Skocz do zawartości

Jaki odtwarzacz MP3 do AKG K518DJ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Czy moglibyście mi doradzić jakis odtwarzacz o jak najlepszej jakości dźwięku tak do 300 zł do AKG K518DJ? Myslalam o jakims z aktualnie produkowanych iRiverow? Nie musi mieć zbędnych bajerów w stylu odtwarzanie filmów itp. Co proponujecie? ;)

Z góry dzięki za odpowiedź :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewien - nie pewien...

Słuchałem ich na wymienionych przeze mnie iPodach - było bardzo, ale to bardzo fajnie (po g-shock modzie).

 

Pytanie brzmiało czy potrzebują? Jasną odpowiedzią jest, że nie. Bez wzmacniacza zagrają bardzo dobrze. Może z nim lepiej? Nie mam pojęcia. Jednak bez niego wszystko jest w najlepszym porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też Ipoda polecę,sam mam Toucha 2g i Akg graja super na nim.Mam też Nano 2g i na nim jest gorzej bo ma mało mocy i nawet na max głośności jest cicho.Właśnie otrzymałem Ipoda Video,jak się naładuję to posłucham na nim i powiem Ci co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem ani 3 and 4 tej w połączeniu z Akg.Mogę Ci polecić jeszcze Video 5gen z całego serca,naprawdę w rocku taki zestaw bez wzmacniacza nawet gra bardzo dobrze.Planuję dokupić teraz mxm i używać line-out i wtedy będzie pewnie jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

iPoo Nano 4. gen z DJ'kami grał bardzo słabo IMO. Wszystko było bardzo chłodne i jasne. Nieprzyjemne kłujące brzmienie iPoo zakrywało to co AKG miały do powiedzenia. Mocy było za mało, dźwięk wydawał się spłaszczony i suchy.

 

Co innego w bezpośrednim porównaniu Nano gen 1. Z tym jabłkiem DJ'ki grają cudnie. Zdawało mi się, że scena była minimalnie zawężona, ale czuć było moc, słuchawki miały kopa, grały swobodnie i energicznie.

 

Gdyby nie moje uprzedzenia do Apple to bym sobie poszukał Nano 1 gen. jako podstawowy plejer portable. Teraz natomiast szukam jakiegoś Soniacza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
A mogę spytać(bez żadnej zgryzliwości) jakie są powody Twojego uprzedzenia do Apple?

 

Powody?

1. Jest to sprzęt amerykański, zupełnie niedostosowany do polskiego rynku.

2. Kosmiczne ceny, za które otrzymujemy ładny, świecący, zjawiskowo wyglądający produkt o dyskusyjnej jakości.

3. Świat przenośnych plejerów dzieli się na dwie części - na iPody i inne odtwarzacze. Czym iPoo sobie zasłużył???

4. Według mnie kółko do nawigacji jest jednym z najmniej wygodnych wynalazków.

5. Pragną ich masy ludzi, ale tak na prawdę tylko nieliczni wiedzą dlaczego.

 

Zdaję sobie sprawę, że chyba na każdy z w/w zarzutów znajdą się jakieś kontrargumenty, ale póki co i tak pozostanę uprzedzony do Apple. Może kiedyś mi się to zmieni :P

 

to Dj'ki potrafią grać jasno?

 

Jasne, że jasno :) Jak wyjmiesz stockowe gąbki, zapuścisz wysoko-bitrate'owe nie-mp3 (coby nie było lowpassa) na jakimś lekko i zwiewnie grającym plejerku to zagrają prawie jasno :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że dj'ki i tak grają znośnie z nano 4 gen, śmiem twierdzić, że jeszcze jakoś to się zgrywa, oczywiście jest to ułamek ich możliwości ale dopiero wtedy pomyślałem, że ten nowy ipod może aż tak beznadziejny nie jest. Z mojej strony polecam clipa jako tanią alternatywę, odrobina zabawy w eq i ładnie czysto gra, dla niektórych może zbyt ciepło ale będe jeszcze dlugo pamiętał brzmienie clipa z dj'kami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to jeśli można, poprosiłbym o ustawienia klikowe w Clipie (tzn. coś jak to: +5, +3, -2, +4, +7 - w razie czego to tylko przykład).

Zakupiłem ww. słuchawki i na siłę próbuję się uszczęśliwić podłączając je do Meizu M6 SP. Rock, Country i Alternatywy (Imogen Heap na ten przykład) słucha się w tym połączeniu cudnie. I podczas gdy stocki Meizacza dawały radę zarówno przy 3D jak i bez niego, u Dj'ek efekt przestrzenny - jak i obniżenie wszelkich niskich tonów - jest wręcz wymagany aby basy (wspaniale zresztą wyważone, widoczne i nie rozrywająco-bębenki-dudniące) miały ujście i dawały radochę ze słuchania.

Ale to jeszcze nie to...

Może jeszcze jakaś alternatywa? Powiedzmy limit do 400-500 zł?

iPoo jeszcze rozważę, ale może jeszcze coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności