Skocz do zawartości

sansa CLIP ROCKBOX


sspiderr

Rekomendowane odpowiedzi

A może włączyłeś Replaygain? Z tą funkcją jest powiązana opcja unikania przesterowań i to może miec wpływ na znaczne obniżenie głośności, mimo że masz ja ustawioną na maks., czyli +6 dB. A jeżeli nie, to może Twoje płyty są jakieś mega ciche albo siateczka ochronna czy co tam w SM jest zapchała się woskowiną z uszu i słuchawki są stłumione. I sam EQ też może miec wpływ, bo RB domyślnie chce uniknąć przesterów i obniża faktyczną głośność.

 

Ja miałem Clipa na RB i teraz mam Fuze'a i oba playerki były tak samo głośnie na oryginalnym FW, jak i RB i w żadnym z niech nie dało się słuchać na maks. nawet na nausznych portable (KSC czy PXy).

 

Replaygain miałem włączone , ale wyłączenie mało dało . A co do siateczki to jakbyś wykrakał , ale w tym sensie że wczoraj ją miałem dzisiaj spojrzałem i jej nie ma w jednej słuchawce ... Jakimś cudem gdzieś wypadła , ale w wosku druga nie jest . Czy jej brak przeszkodzi w czymś ? A co do głośności to w domu na +6 jest za głośno . Ale w autobusie nie jest za głośno . Więc może też źle napisałem . Także przed chwilą jeszcze raz porównałem głośność of a rb na tej samej piosence to chyba bez różnicy . Jedynym problemem rockboxa jednak nadal jest to że nie widzi piosenek , a niektórych nie chce odtwarzać .

Edytowane przez Bulin1994
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Ja mam takie pytanie.

Ogólnie jakimś dziwnym sposobem ogarnąłem to i wyszlo coś takiego, że nawet mi się włączyło. Ale stało się coś takiego, że jakby trochę ekran latał w różne strony, albo jak wyłączam to po prostu jest taki ekran zamazany i się wyłącza. Ktoś wie jak co zrobić ? Nie mogłem się doczytać nigdzie mojego problemu na necie.

Pozdrawiam

 

 

@edit

tera mi sie załacza logo Rockboxa a poteem sie wyłacza i muszę czekać trochę ażśę znowu włączy.

 

@2edit

jak np. gram w coś, to po jakimś czasie się wyłącza po prostu i musze trzymać ten przycisk włączania, żeby wyłączyć i właczyć.

 

Edytowane przez xentrinho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dla użytkowników RB bez obsługi USB !

 

Witam,

Mam pytanie, czy można pominąć aktualizacje biblioteki na OF przy każdym odłączeniu mp3 od komputera?

Odpowiedź:

www.anythingbutipod.com...

 

Istnieje trick zapobiegający odświeżaniu bazy danych w oryginalnym firmware OF.

 

- Ustaw Rockbox na pokazywanie wszystkich plików

- Usuń 2 foldery zaczynające się na ## (tam OF zapisuje bazę danych)

- Zapełnij wbudowaną pamięć (pozostaw około 1 MB lub mniej(doświadczalnie))

- Po odłączeniu urządzenia OF nie będzie aktualizował bazy danych ze względu na brak miejsca, wyłączy się natychmiastowo.

Edytowane przez tipex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie:

Od razu wyjaśniam nie przeczytałem całego tematu, ale 20 wybranych stron i o plusach rockboxa wiem wszystko, chciałbym tylko znać minusy, wiem że jednym z nich to utrata gwarancji, ale ja nie posiadam gwarancji już, więc mnie to nie dotyczy. Coś więcej?

 

P.S. Posiadam Clip 1GB

Edytowane przez petertabak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobra zainstalowałem Rockboxa do Sansy Clip +. Niby wszystko działa, ale gdy podłączam ją pod USB to wyskakuje komunikat, że nie rozpoznano urządzenia. Komputer nie widzi odtwarzacza więc nie mogę odinstalować Rockboxa, jakieś pomysły co z tym zrobić?

Będę wdzięczny za pomoc

 

edit: Dobra znalazłem rozwiązanie. Trzeba przytrzymać lewy przycisk gdy się włącza clipa, wtedy wszystko działa. Chociaż to trochę uciążliwe. Też tak macie? Z tego co zrozumiałem to w nowszych wersjach już tego nie ma. Mam najnowszą wersję release czyli jeśli zainstaluję current build to powinienem się tego pozbyć. Warto? Czy lepiej trzymać się release, ze względu na jakieś błędy?

Edytowane przez dondon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale tryb usb nie działa jeszcze na fuzie v2, clipie v2 i clipie+ pod rockboxem (tylko się ładuje). Do przenoszenia danych musi być pod oryg. softem, tak więc albo włączasz przytrzymując "home", albo - prościej - po prostu wyłączasz playera i podłączasz, wtedy z automatu włączy się na oryg. sofcie. Wg mnie bardziej bezproblemowe są wersje realease.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Good to know, z drugiej strony dziwne, że tego nie napisali na stronie rb. swoje info opieram na tym:

USB is still too unstable on the FuzeV2?, ClipV2? and Clip+ and is disabled in this release

źródło: http://www.rockbox.o...ReleaseNotes310

 

edit: teraz widzę, że jednak na stronie rb coś tam napisali http://www.rockbox.org/wiki/SansaAMS

USB was enabled after the release of 3.10. Users should either reboot into the Sandisk firmware for USB transfers (see manual section 3.1.3), or upgrade to the current build to enable rockbox USB mode.
Edytowane przez wojt_bb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Po wgraniu rb odczułem istotny spadek jakości dźwięku. czy jestem w tym osamotniony?

 

Ja osobiście nie zauważyłem znaczącej różnicy w jakości ( w sumie to żadnej). Mowa oczywiście o użytkowaniu grajka bez użycia dopalaczy i korektorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wgraniu rb odczułem istotny spadek jakości dźwięku. czy jestem w tym osamotniony?

 

Zależy co rozumiesz przez "istotny" - może to opisz.

Nawiasem RB gra bardziej dokładnie niż OF: http://forum.mp3store.pl/topic/67768-sansa-clipfuzev2-rockbox-pitchspeed-bug/ (tutaj łopatologicznie: http://www.anythingbutipod.com/forum/showpost.php?p=486751&postcount=745).

Trzeba zaznaczyć, że różnice są tak niewielkie (choć mierzalne), że zwykłemu użytkownikowi powinno to "kalafiorem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności