Skocz do zawartości

Zespoły, Te Nieprzeciętne...


Dr_Corpsegrinder

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Squonk. Mógłbyś podać mi najlepszą według Ciebie płytę Tangerine Dream? Mam ich soundtrack do "Near dark" z Woodsem. Bardzo mi się podoba i chętnie bym spróbował jakiegoś innego albumu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ignacy007,tez nie pijam tanich win,nie nosze glanow i dlugich wlosow;] Co do wyrazow "przedszkole" i "lajcik" to rzeczywiscie moglem wybrac lepsze okreslenia ale szybko pisalem;] Aczkolwiek slowo "lajcik" na 100% nie ma zabarwienia negatywnego;] Co do "przedszkola" to faktycznie,ktos mogl pomyslec,ze chodzi mi o to,ze Slayer nie potrafi grac;]

Co do kwestii dzieci neostrady mam podobne stanowisko do twojego :lol:

 

PIS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ignacy007,tez nie pijam tanich win,nie nosze glanow i dlugich wlosow;] Co do wyrazow "przedszkole" i "lajcik" to rzeczywiscie moglem wybrac lepsze okreslenia ale szybko pisalem;] Aczkolwiek slowo "lajcik" na 100% nie ma zabarwienia negatywnego;] Co do "przedszkola" to faktycznie,ktos mogl pomyslec,ze chodzi mi o to,ze Slayer nie potrafi grac;]

Co do kwestii dzieci neostrady mam podobne stanowisko do twojego :lol:

 

PIS.

 

Co do "lajciku" to znam ludzi, którzy wyraz "piosenka" uważają za uwłaczający dobrej kapeli nie mówiąc już o lajcik, ale to inna sprawa. Cieszy mnie, że się w końcu zrozumieliśmy, jak zwykle to ja przesadziłem, z góry oceniłem Twoją osobę a potem wiadomo ;)

 

Kryzys zostaje oficjalnie zażegnany hehe.

 

Co do tematu:

Polecam Delerium - ambient tworzący wspaniałą atmosferę, z kobiecymi, melodyjnymi i delikatnymi wokalami, skromną dawką prawdziwych instrumentów i dużą ilością elektroniki, która jednak jest bardzo subtelna i niezbyt jednostajna. Polecam w szczególności album "Karma" od którego zaczynałem swoją przygodę z elektroniką i "Semantic Spaces" który jest równie dobry, albo nawet lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam Delerium;] Znaczy sciagalem to siostrze^^ Pare kawalkow slyszalem-nie moj klimat ale zle nie byly.

Poleci ktos moze jakiegos dobrego wykonawce jazz?Chcialem juz od dawna "wejsc" w te klimaty ale wole odrazu zaczac od czegos dobrego zeby nie wyrobic sobie zlego zdania na temat tego gatunku.Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleci ktos moze jakiegos dobrego wykonawce jazz?Chcialem juz od dawna "wejsc" w te klimaty ale wole odrazu zaczac od czegos dobrego zeby nie wyrobic sobie zlego zdania na temat tego gatunku.Pozdro.

 

Jazz jest gatunkiem równie (a może nawet bardziej) rozległym niż metal. Osobiście mogę Polecić płytkę Martin'a Taylor'a - Nitelife (modern-jazz). Jeżeli lubisz smętne, spokojne klimaty może też polubisz genialną pianistkę i wokalistkę Dianę Krall, ale nie każdemu jej muzyka się podoba (smooth jazz).

 

Też się tak za to zabieram i zabrać nie mogę. Również z chęcią skorzystam z jakiejś rady :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś dla fanów nienormalnej muzyki. Wyszedł nowy Venetian :)

 

Label: Planet-Mu

Catalogue: ziq140

Format: 12"/CD

Released: September, 2006

 

Tracklist: (Click the titles for samples of each track.)

1 - Frictional Nevada

2 - Beverly's Potatoe Orchestra

3 - Shoot Myself

4 - Duffy

5 - Cabbage

6 - Hospitality

 

Okładka:

 

hospitality-large.jpg

 

 

Aaron Funk kryjący się pod pseudonimem Venetian Snares od kilku lat jest jedną z najbardziej ekstremalnych postaci muzyki elektronicznej. Mimo że tworzy już dość długo, w Polsce wciąż mało kto słyszał jego muzykę. A szkoda, bo każda kolejna płyta Venetian Snares to małe arcydzieło sztuki hałasowania. Jednak, co trzeba podkreślić - hałasowania z głową, bo szaleństwo Funka nie jest tylko bezsensownym łomotem.

Venetian Snares ma działanie niemal oczyszczające, wierzcie mi - po takiej dawce granulatów i ekstremalnych rytmów świat naprawdę wydaje się nieco inny.

 

Kilka fotek Aurona

 

live2.jpg

gray.jpg

blue.jpg

 

 

 

 

I jak ?? bo dla mnie kozak, szczególnie pierwszy i trzeci utwór :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja z kolei jestem wielkim fanem post rocka ostatnio.

 

I polecić mogę:

 

Mogwai - zwłaszcza Rock Action, choć ta płyta jest dość odmienna od reszty ich twórczości

Old Time Radio - Świetne, klimatyczne, jesienne granie

składankę - Sissy Stuff - po prostu chyba najlepsza składanka jaką kiedykolwiek w życiu słyszałem

 

a z elektroniki w przeciągu ostatnich kilku tygodni:

Saru - Downtempo Dojo, mozna kupić na Beatport.com - jest też w formacie CD audio

 

i Bonobo :) mój mały bóg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Widze ze wiekszosc tutaj to takie ciezkawe klimaty :D

 

Moje Typy:

 

Elektronika i pochodne :

 

The Prodigy - dla mnie to ikona :)

 

Venetian Snares - o tym panu juz bylo :D

 

Aphex Twin - rewelacja

 

Chemical Brothers

 

 

TripHop :

 

Massive Attack, Portishead

 

Inne :

 

Bjork - i sysko jasne chyba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio na 4funtv widziałem "Apollo 440" czy jakoś tak... Zna ktoś? Ten kawałek co leciał (nie pamiętam tytułu), bardzo mi się spodobał, ale nie wiem czy warte uwagi na dłuższą metę.

Uwagi warte tylko 2 pierwsze płyty, na tej drugiej - tytułu nie pamiętam - jest "Ain't talking 'bout dub" i inne znane kawałki, okładka taka granatowo-czarna.

 

[edit]

Ta granatowa płytka to "Electro glide in blue"

[/edit]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się ostatnio zako****ę w dziełach wytwórni Cold Meat Industries.

Deutsch nepal - bardzo milutki DA, żadnych hardkorów

Sturmpercht- ja bym to opisał jako military neo alpin folk. Wrzaski w wokalisty do spółki z odgłosami kanonady i okrzykami oficerów (wszystko po niemiecku), są przetykane jodłowaniem od czasu do czasu.

 

Der Blutharsch: oj mniamuśne, ale tylko dla miłośników mocno militarnego klimatu... I nie, nie gloryfikują faszyzmu. Tylko Wam się wydaje. :)

 

Ordo (Rosarius)Equilibrio: tu się robi ciekawie, bo mimo przesłuchania kilku płyt (wielokrotnego) dalej nie mam pojęcia, jak to zaklasyfikować....

Po prostu neofolkowe granie, a czasami się robi... schizofrenicznie...

Polecam zwłaszcza najnowszą "Apocalips" jest obłędnie piękna!!

 

Venetian Snares posłuchałem, ale mnie nie zachwyciło. Wolę bardziej "dojrzałe" klimaty, acz muszę przesłuchać pozostałe płytki.

 

Z mainstreamu to nowy Laibach mnie ciężko zaskoczył,trochę zawiódł, bo to popowa płyta (celowo to zrobili s****iele!! :D ). Ale po 3-4 przesłuchaniu zacząłem się przekonywać i teraz jestem zdania, że to jest bardzo Laibachowy Laibach!!! Polecam zwłąszcza teledysk do numeru "Anglia"- jest na You tube.

 

OT: kłótnie o to, kto jest najbardziej tró i hard przestały być dla mnie zabawne, jak skończyłem jakieś 14 lat. Ludziom dorosłym po prostu nie przystoi robić flamewara o to, kto jest bardziej mroczny i tró...

(a założę się, ze żaden z Was hardkorowców, by nie wytrzymał pięciu minut takiej muzyki, jakiej ja słucham ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Venetian Snares posłuchałem, ale mnie nie zachwyciło. Wolę bardziej "dojrzałe" klimaty, acz muszę przesłuchać pozostałe płytki.

 

jestem ciekaw, które są te bardziej dojrzałe ?

Niedawno wyrzuciłem 2 ściągniete albumy Venetian Snares, bo zamiast czegoś, co kiedyś dawałeś linka do teledysku, była na nich sama kakofonia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio na 4funtv widziałem "Apollo 440" czy jakoś tak... Zna ktoś? Ten kawałek co leciał (nie pamiętam tytułu), bardzo mi się spodobał, ale nie wiem czy warte uwagi na dłuższą metę.

 

Kawałek "Krupa" oraz "Ain't Talkin' 'Bout Dub" na stałe goszczą w moim sercu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do Venetian Snares mam spora czesc tworczosci tego pana przynajmniej jesli chodzi o ofcjalne LP i EP i jest ona dosc zroznicowana, od dosc konkretnej "sieczki , bez ladu i skladu" przynajmniej dla niektorych :) do dosc akceptowalnych nawet dla "normalnych" ludzi.

 

Mi szczerze mowiac podoba sie jako calosc , ze wszytskimi odmiennosciami w poszczegolnych wydawnictwach, hehe dzisiaj zreszta od rana sluchalem namietnie paru znajomym poscilem probke przez ShoutCasta i np. Albumy Chocolate Wheelchair i Rossz Csillag Alatt Szueletett podoba sie lub jest akceptowana przez wiekszosc to np ostatnia produkcja Cavalcade Of Glee and Dadaist Happy Hardcore czy Winnipeg Is A Frozen Shithole juz nie bardzo podchodzi komukolwiek :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności