żadnych niedoskonałości, ponieważ to format bezstratny. Ale jeżeli jakość dźwięku jest ogólnie gorsza niż w Sony, to znaczy, że też nie będzie najlepsza z możliwych. Więc moje pytanie brzmi - czy lepiej będzie brzmiało Sony z niedoskonałościami w mp3, czy Samsung z idealnym z założenia FLAC'iem? Nie widzę nic głupiego w tym pytaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą różnicą jakości to jest tak że większość osób nie zauważy różnicy między dwoma odtwarzaczami, a i wielu dobrze osłuchanych w ślepym teście miało by problemy z rozpoznaniem gdzie jak i co. Rozmowy które się tutaj rozgrywają ocierają się o audiofilizm i na co dzień nie zauważysz różnicy bo przecież nie będziesz przepinał słuchawek w te i we wte jadąc autobusem.... Można śmiało przyjąć że p3 to ta sama półka grania co x-series i uszy Ci nie odpadną jak będziesz używał p3. Miałem soniacza i uważam że grał lepiej od mojego s9 ale różnice w użytkowaniu na codzień w tramwaju są tak subtelne że nie miałem oporów żeby sprzedać sonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o dźwięk w iPhonie 3G to jest on całkiem w porządku, jeśli chodzi o telefony to nie znam niczego lepszego, jednak moim zdaniem spokojnie da się znaleźć odtwarzacz grający lepiej niż iPhone/iPod Touch. Mój znajomy ma Toucha i mnie nie zachwycił na żadnych słuchawkach, gra czysto, neutralnie, poprawnie, lecz w moim odczuciu nie wybitnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach uzytkowania mam takie luźne spostrzezenia.. Faktycznie z początku sony gral nieco ostro, jakby stremowany.. Teraz po kilkudziesięciu godzinach grania poprawiła się przestrzeń, wybrzmiewanie basu, brzmienie instrumentów się lekko wygładziło.. Średnica się mam wrażenie wypełniła.. porównanie (chyba jeszcze nie do końca miarodajne) z T2G wypada na korzysć Sonego ((w kwestii brzmienia) uwzględniając moje preferencje), jednak obsługa Touchscreena zdecydowanie lepiej wygląda w ipodzie. W Sonym nie jest źle ale jak się miało wcześniej Toucha to może czasem wystąpić pewien dyskomfort z powodu mniejszej czułości i precyzji ekranu, plus dla "X" za klawisze sterowania utworami choć nie jestem pewien czy umieszczenie ich na gorze jest tutaj szczególnie trafne. I jeszcze na koniec apropos Noise Cancellingu.. Tak, działa zdecydowanie, odcina zupełnie niskie częstotliwości z otoczenia.. Testowałem w czasie imprezy i naprawdę basu dobiegajacego z głosników nie było słychać wogóle..zaznaczam, ze miałem słuchawki w uszach ale muzyka w tyum czasie z playerka nie grała. Reszta jak odgłosy rozmów czy średnie i wysokie tony pozostały ale przy odsłuchu trudno dostrzec odgłosy otoczenia. Z zakupu jestem wiecej niż bardzo zadowolony, w krotce opiszę wrazenia z odsluchu na Tripelkach o ile poczta ruszy dupę i zacznie dostarczac wreszcie te przesyłki bo mnie szlag trafi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności