Skocz do zawartości

iAudio 7 czy coś innego?


Kumczak

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka.

 

Chciałem Was prosić o pomoc przy wyborze mp3.

 

Otóż przymierzam się do zakupu, ponieważ mój telefon(5300 :D) strasznie mnie wkurza (mam spiepszoną płytę główną, bo kiedyś zalałem tel i mi gwarancję unieważnili ;/)

 

Chodzi mi o to, byście doradzili mi odtwarzacze mp3 w przedziale cenowym 200-250zł(lub najlepiej do 110$, gdyż prawdopodobnie playera kupię w USA). Najbardziej cenię sobie w playerach dużo miejsca, wygodę użytkowania. Bardzo bym chciał, by miał dosyć duży(mniej więcej jak w iAudio 7), kolorowy wyświetlacz. Lecz (!!!) nie musi odtwarzać filmów! Wcale nie zamieram odtwarzacza używać w tym celu - chcę po prostu mieć wygodny dostęp do plików i łatwy wybór utworów. Lecz jeżeli taką opcję będzie miał, to nie będzie źle :D .

 

Na oku mam na razie iAudio7(4gb - 103$). Wcześniej myślałem jeszcze o Creative Zen 4GB lub Sansa Fuze/e2**.

 

Bardzo proszę o opinie, porady i wszelką pomoc w wyborze!

 

Pozdro ;]

 

PS: Właśnie zgłębiam się w lekturę tego tematu: http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=24331 ;D .

PS2: Nie wiem, czy ma to jakieś znaczenie, ale generalnie słucham cięższej muzyki: rock/ metal (ostatnio Haste The Day, In Flames).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupienie Creative Zena, gdy do wyboru jest iAudio to grzech ciężki.

 

 

Lecz (!!!) nie musi odtwarzać filmów!

Więc i7 to najlepszy wybór (odtwarza filmiki, ale brzydziej niż Fuze).

Fuze to fajny player, ale do muzyki i7-ka lepsiejsza.

 

Edit:

In Flames słu****ę, na i7 z cal! brzmi wspaniale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co np Meizu M6 vs iAudio 7 ;>? co w takim pojedynku wygrywa??

 

czytałem właśnie opinie o iAudio, że niektórzy uważają, iż jest w nim pusty dźwięk... wg. mnie, jeżeli dźwięk będzie lepszy niż w Nokii 5300 to już będzie boooski - nie jestem audiofilem (jak niektóre osoby na tym forum :D ).

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumczak jaki pusty dzwiek?? trzeba umieć sobie skonfigurować dźwięk, nie ma tak jak w ipodach ze z 20 gotowych massz eq i jedziesz. posłuchaj sobie ipoda to jest dla mnie pusty dzwiek mało basu tylko vokal ładny i słabe słuchawki dają i słaba moc. mi się wydaje że iaudio choć każdego nie słuchałem najlepszy basy mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentyl, napisałem tylko to, co wyczytałem. ja się na tym nie znam, nie mam dużego doświadczenia jeżeli chodzi o takie rzeczy (dla mnie czarną magią jest "ciepły/zimny" odtwarzacz, scena itp...) więc mnie łatwo "zaspokoić" :D.

 

Dziś np. dostałem te Ep-630 i jak dla mnie są boooskie!! tylko jak jest cichy kawałek piosenki, to słyszę szum, co pewnie ma źródło u telefonu.

 

Więc jak myślicie, i7 to dobry wybór czy coś innego :)?

 

edit: a co z iRiver X20? też mi się podoba, kupiłbym wersję 2GB+karta 4GB i bym miał 6GB za mniej niż i7 4GB ;>.

edit2: wersja 2GB odpada, bo odtwarzacz przyjmuje max 2GB karty. więc jak już to iRiver 4GB za 310zł - opłaca się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iriver x20 to pomyłka jak na iriver pisali na forum bo to iriver nei wyprodukował. iaudioi7 mi się nie podobało sterowanie nei wiem jak tobie, jakoś w cowonie D2 łatwiejszy czytelniejszy interfejs jest. Dobry plus dla iaudio i7 to waga, leciutki jak piórko a taka mocna bateria hehe bałbym sięze go zgubiłbym. Ja bym wział cowona D2 jest lepszy bo mozesz karty jak narazie do 32 GB dołożyć i przewijanie jest fajne że możesz jak w kompie ustawić w którym momencie ma grać mp3 a nie z przewijaniami i masz czytelny ekran chyba że wolisz bardzo malutkie cacko to wez i7, nie wiem jak tam sięprzewija utwory czy tak samo jak w kompie typu winamp że ustawiasz se suwakiem odkąd ma lecieć muza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentyl, napisałem tylko to, co wyczytałem. ja się na tym nie znam, nie mam dużego doświadczenia jeżeli chodzi o takie rzeczy (dla mnie czarną magią jest "ciepły/zimny" odtwarzacz, scena itp...) więc mnie łatwo "zaspokoić" :D.

 

Dziś np. dostałem te Ep-630 i jak dla mnie są boooskie!! tylko jak jest cichy kawałek piosenki, to słyszę szum, co pewnie ma źródło u telefonu.

 

Więc jak myślicie, i7 to dobry wybór czy coś innego :)?

 

edit: a co z iRiver X20? też mi się podoba, kupiłbym wersję 2GB+karta 4GB i bym miał 6GB za mniej niż i7 4GB ;>.

edit2: wersja 2GB odpada, bo odtwarzacz przyjmuje max 2GB karty. więc jak już to iRiver 4GB za 310zł - opłaca się?

 

Skoro dla ciebie ep-630 sa boskie to nie masz co inwestowac w drogi mp3. Zreszta jesli chodzi o dzwiek to pierwsze co bym inwestowal to w dobre sluchawki dopiero potem pod nie dobralbym dobry odtwarzacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro dla ciebie ep-630 sa boskie to nie masz co inwestowac w drogi mp3. Zreszta jesli chodzi o dzwiek to pierwsze co bym inwestowal to w dobre sluchawki dopiero potem pod nie dobralbym dobry odtwarzacz.

 

a dziwisz się? jakbyś rok czasu słuchał muzyki na ****ianych stockowych słuchawkach od 5300 to byś uznał każde inne słuchawki za boskie ;].

 

 

do epek polecam iriver t10/t20/t30/t60

 

hmm, zapewne odtwarzacze te to pierwsza klasa, ale... jakoś całkiem mi się nie podobają ;/. odpycha mnie sam wygląd, bo wyglądają dosyć klockowato i masywnie. no i zasilanie: ile taki T60 wytrzyma na dobrej bateryjce AAA(podajcie nazwę jeżeli znacie), bo mnie zależy na długim graniu bez ładowania, jak w i7 60h(nigdy bym go nie rozładował, chyba, że na bezludnej wyspie :D)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

t60 z tego co wiem to koło 10h, natomiast t10 dużo dłużej, ale dokładnie nie pamiętam ile.

 

10h to za mało ;]. żeby przynajmniej 20godzin trzymał na AKUMULATORKU - nie chce mi się bawić z bateryjkami.

 

i7 trochę zbladł w moich oczach, gdyż zbiera trochę negatywnych opinii, przeczytałem o bugach przy odczytywaniu tagów itp.

 

a co możecie mi powiedzieć o Meizu M6? Fajnie wygląda, ma fajny duży wyświetlacz, a jak jest z dźwiękiem? I jak już ma taki wyświetlacz to jak odtwarza filmy?

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Meizu - player basowy i EP-630 - bardzo basowe słuchawki to średni pomysł.

 

ten bas w EP-630 zauważyłem już pierwszego dnia, nawet go zmniejszałem w eq, bo mnie wkurzał. teraz coś się do tego przyzwyczaiłem :).

 

a teraz jeszcze raz w oko wpadła mi Sansa Fuze - 8gb za 300zł, a 4gb ~ 240zł z przesyłką. zachęca mnie do niego możliwość rozbudowania pamięci kartami do 8gb, więc na początek to nawet ze 2GB by mi starczyło w odtwarzaczu.

 

i jeszcze spodobał mi się (przynajmniej z wyglądu) Sony a8**, a na forum także zbiera pozytywne opinie - dołączam go do listy :D

 

a Clix? fajny jest, podoba mi się, ale... cena już jest kiepska - 400zł za 4GB... ;]

 

więc w chwili obecnej moi kandydaci to nadal:

i7,

Fuze,

M6,

Sony a8**

 

czekam na dalsze opinie i rady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu wybieral miedzy i7 a sony. Za i7 stoi potezna autonomia i bardzo fajny dzwiek, ktory latwo daje sie korygowac EQ. Moim zdaniem wygodne sterowanie [czasem upierdliwe, ale nie przesadzajmy, hold + definioawlne klawisze daja rade], naprawde fajny dzwiek, player jest solidny i naprawde godny polecenia. Playerki Sony tez sa fajne i mozna je dostac w naprawde niezlych cenach -szczegolnie serie a81x.

 

A co do tekstow, ze nie warto kupowac dobrego odtwarzacza, bo szkoda go do epkow. Coz, kazdy gdzies tam swoja przygode z audio przenosnym zaczyna i akurat polaczenie i7 z epkami moze okazac sie dla kolegi calkiem nienajgorsze, a w razie czego zostanie mu do wymiany tylko jeden element i to w dodatku ten tanszy- bo nie oszukujmy sie, fajne sluchawki mozna kupic juz za 100, 150 zeta. Wiec moim zdaniem warto kupic tak dobry sprzet jak tylko sie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, MatmaN, jeżeli chodzi o i7 to boję się o ten touchpad, czy nie będzie mi przeszkadzał - reszta jest zachęcająca, podobno super dźwięk, super EQ itp. lecz ten touchpad...

 

a te Sony mają duży wyświetlacz, podoba mi się menu w nich, a także BT. tylko są dosyć drogie, bo za 4Gb trzeba dać już jakieś 350zł na aledrogo.

 

zachęcający jest także Fuze - powiedzmy 4GB + microSD 8GB = 12Gb ;). nie wiem tylko czy przypasi mi to wejście na słuchawki na dole, bo na minusie jest także u niektórych dedykowane wejście od kabla, ale mnie to nie przeszadza. przeglądanie plików tylko po tagach także jest dla mnie + bo wszystkie piosenki mam otagowane i tak lepiej mi będzie je przeglądać.

 

a Meizu M6 - chyba go "usunę" z listy - nie potrzebny mi taki duży wyświetlacz (Sony może być :P) i ogólnie.... na razie go odstawiam na boczny plan ;]

 

więc jak dla mnie za odtwarzaczami przemawia:

 

i7:

+czas pracy

+eq, dźwięk

+rozmiary

+/- touchpad

 

Sony:

+wygląd

+BT

+menu

-cena

 

Fuze:

+wygląd

+karty microSD

+dźwięk

+/- wejście na słuchawki

 

ehh... trudna ta decyzja :D. mówcie które z tych byście wybrali, a które nie i dlaczego :D .

 

dzięki z góry i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I7

 

-touchpad wątpię by ci przeszkadzał, to nie jest ekran dotykowy w stylu d2, v39

-dzięki świetnemu EQ sam sobie dostosujesz to co będziesz słyszeć

-dużo mocy do udźwignięcia nausznych

-autonomia

 

mnie tylko cena wkurza. Szukam i szukam jakiegoś używanego ale znaleźć nie mogę...

 

Aha dokup do I7 jakieś cale bądź inne polecane i masz super zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchawki, jeżeli będę kupował, to dokanałowe i na pewno jakiś czas po odtwarzaczu ;).

 

a co do ceny... to mnie się wydaje znośna ;]. za 4GB trzeba dać coś koło 350zł(z USA 4gb ~270zł, 8gb ~350zł), chociaż przyznaję, że mogłoby być taniej ;]. i właśnie z tego powodu Sansa Fuze jest chyba dosyć dobrą opcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-touchpad wątpię by ci przeszkadzał, to nie jest ekran dotykowy w stylu d2, v39

Nie wiem co masz na myśli, bo ekran dotykowy w D2 jest b. wygodny. W V39 było słabo, ale w D2 jest szczyt wygody jak dla mnie. A kiedyś mówiłem, że odtwarzacze z touchscreenem to zuo, ale zmieniłem zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności