Skocz do zawartości

Zamówienia na częsci do MxM


Rekomendowane odpowiedzi

Kurna panowie,

Mam problem ze swoim mxm. Prawdopodobnie doszło do zwarcia :( mój mxm zrobiony jest standardowo na kondach blackgate, potek alps, profitex, płytka v.1.4 (9.12.2008) itp. Własnie go naprawialem bo kanał przestał łączyć na Jacku, nie zauważyłem ze kabel od akumulatorów się urwał i zaplatał + z - :( jak już naprawilem i druga usterke wlaczylem go i zuwazylem ze 1. Dioda coś słabo świeci 2. Strasznie cicho gra a nawet charczy :( 3. Pogral pare sekund tak poczym wogule przestał grać. Mimo ze dioda świeci po włączeniu to w sluchawkach cisza. Co mogło się zepsuć ? Najlepiej jak by to był akumulator :/ obawiam się ze co najgorsze kondensatory siadly

 

Kurna panowie,

Mam problem ze swoim mxm. Prawdopodobnie doszło do zwarcia :( mój mxm zrobiony jest standardowo na kondach blackgate, potek alps, profitex, płytka v.1.4 (9.12.2008) itp. Własnie go naprawialem bo kanał przestał łączyć na Jacku, nie zauważyłem ze kabel od akumulatorów się urwał i zaplatał + z - :( jak już naprawilem i druga usterke wlaczylem go i zuwazylem ze 1. Dioda coś słabo świeci 2. Strasznie cicho gra a nawet charczy :( 3. Pogral pare sekund tak poczym wogule przestał grać. Mimo ze dioda świeci po włączeniu to w sluchawkach cisza. Co mogło się zepsuć ? Najlepiej jak by to był akumulator :/ obawiam się ze co najgorsze kondensatory siadły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna panowie,

Mam problem ze swoim mxm. Prawdopodobnie doszło do zwarcia :( mój mxm zrobiony jest standardowo na kondach blackgate, potek alps, profitex, płytka v.1.4 (9.12.2008) itp. Własnie go naprawialem bo kanał przestał łączyć na Jacku, nie zauważyłem ze kabel od akumulatorów się urwał i zaplatał + z - :( jak już naprawilem i druga usterke wlaczylem go i zuwazylem ze 1. Dioda coś słabo świeci 2. Strasznie cicho gra a nawet charczy :( 3. Pogral pare sekund tak poczym wogule przestał grać. Mimo ze dioda świeci po włączeniu to w sluchawkach cisza. Co mogło się zepsuć ? Najlepiej jak by to był akumulator :/ obawiam się ze co najgorsze kondensatory siadly

 

Kurna panowie,

Mam problem ze swoim mxm. Prawdopodobnie doszło do zwarcia :( mój mxm zrobiony jest standardowo na kondach blackgate, potek alps, profitex, płytka v.1.4 (9.12.2008) itp. Własnie go naprawialem bo kanał przestał łączyć na Jacku, nie zauważyłem ze kabel od akumulatorów się urwał i zaplatał + z - :( jak już naprawilem i druga usterke wlaczylem go i zuwazylem ze 1. Dioda coś słabo świeci 2. Strasznie cicho gra a nawet charczy :( 3. Pogral pare sekund tak poczym wogule przestał grać. Mimo ze dioda świeci po włączeniu to w sluchawkach cisza. Co mogło się zepsuć ? Najlepiej jak by to był akumulator :/ obawiam się ze co najgorsze kondensatory siadły.

 

Czy to akumulator to możesz sprawdzić odłączając go całkiem i spróbować czy gra tylko na samym zasilaczu. Kondensator ten duży Black Gate możesz na razie wymienić na jakikolwiek inny 1000uF albo i więcej minimum na 16V a tego małego Black Gate całkiem wyjąć (nie jest niezbędny do poprawnej pracy) i zobaczyć jak będzie się zachowywał MxM wtedy. Ja bym raczej obstawiał, że AD który siedzi na sztucznej masie padł. Więc sprawdź jakie napięcia daje ten AD na wyjściach.

Edytowane przez Moder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma wzór płytki do termotransferu? Bo nie wiem czy siadać do Eagle'a a nie mam na to czasu w tym tygodniu.

 

Ps. ten udostępniony na forum jest kiepskiej jakości i nie mogę go wydrukować - potrzebuję plików do Eagle'a by bezpośrednio z niego zrobić wydruk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie można dostać elementy potrzebne do budowy mxm? w szczegolnosci chodzi o kondensatory,rezystory i potencjometr ( w polsce czy za granica - bez znaczenia)?

Najważniejsze elementy są niedostępne w Polsce i trzeba je sprowadzać, a kondensatory BlackGate są już niedostępne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się uprzesz na zrobienie MxM'a to i na allegro znajdziesz materiały.

Opampy co jakiś czas się pojawiają, a AD8066 jest na aukcji.

Z rezystorami to zależy - albo dobierać jakieś Beyschlagi albo myśleć o ściągnięciu czegoś lepszego zza granicy np tanie i polecane PRP.

Gorzej wygląda sprawa z kondami bo do MxM masowo były polecane Black Gate STD 2200uf i N 10uf które nie są już produkowane, więc albo szukasz tańszego odpowiednika albo przepłacasz od szuj na ebayu

 

Chcesz ściągać ze Stanów to polecam partsconnexion.com - znajdziesz i STD i PRP plus jakąś dobrą ceramikę.

Płytki pewnie też nie masz, a i obudowa to koszt min 60zł jeśli miałby być Hammond, także polecam zajrzeć do forumowego komisu i dobrać sobie jakiś wzmacniacz w przystępnej cenie na ciekawych elementach bo można się cenowo zagrzebać.

 

Obecnie składam wersję stacjonarną do testów ale tylko dlatego, że większość elementów już miałem, płytka mi została i dostałem prezencik od Analog Devices.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W najbliższym czasie planuje zamówienie części do zrobienia wzmacniacza słuchawkowego. Dużym problemem dla wszystkich jest zapewne potencjometr Alps RK0971221Z05, dlatego chciałbym zrobić grupowe zamówienie na ten potencjometr (ewentualnie inne części z tego sklepu).

 

Koszt potencjometru to 3.25$ (czyli ok. 10zł) + przesyłka (pocztą polską priorytetem poleconym koszt ok. 5zł) + koszty przesyłki i opłaty przez paypall ( 17$ dzielone na ilość osób, które zdecydują się na zamówienie).

 

Przy 2 zamawiających osobach już wychodzi taniej niż ten na allegro (licząc z przesyłką) więc zachęcam do decydowania się.

 

Osoby chętne proszę pisać tutaj na forum lub do mnie na PM.

 

Listę osób chętnych będę uaktualniał (ogłoszenie dam jeszcze na innym forum, więc być może liczba chętnych osób zwiększy się bardziej). Zamówienia zbieram do 16.01.2011.

 

Aktualnie:

1. maveron58 szt. 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym czasie planuje zamówienie części do zrobienia wzmacniacza słuchawkowego. Dużym problemem dla wszystkich jest zapewne potencjometr Alps RK0971221Z05, dlatego chciałbym zrobić grupowe zamówienie na ten potencjometr (ewentualnie inne części z tego sklepu).

 

Koszt potencjometru to 3.25$ (czyli ok. 10zł) + przesyłka (pocztą polską priorytetem poleconym koszt ok. 5zł) + koszty przesyłki i opłaty przez paypall ( 17$ dzielone na ilość osób, które zdecydują się na zamówienie).

 

Przy 2 zamawiających osobach już wychodzi taniej niż ten na allegro (licząc z przesyłką) więc zachęcam do decydowania się.

 

Osoby chętne proszę pisać tutaj na forum lub do mnie na PM.

 

Listę osób chętnych będę uaktualniał (ogłoszenie dam jeszcze na innym forum, więc być może liczba chętnych osób zwiększy się bardziej). Zamówienia zbieram do 16.01.2011.

 

Aktualnie:

1. maveron58                 szt. 1

2. Pasiasty                      szt. 1

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym czasie planuje zamówienie części do zrobienia wzmacniacza słuchawkowego. Dużym problemem dla wszystkich jest zapewne potencjometr Alps RK0971221Z05, dlatego chciałbym zrobić grupowe zamówienie na ten potencjometr (ewentualnie inne części z tego sklepu).

 

Koszt potencjometru to 3.25$ (czyli ok. 10zł) + przesyłka (pocztą polską priorytetem poleconym koszt ok. 5zł) + koszty przesyłki i opłaty przez paypall ( 17$ dzielone na ilość osób, które zdecydują się na zamówienie).

 

Przy 2 zamawiających osobach już wychodzi taniej niż ten na allegro (licząc z przesyłką) więc zachęcam do decydowania się.

 

Osoby chętne proszę pisać tutaj na forum lub do mnie na PM.

 

Listę osób chętnych będę uaktualniał (ogłoszenie dam jeszcze na innym forum, więc być może liczba chętnych osób zwiększy się bardziej). Zamówienia zbieram do 16.01.2011.

 

 

Aktualnie (+2 osoby z innego forum):

1. maveron58 szt. 1

2. Pasiasty szt. 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Postanowiłem zrobić zamówienie na płytki do MxM v.1.3 tak więc jeżeli ktoś jest chętny to proszę się wpisywać na listę.

Płytki będą robione przez firmę SATLAND Prototype

Przy zamówieniu 10 szt. wychodzi 19,62 zł za szt. + koszt wysyłka listem priorytetowym ok. 5,5 zł

Im większe zamówienie tym taniej, na stronie producenta jest kalkulator: http://www.prototypy.com/kalk/kalk.php

Płytki będą wykonane w opcji: soldermaska, cynowanie HAL, opis jednostronny, jak w załącznikach.

Listę zamykam w niedzielę 20.02.2011 o godzinie 24.

Osoby poniżej 60 postów będą proszone o zaliczkę, więcej info na PW.

Aktualna lista

olgierdo 4 szt.

4pcs.jpg

10pcs.jpg

Edytowane przez olgierdo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zrobić zamówienie na płytki do MxM v.1.3 tak więc jeżeli ktoś jest chętny to proszę się wpisywać na listę.

Płytki będą robione przez firmę SATLAND Prototype

Przy zamówieniu 10 szt. wychodzi 19,62 zł za szt. + koszt wysyłka listem priorytetowym ok. 5,5 zł

Im większe zamówienie tym taniej, na stronie producenta jest kalkulator: http://www.prototypy.com/kalk/kalk.php

Płytki będą wykonane w opcji: soldermaska, cynowanie HAL, opis jednostronny, jak w załącznikach.

Listę zamykam w niedzielę 20.02.2011 o godzinie 24.

Osoby poniżej 60 postów będą proszone o zaliczkę, więcej info na PW.

Aktualna lista

olgierdo 4 szt.

 

 

sam masz 6 postów, a wymagasz by wpłacać zaliczkę. Nie sorry to jest lekka kpina. Niech ktoś się tym zajmie zaufana osoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zrobić zamówienie na płytki do MxM v.1.3 tak więc jeżeli ktoś jest chętny to proszę się wpisywać na listę.

Płytki będą robione przez firmę SATLAND Prototype

Przy zamówieniu 10 szt. wychodzi 19,62 zł za szt. + koszt wysyłka listem priorytetowym ok. 5,5 zł

Im większe zamówienie tym taniej, na stronie producenta jest kalkulator: http://www.prototypy.com/kalk/kalk.php

Płytki będą wykonane w opcji: soldermaska, cynowanie HAL, opis jednostronny, jak w załącznikach.

Listę zamykam w niedzielę 20.02.2011 o godzinie 24.

Osoby poniżej 60 postów będą proszone o zaliczkę, więcej info na PW.

 

Aktualna lista

olgierdo 4 szt.

 

 

sam masz 6 postów, a wymagasz by wpłacać zaliczkę. Nie sorry to jest lekka kpina. Niech ktoś się tym zajmie zaufana osoba.

 

Azahiel gdy podaje swoje dane do przelewu to wystarczająco się odkrywam, natomiast ktoś kto wpisuje się na listę nie jest w 100% zobligowany do zamówienia, jest to w zasadzie umowa dżentelmeńska.

Jeśli jest na forum osoba która weźmie na siebie ryzyko to mogę przekazać ten temat. Jeśli macie jakieś inne propozycje chętnie przeczytam.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droższego firmy niż Satland to ty już chyba nie mogłeś znaleźć, radzę odezwać się do Merkar. Ustępują jakością, ale z drugiej strony wątpię abyś potrzebował np. ścieżek 10mil.

Edytowane przez Kojiro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia po co wam opis, soldermaska i cynowanie przy tak dużej dopłacie. Layout jest na forum, poza tym tam jest 10 elementów na krzyż, więc nie ma filozofii. Wystarczy polutować, potem psiknąć lakieram bezbarwnym dla zabezpieczenia i będzie elegancko. A taka płytka to koszt pewnie ok. 4zł.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Mój kumpel właśnie mi zrobił jedną (dzisiaj), myślę, że byłby w stanie zrobić więcej ^^ Ale muszę go zapytać. Słuchajcie, jak jest z potencjometrem, nie mogę dorwać go w takiej wersji, w jakiej powinien byc, ilu on powinien byc pinowy? Albo stronka sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na płytki jest już grupowe zamówienie. Co do potka, mój ma 6 pinów (po 3 na kanał, czyli normalnie). W Polsce dość trudno go dostać ale pewnie przy okazji zamawiania części do MxM'a ludziki się zbiorą na ALPSy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności