Skocz do zawartości

Jak pogodzic Nowa Technologie ze Stara Technologia


Rekomendowane odpowiedzi

(nie mam polskich znakow - przepraszam - tak slowem wstepu)

Witam. Tak wyglada schemat z reklamy tego tematu...a teraz postaram sie opisac jakto wyglada:

schemat.jpg

Plan:

Na dzien dzisiejszy z calego zestawienia posiadam PCta i to byloby na tyle(Monitory Studyjne oraz Gramofon sa przy drugim zestawie do DJki).

Plan jest tak jakby trzystopniowy

- Kupno DAC + Sluchawek. Czytalem troche i niby niepotrzebowalbym PC linka z Bresa 7520 ale podobno ma poprawiony wzmacniacz sluchawkowy i warto w stosunku do 7510 doplacic...tylko nie wiem ile w tym prawdy. Mialem zamiar uzytkowac sluchawek wysoko-omhowych: Beyerow DT 880Pro albo AKG K701/K702, czyli poniekad te szumy by mnie chyba niedotyczyly, nie wiem jak barwa dzwieku. Z drugiej strony kupowac 7510 zeby potem dokupic wzmak sluchawkowy za 300-400PLN jakis najtanszy jest srednim interesem jak kupno moze 7520 wszystko zalatwic. Sluchawki to poniekad kwestia osobista...dopytac sie tylko moglbym jak wyglada sprawa wygody AKG i Beyerow przy wielogodzinnym odsluchu. Tutaj jest kwestia taka, ze z 7510 zamkne sie w 1000PLN praktycznie, z 7520 w 1500PLN :/

- Kupno Gramofonu + Przedwzmacniacza Gramofonowego + Wzmacniacza Stereo ew. Amplitunera Stereo. Kieruje sie tutaj poniekad wygoda i mozliwoscia odsluchu. Mieszkam w bloku, a siedze po nocach. Stol z gramofonami i monitorami studyjnymi stalby dalszy kawalek odemnie, musialbym sluchac nich plyt w nocy. Na to samo lepiej dla mnie wziscc stos plyt i spokojnie siedzac na kompie przerzucac winyle i odsluchiwac na sluchawkach. No i tutaj jest jedno ale. Gramofon wzialbym jakis stary aby tylko mial juz nowy standart mocowania igiel, zarzucilbym lepsza igle np. ktoregos Ortofona z seri OM albo Shure M97 i powinno styknac. Jednak gramofon trzeba uziemic i zrobic korekcje RIAA. No i teraz jest pytanie. Przedwzmacniacze maja uziemienie i korekcje RIAA, ich sygnal mozna puscic potem normalna linia LINE a nie PHONO do wzmacniacza czy innego zrodla...jednak sam wzmacniacz juz cos takiego posiada, czyli uziemienie + linie PHONO, wiec jak mi sie wydaje korekcje RIAA takze maja. Nie wiem czy dwa urzadzenia sa potrzebne...tak samo jak niuans jak polaczyc owy wzmacniacz z DAC zeby slyszec cos w sluchawkach. Niektore wzmacniacze maja wyjscie optyczne i wtedy moznabyloby skierowac sygnal z gramofonu do DAC, tylko ze dla mnie jest to tak jakby dziwna droga bo sygnal: Analog->Digital->Analog->Sluchawki, czyli podwojnie jest konwertowany - nie wiem czy za duzo nie straci na jakosci...? Gramofon licze za ok 500PLN+igla+wzmacniacz cos tez takiego, np. jakis uzywany Technics bo ma duzy wybor modeli a te stare stare byly dosc dobre z tego co mi wiadomo :P

- Kupno kolumn podstawkowych/podlgowych/monitorow pasywnych, co daloby bycie w srodku sceny tak ze lewy kanal mam z lewej strony a prawy z prawej w momencie gdzie chcialbym posluchac czegos NIE ze sluchawek. Ustawiony sprzet do DJki w odzielnym miejscu powoduje ze muzyki sluchalbym "z boku" co juz psuje odbior. DAC dawalby sygnal dla wzmacniacza a ten dla glooosnikow :)

Jakies rady? Bardzo bym prosil :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skupie sie tylko na pierwszym podpunkcie. 7520 nie sluchalem z dziurki (w ogole nie sluchalem) ale powiem jedno - z 7510 na bank odpada sluchanie akg 701 - wtedy to jest polprodukt. BD lepiej ale i tak gorzej niz nawet z budzetowego foruma608. Ja bym tej klasy sluchawek nie wciskal w dziurke... nawet 7520. Powiedzmy sobie szczerze - to sa flagowe modele w miare dobrych firm, nalezy im sie szacunek i wzmacniacz :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie na forum audiostereo.pl(jako ze oni reklamuja te forum to chyba i ja moge powiedziec z ktorego dokladnie mam info) mowili o tym, ze Beresford byl robiony z dedykajca pod sluchawki bezsposrednio i taki byl zamysl. Dziwi mnie dlatego taka niepochlebna opinia :)

To mniej wiecej za jaka kwote musze doliczyc wzmacniacz zeby "nadazal" za sluchawkami?

Kurde, sluchawki za 600PLN a zaraz sie okarze ze reszta drozsza :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze slysze takie informacje... mozesz mi podac na PW adres do konkretnego watku?

 

Zle mnie zrozumiales... opinia nie jest niepochlebna. Po prostu uwazam (co z reszta napisalem) ze jesli chcesz sie cieszyc w 100% mozliwosciami sluchawek to bez wzmaka ani rusz. Takie SR60 faktycznie fajnie mi graly na 7510. Ale czy wzmacniacz wbudowany w DAC (7520) jest odpowiedni do napedzenia sluchawek juz z jakas pozycja i nazwijmy to w ten sposob - "z klasa"?

 

No ja sie nie dziwie ze cala reszta jest drozsza. To jedna z metod/filozofii budowania systemu - koncowka czyli glosniki albo sluchawki wcale nie musi byc drozsza od wzmacniacza i zrodla. Ba slyszalem nawet opinie ze wzmacniacz powinien byc okolo 2x drozszy od kolumn. Sam nigdy takowego rozwiazania nie stosowalem ale dziwic sie nie ma czemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skupie sie tylko na pierwszym podpunkcie. 7520 nie sluchalem z dziurki (w ogole nie sluchalem) ale powiem jedno - z 7510 na bank odpada sluchanie akg 701 - wtedy to jest polprodukt. BD lepiej ale i tak gorzej niz nawet z budzetowego foruma608. Ja bym tej klasy sluchawek nie wciskal w dziurke... nawet 7520. Powiedzmy sobie szczerze - to sa flagowe modele w miare dobrych firm, nalezy im sie szacunek i wzmacniacz :).

 

Raczej watpie zeby foruma mozna bylo nazwac budzetowym w porownaniu do 7520 - a jego brzmienie jest lepsze niz wiekszosc dostepnych u nas srednio budzetowych konstrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej watpie zeby foruma mozna bylo nazwac budzetowym w porownaniu do 7520 - a jego brzmienie jest lepsze niz wiekszosc dostepnych u nas srednio budzetowych konstrukcji

Forumów słuchałem dwóch różnych, skrajnie prostego i wypasionego, nawet w nich grzebałem, słuchałem też dziurki 7520 na Grado RS1, jak również owych Forumów przez RS2, RS1 i GS1000 i... kompletnie nie wiem co masz na myśli w powyższym zdaniu? :mellow: Co to są te "średnio budżetowe" konstrukcje?

 

W kwestii tematu - sądzę że 7520 lepiej napędzi DT880 Pro niż 7510, a barwę one mają sympatyczną. Jak zaoszczędzisz 500zł, to nie kupisz za nie sensownego wzmaka do DT880 Pro, a gdzie tu interkonekt? Około 100zł pójdzie na przyzwoite RCA, Belkina albo coś z DIY. Za 500zł to można nagromadzić części do SOHA II, potem sobie zmienić lampki na lepsze, ale ktoś to musi złożyć za free, żeby te 500zł nie przekroczyć - części, PCB, obudowa, transformator, lampy Tesli, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie generalnie czytam duzo i czasami to nie wie co brac na serio a co na powaznie...jak zobaczylem jak goscio robi miedziane ekranowanie do kabla SATA do dysku albo zmienia RAM bo mu lepiej system gra i slyszy "wiecej przestrzeni i mniej przeksztalcen" to bylem bliski przejscia ze smiechu zwyklego w histeryczne wycie na podlodze - sa to wlasnie opinie z audiostereo tak samo jak ta o bresfordzie. Nie wiem ktory to temat, grunt ze jak wpisalem DAC albo Bresford w wyszukiwarce tam to wlasnie takie opinie zaczerpnelem, chyba w jakims temacie porownujacym go z DAC Zero padla opinia: "warto dolozyc do Beresa ze wzgledu na sluchawki, bo raz ze nie robia go jacys fachmani w Chinach, a dwa, ze byl robiony z naciskiem na uzywanie na odsluch bezposrednio ze sluchawek" - cos takiego.

Beres 7520 i sluchawki dalo by rady uciagnac, ale wlasnie spotkalem sie z opinia, ze takie HighEndowe sluchawki potrzebuja "wysmienitego toru" gdyz w innym wypadku podlaczanie ich to mezalians i tak sie robic nie powinno. Prawde mowiac troche mnie to zmartwilo, bo o ile zdawalem sobie sprawe ze jakos to trzeba napedzic to nie ze az trzeba dla tego jakis super niewiadomo skad sprzet szukac. Ja chcialbym zeby to gralo lepiej niz moje DJskie Technicsy DH1200 i Kossy PortaPro...no i posiadalo jakakolwiek szczegolowosc, a nie sama muzycznosc, a wlasnie z ta analogowoscia mi sie kojarzy lampa o ktorej piszesz(nie wiem czy dobrze).

Jak z charakterystyka AKG, bo o Beyerach jest jeszcze info, ale o nich nie, ma ktos jakies opinie?

Moze jednak naprawde to mezalians i pownienem brac tansze sluchawki bo te beda grac gorzej na takim sprzecie niz te tansze(takie opinie tez slyszalem)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mezalians to dobre okreslenie :)... sluchaj chcesz sluchawki z klasa to badz przygotowany ze jak podlaczysz to pod dziurke niskiej jakosci (nie mam tutaj na mysli zadnej wersji DAC Beresford bo sluchalem tylko jednej) to bedzie to slychac. zalezy co lubisz :) - ja np. lubie jak sprzet wykorzystuje sie w duzym procencie mozliwosci, sprzet raczej wyrownany klasowo. wnewialoby mnie gdybym wiedzial ze cos w moim torze jest wybitnie lepsze i wisi nade mna widmo duzych zakupow zeby to wykorzystac. jak mam wyrownany sprzet to metoda malych kroczkow sobie poprawiam to co mnie najbardziej denerwuje.

 

Akg i Beyery wydadza dzwiek... nawet ze zintegrowanej karty Realtec (wiem bo sprawdzilem hehe) pytanie czy chcesz miec dobry dzwiek z dobrych sluchawek czy tylko dobre sluchawki i duzy potencjal.

 

Co do akg z 7510 nic w tych sluchawkach nie ma! Beznadzieja. Z Forumem genialna scena ale dzwiek bardzo specyficzny - dla mnie zero basu... graja srednica i tyle. Mialem wrazenie ze dzwiek ktos wykastrowal (i jakby to nie brzmialo idiotycznie :P) z dwoch stron. Moze jest to moja bardzo ostra opinia ale z drugiej strony dodam ze jakby wzmacniacz dobrac bassowy to moglbym sie w nich zakochac.

 

EDIT

 

ja tam slucham beresa z glosnikami i mi dobrze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o wygode dla mnie beyery i akg proponuja taki sam komfort. Choc komfort innego rodzaju :). Z akg mialem wrazenie ze zaraz mi spadna z glowy (ten system samoprzystosowujacego sie palaka dziala podobnie w kazdych sluchawkach akg nawet k55 daje podobne odczucie) beyery trzymaly sie mocno ale po 5 minutach kompletnie znikaja z glowy NIE MA ICH!!

 

Powiem tak - miedzy dziurka 7510 a Forumem byla taka roznica ze zdecydowalem sie na wydatek kolejnej ciezkiej kasy (a wtedy przy kasie nie bylem jakos az nadto :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alez nie jest! u mnie z sr60 wygryzla holdegrona standard

 

EDIT

 

sprawdz (choc to kompletnie nie tak polka) co pisze pan Piotr Ryka na forum Audiohobby.pl temat "wzmacniacze sluchawkowe wysokej klasy" w dziale sluchawki strona 49 pierwszy post od gory sam srodek tego postu i jedno baaaardzo madre zdanie. a czlowiek doswiadczony jest wiec warto wziac sobie to do serca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności