Skocz do zawartości

Jak postrzegasz muzykę Techno?


Play

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Przeprowadzam małą sondę. Ma ona na celu sprawdzenie jak postrzegana jest wśród ludzi muzyka 'Techno'. Proszę o niemanifestowanie swoich niechęci do tejże muzyki, gdyż sonda ta nie ma na celu przekonanie innych do wyższości tej muzyki nad innymi czy coś. Proszę o wybranie najbardziej pasującej Tobie odpowiedzi i wpisanie jej w komentarzu. A zatem:

Czym wg Ciebie jest muzyka Techno?

1. Muzyka dla nażelowanych cieciów i lalek barbie, pusta, bez jakiegokolwiek sensu;

2. Świetna muzyka na zabawę, pozwalająca zapomnieć o całym świecie, wprowadzająca w 'fazę';

3. Muzyka bardzo mało znana szerszej publiczności, trudna w odbiorze, znana tylko nielicznym;

4. Nie wiem, czym jest ta muzyka

5. Czymś innym

 

Z góry dziękuję za udział w sondzie

Pozdrawiam, lubię frytki

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Wieje mi tu jakąś prowokacją, ale co tam.

 

 

5.Jest dla mnie niezbyt ambitną muzyką składającą się zazwyczaj z 3 dźwięków i kogoś kto się drze.Oczywiście piszę tutaj stricte o techno ( osobiście nie uważam że warta jest pisania z dużej litery), nie o szeroko pojętej elektronice.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie

5.Jest dla mnie niezbyt ambitną muzyką składającą się zazwyczaj z 3 dźwięków i kogoś kto się drze.Oczywiście piszę tutaj stricte o techno ( osobiście nie uważam że warta jest pisania z dużej litery), nie o szeroko pojętej elektronice.
i
1. Muzyka dla nażelowanych cieciów i lalek barbie, pusta, bez jakiegokolwiek sensu;
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieje mi tu jakąś prowokacją, ale co tam.

to Ci zle wieje, bo to nie jest na powaznie

 

Blay.. wiesz że da sie zrobić normalna ankietę..? tyle że punkty do wyboru są wybacz ale beznadziejne, jakby układał to 15latek..

jestem zmeczony, pracowalem dzis przez cala noc i nie przylozylem sie az nadto do tego, by wygladalo to przepieknie, z ogromna iloscia epitetow czy cos. to mial obyc proste i zrozumiale. opcji 'sonda' nie wypatrzylem, sorry.

 

co Wy tacy pelni jadu jestescie? to tylko sonda, nie szykuje zadnego spisku, chce tylko zebrac troche materialu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele ludzi wkłada do jednego worka zwanego techno: house, electro, trance, dance, drum'n'bass itd.... Ja akurat słucham tych gatunków i nieraz mi ktoś mówi, że techno słucham... to jest własnie to, że niektórzy nie rozróżniają tych typów i wszystko nazywają techno. Prawdziwe techno jest naprawdę po****ane. Więc jeśli chodzi o taką muzę to moje zdanie - nie podoba mi się. Co do zabawy - nadaje się na nią każda w w/w rodzajów, co kto lubi. Lecz jestem prawie przekonany, że nie rozróżniasz gatunków, bo są do siebie zbliżone ale inne. Może trochę chaotycznie ale mam nadzieję, iż zrozumiecie o co mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele ludzi wkłada do jednego worka zwanego techno: house, electro, trance, dance, drum'n'bass itd.... Ja akurat słucham tych gatunków i nieraz mi ktoś mówi, że techno słucham... to jest własnie to, że niektórzy nie rozróżniają tych typów i wszystko nazywają techno. Prawdziwe techno jest naprawdę po****ane. Więc jeśli chodzi o taką muzę to moje zdanie - nie podoba mi się. Co do zabawy - nadaje się na nią każda w w/w rodzajów, co kto lubi. Lecz jestem prawie przekonany, że nie rozróżniasz gatunków, bo są do siebie zbliżone ale inne. Może trochę chaotycznie ale mam nadzieję, iż zrozumiecie o co mi chodzi.

skoro juz sie tu wypowiedziales to moglbys udzielic odpowiedzi na moje pytanie sposrod tych, ktore podalem? bylbym niezwykle wdzieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele ludzi wkłada do jednego worka zwanego techno: house, electro, trance, dance, drum'n'bass itd.... Ja akurat słucham tych gatunków i nieraz mi ktoś mówi, że techno słucham... to jest własnie to, że niektórzy nie rozróżniają tych typów i wszystko nazywają techno. Prawdziwe techno jest naprawdę po****ane. Więc jeśli chodzi o taką muzę to moje zdanie - nie podoba mi się. Co do zabawy - nadaje się na nią każda w w/w rodzajów, co kto lubi. Lecz jestem prawie przekonany, że nie rozróżniasz gatunków, bo są do siebie zbliżone ale inne. Może trochę chaotycznie ale mam nadzieję, iż zrozumiecie o co mi chodzi.

tak, daltego właśnie napisałem że odnoszę się do techno - najlepszym przykładem są wszystkim znane MANIECZKIIIIIIIII.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zacytować:

 

Techno to muzyka elektroniczna o jednostajnym, regularnym rytmie w metrum 4/4. Klasyczne techno posiada stosunkowo szybkie tempo około 130-140 uderzeń na minutę. Muzyka ta charakteryzuje się stosowaniem niemal wyłącznie syntetycznych bądź elektronicznie przetworzonych dźwięków, co odróżnia ją od muzyki house. Niektóre utwory techno posiadają melodie lub wyraziste warstwy basowe, jednak w odróżnieniu od wielu innych gatunków elektronicznej muzyki tanecznej te elementy nie są kluczowe dla gatunku. Muzyka techno, jako że jest przeznaczona przede wszystkim do grania w klubach, jest produkowana w taki sposób, aby miksowanie poszczególnych utworów ze sobą było łatwe: utwory są przeważnie całkowicie instrumentalne i rzadko posiadają rozbudowane partie wokalne, w odróżnieniu od takich gatunków jak house czy trance.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie słucham tylko drum'n'bassu i big beat i industrial, z odmian muzyki, które ludzie postrzegają jako "Techno". Co roku w moim mieście odbywa się Sunrise Festival, lecz muzyka tego typu mnie nie interesuje. Wybieram artystów, których muzyka mi odpowiada tj. (The Prodigy, The Crystal Method, Pendulum...). Nie chcę oceniać muzyki typowo "techno" postrzeganej przez moje środowisko (Manieczki, Sunrise....) bo jej nie słucham, ale jak dla mnie są gusta i guściki, jeden słucha rapu, drugi jazzu, ważne jest to, że muzyka której słucha sprawia mu przyjemność ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"1. Muzyka dla nażelowanych cieciów i lalek barbie, pusta, bez jakiegokolwiek sensu"

O ile można to nazwać muzyką - pusta łupanka i tyle. Do tego zawsze wywołuje u mnie efekt zdenerwowania.

Ale przy darkwave i czasami elektro jak najbardziej jestem na tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna pusta dyskusja o gustach...

 

Jesli ktoś potrafi się przy takiej muzyce dobrze bawić i nie zmusza mojego całego osiedla do jej słuchania, to fajnie niech sobie słucha i bawi się dalej... i tyle.

 

Nie będę psioczył na muzykę, to nie ma najmniejszego sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;> wiesz ja mam Sunrise co roku, i do tej imprezy mam gdzieś z 500m ,trochę obraz tego "wydarzenia" psują mi zawsze goście, którzy potrafią iść ulicą nafetowani i rzucać się do wszystkich. Po prostu to nie moje gusta, choć może i źle porównałem bo z tego co się orientuję to Dj'e na Sunrisie są o niebo lepsi niż na Manieczkach ;). Sam z Białogardu jesteś, więc sam wiesz że do Kgu co roku zjeżdża się multum ludzi, z jednej strony to dobrze, bo coś się dzieje w mieście, a z drugiej dość mam tych kozaków, którzy w nie swoim mieście myślą, że są "Panami".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Muzyka dla nażelowanych cieciów i lalek barbie, pusta, bez jakiegokolwiek sensu;

2. Świetna muzyka na zabawę, pozwalająca zapomnieć o całym świecie, wprowadzająca w 'fazę';

3. Muzyka bardzo mało znana szerszej publiczności, trudna w odbiorze, znana tylko nielicznym;

4. Nie wiem, czym jest ta muzyka

5. Czymś innym

Jak dla mnie to numer 1, a numer 3 - nawiasem mówiąc - to jakiś żart. "Trudna w odbiorze". Hahaha. :-)

Nie uważam jednak, że to muzyka bez jakiegokolwiek sensu. Jest prosta, bardzo przyswajalna, jestem w stanie zrozumieć, że ktoś dobrze się przy tym bawi, natomiast sam się przy takiej nie bawię i myślę, że ogólnie pojmowana muzyka elektroniczna znacznie lepiej sprawdzi się na imprezie.

 

pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dark, ja nie mówie że wszyscy... mówie że wszyscy dresiarze już na 2 miesiące wcześniej sie jarają.. I niestety W porównaniu do podobnych imprez na Sunrisie jest największy bałagan..

 

najlepsze są panny z solarki idące tańczyć na plaży w .. szpilkach...xD

 

a z Poznania dużo ludzi bo i Manieczki pod Poznaniem, i na Malcie czesto imprezy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dark, ja nie mówie że wszyscy... mówie że wszyscy dresiarze już na 2 miesiące wcześniej sie jarają.. I niestety W porównaniu do podobnych imprez na Sunrisie jest największy bałagan..

A byłeś?Ja byłem w tamtym roku i jakoś nie widziałęm ani jednej przepychaniny, z ludźmi dało się spokojnie pogadać, chociaż wyglądali jak "swołocz"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności