Skocz do zawartości

Sony serii X - nowa gwiazda rynku portable audio


Rolandsinger

Rekomendowane odpowiedzi

Co racja to racja i wyjątkowo się z Tobą zgodzę :)

 

A wracają do Shurów, jak na topowy model są wyjątkowo tanie jak na producenta który w końcu jeśli chodzi o doki to się jednak dosyć ceni. Myślisz że dla jakiego poziomu brzmieniowego są konkurencją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shure odczuło kryzys na własnej skórze, stąd taka polityka cenowa.

 

Dla mnie Shure grają na poziomie takich słuchawek jak Denon AH-D7000 czy Ultrasone Pro900. Poza tym, jak uczy doświadczenie, cena jest raczej produktem imaginacji producenta i estymacją danego targetu rynkowego, a nie odzwierciedleniem realnej wartości słuchawek, zwłaszcza brzmieniowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SRH840 nie bądą takim hitem jak CAL - w sensie powszechności tych słuchawek - po pierwsze za wysoka cena, po drugie słuchawki są większe, cięższe, co za tym idzie mniej przenośne niż CAL, chyba lepiej tłumią niż CAL, ja jednak zakładam je na zewnątrz. Poza tym są bardzo wygodne.

Do dźwięku - napiszę krótko - nie w każdym muszą wzbudzić zachwyt, różne są przecież gusta i oczekiwania, ale jednego jestem pewny - nie wzbudzą żadnych kontrowersji, są po prostu takie równe, czyste, mają głęboki mocny bas, środek trochę jeszcze krzyczy (ma to się uspokoić po wygrzaniu), wysokie tony niemęczace, ze względu na tem mocny bas nie pasują do ciepłych playerów, myślę, że można ich słuchać z "mp3", skoro Touch daje im radę, to i inne ipody również.

Z Touchem zgrywają się świetnie, podejrzewam, że niżssze modele 240 i 440 również, napisał to już Siekiera (Touch 3g + SRH240).

Myślę, że cena nie jest wygórowana, skoro CAL są w MM po 550!!!(to jakieś wariactwo), to za te Shury można smiało wydać 700.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybam nad zakupem Shure SRH750DJ które grają całkiem podobnie do SRH840 i tutaj pytanie :

 

W recenzji bardzo dużo piszesz o dźwięku ale... troszkę brakuje porównania do czegokolwiek :( , jak wypadają owe słuchawki z innymi odtwarzaczami jak np. iPod Video, iPod Touch (raczej w stronę chłodnego dźwięku ) . Ciekawi mnie zróżnicowanie, kontrola, impakt, zejście basu w porównaniu do innych słuchawek np. do Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roland a jak plasują się te Shure względem Zenków HD650 ?

 

Bobby

 

 

Hmm, zabrzmi to może trochę dziwnie, ale są wielkie podobieństwa i równie przepastne różnice. Po pierwsze HD650 są lekko mgliste na średnicy, sporo tam słodyczy, klubowego dymu, choć sama średnica jest z przodu, jak to powinno być w dobrych słuchawkach - w Shure nie ma czegoś takiego - tam jest kryształ, lekko połyskujący na górnej średnicy,podbarwień brak, wyostrzeń również, ale już góra jest, podobnie jak w HD650, maksymalnie rozdzielcza i analogowa przy tym, to duży atut.

 

Bas Shure mają nieco dosadniejszy i znacznie, znacznie bardziej punktualny, dynamika i dokładność zdecydowanie po stronie Shure. Pod względem szybkości Shure wręcz masakrują HD650, ale czy ogólnie są to znacznie lepsze słuchawki od Senków? To wszystko zależy od preferencji i gatunku muzyki, a także od jakości jej realizacji. Senki w lot naprawią skopane nagrania, a Shure pokażą je takimi, jakimi one naprawdę są, ale nadal będzie można tego dość przyjemnie słuchać. Innymi słowy, Shure niczego nie maskują, ale też nie upiększają jak Senki - to cecha, którą bardzo w nich cenię - pełna gładkość i super szczegółowość, a góra to pełny analog, bas mocny, bardzo szybki i dokładny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.

 

Mam jeszcze pytania uzupełniające.

 

Jak jest z szerokością sceny w Shure ?

 

I jak jest z komfortem - czy muszle są głębokie jak w HD650 (chodzi mi o to czy słuchawki

opierają się o małżowiny czy jest luz).

 

W swojej cenie Shure są warte sprawdzenia ;-)

 

Bobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sceny, to nie jest ona jakaś porażająca, raczej poprawna i znamienna dla dobrych konstrukcji zamkniętych, słuchawki grają bardziej w głąb, planami, a nie na szerokość. HD650 mają nieco lepszą przestrzeń, a K701 2-3x lepszą za to wszystko inne mają gorsze, a to chyba nie dziwi - że konstrukcje otwarte są lepsze pod tym względem.

 

W kwestii ergonomii - 840-ki są wyjątkowo wygodne, choć muszle są płytsze niż w HD650, jednak szerokość zapewnia znaczne uczucie komfortu, poduszki są bardzo miękkie, a nacisk na głowę całości minimalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I recently bought the X1051 and own the S639. They both sound similar, but I prefer the sound on my S639 with my Denon AH-C710 earphones and with my Creative Gigaworks T20 Series II speakers. The X1051 is not worth the extra money over the S639.

 

A kto to powiedział? Pan Bóg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I recently bought the X1051 and own the S639. They both sound similar, but I prefer the sound on my S639 with my Denon AH-C710 earphones and with my Creative Gigaworks T20 Series II speakers. The X1051 is not worth the extra money over the S639.

 

A kto to powiedział? Pan Bóg?

 

Rozumiem ze majac inne zdanie to Ty predestynujesz do tego tytulu? :) Ja np. zgadzam sie ze stwierdzeniem ze X10x0 to strata pieniedzy - roznice w stosunku do 63x/73x sa minimalne i niekoniecznie na korzysc (tu juz sporo zalezy od preferencji). Gdyby X10x0 mial funkcjonalnosc na poziomie touch'a to byloby to swietne rozwiazanie - niestety przy kulawej przegladarce i braku takiej ilosci aplikacji jakie ma touch/iphone to IMHO krok w zlym kierunku. Byc moze A840 bedac podobne sonicznie do X10x0, znacznie tansze i jednoczesnie oferujac wyzsza pojemnosc bedzie godnym nastepca s63x - X10x0 jak dla mnie nim nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też przeszło po obmacaniu X-a.

Może w przyszłym sezonie pojawi się jakiś S-player (lub A) z memorką

32GB (64GB zadowoliło by mnie całkowicie).

Do tego z szybszym transferem...

A najlepiej jakby Sony coś z HDD wypuściło.

 

Bobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby X10x0 mial funkcjonalnosc na poziomie touch'a to byloby to swietne rozwiazanie - niestety przy kulawej przegladarce i braku takiej ilosci aplikacji jakie ma touch/iphone to IMHO krok w zlym kierunku.

 

dziwisz się iPod jest najlepszym urządzeniem jeśli chodzi o rozwiązania przeglądarki jak i samego posługiwania się interferejsem urządzenia. Nie dość że bardzo intuicyjnie się go obsługuje. Nie znam nikogo osobiście kto nie umiałby się nim posłużyć od wzięcia do ręki. Przy Sony z Seri S ludzie juz zaczynali główkować "a gdzie właczyć to lub gdzie właczyć tamto" z Cowonem D2 + było poobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby X10x0 mial funkcjonalnosc na poziomie touch'a to byloby to swietne rozwiazanie - niestety przy kulawej przegladarce i braku takiej ilosci aplikacji jakie ma touch/iphone to IMHO krok w zlym kierunku.

 

dziwisz się iPod jest najlepszym urządzeniem jeśli chodzi o rozwiązania przeglądarki jak i samego posługiwania się interferejsem urządzenia. Nie dość że bardzo intuicyjnie się go obsługuje. Nie znam nikogo osobiście kto nie umiałby się nim posłużyć od wzięcia do ręki. Przy Sony z Seri S ludzie juz zaczynali główkować "a gdzie właczyć to lub gdzie właczyć tamto" z Cowonem D2 + było poobnie.

 

Szczerze powiedziawszy trzeba być osłem żeby nie wiedzieć jak się obsłużyć Sony S63x, A82x itp.  Wszystko jest na swoim miejscu, grafiki(ikonki) sugerują gdzie mamy kliknąć . Problemy mogą mieć chyba tylko osoby które nigdy nie miały czynienia z komórka i w ogóle nie znają języka angielskiego (w odtwarzaczach Sony nie ma języka polskiego ). Prostota urządzeń apple wynika po części z tego , że mamy w nich bardzo ograniczone możliwości i nic się nie da "nagrzebać". IMO menu w odtwarzaczach sony jest lepiej zaprojektowane . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony x-10xx sprawia takie sobie wrażenie w realu i też pomacałem go kiedyś w saturnie, popatrzyłem na cene (1048zł wtedy) i stwierdziłem że nie warto. Teraz go dopiero zamówiłem bo za 670zł to już nieco inna rozmowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności