Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zamówienia na częsci do MxM


Rekomendowane odpowiedzi

Ewentualnie proponuję jakoś się zgadać i zbiorowe zamówienie ALPS'ów zrobić - ktoś chętny? :)

 

 

ja jestem chętny na 2 sztuki, ale te KLIK

 

Niedługo będę miał kilka szt ALPSa z włącznikiem, tego z którego korzysta oryginalny MxM ( będę mógł odsprzedać 2 szt ). Jak dojdą do mnie to dam znać na forum. Jeśli będzie trochę więcej chętnych to mogę zamówić większą ilość tych potencjometrów. W razie czego piszcie na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie proponuję jakoś się zgadać i zbiorowe zamówienie ALPS'ów zrobić - ktoś chętny? :)

 

 

ja jestem chętny na 2 sztuki, ale te KLIK

 

 

Ja się nie garnę na organizację tego zamówienia, nie wiem nawet gdzie zamawiać o czasie a to nie wpominając.

 

ace99 - jak a cena :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie proponuję jakoś się zgadać i zbiorowe zamówienie ALPS'ów zrobić - ktoś chętny? :)

 

 

ja jestem chętny na 2 sztuki, ale te KLIK

 

 

Ja się nie garnę na organizację tego zamówienia, nie wiem nawet gdzie zamawiać o czasie a to nie wpominając.

 

ace99 - jak a cena :

 

Cena taka jaka była na forum, czyli 25 zł ( tu się nic nie zmieniło ), jak dojdzie do mnie paczka to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to są te JVC polecane przez majkela do MxM'a?

http://www.satistron...-16v_p1630.html

 

Jeżeli tak to może są chętni na jakieś grupowe zamówienie?

 

A może ktoś po prostu posiada taki do odsprzedania? wink.gif

 

Tak to jest dokładnie ten JVC. Miałem tego JVC w jednym z MxMów, którego zbudował wtedy kojiro ( chyba ;) ) ładnie to grało. Testowałem jeszcze ELNA SILMIC II ( nie wiem czy o tych wartościach będzie dostępna w Polsce 1000uF/25v ) i grało to bardzo ładnie, barwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ace99 a jak byś miał porównać tego jvc do elna silmic II ? Który ci się bardziej podobał i dlaczego? Pytam bo zastanawiam się czy warto ściagąć tego JVC z zagranicy, a chętnych na jakieś wspólne zamówienie na razie jak widze brak. I czym one u ciebie były bocznikowane? I jak brzmienie wyżej wymienionych kondensatorów się odnosi do Black Gateów?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czym one u ciebie były bocznikowane?

 

O ile pamięć mnie nie myli to BG N 33uF/16V. :)

 

MxM grał na 2xOPA2727, jedyny mankament był taki że przy wyższych poziomach głośności było słychać szum, możliwe jest że to była wina nie odizolowanego od obudowy potencjometru. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ace99 a jak byś miał porównać tego jvc do elna silmic II ? Który ci się bardziej podobał i dlaczego? Pytam bo zastanawiam się czy warto ściagąć tego JVC z zagranicy, a chętnych na jakieś wspólne zamówienie na razie jak widze brak. I czym one u ciebie były bocznikowane? I jak brzmienie wyżej wymienionych kondensatorów się odnosi do Black Gateów?

 

Elna grała ładnie, barwnie i nie potrzeba było jej bocznikować ( ale również ze względu na wymiary nie dało się ).

Trudno mi powiedzieć ponieważ MxM, który miał JVC był na 2xopa2727 a ja swojego z ELNĄ miałem na 2x AD8397. Jeśli miałbym wybierać spośród kondensatorów do MxMa, nie mając BlackGateów to wybrałbym ELNĘ Silmic II. Zagrała zdecydowanie lepiej od Nichicona KZ, który był "suchy" i bez wyrazu ( oczywiście w aspekcie dźwięku ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podjąbym się zamówienia na te potki -> http://www.trim-pot....id_produkt=5078

 

Ilu byłoby chętnych na nie? Im nas wiecej tym taniej, wysłka "odemnie" do was to groszowe sprawy, listem 2 zł nie wiem czy będzie.

 

Ew. chętnie sam nabędę jakiegoś zamiennika alpsa/tomego - jak najtańszego :)

 

Edit:

Lub też pihery z tme.eu po 13 zł/szt. (do wyboru wartości 10k-25k-50k) tylko nie słyszałem żeby ktoś je wytestował w mxm, i są bez pstryczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm mam taki problem, że początkowo wszystko w moim mxmie działało, ale próbowałem go ostatnio włożyć do obudowy (wtedy się nie załączał - więc pomyślałem że za długie wyprowadzenia zostawiłem) popiłowałem wyprowadzenia i odpalam go znowu (bez obudowy) - grał tylko jeden kanał no to chwilkę słuchałem na tej jednej aż tu nagla ta niegrająca słuchawka zaczęła robić się gorąca (teraz gra ciszej i trzeszczy wraz z basem - biedne head-directy...). Aktualnie dorwałem multimetr i sprawdziłem napięcia na wyjściu - działający kanał jest okej (milivolty zależnie od głośności) ale na tym psującym słuchawki jest całe 6V (!). Na płytce nie widać żadnych zwarć. Czym może być to spowodowane i co powinienem sprawdzić?

 

Pozdri!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm mam taki problem, że początkowo wszystko w moim mxmie działało, ale próbowałem go ostatnio włożyć do obudowy (wtedy się nie załączał - więc pomyślałem że za długie wyprowadzenia zostawiłem) popiłowałem wyprowadzenia i odpalam go znowu (bez obudowy) - grał tylko jeden kanał no to chwilkę słuchałem na tej jednej aż tu nagla ta niegrająca słuchawka zaczęła robić się gorąca (teraz gra ciszej i trzeszczy wraz z basem - biedne head-directy...). Aktualnie dorwałem multimetr i sprawdziłem napięcia na wyjściu - działający kanał jest okej (milivolty zależnie od głośności) ale na tym psującym słuchawki jest całe 6V (!). Na płytce nie widać żadnych zwarć. Czym może być to spowodowane i co powinienem sprawdzić?

 

Pozdri!

 

 

Niepotrzebnie pilowales wyprowadzenia , wystarczylo przyklepac je lopata .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że nie udało mi się złożyć Mxm'a będę miał sporo części na odsprzedaż po niższych cenach- prawdopodobnie miałem na wejściu złe rezystory, ale już nie chciało mi się z tym bawić, bo też zbyt dobrze nie jestem obcykany z tematem i kupiłem sobie inny wzmak...

 

Rzeczy które będę miał do oddania:

ALPS (20zl)

BG 16v 47uf (15zl

JVC 16v 3300uf (7zl)

Obudowa Hammond (45zl)

AD8397 x2 (15zl za oba)

płytka (już raczej padnięta) ale z wszystkimi rezystorami, dławikami, gniazdami i diodami- może ktoś z tego wygrzebie przydatne rzeczy- (10zl)

 

Oferta potem pojawi się też w komisie razem ze zdjęciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że nie ten dział ale nie chciałem nowego wątku zakładać. Poza tym nie mogłem się przegrzebać przez ten obszerny dział :P

Co lepsze :

JVC 2200uF/16v czy blackGate 2200uF/16v

I co na masie lepsze

AD8066 czy AD8397.

Pełna uzasadniona odpowiedz nagradzana :)

Ogólnie mój projekt wygląda tak:

 

Hammond aluminium

płytka 1.4 (nie wiem czy nie ma nowszej ??)

JVC 2200uF/16v (nie wiem czy nie lepszy będzie BG)

BLACK GATE N 33uF/16V

ALPS 2x10kohm z włącznikiem/wyłącznikiem

Akumulator profitex

AD8397 na dźwięku

AD8066 na masie (nie wiem czy nie lepszy będzie 8397)

Ładowarka

rezystory, ledy itp.

 

A ma on grać z ipodem oraz z senkami hd 650.

 

EDIT :

Dobra nie ważne :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć.

Stwierdziłem, że wszelkiego rodzaju "dziurki_nie_dotknij_wtyczką_do_obudowy" to zły pomysł.

Oto moja wersja dupki MxM.

Brak mi nadal cieniutkich Led lub światłowodu ;-)

 

mxm.jpg

mxm 2.jpg

Twój pomysł na wykonanie wtyku jest bardzo dobry ale wymaga dobrej precyzji wykonania, jak zrobiłeś że wyszło Ci to tak prosto? Tak wygląda to w mojej wersji i jest wykonane z ramki dla diody LED 5mm

panele.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się może spotkał ze zbyt krótką pracą MxM na akumulatorze? Co może być tego przyczyną?

Akumulator standardowy profitexx, MxM też raczej standardowo AD8066 na masie, AD8397na dźwięku, dławiki na wyjściach. Słuchawki 32om Kossy Ur40.

Ładuję tak jak wcześniej w tym wątku mi poradzono około 2,5h do 3h. MxM trzyma około 3h grania :( (przy czym nie jest to granie na max odkręconej gałce głośności).

Początkowo myślałem, że problemem może być za duża dioda gdyż w sklepie nie mieli akurat sLed i musiałem dać większą. W tej chwili wywaliłem ją i MxM gra bez diody praktycznie tyle samo czasu.

Jakieś pomysły lub sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaroFon. Przede wszystkim nawierciłem nowe otworki pod nogi gniazda i wysunąłem je poza obrys płytki o 2 lub 3 mm. Potem dokładnie wszystko pomierzyłem, natrasowałem kształt prostokąta, nawierciłem otworek i pilniczkami iglakami zacząłem szlifować. I tak mi zeszło kilka godzin, bo natrasowany kształt nijak się miał do tego jak gniazdo pasuje po spasowaniu obudowy.Ogólnie udało mi się zrobić to bardzo precyzyjnie.

Ale nie umocowałem, jak X500 kazali, gniazd jack i mi trzeszczy wszystko i muszę polutowac je jeszcze raz.

 

Jeśli będzie nowe zamówienie na płytki, to zróbcie w innym zakładzie, bo te co mam są cienkie jak **** węża. Ścieżki odklejają się po 1 lutowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaroFon. Przede wszystkim nawierciłem nowe otworki pod nogi gniazda i wysunąłem je poza obrys płytki o 2 lub 3 mm. Potem dokładnie wszystko pomierzyłem, natrasowałem kształt prostokąta, nawierciłem otworek i pilniczkami iglakami zacząłem szlifować. I tak mi zeszło kilka godzin, bo natrasowany kształt nijak się miał do tego jak gniazdo pasuje po spasowaniu obudowy.Ogólnie udało mi się zrobić to bardzo precyzyjnie.

Ale nie umocowałem, jak X500 kazali, gniazd jack i mi trzeszczy wszystko i muszę polutowac je jeszcze raz.

 

Jeśli będzie nowe zamówienie na płytki, to zróbcie w innym zakładzie, bo te co mam są cienkie jak **** węża. Ścieżki odklejają się po 1 lutowaniu.

 

Ja sobie płytkę sam termotransferem zrobiłem - po 2-3 razie efekt jest bardzo zadowalający. Brak oznaczeń na płytce i wiercenie też jest do przeżycia, a koszty jednorazowe ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności