Skocz do zawartości

U3 Test


goroncy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam U3. Dźwięk = super. Możliwość ustawienia dźwięku chyba na milion sposobów. Moc wyjściowa ogromna ( jeszcze nigdy nie dałem na maximum). Na wyświetlaczu widać dokładnie wszystko. Zdjęcia filmy i txt to bajer, ale całkiem miły. Ogólnie, nie ma lepszego sprzętu jeśli chodzi o spełenienie wymagań co do jakości dźwięku i jego mocy. Czas pracy 20 godzin podany przez producenta to oczywiście mżonka. Mi na słuchawkach koss porta pro przy połowie głośności chodzi mniej więcej 12 godzin. Ale jak dla mnie to i tak dużo, bo przy wymianie plików ( a grzebie w nim prawie codziennie ) po dosłownie paru minutach ładowania bateria jest prawie pełna.

Niestety ma swoje wady. Słuchawki dołączone do playera to jakaś atrapa. Moje pierwsze słuchawki do walkmana za pare złotych miały pełniejsze brzmienie i to na wszystkich częstotliwościach. Oprogramowanie czy to w wersji 1.11 czy 1.12 beta jest piekielnie niedopracowane:

- po skasowaniu katalogu często nie kasują się katalogi wewnętrzne ( albo ich część ) oraz sam katalog

- radio z wyłączonym trybem preset przy auto wyszukiwaniu potrafi się dostroić do stacji ale nie odtwarzać dźwięku

- przejście bezpośrednie do następnej piosenki nawet w wersji 1.12 beta jest za wolne

- jeśli odtwarzamy z dynamicznej playlisty ( playlisty którą tworzymy używając odtwarzacza ) i robiąc zakładkę, aby móc potem jej użyć do powrotu do miejsca na tej playliście - nie działa. Odtwarzana jest dobra piosenka ale już nie z playlisty a z normalnego pliku.

- po prześciu do folderu z filmami możemy filmy odtwarzać, ale już gdy przejdziemy do folderu ze zdjęciami to wypisywany jest komunikat że zdjęć nie ma. Można je dopiero zobaczyć przechodząc do pomenu pictures z głównego menu. Wydaje się to nielogiczne.

- o innych niedoróbach może jeszcze napisze jak sobie przypomne bo jest ich sporo

 

Radio jest całkiem niezłe, ale pozostawia jednak troszeczkę do życzenia. Moc ndawange sygnały musi być naprawdę bardzo mocna aby słuchać radia w stereo. Szymy i trzaski na radiach takich jak radio jazz i radiostacja (na terenie warszawy ) nie są małemu U3 obce. Działa oczywiście radiowa trójka i radio maryja jak i inne super "mocne" stacje. Ustawienia stacji nie sprawiają żadnego problemu a przechodzenie po stacjach jest płynne i bezproblemmowe.

 

Zdjęcia. Istenie możliwość ich przeglądania, powiększania i poruszania się po powiększonym zdjęciu. Wszystko łatwo i przyjemnie poza wspomnianą wcześniej nielogicznością.

 

Filmy. Działają, odwarzania napisów jeszcze nie próbowałem i raczej nie mam zamiaru. Filmy to nie jest funkcjonalność na jakiej mi w ogóle zależy.

 

Ustawienia dźwięku. Wpaniała sprawa. Dostępny jest prosty equalizer oraz cały zestaw innych ustawień. Rzeczą która zasługuje na super pochwałę jest mp enhance. Odtwarzanie utraconych harmonicznych naprawdę działa wspaniale. Dźwięk robi się bardziej klarowny dzięki przywróceniu wyższych częstotliwości. Inne ustawienia takie jak 3D surround i mach3bass są miłe dla ucha i dodają do dźwięku miłe efekty. mach3bass nie wiem na czym polega jeśli chodzi o przetwarzanie samego dźwięku ale jeśli chodzi o efekt wyjściowy czyli sam dźwięk, to staje się on głębszy a niskie tony są uwydatnione, lecz bez niepotrzebnego ich podgłaśniania i dudnienia. Bas dawany przez ten efekt jest jak by to powiedzieć "miękki". 3D surround - sami ocenicie ;).

 

Wyświetlacz. Mistrzosto świata. To właśnie ta funkcjonalność + super dźwięk powodują to że U3 jest moim zdaniem najlepszym odwarzaczem mp3 na rynku. Spędziłem w sklepach sporo godzin zanim zdecydowałem co kupić. Iriver ze swoim nowym U10 przesadził. Ni to pies ni to wydra. Moc dźwięku mniejsza niż w U3 przy bardzo podobnej jakości dźwięku nie przemawia za jego kupnem. Jest droższy, ale ma większy wyświetlacz. Ale to przecież nie o to chodzi w odtwarzaniu muzyki! Ipody bardzo miłe dla oka i ręki, ale co mi po playerze którego jakość dźwięku jest może i zadowalająca, ale moc wyściowa jest poprostu mierna. No i te dodatki jak radio czy nagrywanie z mikrofonu. Poprostu ich nie ma!!!

 

Na sam koniec bardzo zła i bardzo dobra wiadomość. Dobra to ta że nigdzie chyba na stronach reklamujących playera nie jest napisane że można podłączyć zewnętrzny mikrofon. A funkcjonalność taka w playerze jest i działa wyśmienicie. Po podłączeniu profesjonalnego mikrofonu mamy naprawdę super sprzęt do nagrywania dźwięku.

Zła wiadomość to ta że 4 kierunkowy dżojstik psuję się. Powód jest dla mnie jak do tej pory nieznany. Możliwe że jest to błąd oprogramowania, a możliwe że jest to błąd w samym układzie przełącznika. po naciśnięciu dżojstkia do góry, chcąc np. przejść do katalogu wyżej albo chcąc podgłośnić, czasami przechodzimy zamias do góry w dół. Nie dzieje się to zawsze i nie jest to w żaden sposób deterministyczne. Potrafi być irytujące, i tak jak poprzednie wady będą pewnie usunięte, a nawet jeśli nie to i tak nie przeszkadzają tak bardzo, tak ta wada jest najbardziej widoczna. Na koniec dodam że jest to już moja druga U3 gdyż pierwszą wymieniłem właśnie podając za przyczynę wadę dżojstkika. Kolejny player na początku był sprawny ale po pewnym czasie przestał poprawnie działać, co skłania do twierdzenia że jest to jednak wada przełącznika, który po krótkim używaniu poprostu się psuje.

 

Jeśli o czymś zapomniałem albo coś jeszcze chcecie wiedzieć to chętnie odpowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję bardzo udanej recenzji. Ja też posiadam U3. Nie zauważyłem żadnych problemów z joy'em wiec wydaje mi się że może po prostu miałeś pecha że Ci się trafily takie egzemplarze.

Co do wad z oprogramowaniem - faktycznie jest ich sporo jednak trzeba pamiętać że jest to jeszcze świeży odtwarzacz i moim zdaniem zostaną one usunięte wraz z kolejnymi wersjami firmware'u.

Problem z wykrywaniem zdjęć jest co prawda irytujący, ale nie wpływa znacząco na wartości użytkowe odtwarzacza.

Słuchawkami niezbyt się przejmuję ale faktycznie nie oddają one nawet 1/10 tego co może to cacko

Jeżeli ktoś chce posłuchać muzyki to musi się zaopatrzyć w inne słuchawki.

Nie wiem jak tam jest z radiem w Warszawie ale u mnie w trójmieście w budynkach łapie ok. 3/4 stacji na stereo a na dworzu to juz w ogóle nie ma żadnego problemu i nie mowie tu o takich wymiataczach w sile sygnału jak radio maryja ale także o innych stacjach np. Radiostacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

dwie nowe rzeczy apropos mojej U3-ki :)

 

1. moge się mylić, ale spróbujcie nagrać na wasz odwarzacz tyle plików mp3 żeby zapełnić więcej niż 600 mb. następnie pliki te przekopiujcie znowu do komputera. wątpie żeby sie to komuś udało. upgrade do wersji

1.12 rozwiązuje problem. do 1.12 a nie 1.12 beta ;). na stronie tej wersji softu dla U3 nie ma nic o tym błędzie, dlatego tylko wasze doświadczenia mogą poświadczyć że coś tutaj ktoś kręci :].

2. nie tylko ja miałem problem z dżogiem. dowiedziałem się o tym w serwisie. mam tylko nadzieje że nie jest to problem całej serii U3-ki. wymiana tym razem całej płyty głównej przyniosła spodziewany efekt, czyli działa. tylko jak długo.

 

podsumowując:

player nr 1 działał pare dni poczym po zgłoszeniu problemu z dżogiem został wymieniony na kolejny.

następny player znowu miał ten sam problem. po wymianie płyty głównej już jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

prosze podeslijcie mi probke z mikrofonu iaudio u3 bo mam na niego hrapke ale musze miec pojecie o dyktafonie bo do tego glownie mi potrzebny bezie player i oczywiscie do sluchania muzy i radia.

Tylko prosze nie o probke ta z Pclab.

Potrzebuje jakas rzeczywista taka z zycia np. kawalek wykladu na uczelni, albo glos z odleglosci powiedzmy 2m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

UWAGA!!

 

Bardzo wazna wiadomosc, jak sadze.

 

Mam iRiver ifp999, najwyzszy model z iriverow serii IFP.

 

Niestety, ale rowzniez posiada ten joystick. Z mojego doswiadczeia wynika, ze nie jest to wina oprogramowania, ale najzwyklejszego zuzycia. Wczesniej mialem ifp 790 i nie polecam nikomu kupowac playera z joystickiem. Szybko sie psuje i ciezko po kilku miesiac go obslugiwac. Jest to bardzo bardzo uciazliwe.

 

I szczerze, wole kupic cokolwiek, co nie ma joysticka niz piekne cudenko z joystickiem.

 

Pozdrawiam i zycze madrych wyborow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!!

 

Bardzo wazna wiadomosc, jak sadze.

 

Mam iRiver ifp999, najwyzszy model z iriverow serii IFP.

 

hehe :) wyskoczyłeś trochę jak filip z konopii ;)

 

iFP-700 i 800 miały inne (masywniejsze) joy'e niż iFP-500 i 900... choć faktem jest że joy'e, które montuje iAUDIO, do najmasywniejszych nie należą...

 

tak czy siak sam masz też H100 które to posiada... joy'a ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!!

 

Bardzo wazna wiadomosc, jak sadze.

 

Mam iRiver ifp999, najwyzszy model z iriverow serii IFP.

 

Niestety, ale rowzniez posiada ten joystick. Z mojego doswiadczeia wynika, ze nie jest to wina oprogramowania, ale najzwyklejszego zuzycia. Wczesniej mialem ifp 790 i nie polecam nikomu kupowac playera z joystickiem. Szybko sie psuje i ciezko po kilku miesiac go obslugiwac. Jest to bardzo bardzo uciazliwe.

 

I szczerze, wole kupic cokolwiek, co nie ma joysticka niz piekne cudenko z joystickiem.

 

Pozdrawiam i zycze madrych wyborow.

 

Przesadzasz :)

 

Mam w "zasięgu ręki" 3 playery iAudio z joystikiem (2x U2 i 1x X5)i z żadnym nie mam najmniejszych problemów - działają tak jak działały na początku.

 

Może za "ostro" się z tymi joyami obchodizłeś ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam X5 od świąt bożego narodzenia i jeszcze ani razu nie narzekałem na dżojstik. :)

Z tym joyiem w U3 dziwna sprawa - faktycznie - nagle zaczal czasem przeskakiwac ale po 2 tygodniach sam sie naprawil i juz dziala bez zarzutu - moim zdaniem to jakis bug w softwarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja mam joya w iHP-120 już 2 lata i jest wszystko w porządku...

przyciski co prawda chodzą trochę wolniej niż na początku, ale jest OK

a tamtego posta napisał mój brat :D

mnie nie było w Polsce od 17 lipca do 10 września ;)

sorry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie, nie ma lepszego sprzętu jeśli chodzi o spełenienie wymagań co do jakości dźwięku i jego mocy.

1) Czy słuchałeś któregoś z poniższych odtwarzaczy?

- Rio Karma

- iAudio X5

- iRiver H10

- iRiver ifp 7xx/8xx/9xx

- iRiver iHp xxx

2) Na jakich słuchawkach/wzmacniaczu i kolumnach to oceniałeś?

3) Na jakich plikach to oceniałeś (lossy/lossless, bitrate, typ pliku, nazwa kodeka)?

Odtwarzanie utraconych harmonicznych naprawdę działa wspaniale. Dźwięk robi się bardziej klarowny dzięki przywróceniu wyższych częstotliwości.

Jakie jest według Ciebie pasmo przenoszenia mp3, skoro uważasz, że trzeba "przywracać wyższe częstotliwości"?

3D surround
Jeśli to działa tak jak w G3, to do Xtreme3D lub SRS WOW trochę temu brakuje.
Zła wiadomość to ta że 4 kierunkowy dżojstik psuję się. Powód jest dla mnie jak do tej pory nieznany. Możliwe że jest to błąd oprogramowania, a możliwe że jest to błąd w samym układzie przełącznika. po naciśnięciu dżojstkia do góry, chcąc np. przejść do katalogu wyżej albo chcąc podgłośnić, czasami przechodzimy zamias do góry w dół. Nie dzieje się to zawsze i nie jest to w żaden sposób deterministyczne. Potrafi być irytujące, i tak jak poprzednie wady będą pewnie usunięte, a nawet jeśli nie to i tak nie przeszkadzają tak bardzo, tak ta wada jest najbardziej widoczna.
To mi wygląda na "software issue"
Mam iRiver ifp999, najwyzszy model z iriverow serii IFP.
:D A na czym polega ta "najwyższość"? Nawet numer nie jest najwyższy, bo była seria 1000 (ta z aparatem, kojarzysz nie?)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym się rózni equalizer w iAudio od tego iRiverowskiego

 

Częstotliwościami na których rozstawione są słupki ??

Może się jeszcze różnić dobrociami filtrów dla poszczególnych częstotliwości, ale to trzeba by było zmierzyć jakimś analizatorem widmowym, albo... uchem, tak na oko.

 

Z uchem na oku zawsze się dobrze mierzy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności