Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zamówienia na częsci do MxM


Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm mam taki problem, że początkowo wszystko w moim mxmie działało, ale próbowałem go ostatnio włożyć do obudowy (wtedy się nie załączał - więc pomyślałem że za długie wyprowadzenia zostawiłem) popiłowałem wyprowadzenia i odpalam go znowu (bez obudowy) - grał tylko jeden kanał no to chwilkę słuchałem na tej jednej aż tu nagla ta niegrająca słuchawka zaczęła robić się gorąca (teraz gra ciszej i trzeszczy wraz z basem - biedne head-directy...). Aktualnie dorwałem multimetr i sprawdziłem napięcia na wyjściu - działający kanał jest okej (milivolty zależnie od głośności) ale na tym psującym słuchawki jest całe 6V (!). Na płytce nie widać żadnych zwarć. Czym może być to spowodowane i co powinienem sprawdzić?

 

Pozdri!

 

Okazało się że spalił się (przez zwarcie) op-amp na dźwięku (ad8397) musiał iść do wymiany i teraz wszystko działa ;) więc jakby ktoś miał podobny problem to ma już rozwiązanie ;)

 

Pozdri!

 

P.S. Ma ktoś może jeszcze na sprzedaż płytkę do mxma? Chętnie kupiłbym jedną (oczywiście w rozsądnej cenie :) )

 

EDIT:

 

Z chęcią kupiłbym jeszcze op-amp AD8397 ma ktoś na sprzedaż? Zainteresowany byłbym również potencjometrem TOMY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja teraz pokażę moją metodę na "nie dotknij obudowy wtyczką" ;)

Początkowo chciałem zrobić to z oprawki LED jak niektórzy wcześniej, ale że akurat nie miałem takiej pod ręką, poszukałem czegoś innego. Efektem poszukiwań jest... gumka od słuchawek ;D (prawdopodobnie rozmiar S)

Gumkę wywinąłem na drugą stronę i włożyłem w otwór na ładowarkę, trzymała się sama dość mocno, ale w razie czego ją dodatkowo od wewnątrz przykleiłem. Patent ten dodatkowo zabezpiecza wtyczkę przed wypadnięciem ;) Efekty na zdjęciach poniżej:

DSCF4633.JPG

DSCF4636.JPG

DSCF4637.JPG

DSCF4638.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój obecny MxM, lekko przerobiony. Przekonałem się do gniazd na panel ;). Wyglądają estetyczniej oraz są na pewno stabilniejsze. Dużo więcej czasu i miejsca w obudowie zajmuje ich montaż, ale efekt jest świetny. Na ostatnim zdjęciu miniwieża ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam chłopaki pilnie potrzebuje 2 sztuk kondensatorów black gate std 1000uf/25V tylko ta wartość wchodzi w rachubę a jak macie to najlepiej dzwońcie 666-585-426 gdyż ciężko będzie mi sprawdzać wiadomości priva a na prawdę pilnie muszę je mieć. pozdrawiam i licze na waszą pomoc, nawet jak ma ktoś jeden na sprzedaż to dzwońcie bo na pewno znajdzie się i druga osoba z drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Wzmacniacz słuchawkowy mxm - na zdjęciu 2 ale jeden zostawiam dla siebie.

 

Oba wzmacniacze zrobione są z rezystorów bayschlag, telpod lub dale.

Potencjometr z włącznikiem - oryginalny alps

Kondensator główny black bate 2200uf/16V

 

kupujący ma do wyboru jeden z nich a tym czym sie różnią to :

wzmacniacze operacyjne ad8066 - na masie i dźwięku w jednym wzmacniaczu, i kond bocznikujący black gate C

wzmacniacze operacyjne ad8397 - na masie i dźwięku w drugim wzmacniaczu, i kond bocznikujący sanyo os-con

 

Cena 139zł lub własne propozycje - najlepiej na maila: khe_goldfinger#op.pl zamiast # wstawiacie oczywiście @

 

zdjęcia najdziecie na stronie (gdyż tu nie można wstawiać zdjęć a przynajmniej ja tego nie ogarniam):

http://www.audioster...78#entry2017078

Edytowane przez daniel69-2konto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

jeśli masz na myśli dobre kondy typu jvc lub black gate czy też potencjometr alpsa to NIGDZIE :) a przynajmniej nie w Polsce. o ile potek jeszcze jest w cenie 40 zł na allegro o tyle kondów dobrych nie ma... z układami też nie jest idealnie ale te są do zdobycia. polecam ci mojego gotowego jeśli zdążysz i będzie aktualny... taniej niż komplet elementów - potrzebuje kasy. jak to to info na priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności