Skocz do zawartości

Meet Warszawa - 05/04/2009


k_urczak

Rekomendowane odpowiedzi

Aha i jak chcecie wpinać jakieś słuchawki pod OTLa to musicie załatwić przejściówkę na dużego jacka :)

Na Beyery jest oryginalna nakręcana przejściówka 3,5 > 6,3, która do innych słuchawek pasować raczej nie będzie (no chyba że macie gwintowana końcówkę :) )

 

EDIT:

 

Ma ktoś na stanie jakieś interkonekty RCA-RCA, coby móc podłączyć OTLa do kurczakowego Beresa? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 604
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Aha i jak chcecie wpinać jakieś słuchawki pod OTLa to musicie załatwić przejściówkę na dużego jacka :)

Na Beyery jest oryginalna nakręcana przejściówka 3,5 > 6,3, która do innych słuchawek pasować raczej nie będzie (no chyba że macie gwintowana końcówkę :) )

Żeby coś podpiąć pod tego OTL'a to musi mieć co najmniej 32 Omy (inaczej Ci spali ktoś wzmacniacz) najlepiej to potrzebne są słuchawki 300-600 Ohmów.

Będę miał przejściówki w obie strony duży na mały i mały na duży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby coś podpiąć pod tego OTL'a to musi mieć co najmniej 32 Omy (inaczej Ci spali ktoś wzmacniacz) najlepiej to potrzebne są słuchawki 300-600 Ohmów.

Będę miał przejściówki w obie strony duży na mały i mały na duży :)

 

Wiem wiem, ale mam nadzieje że nikt tam pchełek czy IEMów wpinać nie będzie...

 

@piotrus, a interkonektów nie mógłbyś skombinować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, ale mam nadzieje że nikt tam pchełek czy IEMów wpinać nie będzie...

 

@piotrus, a interkonektów nie mógłbyś skombinować?

będę miał ze sobą Procab'a jack 3,5 - RCA

a RCA-RCA mam w domu ale tak słabej jakości że nawet bym się wstydził z nim pokazać na meecie :P zresztą leży nie używany :P coś tam w nim trzeszczy na dodatek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś na stanie jakieś interkonekty RCA-RCA, coby móc podłączyć OTLa do kurczakowego Beresa? :)

Wezmę moje IC na Canare.

 

BTW to czy ktoś ma K340? Chciałbym je podpiąć do OTL i obadać jak grają na mocnym źródle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, będzie bardziej kameralnie, czyli będzie więcej czasu na przesłuchanie wszystkiego ;)

Mam nadzieję, że zdołam się dokopać do audeo ;)

 

BTW. będę około 15, bo niby obciąg jest w Warszawie na centralnym o 14:30, a że lubię pozwiedzać ^^ to pójdę sobie z buta. Patrząc na mapkę to jest około 3 kilometrów, także w 30 minut się powinienem wyrobić ;)

 

Jak coś, to będę dzwonił do kolegi Lawrence, ale myślę, że znajdę cel podróży, bo droga jest prosta jak z d**y strzelił... :D

 

 

Do zobaczenia na miejscu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to forumowe spotkanie czas zacząć :)

 

[Edit] 18.30

No i po spotkaniu... Mało osób było, kameralnie ale krótko :( było czego posłuchać. Zdjęcia będą koło 22.30-23 :)

Dzięki

iMP->beres->OTL-Grado/Audeo cud miód :D Z beyerami grało również nieźle. Moonlight mi się całkiem z brzmienia podobał. Połączenie Nano i Denony 551 :) również bardzo pozytywne ale mimo wszystko bas był troche zbyt wszechogarniający. iHP i AKG K450 :rolleyes:

A no i nie mogę zapomnieć wręcz UE merto.fi :P (contest kto szybciej wyjmie je z ucha) mnie usatysfakcjonował 5 sekundowy odsłuch :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odsłuchałem beresa, bo jakoś tak wyszło ;)

Odsłuchałem za to Audeo i powiem, że liczyłem na coś więcej... Bas jest bardzo ładny, średnica też niczego sobie, ale jedno mnie zawiodło - góra (a może raczej wysoka średnica?). Jest jakaś taka... nijaka, czasami kłuła w uszy, nie było sybilantów, ale też nie było tego "czegoś"... Scena jest bardzo ładna i w niektórych utworach np. perkusja grała niemal za mną, także jest to wielki plus dodatni ;) Z fuzem grają nijako, z D2 trochę lepiej, aczkolwiek to nie jest mój wymarzony sposób gry... Niby mogłem posłuchać posłuchać Phonaków w tym tandemie, który tak spodobał się Piotrkowi, ale jakoś zrezygnowałem, bo pomyślałem, że po co sobie robić nowe marzenia (na które raczej mnie nie będzie stać w najbliższym czasie). Z tegoż powodu nie dorwałem się do nauszników. W sumie miałem chęć jeszcze obczaić sposób gry HD595, ale wyszło, jak wyszło.

 

Zobaczyłem za to na własne uszy, co robi z CALami recabling (krótko, ale zawsze)...

Testowałem na D2, który chyba jest ciepłym źródłem i z CALami niezbyt dobrze się lubi, aczkolwiek jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma ;)

No, ale przejdźmy do rzeczy: bas jest bardziej poukładany, milszy dla ucha, nie zalewa reszty (moje były wygłuszane i bas też bardzo się poprawił, ale i tak wygrywają recablowane). Co do średnicy, to niestety nie bardzo odczułem zmiany (jeżeli takowe w ogóle są), bo zwykle średnicę wyciszam nieco przy pomocy EQ, bo lubię ustawienie typu "V". Za to góra zyskała bardzo dużo. Nie słyszałem sybilantów na recablowanych, a na moich, mimo, że na D2 chyba góra nie była mocno podbita, wszelkie "S" zmieniały się w przeraźliwie kłujące "ŚŚŚ". Teraz moim priorytetem jest recabling moich ;).

 

No to chyba by było na tyle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mieliśmy bardziej kameralny meet... W sumie na kameralnym byśmy się pewnie bardziej skupili na odsłuchach, ale z powodu że każdy się musiał gdzieś urywać to trwał krótko i słuchania było niewiele.

 

Co perełek z meetu, to na pewno trzeba zaliczyć do nich Metro.Fi2 - moim zdaniem najbardziej "porywające" słuchawki. Szczególnie spodobały się k_urczakowi i piotrusiowi, którzy aż pieli z zachwytu!

 

Ironia :P

 

Ogólnie to napisze narazie niewiele, bo uciekam spać.

 

Grado RS2i - słuchawki wybitne, nie da sie ukryć. Wokale są świetne, średnica powala, chyba nic im nie brakuje. Dają wiele frajdy ze słuchania, jednakże cena również powala. Choć podejrzewam że miana uniwersalnych im dać nie można, bo nie w każdym typie muzyki się sprawdza... To jest tylko moje podejrzenie, bo w tym czym bym chciał je sprawdzić ich nie sprawdziłem. A tak poza tym to niewygodne, jak to Grado.

Tak, wiem że może narzekam, ale wiecie chłopaki... Jak się ma...

 

Beyerdynamic DT 880 Pro - ... to przy nich 99,8% słuchawek nausznych kwalfikuje się do kategorii "mniej wygodne". Choć swoje ważną to nie czuć ich na głowie i te welurowe poduchy... Mmm, wygodne jak cholera. Co do dźwięku to uważałem je za dość uniwersalne słuchawki sprawdzające się w większości typów muzyki i zdania nie zmieniam. Może nie są to słuchawki wybite w niektórych gatunkach jak Gradosy, ale są dobre, po prostu dobre. Lub może nawet bardzo dobre ;) W każdym razie stosunek cena/jakość mają niezły, bo z RS2i i ich kosmiczną ceną na poziomie ~1800 Pln (piotrus_g, jeżeli źle zapamiętałem cenę to mnie popraw) są, jak dla mnie, nie do przełknięcia. Przynajmniej narazie.

 

Trochę tak głupio pisać dużo o własnych słuchawkach, ale je znam najlepiej i piszę w kontekście innych.

 

CAL - przyznaje bez bicia że miałem je dopiero pierwszy raz na łbie i to od razu wersje rekablowaną. Choć sa to jedne z najpopulerniejszych słuchawek u nas na forum i były na poprzednim meecie to jakoś mi przemknęły... Ale teraz co do samych słuchawek to w skrócie - grają bardzo ładnie, ciekawie, chce się ich słuchać. Szczegółowo brzmienia nie opiszę, ale z powiem tyle że z Zunem 1 generacji zgrywały się całkiem całkiem...

 

iHP - fajna cegiełka. I kurde, zabijcie mnie, ale na CALach grała bardzo podobnie do Zuna I gen. Puściłem na obu dwa takie same utwory (Hans Zimmer), na Zunie WMA Lossless, a na iHP chyba mp3 320 (ale ręki sobie za to nie dam uciąć) i różniły się troszkę może w dolnych pasmach i minimalnie w separacji instrumentwów, ale to naprawdę minimalnie.

Chętnie bym porównał iHPka z Zunem, ale juz na własnych słuchawkach i posłuchał różnic, bo nie wiem czy jestem głuchy czy po prostu Zune nie jest taki zły...

 

To na tyle, reszta i więcej może potem ;)

 

... I nie pouczyłem się przez was! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Panowie lecimy ze zdjęciami

 

1. Większa część sprzętu, albo może po prostu ta właściwsza :) Beres, iHP, OTL z tyłu beyery i iMP, macbook._MG_8658.jpg

2. Metallica S&M pod iMP z Beresfordem i Grado a jednocześnie OTL i Beyery.

_MG_8659.jpg

3. Zaplecze czyli iMP-550 i sterta CD :) oraz kabelki i macbook.

_MG_8660.jpg

4. Żarzący się OTL :)

_MG_8661.jpg

5. Pawlo i jego DT880 Pro w tle k_urczak

_MG_8662.jpg

6. dj_spinacz i Grado RS2i

_MG_8663.jpg

7. Audeo i Nano

_MG_8664.jpg

8. MxM

_MG_8665.jpg

9. Shure E4c

_MG_8666.jpg

10. CAL!

_MG_8668.jpg

11. Beres i Grado RS2i

_MG_8669.jpg

12. Beyerdynamic DT880 Pro

_MG_8670.jpg

13. Od góry: Denony 551, Shure E4c, Zune, AKG K450, Soniacz, MxM, Fiio E5

_MG_8671.jpg

 

Opiszę dogłębniej moje przeżycia związane z meetem.

Zaczynając od początku. Beyery DT880 Pro świetne słuchawki, naprawdę naturalne brzmienie, na torze iMP->beres-> OTL brzmiały bardzo dobrze. Powalająca wygoda :rolleyes: barwa dźwięku tak jak wspomniałem naturalna, dobrze kontrolowany, ale miękki bas, brak wyostrzenia na wysokich tonach. Dobra scena trochę taka wszechogarniająca podobna do tej z GS1000, ale nie aż tak głęboka. Apocaliptyca brzmiała pod nimi nieźle. Ale pomimo że są to bardzo dobre słuchawki to brakowało mi tego czegoś, tego czegoś co można uświadczyć w grado. Po przesiadce na RS2i na tym samym torze pojawiło się to czego brakowało. Magiczna średnica, idealny przekaz emocji i coś urzekającego w dźwięku. Scena co prawda węższa ale głębsza. Z apocaliptyca zabrzmiały nie tyle dobrze co fantastycznie :) Niestety wygodą to one nie grzeszą :P

Audeo pod tym torem zachowały się całkiem nieźle. 32 Ohmy pod lampowca to trochę ryzykowna zabawa... ale dało radę. Bas :rolleyes: tu wielka różnica bas był mięciutki ciepły i gładki, schodził naprawdę nisko. Średnica zrobiła się nadzwyczaj aksamitna a wokale gładkie i urzekające, wysokich tonów nie brakowały, ale nie było mowy o sybilizacji czy ostrości. Nothing else metters w wykonaniu S&M nie powiem - po prostu powalił mnie na kolana :) Przytoczę słowa k_urczaka, który również spróbował tego połączenia... po chwili słuchania wyjął Audeo z ucha i powiedział: "normalne słuchawki otwarte, jeśli chodzi o scenę" :) mam nadzieję że on sam wypowie się jeszcze w tej kwestii.

iHP - cóż mogę powiedzieć rozczarował mnie trochę... dysk jest słyszalny bardzo dobrze w słuchawkach, na dodatek jest wolny, a w/g informacji spinacza zżera baterię w 7h. Ogólnie brzmienie mi się podobało, takie iriverowskie, troszkę brakowało mu dołu, albo to była wina e4c na których słuchałem.

AKG K450 - świetne słuchawki, naprawdę jedne z najlepszych portable jakie słyszałem, lepsze były HD25-1 ale zważmy też na różnicę w cenie i zastosowaniu. K450 to genialne słuchawki, mają bardzo dobrą scenę, nisko schodzący bas (czasem był zbyt wylewny i zbyt rozlazły), średnica wypadła całkiem naturalnie i wiernie, wysokie - miejscami ostre ale ogólny wynik niezły. Spora szczegółowość. Generalnie powiedziałbym o nich tak: "Odbasowione dj'ki z lepszą sceną i szczegółowością." No i wygoda :rolleyes:

Denonki 551 pod Nano - wynik tej mieszanki jest bardzo fajny. Denony które są mocno basowymi słuchawkami z raczej chłodnym ipodem tworzą zgrany duet. Jak dla mnie bas mógłby być nieco mniej nachalny, ale bas ma naprawdę kopa i zejście, aż trzęsło mi mózgiem :P scena jest raczej przeciętna, szczegółowość niezła, ale wygoda słaba.

Moonlight - bardzo pozytywnie odebrany przeze mnie wzmacniacz. Ma coś w sobie, coś więcej niż Holdegron czy MxM. Jednak daleko od mojego hybrydowego/lampowego ideału :)

Sennheisery HD595 - bardzo przyjemne słuchawki, relaksujące brzmienie, ale jednak bez polotu, nic mnie nie urzekło w tych słuchawkach, może dlatego że słuchałem ich tylko z moon'em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

h100 potwornie trzeszczy dyskiem

tych e4 słuchałeś tez przez moona?

jak bezpośrednio, to fail ;pp

 

imo najlepszy zestaw meetu to dt880+otl+h100 ;p (może jeszcze beres)

h100 z przyzwyczajenia.

dt880 najwięcej zyskiwały po podpięciu do lampy. bardziej mi sie podobały niż rs2i+beresford.

 

metro lol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Pawlo i jego DT880 Pro w tle k_urczak

_MG_8662.jpg

Ty sabotażysto. Mogłeś krzyczeć, że właże w plan i mam brzuch wciągnąć :P

No ale wracając do samego tematu wypowiedzi:

 

RS2i:

Ogólnie zostałem rozgromiony. Słuchawki naprawdę mają taką siłę przekazu, że trzeba się zmusić, aby przestać je słuchać, a zacząć analizować jak grają. Powalają sceną, która w połączeniu z klarownością przekazu daje uczucie jakby się siedziało na koncercie. Gdyby tylko nie były otwarte... nie do mojego domu.

 

OTL:

Cóż, nie urzekł mnie. Szczególnie było to wyczuwalne na RS2i, gdzie w tym połączeniu dźwięk stawał się zamulony. Owszem, wszystko, było bardzo "lampowate", ale na pewno nie jest to dobry partner do Grado. Z DT880 było całkiem poprawnie. Z Audeo stanowiło szalony zestaw, ale o tym dalej.

 

551 z Nano:

Ten zestawik wyczarowałem po tym jak podpiąłem Denonki do IFPka, gdzie nie dało się przeżyć zalewającego wszystko basu. No, ale wracając do 551 + iP N, jest to świetny zestaw dla odchodzącego basshead'a. Basu jest dużo, czasami troszkę za dużo, ale góra i średnica nie są w pełni zdominowane. Całekim przyjemne, nie wąskie granie, za relatywnie nieduże pieniądze.

 

Fuze + Re2:

Jak te dzieciaki dają :) Jeżeli D+iP było zestawem dla bassheada to to jest zestaw dla amatora muzykalnego, monitorowego grania. Za krótko ich słuchałem, aby móc się rozpisywać (piotrus-g to je nie jestem, aby w minutę wszystko wyłapać... :P).

 

Audeo:

Powiem tak. Mam je na testy i wtedy napiszę więcej :) ale pod OTL dostały takiego kopa, że aż mi szczęka opadła. Scena maksymalnie otwarta przypominająca porządne otwarte słuchawki (wiem, że prawie bluźnię, ale to trzeba było usłyszeć). Nigdy nie słyszałem czegoś takie w iemach. Fakt, do przenośnych tego zestawu bym nie zaliczył :P

 

A teraz niespodzianka

Mam teraz Audeo (thx to @piotrus-g), IE7 (thx to @misiekbb), a jutro będę miał triple.fi (thx to @nel_nero). Ale będzie zabawa!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Naprawdę nikt nie chce się spotkać? Wszyscy powyjeżdżali?

Siakoś tak wychodzi :P

Mnie teraz nie będzie bo jadę napierwsze od 4 lat wakacje :) YUPI!!

Odezwę się jak wrócę to może coś wyczarujemy. Pozdro!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ja przedwczoraj do wawy wróciłem. Trzy tygodniowy wyjazd. :) Na meeta bym się szarpnął chętnie za jakiś czas. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No wypadało by. A ja wciąż z taki samym zestawem. Aż się prosi o coś nowego na moją półkę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności