Skocz do zawartości

Konwersja MTP -> UMS


Rekomendowane odpowiedzi

tej pozycji w menu chyba...

 

... nie, nie wymyślą, to po prostu była chimera dwóch oficjalnych firmware'ów zrobionch przez irivera, a firmware PURE (czyli "bez radia") dla T10 nie istnieje - nikt nawet nie próbował w nich grzebać głębiej - firmware "MTP-UMS" zrobiony jest najbardziej łopatologiczną z łopatologicznych metod ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 162
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

hej,

 

witam - mam pytanie od nieco innej strony - bardziej higieny komputera:)

dotychczas miałem system bez service packa - zainstalowałem go specjalnie na użytek irivera..wersja 1a

 

w czasie instalacji zarchwizowalem pliki - czy teraz mogę usunąć cały dodatek service pack z kompa - czy wtedy dalej będzie mi wykrywał odtwarzacz jako dysk?

 

troche nie ufam service packowi - ostatnio miałem problem - komp łączył mi sie z netem (np. przez gg) ale nie chciał otwierać stron - zastanawiam sie czy to nie przez service packa własnie.

 

z gory dzieki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj SP2 albo przynajmniej zostaw SP1a, a naucz się go konfigurować, żeby Ci nie blokował, a nie pisz, że Ci coś blokuje. Ufasz tak całkowicie antywirusowi/firewallowi, że nie korzystasz z łatek Windows Update?

W SP1 zmieniła się obsługa USB między innymi, raczej należałoby z tego korzystać w połączeniu z nowymi mutlimediami, niejednokrotnie pracującymi jako MTP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy ale jak czytam wasze posty gdzie tak strasznie sie napalacie na UMS to aż mnie coś ściska w środku...

 

No wiec tak, MTP działa tylko (w sumie nie tylko bo widziałem stery pod inne windy;) ) pod Win XP + SP2...

Ktoś tu pisze że go wku***a SP2... dlaczego? Ja sie bardzo ciesze z takiego wynalazku jak SP2 ;] dzięki niemu mój komp przynajmniej nic, kompletnie nic nie łapie z sieci (mam zainstalowanego nortona internet security i nie wchodze na "przyrodnicze" i z crackami strony). Dzięki SP2 możesz cieszyć sie USB 2.0 ;] Bo bez SP nie zadziała, a sterów do tego nie ma :D

WMP10... Jak dla mnie spoko player :) lubie z niego słuchać nutek bo ma np. Efekty SRS WOW, więc "niezbędność" posiadania tego playera mnie w ogóle nie irytuje :)

 

A jeśli chodzi o konwersje MTP -> UMS... wg mnie to jest poprostu przerabianie multimedialnej (no nie zupełnie w sumie...) machiny w "pendrive z wbudowanym odtwarzaczem mp3"... Po co Ci funkcja pendrive'u? Zawsze chodzisz do kumpla z kablem USB - miniUSB żeby np. przynieść mu jakąś prace albo pikczersy? Ludzie...

Ktoś gdzieś pisał że nie lubi kopiować plików poprzez explorator windows... tak sie składa że nawet jak miałem noł-nejma UMS to i tak kopiowałem przez explorator windows... bo po co mam specjalnie otwierać np. Total Commandera żeby MP3-ki wrzucić... szybciej jest przez EW. A dzięki MTP masz większy porządek na playerku, dlaczego? Bo jak kopiujesz całe albumy to nie wrzucisz sobie nie potrzebnych i tak obrazków płyt albo jakichś plików nie obsługiwanych przez player.

 

Powiedziałem co wiedziałem, niech ktoś mnie "nawróci" skoro głoszę herezję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

"A jeśli chodzi o konwersje MTP -> UMS... wg mnie to jest poprostu przerabianie multimedialnej (no nie zupełnie w sumie...) machiny w "pendrive z wbudowanym odtwarzaczem mp3"... Po co Ci funkcja pendrive'u? Zawsze chodzisz do kumpla z kablem USB - miniUSB żeby np. przynieść mu jakąś prace albo pikczersy? Ludzie..."

 

 

 

Rzecz w tym że T20 ma normalny wtyk USB i jest zbawieniem np dla studenta którym jestem. Moi rówieśnicy kupują sobie oddzielne pendrive'y żeby móc robotę z uczelnianych komputerów przenosić do domu i na odwrót a ja już mam go ze sobą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności