Skocz do zawartości

Senki HD 25 II


WojtekC

Rekomendowane odpowiedzi

Wersji SP nawet nie bierz pod uwagę, nie prezentuje choćby ułamka tego, co stara i ceniona wersja HD 25-1 (może być także z dopiskiem 'II'). Ja słuchałem kiedyś 25-1 z grajka Sony i mimo, że nie miał zbyt dużo mocy to grało to całkiem nieźle - Sennki są bardzo efektywne i idą jak burza nawet ze słabych źródełek.

 

Na E2 powinno być super, bo ma zdecydowanie więcej mocy niż Sony.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

A ja mam pytanie odnośnie tych słuchawek, kupiłem je kiedyś używane w bardzo kiepskim stanie m.in. oryginalne pady były całkowicie rozleciałe, zmieniłem je na jakieś pady od innych słuchawek, jakiś dziadowych, lecz nowych w idealnym stanie rozmiar też pasował. Okazało się, że grają tragicznie, kompletny brak basu, krzykliwa średnica całkowicie metaliczna, wysokie tony to zwykłe syczenie, ogólnie tragedia. Zmieniłem, więc pady na welurowe od jakiś starych Panasonic'ów akurat miałem pod ręką i też pasowały. Okazało się, że jest już lepiej, wszystko się poprawiło, ale nadal nie idzie słuchać tych słuchawek. I tu moje pytanie, czy to znaczy, że one absolutnie potrzebują firmowych padów, żeby zagrały właściwie ? bo nie wierzę, że to jest ten legendarny dźwięk... Pady welurowe czy skórzane - czy jest różnica w dźwięku ?

Edytowane przez makaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica między chińskimi welurami, a oryginalnymi bądź pseudo-skórzanymi jest kolosalna. Kupiłem swoje od Bresa z chińskim shitem, dobrze, że mnie ostrzegł, że brzmią tragicznie przez pady. Kupiłem oryginalne skóropodobne i jest bajka. Bardzo dynamiczne, bezpośrenie brzmienie ze świetnym krótkim basem z dużym kopem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

makaudio: tak czy siak niekażdemu te słuchawki odpowiadają, bo swoje wady mają. Teraz mi kompletnie nie podchodzą - słaba, płaska scena i generalnie suche granie. Kiedyś te wady (albo może raczej cechy?) mi nie przeszkadzały i miałem sobie nawet zamiar sprawić parkę... Słuchane raczej na oryginalnych padach - na meetach katowickich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania mam jeszcze HD-280 Pro które zgodnie z opiniami porównawczymi na forach grają przestrzenniej, bardziej barwnie, mają więcej muzykalności. Są jeszcze AKG K-701, ale to już zupełnie inna bajka. Skóropodobne oryginalne pady to teraz wydatek 59 zł , a może zagrają lepiej, wtedy miałbym z nich przyzwoite portable a jak nie to pójdą na sprzedaż.... w każdym razie postaram się tu napisać jak wpływają na dźwięk pady.

Edytowane przez makaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Przeczytałeś chociaż temat, do którego wrzuciłeś linka ? Druga linijka, ogromny, kolorowy napis "opinia" z opisem sugerującym porównanie, a w tym linku ten temat http://forum.mp3store.pl/topic/79999-chcesz-kupic-hd25-1-przeczytaj/ gdzie jest sporo opinii. Czego chcesz więcej ? To to samo forum, nikt więcej nic nie napisze, niż zostało już tam napisane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Poczułem się w obowiązku stanąć w obronie SP. Od niedawna mam używane HD 25-SP II, kupiłem przechodzone i wygrzane, od pierwszego założenia na głowę SP mnie po prostu oczarowały. Szczegółowość i naturalność tych słuchawek jest moim zdaniem niespotykana, przynajmniej w konstrukcjach z jakimi miałem do czynienia w przedziale cenowym do 350zł. Pięknie wyeksponowana średnica i i rozłożona na czynniki pierwsze góra. Co mnie najbardziej urzekło to fakt że instrumenty na nagraniach jazzowych brzmią zupełnie naturalnie, tak jak instrumenty brzmią w salce podczas koncertu na żywo, brzmienie oddane jest bez przekłamań i podbarwień. Wiem że to trudno w to uwierzyć, ale K701 nie brzmiały tak przejrzyście i naturalnie (może kwestia słabego źródła?) na pewno dźwięk był bardziej rozdmuchany i poniekąd bardziej efekciarski. Na SP można usłyszeć akustykę pomieszczenia. Jest jeden ogromny minus SP, na tym wszystkim najbardziej cierpi bas, jest odchudzony, na upartego można powiedzieć że punktowy, ale bardzo słaby i prawie zawsze lekko wycofany i gdzieś w tle, kontrabas nie brzmi autentycznie i przekonująco.

 

SP na pewno nie są słuchawkami uniwersalnymi, rock, metal, reggae, hip-hop, jakakolwiek elektronika, po prostu na nich nie brzmią, brak basu i masy dają się wyraźnie odczuć, a całość wypada momentami za lekko i odrobinę zbyt jazgotliwie, natomiast jazz gra na nich wybornie i jeśli ktoś szuka słuchawek typowo pod jazz, to myślę że w takim przedziale cenowym trudno będzie znaleźć coś lepszego.

 

SP nie nadają się absolutnie do produkcji, nie mówiąc już o masteringu. Pracowałem na nich i pomimo neutralności i szczegółowości, bardzo przekłamują na basie.

 

SP to na pewno słuchawki bardzo specyficzne, ale nie skreślałbym ich, bo potrafią zaczarować i wciągnąć.

Edytowane przez mbk84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, sam posiadałem te słuchawki i nie uważam ich za złe. Przy tej cenie za którą je dostałem można mieć naprawdę niezłe portable. Ich zła opinia wzięła się z "gorszości" względem HD25-1, a nie ze złej jakości samych słuchawek. Niemniej jednak, pozbyłem się ich szybko bo były dla mnie bardzo niewygodne. Brak podwójnego rozsuwanego pałąka jak w wyższym modelu był bardzo bolesny dla mojej głowy. Po prostu wżynał się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam pytanie które już padło, ale nie zostało to dość jasno wyjaśnione. Jakie są różnice między SP a 1? Czy 1 to to samo co SP, tylko z bardziej bogatym i uwypuklonym basem, czy zmienia się coś jeszcze?

Czy bas w 1 przypomina ten w 380Pro? Jeśli tak to słabo...

Osobiście nie zmieniałbym niczego w SP, poza basem właśnie, ich granie bardzo przypadło mi do gustu.

Pytam o dźwięk a nie zmiany konstrukcyjne.

Edytowane przez mbk84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam pytanie które już padło, ale nie zostało to dość jasno wyjaśnione. Jakie są różnice między SP a 1? Czy 1 grają tak jak SP tylko z bardziej uwypuklonym i bogatszym basem, czy zmienia się coś jeszcze?

Mi bardzo odpowiada sposób grania SP i niczego bym w nim nie zmieniał, oprócz basu właśnie.

Chodzi mi o dźwięk a nie o zmiany konstrukcyjne.

to są w ogóle inne słuchawki o podobnej konsturkcji. Przy HD 25 1, SP II grają środkiem z umiarkowanym basem i niewielką ilością góry. Oczywiście przesadzam, ale takie są różnice. Przetwornik jest inny, poszukaj zdjęć porównawczych w internecie, porównaj nadrukowane symbole.

 

Miałem ambicję zrobić takie porównanie, ale ... stwierdziłem, że to bez sensu, bo i tak żadnych z nich nie zatrzymam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... zdjęcia nie wiele mi powiedzą, mam za małą wiedzę i trudno mi ocenić dźwięk po symbolach.

 

To niezbyt dobre wiadomości, to co najbardziej lubię w SP to właśnie środek, analityczność i naturalność, z naciskiem na środek ;)

Jeśli w 1 środek jest zmieniony, nie wiem, podejrzewam że wycofany, to bardzo, bardzo niedobrze.

Właśnie przydało by się takie porównanie SP do 1, żeby ocenić czy warto dozbierać i kupić jedynki.

 

To odczucia czysto subiektywne, bo każdy szuka czegoś innego, mnie osobiście SP oczarowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... zdjęcia nie wiele mi powiedzą, mam za małą wiedzę i trudno mi ocenić dźwięk po symbolach.

 

To niezbyt dobre wiadomości, to co najbardziej lubię w SP to właśnie środek, analityczność i naturalność, z naciskiem na środek ;)

Jeśli w 1 środek jest zmieniony, nie wiem, podejrzewam że wycofany, to bardzo, bardzo niedobrze.

Właśnie przydało by się takie porównanie SP do 1, żeby ocenić czy warto dozbierać i kupić jedynki.

 

To odczucia czysto subiektywne, bo każdy szuka czegoś innego, mnie osobiście SP oczarowały.

Oj, ja też nie potrafię oceniać dźwięku inaczej niż słuchając :rolleyes: Chodzi o ocenę, że z całą pewnością mają różne przetworniki.

 

To, że coś ma szersze pasmo, nie znaczy, że ma wycofany środek. Polecam wybrać się na odsłuchy, na pewno gdzieś znajdziesz jakiś model pokrewny do HD25 1. Często w saturnach widuję 25 Originals(logo adidasa). Możesz je przyjąć jako obiekt porównawczy.

 

Mnie także spodobały się te słuchawki. Jednak nie potrzebuję tego typu konstrukcji, sa dla mnie niewygodne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę porównac SP do 25-1 C i... tak na szybko, bo z SP miałem nie aż tak dużo do czynienia, w każdym razie słychać dużą różnicę brzmieniową, to zupełnie inne słuchawki.

25-1 C już same w sonie nie grzeszą szeroką sceną, SPki wydają się być jeszcze ciaśniejsze, co mi osobiście lekko przeszkadza, bo to już poziom pchełek, zaznaczam, że jeśli chodzi o holografię, oczywiście.

Nie podoba mi się góra w SP, jest zbyt krzykliwa i sztuczna, bass mógłby być bardziej konturowy, chociaż nie ma go aż tak bardzo dużo. W 25-1 jest mocne natarcie, ale i kontur, wszystko trzyma się kupy- nazywanie tych słuchawek DJ-kami (ze względu na prezentację niskich tonów) to totalne nieporozumienie. Aaa, no i jeszcze zastrzeżenie- jak dla mnie 25-1 II są lekko ciemniejsze od 25-1 C, SP mają bardziej mułowaty i, o dziwo, wycofany bass. Domyślam się, że przyzwyczaiłeś się do wyeksponowanej wyższej średnicy SP, co wg mnie sprawia, że brzmienie jest lekko sztuczne. Takiego efektu nie odnajdziesz w HD 25-1 II oraz C. Dla mnie to wielki plus, Tobie może się nie spodobać i będzie wymagało przyzwyczajenia.

 

Ale tak BTW- podobny efekt czujesz, gdy słuchasz na co dzień domowego "hi-fi" za 2,5k i idziesz przesłuchać monitory studyjne za ~10k. Gdyby zrobić sondę uliczną, większość osób powiedziałoby, że te pierwsze są lepszej klasy, a monitroy to jakaś taniocha :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Miałem na dniach sp i nie ma nawet co tu dużo mówić, to kompletnie inna klasa słuchawek i nie ta liga. Porównywanie HD25SP do HD25 mija się z celem bo HD25 niszczą je już na samym wstępie szczegółowością, czystością dźwięku i dynamiką. Jeśli ktoś chce kupić te słuchawki w cenie producenta czyli 500zł i wzwyż to według mnie zakup ten mija sie z celem. Ja dałem za swoje 250zł i tyle są według mnie warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuję kupić takie słuchawki, byłem już w MP3store Warszawa i Poznań i nigdzie nie można odsłuchać, czy jest taka możliwość, żeby mi je ktoś przesłał na odsłuch, lub meet w okolicy Poznania? W zamian mogę zaoferować iModa + SoundMAGIC A10

 

w sumie wolałbym spotkanie, bo poczcie nie można ufać :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jedna sie odchyla do tylu i masz jednostronny monitoring. (ta bez kabla)

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności