Skocz do zawartości

Konwersja MTP -> UMS


Rekomendowane odpowiedzi

te które są tam umieszczone są już sprawdzone przez parę osób... nie są one tam umieszczane na wyrost jakkolwiek klauzula "nie bierzemy odpowiedzialności" obowiązuje ;]

 

... z T10 jest taki problem, że nie wiadomo co spowodowało pad T20 bez radia po załadowaniu firmware'u "UMS z radiem" więc nie ma jeszcze wersji dla T10 EU jakkolwiek przygotowanie takiej to minutka roboty w hexedytorze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 162
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z T20 udało się. Dla pewności zrobiłem potem reinstall w F.U. i mam T20 UMS :D Jest widziany jako dysk, można odtwarzać z niego pliki na komputerze. Podoba mi się to :) Może to autosugestia ale słucham właśnie po cichu i jakby więcej wysokich tonów jest..

Edit (po poniższym wpisie KHRoN'a):

Właśnie skończyłem dość długie przesłuchiwanie playerka. Trudno mi powiedzieć czy brzmienie SRS się zmieniło bo odrzucają mnie te wodotryski. Wydaje mi się, tzn jestem niemal pewien, że player gra głośniej. Na eq normal nie da się wytrzymać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest efekt zmiany na 1.60 :] zrebalansowali equalizer i zaktualizowali do SRS WOW 2.0

jeszcze nikt nie potwierdził jednoznacznie że player gra głośniej... tylko nie wiadomo czy bo różnica 15 a 18mW na kanał jest zbyt mała... czy że tej różnicy z jakiegoś powodu nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sprytnie :D

 

Masz teraz standardowy - nie przerabiany firmware - tylko UMS-owy :D

 

Ale obawiam sie ze w przypadku koniecznosci naprawy gwarancyjnej to mogą być i tak problemy.

 

Jak znam życie to każdy numer seryjny jest skojarzony z pewnym typem odtwarzacza :(

 

No ale zawsze mozna zadzwonic do serwisu i zapytac sie:

 

"Ups ! Przez pomylke wgralo mi sie fimrware od wersji koreanskie - O JEJ -> czy moge tak zostawic :D

I czy strace gwarancje. Tak oczywiscie jest to w pelni oryginalny firmware numer XXYY.

Jak to zrobilem.. ? Nie mam pojecia - stosowalem się do instrukcji" ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to zrobilem.. ? Nie mam pojecia - stosowalem się do instrukcji" ;)

Może gdybym był Amerykaninem to by uwierzyli :D

Dlatego potrzebne jest firmware odwracające zmiany. Jeśli w playerku padnie coś co nie uniemożliwia aktualizacji..

Co do nr seryjnego - już dawno zdarłem tą naklejkę. Czeka sobie przyklejona do pudełka, może się kiedys przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://mtp-ums.khron.pl - jak skonwertować MTP UMS

 

... na razie są gotowe działające rozwiązania dla T20 i T30 (wiele osób potwierdza udane uaktualnienie).

... dla T10 brak jeszcze działającego firmware'u - istnieje co prawda taki dla wersji US ale testowe uaktuanienie się nie powiodło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drżącym sercem, nerwowym oddechcem i palcami stukającymi o stół czekałem na wynik update'u (grajek jest jeszcze na gwarancji)...

...no i udało się :) Mój już prawie idealny odtwarzacz T20 jest rozpoznawany przez system tak jak powinien być :) Widzę ile zajmują katalogi, ile na grajku jest wolnego miejsca, można swobodnie kopiować itd.

Dzięki WIELKIE tym, którzy przyczynili się do powstania mod'a.

Mam tylko pytanko? Wymagania programowe pozostały? WinXPSP2 i WMP10? Pewnie tak, bo gdzieś tam są stery do T20 pewnie. :(

No ale i tak już jest duży postęp.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam irivera poinformowałem o modzie, bo mialem pytanie czy moze jednak przypadkiem uznaja gwarnacje. ale nie. stad moj post na ktorej stronie.

 

ciekaw jestem czy przeskocza problem T10, teortycznie mozna by prownac pliki z T20 i T30 i dosc jak to zmienic.... teoretycznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, KSY, jako admin z ramienia dystrybutora jestes, czy chcesz, czy nie, agentem iRivera (i pozostalyh marek). Ciekawe, czy w Polskich warunkach Microsoft i iRiver podpisaliby umowe o MTP tylko na antenie TV Trwam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agentem hmmm.. tak ale działajacym w dobrej wierze nas na forum :)

 

generlanie uwazam ze takie miejsca jak fora sa mocno niedoceniane... i pojawienie sie swego czas "googleBoya" zmotywalo mnie ze osoba, ktroa ma dostep do info z "wewnatrz" moze je przekazywac bezposrednio do uzytowników, a nie tylko do prasy :)

 

wiec nazwyajcie mnie sobie agentem ;P ja tam pisalem do irivera z pytaniem a nie info ze jest UMS ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec nazwyajcie mnie sobie agentem ;P ja tam pisalem do irivera z pytaniem

 

Tak naprawdę to nawet trzeba Cię było o to poprosić jak najwcześniej.

 

1. Dobrze wiedziec jak to będzie z gwarancją

2. Info moze zmotywowac iRiver do dwóch działań:

a) zrobia coś w temacie i dadzą opcję wyboru

"B)" przyszłe wersje firmware bedą miały "coś" dodatkowego - zeby opisywany algorytm nie zadziałał

c) nic nie zrobia :o

 

Mam nadzieję, że pójdą w stronę a) . Droga "b" zazwyczaj oznacza strate czasu gdyz kazde zab., mozna jakos lamac.

 

A tak na marginesie to ciekaw jestem czy w Txx są rejestrowane gdzies rodzaje i wersje wgranych "historycznych" firmware :o

Jak nie to przy padzie np. aku na gwarancji warto byłoby faktycznie zrobic wersję przywracająca firmware oryginalny :o:D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iriver już wie o mod-UMS ;] sorry ale to nie przejdzie... bez modyfikacji niemożliwe jest "omyłkowe" zainstalowanie innej wersji...

OT: Pamietam jak grzebalem z softem w swojej motoroli v547, no i pewnego

razu przesadzilem w zmianach i motka padla, nie chciala sie juz wlaczyc. Zmienialem

bootloadery, softy, slowem wszystko co mozna, ale nie udalo sie przywrocic motki

do zycia. Wymazalem jej cala pamiec i oddalem do serwisu (byla na gwarancji) udajac

glupa: "Przyszedl sesemes, wylaczyla sie i juz nie chce wlaczyc!". Po dwoch tygodniach

wrocila do mnie z cala lista napraw w niej dokonanych :P Nie musze chyba przypominac,

ze wszelka ingerencja w oprogramowanie telefonu jest rownoznaczna z utrata gwarancji :P

 

 

Czekam na wersje T10 i jej pierwsze testy. Choc watpie, abym ja instalowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na http://www.mtp-ums.net/ pojawilo sie rozwiazanie dla T10 z dopiskiem:

 

This could be harmful - flashing this firmware seems to fail with a reset loop 2 seconds after turning on. The reverse UMS-MTP conversion firmware is also provided above if you are brave enough to try!

 

Kto odwazny? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności