Skocz do zawartości

Meet Warszawa - 05/04/2009


k_urczak

Rekomendowane odpowiedzi

1000zl za sam wzmacniacz to z używek czy DIY by się pewnie znalazło, ale tu mowa o transporcie,DACu i wzmacniaczu słuchawkowym w jednym...

 

Święte słowa.

Grado-fanie jakie upgrady masz na mysli ?

i druga sprawa- na stronie amerykanskiego dystrybutora jest napisane ze najlepszy sposob podlaczenia beresa 7520 to cyfrowy coaxial potem jest optyk a dopiero na 3 miejscu jest podlaczenie poprzez USB- zgodzisz sie z tym?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 604
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

albo nasze wątroby nie wytrzymają :P

 

może następnym tym razem, tak jak i ostatnio - nie wszyscy będą sączyli %, więc chociaż kilka wątrób się uratuje :]

 

a co do czerwca.. spoko, byle jakoś tak w pierwszej połowie - bo z kolei u niektórych (czyt. studentów ;) ) zaczyna się sesja :blink: wiecie, to takie coś jak matury, tylko miesiąc później i trochę tego więcej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopaczmopa, ale chyba SR325i słuchałeś w zupełnie innej konfiguracji niż ta? To trzeba by dodać dla obiektywizmu. W tej nie byłoby żadnych ostrości.

 

 

1000zl za sam wzmacniacz to z używek czy DIY by się pewnie znalazło, ale tu mowa o transporcie,DACu i wzmacniaczu słuchawkowym w jednym...

 

 

Jakby ktoś z jakimś wyprzedzeniem uprzedził o następnym zlocie to mogę wypożyczyć TC-7520 z jakimś upgradem.

 

PS. Widzę, że tam tylko amatorzy zielonego piwa ;)

 

Grado Fanie - Beres zaskoczyl mnie pozytywnie ale jednak nawet w nowkach znajda sioe lepsze wzmacniacze sluchawkowe , juz nie przesadzajmy. Gra dobrze a jesli ktos tez potrzebuje DAC to problem rozwiazany. Dla mnie cena jednak jest troszke za duza ale to juz kwestia gustu i prywaty z mojej strony.

 

Co do sr325i to sluchalem z lampy Vincenta - powinno grac gladko a tak nie bylo, nie wiem czemu. generalnie na tle innych sluchawek 325i graja troche agresywnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory, że nie napisałem kiedy :P Myślałem, że się domyślicie, że to było wczoraj.

Ogólnie powiem tak : było przek**wa******scie :D

Tylko ta wątroba ... hepatil trzeba zacząć brać :D

 

Co do propozycji K_urczaka jestem bardzo za :)

 

Kamil nie przesadzaj, sesja u mnie prawie się nie kończy :) Jak kończę jedną no to mam tydzień przerwy i następna sesja :P I tak w kółko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa.

Grado-fanie jakie upgrady masz na mysli ?

i druga sprawa- na stronie amerykanskiego dystrybutora jest napisane ze najlepszy sposob podlaczenia beresa 7520 to cyfrowy coaxial potem jest optyk a dopiero na 3 miejscu jest podlaczenie poprzez USB- zgodzisz sie z tym?

No Stage 1 jest już dostępny, a czy coś więcej będzie to zależy kiedy ten następny zlot wypadnie. Jeśli czerwiec to z dużą dozą pewności mogę założyć, że będzie już dalszy stopień. Już przy podstawowym upgradzie poprawa dźwięku jest znaczna.

 

Możesz też spróbować wymienić op-amp na wyjściu analogowym na LM4562. Mam jedną recenzję takiej podmiany, ale to wrzucę do stosownego wątku. W każdym razie można spróbować bo może akurat bardziej się spodobać.

 

Owszem mogę się zgodzić z tym, ale nie jeśli chodzi o komputer, ale o tym za chwilę.

Transport CD musi być co najmniej dobry i coaxial bardzo dobry czyli przedział cenowy ok. równowartości TC-7520 (Ogórek potestował trochę tego). Wtedy rzeczywiście słychać lepsze nasycenie i kontur w dźwięku niż przy użyciu dobrego optyka. Tyle, że dobry optyk to o rząd wielkości mniejsze kwoty. Beresowego TC-3618 ciężko pokonać wydając 2-3 razy więcej. Jest wątek z testami.

Także tutaj jest kwestia budżetu i tego jak czuły sprzęt towarzyszący mamy żeby to docenić.

 

Jeszcze taka uwaga, że przy bardzo dobrym transporcie różnice między kablami cyfrowymi się zacierają, po prostu jakość sygnału jest tak dobra, że nie są w stanie wiele zepsuć ;)

 

Co do komputera to lepiej się sprawdza transmisja optyczna z racji izolacji między DACiem, a komputerem. Nie przenoszą się zakłócenia, a i nie ma ryzyka pętli mas.

Generalnie nowy Beresford i to co oferuje wbudowany układ USB to na prawdę dobry poziom. PCLink z GFmod v4 jest jeszcze lepszy, ale to jak komuś mało to potem może sobie dołożyć.

 

Grado Fanie - Beres zaskoczyl mnie pozytywnie ale jednak nawet w nowkach znajda sioe lepsze wzmacniacze sluchawkowe , juz nie przesadzajmy. Gra dobrze a jesli ktos tez potrzebuje DAC to problem rozwiazany. Dla mnie cena jednak jest troszke za duza ale to juz kwestia gustu i prywaty z mojej strony.

 

Co do sr325i to sluchalem z lampy Vincenta - powinno grac gladko a tak nie bylo, nie wiem czemu. generalnie na tle innych sluchawek 325i graja troche agresywnie.

Mnie się wydaje, że jak na to co oferuje w zamian jest bardzo dobra, ale wiadomo, że każdemu się musi podobać.

 

Czy SR325i słuchałeś na takim Vincentcie? http://www.audiosystem.com.pl/produkt/438/khv-1

To jest hybryda i gra przy tym dość ostro, więc może to tu jest pies pogrzebany.

 

Możemy kiedyś zrobić wymianę na parę dni - moje SR325i na Twoje DT990.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grado Fanie - nie odmawiam TC-7520 klasy bo na pewno gra lepiej od 7510 lenara (to bez 2 zdan). 7510 przegral z moim Forum bezdyskusyjnie, choc barwe mial bardzo ladna. Z tym ze ponad 1000zl jest sporo ciekawych DACow, lepszych od Beresia.

Potwierdzam to co piszesz - jesli ktos szuka dziurki i DACa jednoczesnie, nie ma co mowic Beres jest swietnym wyborem.

 

Srr325i sluchalem 2 razy, za 1 razem z http://www.audiosystem.com.pl/produkt/447/cd-s6mk2 , ponoc mialo to wspolgrac..., za drugim juz tylko pare minut. W porownaniu do HD580 brzmmialo na pewno mocno do przodu i mocno agresywnie.

 

Co do wymiany-pozyczki 990 (ale ja mam Pro) do sr325i, nie widze problemu.

aha - 990tki tez wyostrzaja ale ze maja cieply basik tego tak nie slychac.

Grado maja jedna ceche ktora mi sie szalenie podoba - sa wulkanem energii, ale jak juz kiedys pisalem - stad potrzebuje i Gradosow i Senkow , dla uzupelnienia:)

jedynymi sluchawkami ktore probuja imitowac Grado pod wzgledem rozmiaru dynamiki sa ultrasone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopaczmopa, nie rzucaj gotowy werdyktów i to bez konkretów ;) Co to znaczy lepsze? Co to za DAC, w czym konkretnie lepszy, dla jakiego sprzętu to będzie lepsze, dla jakiego gorsze, co po prostu inne ? ... W audio nic nie jest takie proste. Ty to wiesz, ale ktoś kto zaczyna stawiać kroki w temacie, nie. Różne osoby to czytają

 

 

Wydaje mi się, że moje SR325i Cię zaskoczą :) Te sklepowe pewnie nie były należycie przygotowane. To jeszcze po świętach się zgadamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grado Fanie - jakby Beres 77520 kosztowal 700zl juz bylby u mnie, jako ze wzmmacniacz sluchawkowy mam a mysle o lampie - mysle ze za 1200-1500 mozna znalezc ciekawsze DAC. Ale masz racje tu trzeba sie rozejrzec a Beres jest bezpiecznym wyborem.

Moim zdaniem optymalnym rozwiazaniem dla kogos kto chce sluchac z kompa a nie ma wzmacniacza sluchawkowego. Naprawde mi sie podobal.

 

Co do 325i moga mnie zaskoczyc, jak i sr125 sluchane na meecie, a przecioez 325i musza byc lepsze. Jak 325i mi sie spodobaja to wszystko odwolam i napisze na forum. Nie mam problemu ze zrobieniem tego , bo znam wady HD580, DT990Pro mimo ze je posiadam i lubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grado Fanie - jakby Beres 77520 kosztowal 700zl juz bylby u mnie, jako ze wzmmacniacz sluchawkowy mam a mysle o lampie - mysle ze za 1200-1500 mozna znalezc ciekawsze DAC. Ale masz racje tu trzeba sie rozejrzec a Beres jest bezpiecznym wyborem.

Czyli nie porównywałeś z żadnym innym DACiem w tej cenie, tylko tak Ci się wydaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

530tki AKG to takie k601 tyle ze nieco gorsze.

 

Tylko nieco? Czyli przesiadanie się z K530 na K601 jest średnio opłacalne, biorąc pod uwagę 3-4 razy wyższą cenę tych drugich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nieco? Czyli przesiadanie się z K530 na K601 jest średnio opłacalne, biorąc pod uwagę 3-4 razy wyższą cenę tych drugich?

Lepiej chyba zainwestować tę kasę w lepszy napęd ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sądziłem ;)

Przy okazji - oglądałem zdjęcia ze zlotu - ja na takim spotkaniu czułbym się jak dziadek: jestem kilkanaście lat starszy od średniej wiekowej uczestników tego meetu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy nastepny meet ? :)

A kto to wie... jest wstępna opcja wyjazdowa ogólnopolska (czytaj jakaś działka), ale mam problem ze zdefiniowaniem, kiedy taki meet miałby się odbyć. Jak już wcześniej pisałem, gdzieś za kilka tygodni postaram się rozkminić sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29-31 maja są ursynalia, więc może przy okazji pojawiłoby się nieco więcej ludzi.

 

słuszne rozumowanie ;)

 

(apropo - znani już są artyści, którzy wystąpią: http://ursynalia.pl/index.php?option=com_c...6&Itemid=10

ze swej strony zapraszam! ;) a co, będę promować swoją uczelnię! :P )

 

btw. osobiście nie wiem czy w ogóle w ten weekend będę w wawie, a nawet jeśli już będę to możliwe że na którymś z towarzyszących Ursynaliom stoisk będę działał :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość untitled37

To ten, czas na "4. Edition Can Jam joł elo meet in WWA June 09", i właśnie.

 

 

Proponowałbym ponowne spotkanie tak mniej więcej w pierwszej połowie czerwca. Jako, że studenci (chyba) mają przygotowania do sesji, po sprzątaniu, wyniesieniu śmieci itp. znajdą też czas na meet. Co do miejsca ani Piotruś ani ja, ani nawet Kamil nie mieliśmy nic przeciwko SGH.

 

Także ten, można by już powoli działać w tym kierunku.

 

 

 

edyt: taki chochlik, ale żeby nie było, z matury z ang. celuję w 90% ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My chcemy meet! My chcemy meet! My chcemy meet! :P jestem za pierwszą połową czerwca, i oczywiście za SGH (była idealna atmosfera i duże pomieszczenia)

albo w sumie.. no bo ten, do starb(s)uxa daleko ;]
kupisz se zgrzewkę na wynos a poza tym to w koncu tylko 4 stacje metra ;) wiec nie narzekaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności