Skocz do zawartości

Posiadacy Ipodów


Gość .

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis w bedac na "spotkaniu" w barze zobaczylem niechcacy, jak pewiem osobnik przechwala sie swoim iPodem z 60Gb duskiem.. Zaczepilem liczylem na konstruktywna rozmowe, na fachowe pyatanie spotkalem sie z niewiedza i z ignoracja. W sumie to juz nie pierwszy raz,. Posiadacze ipodow naja kilka przydkich cech charakteru. do takich ludzi player jest kierowany. Dla technicznych i dzwiekowych laikow. Ot cala polityka iPoda - wykerowac playera dla pseudo "lepszysz" uzytkownikow, dokaldnie jak w USA. Szkoda ze ta maniera trafia do Polski - zenujace.

 

PS. Gosc "bał" sie dac mi playera do reki, o iRiver i iAudio nigdy wczesniej nie slyszal - LAMER!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm Mam ipoda (bo go dostałem, a darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda :D Nie uważam go za lepszy sprzęt od iaudio czy iriver, nie uważam siebie za kogoś lepszego. Buraki się trafiają wszędzie, ale nie wszyscy nimi są. Obcemu też bym nie dał playerka do ręki bo zawsze mógłby uciec. A co gdybym trafił na mistrza sprintu? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm Mam ipoda (bo go dostałem, a darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda :D Nie uważam go za lepszy sprzęt od iaudio czy iriver, nie uważam siebie za kogoś lepszego. Buraki się trafiają wszędzie, ale nie wszyscy nimi są. Obcemu też bym nie dał playerka do ręki bo zawsze mógłby uciec. A co gdybym trafił na mistrza sprintu? ;)

Polać mu ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że żyjemy w pięknym kraju, w którym nawet jakby się chciało to nie należy ufać obcej osobie, która podbija do ciebie gdzieś na mieście i mówi, że chce obejrzeć twojego playera, komórkie czy zawartość portfela. Może w innych krajach to przechodzi ale u nas jest zadużo cwaniaków :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry, ale u mnie w średniej szkole wśród 8 chłopaków z klasy był kleptoman

dlatego w tajemniczych okolicznościach kilka razy zginęły cenne rzeczy...

ja nawet znajomym nie ufam :)

playerka zawsze mam przy sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadacze ipodow naja kilka przydkich cech charakteru. do takich ludzi player jest kierowany. Dla technicznych i dzwiekowych laikow. Ot cala polityka iPoda - wykerowac playera dla pseudo "lepszysz" uzytkownikow, dokaldnie jak w USA. Szkoda ze ta maniera trafia do Polski - zenujace.

 

:D:D:D Nie generalizuj. Na tym forum tworzy sie powoli "stereotyp iPod'owca" jako człowieka o wybrakowanym guście :P . Pathetic... =/ Owszem, moze Ci sie nie podobac polityka Apple, ale nie krytykuj ludzi ktorzy uzywaja ipoda (bo w pewnym sensie to robisz...)

 

 

 

:ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tylko tyle: potrzebuje playera o pojemnosci znacznie przekraczajace 40 gb, a iriver takiego modelu, z tego co pamietam, nie posiada. poza tym ma byc cienki- naprawde cienki, iriverowe ponad 2 cm mnie bardzo odstraszaja. a ipod i jakos jego dzwieku znacznie poprawila sie od 4 generacji,i obecnie, zdaniem wielu fachowcow w tej dziedzinie, stoi na rowni z iriverem. i teraz mi powiedzcie: czy fakt ze nie uzywam nigdy radia ani dyktafonu (!) i potrzebuje tych 60gb zeby moj player spelnial swoje funkcje nie jest wystarczajacym powodem do zakupu ipoda? bo poki co nie zanosi sie na to zeby iriver spelnil moje oczekiwania. i troche mnie dziwi ze na tym forum, gdzie zawsze ludzie starali sie byc dla siebie choc w miare sympatyczni, w taki sposob odnosicie sie do ludzi ktorzy maja cos innego niz wy. czytajac wasze posty o ipodach, wylania mi sie obraz ludzi dumnych z tego ze maja irivera do takiego stopnia, ze mysla ze inni to idioci. szkoda troche. bo szczerze mowiac moj iriver mnie wkurza od jakiegos czasu, i chce go wymienic. i znajac jakosc tej firmy chetnie bym kupila drugiego irivera. ale skoro firma nie ma modelu dla mnie, to co, mam siedziec i plakac? czy kupic cos z czego nie bede zadowolona? sorry chlopaki, ja sie przesiadam na ipoda... tylko troche mi szkoda ze tak tu traktujecie posiadaczy, obecnych i przyszlych, ipoda :| tym bardziej ze znam co najmniej kilku posiadaczy irivera ktorzy sa totalnymi lamerami w sprawie przenosnego audio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy nie o to chodzi, nie czuj się urażona - nie tyle mamy coś do iPoda (bo sam w sobie gra "ok") tylko do całej szopki WOKÓŁ iPoda ;]

to już nie reklama, to już nie tworzenie legendy na siłę... to teksty w stylu jak z ostatniego CHIPa "jest ok, ale to iPod, więc bierzcie bo to iPod, bo jak każdy iPod to i ten iPod jest ok :)"

 

nie mówiąc już o całej "kulturze iPoda", "sektach iPoda" i "iPoda - twojego nowego boga" ;]

 

;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie wiem czemu was to zlosci, bo jako studentka ekonomii musze przyznac ze spece od marketingu w apple sa jakimis geniuszami, w kazdym razie na to wyglada. bo dawno nie slyszalam o tym zeby na bazie beznadziejnego towaru- bo co tu sie oszukiwac, dopiero ipod 5 generacji byl przyzwoity, a od photo zaczela sie jakosc dzwieku- zrobic taki interes, tylko za pomoca reklamy. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Ja nawet mieszkam od ponad dwóch lat z posiadaczem iPod'a ;) i nie czuję się splugawiony :]

A kampania Apple od lat bazuje na podkreślaniu wyższość własnych produktów nad innymi, to się może nie podobać. Mi się nie podoba bo taki iPod np wcale nie jest jakiś ekstra-wow, ot player. I np temu http://video.google.com/videoplay?docid=-4...7603560&q=apple panu też się nie spodobało coś :>

 

EDIT:

Apple "lansuje" swoje produkty jako coś elitarnego, aby usprawiedliwić ich wysoką cenę. Robi sektę ze swoich użytkowników. Ja traktuję elektorniczne gadżety jako przyjemny ułatwiacz/umilacz życia a nie część mojego JA. Dlatego niechętnie odnoszę się do produktów/firmy które/która chcą/chce określać mój światopogląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje playera o pojemnosci znacznie przekraczajace 40 gb, a iriver takiego modelu, z tego co pamietam, nie posiada. poza tym ma byc cienki- naprawde cienki

A nie myślałaś o iAudio X5 60 GB? Cenowo jest porównywalny z iPod'em 60 GB (oba około 2000 zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako absolwent wzornictwa (skoro juz rzucamy uczelniami :P )musze wtracic, ze...iPod to odtwarzacz o bardzo dobrze zaprojektowanej nawigacji. Zobaczcie sobie jak "koleczko" przeewoluowalo od pierwszego modelu. Zredukowano ilosc przyciskow, a potem zlikwodowano przyciski. Touchpad w ksztalcie kolka to bardzo ciekawe rozwiazanie. O ile bardziej prymitywne sa rozwiazania "linearne" Creative i iriver (i wielu innych kopii pomyslu z pionowym touchpadem). Jedna rzecz w nawigacja odtwarzacza Jobs'a jest nielogiczna-wylaczanie. Tu pokutuje niekonsekwencja projektantow, podobnie jak w MacOS wyrzucanie dyskietek do kosza (dla tych co nie wiedza: jest to jeden ze sposobow wysuniecia nosnika z napedu, a nie jakby sie moglo wydawac, jego wykasowania).

 

Potwierdzam jednak za chlopakam, ze mimo tego, ze pracuje na dwoch platformach Mac i Win rownoczesnie, uwazam, ze Apple tworzy sztuczna elite. Ceny sa nie do zaakceptowania. Nie usprawiedliwia tego ani design (czesto dyskusyjny, patrzcie na komputery Mac albo projekt systemu X, ktory rownie dobrze mozna nazwac fontanna ogrodowa) ani supermega wydajnosc (to bardzo stara legenda) ani stabilnosc (to tak samo stara legenda). Nie ma takiej rzeczy, ktora mozna zrobic na Mac'u, ktorej nie mozna z tym samym efektem zrobic na PC. Mac jest lepszy przez swoje wyspecjalizowanie i otoczke producentow. Chodzi o peryferia. I ta sama zasada zadzialala w przypadku iPod tylko ze peryferia zastapily gadzety. Czy znacie cene firmowych skarpetek na iPod mini? Sprawdzcie sobie. Ale tak jak Levis ma swoja "czerwona matke" tak samo Apple wszywa swoje logo w szef skarpetki. Ta sama logika co Nike. Czy wierzycie w wyzszosc koszulek z logo Nike nad koszulkami Puma, czy koszulkami bez znaku? ...ja wole bez, ale 90% woli logo... czyli godzi sie na placenie firmie za to, ze nosi reklame na sobie.

 

Wniosek? ...kazdy wybiera to co mu odpowiada. Majac do wyboru H10 20 GB, iAudio x5 20GB i Samsunga 20 GB wybiore prawdopodobnie Samsunga, bo ma funkcje host USB i dluga zywotnosc akumulatora, za co w iAudio musialbym specjalnie doplacic. Cena ta sama, ale ja w podrozach potrzebuje miec digital wallet na zdjecia i nie martwic sie, ze H10 daje mi autonimie "do 16 godzin".

 

Iriver robi kretynska polityke, duzo mniej inteligentna niz Apple. Tylko idiota kupi druga baterie do H10, bo jedna nie wystarczy na lot Warszawa-Sydney. Nie ma co sie unosic. iPoda nie kupie bo jest zbyt drogi i argument ze 5 generacja ma dobry dzwiek mnie nie przekona... bo skad mu sie ten dobry dzwiek nagle pojawil. ot obawy prostego, skapego klienta. ...a i przypomnialo mi sie jeszcze: dlaczego serie IFP sa takie cholernie duze? Bylem w szoku jak rok temu po raz pierwszy wzialem jakas osiemsetke do reki.

 

...zgadzam sie z Infidelity, ze iriver nie ma mi w tej chwili nic do zaoferowania (nawet flashe nie przekroczylu progu 1 GB)... ale nienawidze polityki Apple.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy się raz w życiu słuchałem iPoda tak faktycznie dłużej, tylko że na utworach marki pop/hh/rock/leciutki metal i... cóż... na normal dało się zupełnie komfortowo słuchać... a napewno brzmiał lepej jak wszystkie ZENy O_o (był to iPod 4 generacji, ostatni monochromatyczny ;] )

 

wychodząc z założenia że potrzebowałbym coś do muzyki a bez wodotrysków to OK, odtwarzacz jak każdy... jedna wada - obsługuje tylko MP3 i AAC O_o AAC jeszcze jeszcze, ale brak OGG(?) (bo brak WMA rozumiem ;] )

 

no i ta otoczka "iPod da beste, każdy rastablasta ma iPoda, módl się do swojego iPoda, układaj muzykę (nie wiem jak się to w hh nazywa ;P ) dla swojego iPoda, twój iPod jest odbiciem twojego bogatego ja"

 

<_<

 

sorry, nie dla mnie... czułbym się jak głupek

 

i jakkolwiek sam chylę czoła wobec ich speców od reklamy, to jednak nie podoba mi się masowe robienie ludziom wody z mózgu =P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkrety? nie pamietam, bo to bylo rok temu. ale tak dla przykladu: moj znajomy ma studio nagraniowe w piwnicy, jest muzykiem z zawodu i wyksztalcenia i porownujac ipoda w iriverem h1xx nie stwierdzil roznicy...

nie rozumiem jeszcze jednego: komu apple robi wode z mozgu, temu robi, ale przyjmijcie prosze do wiadomosci ze sa ludzie ktorzy wybieraja ipoda swiadomie, ze wzgledu na takie a nie inne cechy,a nie po to zeby byc 'modnym'... w wakacje mialam okazje testowac ipoda photo przez tydzien, wiec wiem na co sie decyduje. tym bardziej ze iriverem h320 tez zdarzylo mi sie pare dni bawic...

a iaudio x5 z tego co wiem ma 20/30 gb, nie slyszalam o 60...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkurza mnie po prostu to ze robicie sie jak zatwardziali ipodowcy- ja mam playera firmy X, wszystkie inne to jakis shit!

:lol:

 

//edit:

"zapis: 20 GB pamięci HDD" nie wiem o co chodzi, ale na stronie iaudio takiego modelu jak 60gb nie ma, a ten tekst to z opisu z linka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie dodam horendalnie drogie aksesoria... (i niesamowicie głupie [niektóre])

 

BTW. Nie znam playera (oryginalnego :) ) z lepszą jakością dźwieku z 60GB pamięci niz X5

 

BTW2.Do ceny iPoda dolicz obowiązkowy pokrowiec i folijki na ekranik :) (i w tym momencie iPod traci swoją cienkość :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności