Skocz do zawartości

Test G3


kalka

Rekomendowane odpowiedzi

Khron - tu pytanie do ciebie : Jak to jest - korzystasz z SRS ?? Jeśli tak to czemu odrzuca cię tak od equalizera ?? A co z eq flat ??

 

z Xtreme3D korzystałem, kiedy chciałem się zrelaksować - kiedy mi nie robiło różnicy jak muzyka brzmi, tylko że bas fajnie mruczy ;] no i jednak efekt "przestrzenności" (mimo że środek się kompletnie gubił O_o wokal i gitary...) był całkiem niezły, taki melancholijny...

 

SRS WOW posiada zalety Xtreme3D, ale nie zniekształca dźwięku aż tak... więc lubię go używać :) (np. na U10 + EP-630 bardzo przyjemnie mi się słucha czegoś takiego: SRS - 2-3, FOCUS - mid, TruBass - 2-3, BOOST - 60Hz)

 

a do audiobooków/podcastów (które to są czasem w mono, a zawsze mają maleńki bitrate) jest niezastąpiony (głównie konkretnie SRS - odbudowuje całkiem naturalne wrażenie stereo) :)

 

EQ "flat" właśnie najczęściej stosuję, wyznaję zasadę że inżynier dźwięku wiedział co robi, i jakby chciał użyć EQ, to użyłby go zanim finalne nagranie poszło by do tłoczni ;] dopiero niedawno ustawiłem "+3dB dla 100Hz" - delikatnie, ale ładnie podkreśla to brzmienie gitary basowej :)

 

EQ służy do poprawy brzmienia głośników/słuchawek, a nie samego dźwięku... ja należę jednak do ludzi, którzy wolą wymienić słuchawki - dlatego nie mam ani Shure e3 ani AKG K26P (decyzję "że to nie to" podejmowałem w kilka godzin)... tylko ostałem się na EP-630 i nie wiem co teraz :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EQ służy do poprawy brzmienia głośników/słuchawek, a nie samego dźwięku... ja należę jednak do ludzi, którzy wolą wymienić słuchawki - dlatego nie mam ani Shure e3 ani AKG K26P... tylko ostłem się na EP-630 i nie wiem co teraz :(

 

Altec Lansing im716. Idealnie grają z KARMĄ. Myśle, ze pasowałyby też do U10.

 

A do pełni sczęscia (i słuchania w zaciszu) HD595 -> tylko niestety ta ich cena :(

 

Jak się wreszcie wybierzesz na meet do W-wy to załatwie do osłuchu PX100, Grado SR60, HD595, Alteki, ER6.

 

Alteki to obecnie 70 USD -> czyli cos kolo 210 PLN + transport + ból głowy jak ominąć cło i VAT.

 

Ale mam nadzieję, ze pojawiająca sie konkurencja jays, Creativa spowoduje obnizenie cen.

Produkty Altec Lansing są sprowadzane do polski, jest oficjalny importer, tylko niestety im716 są (na razie) w promocji tylko na USA :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ifp wyżej nie daje rady

 

tak? a czemu? O_o ja swobodnie słuchałem 192kbps... wyżej chyba też, ale głowy nie dam, bo nie pamiętam... ;]

 

Mowa wyłącznie o wma - 192 i 256 owszem, ifpek odtwarza, ale raz na jakiś czas zdarzają się trzaski (nie w każdym kawałku) - dla mnie jest to nie do zniesienia. Przyczyna - zapewne bug w PNX0101, i może dlatego już go nie produkują?

 

T10 to "jeden z" odtwarzaczy serii T, T20 i T30 line-in mają :) to jakby zarzucić iriverowi że iFP-100-800 nie mają kolorowych wyświetlaczy, pomimo że iFP-900 i iFP-1000 mają ;]

 

Ja porównałem dwa konkretne modele, o które nieraz ludzie pytają, a nie robiłem porównania wszystkiego co na Philipsie kontra wszystko, co na Samsungu - T10 to chyba inna bajka niż np. U10?

 

SRS WOW przy Extreme3D to słabizna

 

zgodzę się, że pierwsza implementacja SRS WOW w serii T była jaka była, ale od wersji 1.60 firmware'u zostało to poprawione :)

Nie mogę się z tym spierać, bo w tym T10 było 1.51 Jak już pisałem, dla mnie takie dodatki to ciekawostka, z której (prawie) nie korzystam

 

Co z tego że T10 obsługuje ogg Vorbis do Q10, skoro i tak wszystkich zalet wyższych bitrate'ów jego chip nie wyciągnie?

 

to znaczy jakich? :) to odtwarzacze iAUDIO miały problem z Q8-Q10, pomimo że na reklamach pisało "OGG - Q1-Q10" ;]

 

brzmienie, zawartość harmonicznych w średnich tonach, napisałem o tym co nieco w dziale Kompresja

 

Wpadłem na ten wątek, bo chodzi mi po głowie zakup Cowona iAudio G3 2GB

 

odradzam! :) jeżeli T10 ci nie pasował (z powodu iFP-ka), to iAUDIO G3 brzmi jeszcze gożej ;]

Nie chce mi się w to wierzyć. Ale za 110$, to chyba i tak się opłaca? Pchnę go na Allegro, jak będzie kicha.

W przeciwnym razie za jakiś czas popełnię na tym forum porównanie ifp-799 kontra G3 B)

Mam też pytanie: na którym flash-playerze będę miał co najmniej taką jakość dźwięku jak na iFP jeśli chodzi o np. mp3 320kbps? I tak bardziej z tego korzystam niż z ogg (wiadomo, ifpek ma swoje ograniczenia :( )

Poza tym 1GB to dla mnie ciut za mało.

ogg w porządny sposób

 

patrz dwa cytaty wyżej ;]

No właśnie :P

 

oglądania bitmap

 

to jest takzwany "bajer", a nie "główn argument" czy jakikolwiek argument wogóle :)

Dokładnie tak! To była taka odrobina sarkazmu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a czemu Ci sie Khron AKG nie podobaly?

 

brzmienie, tak ogólnie... faktem jest, że dość szybko ustawiłem EQ tak by słuchawki brzmiały "ok"... ale przecież nie kupuję słuchawek po to, żeby potem tydzień się zastanawiać, jak doszlifować ustawienia EQ O_o

 

Tak by the way sa jakies sluchawki jakie chcialbys miec do swego DAPa?

 

takie, żeby ich brzmienie mi się podobało - poznaję to po stanie odprężenia i rozmarzenia w chwili słuchania muzyki ;] jeżeli mam wrażenie że "coś jest nie tak", to znaczy że słuchawki są nie dla mnie...

 

Creative EP-630 żadną miarą nie są doskonałe, ale złe też nie są... no i na razie tylko je mam...

 

może kupię sobie Sennheiser PX100... a może SONY MDR-EX51/EX71...? a może jeszcze coś innego? O_o

 

Mowa wyłącznie o wma - 192 i 256 owszem, ifpek odtwarza, ale raz na jakiś czas zdarzają się trzaski (nie w każdym kawałku)

 

a nie słyszałeś trzasków, przeskoków i "zjadania" początków utworów podczas słuchania plików OGG? ;]

 

dla mnie jest to nie do zniesienia

 

dla mnie też nie było... stąd zmiana na iAUDIO 5 a po 48h na irivera T10 :)

 

T10 to chyba inna bajka niż np. U10?

 

tak, słucham sobie właśnie U10 i zaryzykuję stwierdzenie, że brzmi jednak nieco lepiej...

 

Nie chce mi się w to wierzyć. Ale za 110$, to chyba i tak się opłaca?

 

nie wiem, ja iAUDIO 5 z wielkim smutkiem odesłałem po 48h... ze smutkiem bo oczekiwałem czegoś extra, a dostałem co dostałem -_-

 

Mam też pytanie: na którym flash-playerze będę miał co najmniej taką jakość dźwięku jak na iFP jeśli chodzi o np. mp3 320kbps?

 

jeżeli aż tak jesteś doń przywiązany, to chyba tylko na innym iFP-ku ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Creative EP-630 żadną miarą nie są doskonałe, ale złe też nie są... no i na razie tylko je mam...

 

może kupię sobie Sennheiser PX100... a może SONY MDR-EX51/EX71...? a może jeszcze coś innego? O_o

Sennheiser PX100 - miód! Tylko nie bierz białych, bo mają słabszy bas (inny materiał na gąbki i wytłumienie z tyłu) Dostałem je razem z ifPkiem - duet pierwsza klasa :rolleyes:

Co do Soniaków - lepiej weź Sennheiser CX300, obudowa jak w EP630 (lubisz ją, prawda? ;) ), ale co innego w środku - czytałem porównanie na cnet.com autorstwa kolesia, który miał jedne i drugie, więc nie wierz w baje, że to to samo co Creative

A porównanie CX300 z Sony EX71 popełnił jakiś koleś na head-fi.org

 

a nie słyszałeś trzasków, przeskoków i "zjadania" początków utworów podczas słuchania plików OGG? ;]

Owszem, słyszałem... i nie chcę słyszeć :D

 

tak, słucham sobie właśnie U10 i zaryzykuję stwierdzenie, że brzmi jednak nieco lepiej...

 

No właśnie. Jak się naczytałem o clix-ie, to mnie mocno kusiło, ale nie toleruję odtwarzaczy na akumulator, ma być paluch AA i już :angry:

nie wiem, ja iAUDIO 5 z wielkim smutkiem odesłałem po 48h... ze smutkiem bo oczekiwałem czegoś extra, a dostałem co dostałem -_-

Ty mnie nie strasz :o W iAudio 5 jest ten sam chip SigmaTel, co w G3.

Mam też pytanie: na którym flash-playerze będę miał co najmniej taką jakość dźwięku jak na iFP jeśli chodzi o np. mp3 320kbps?

 

jeżeli aż tak jesteś doń przywiązany, to chyba tylko na innym iFP-ku ;]

Nie jestem, ale swędzi mnie wyrobić sobie zdanie na temat iRiver vs. iAudio, poza tym player 2GB za cenę "mp4" :D Niestety, nie pracuję w sklepie z playerami, więc się nie pobawię, a podejrzewam, że na tym Cowonie to mógłbym nawet zarobić, a przynajmniej nie stracić w razie niezadowolenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sennheiser PX100 - miód!

 

ja wiem, słuchałem ich z iFP-599T i T10... miałem mieć je już dawno, tylko że kosztują "trochę" więcej niż EX-y czy EP-ki ;]

 

lepiej weź Sennheiser CX300, obudowa jak w EP630 (lubisz ją, prawda? wink.gif )

 

nie tyle obudowę, co sam fakt że są dokanałowe ;] brzmienie EX51/EX71/EP-630 znam, brzmienia CX300 nie znam... choć nie sądzę żeby miało się okazać złe ;]

 

Ty mnie nie strasz ohmy.gif W iAudio 5 jest ten sam chip SigmaTel, co w G3.

 

nie straszę, mówię to uczciwie... a to że G3 to to samo co i5 (ten sam chipset jest w odtwarzaczach Creative ;] ) jest tak znany, jak fakt że iFP-700 i iFP-800 to zupełnie to samo ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że G3 to to samo co i5 (ten sam chipset jest w odtwarzaczach Creative ;] ) jest tak znany, jak fakt że iFP-700 i iFP-800 to zupełnie to samo ;]

Chciałem uzasadnić swój przestrach, a nie popisywać się "wiedzą". A co było niefajnie z tym i5? Rozumiem, że nie był to problem rozwiązywalny nowym firmware'm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to było rok temu... O_o eh...

 

A co było niefajnie z tym i5?

 

iAUDIO 5 słuchałem na EX51 (ten sam egzemplarz, który miałem z iFP-599T)

 

panorama była zawężona, nienaturalna, środek (w przestrzeni) nienaturalnie wyeksponowany - odwrotność Xtreme3D... a całe brzmienie było sztuczne - wydaje mi się że było robione "pod muzykę popularną"...

 

strasznie mnie to męczyło (już po godzinie głowa zaczynała mnie boleć)...

 

jak doszło do efektów/eq to było tylko gożej...:

- equalizer - bez efektu (nie lubię),

- BBE - dalej zawęża panoramę,

- Mach3Bass - efekt podobny do podbicia EQ, dla mnie bez znaczenia,

- MP Enhance - świdruje w uszach,

- 3D Surround - działa bardzo prosto, odniosłem wrażenie że dzieli dźwięk na kanały MS i "porzerza" S... efekt jest jednym słowem "nieładny", nienaturalny... i mocno zniekształca brzmienie

 

Rozumiem, że nie był to problem rozwiązywalny nowym firmware'm?

 

zanim zacząłem wogóle używać odtwarzacz, uaktualniłem go do (wtedy) najnowszego firmware'u i sformatowałem dla pewności ;]

 

a tak wogóle to nie wiem, ale nie miałem też najmniejszej ochoty się dowiadywać... uważam że jak coś mi nie pasuje, to nie mam powodu się z tym męczyć, jeżeli tylko mogę mieć coś co będzie mi odpowiadać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem w domu. Miałem kiedyś przez chwilę w rękach G3 podłączonego do Sennheiserów PX100, ale nic z tych przeżyć nie pamiętam oprócz tego, że dźwięk wydawał mi się "wytrawiony" i bardziej analityczny (mniej ciepły i energiczny) niż na iFP.

Co do sceny dźwiękowej, to też lubię, gdy jest odpowiednia. Nie trzeba wtedy włączać żadnych "ulepszaczy", a dźwięk i tak jest "trójwymiarowy", tyle że w prawdziwym tego słowa znaczeniu. Z ifpka da się coś takiego wycisnąć, ale tylko za pomocą WMA lub mp3 Fraunhofera (LAME siedzi w środku głowy, męczy mnie to). O ogg nie wspominam, bo to katorga dla tego odtwarzacza, i słuchacza czasem też, ale o tym już było, dlaczego...

Wielkie dzięki za odpowiedź! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Creative EP-630 żadną miarą nie są doskonałe, ale złe też nie są... no i na razie tylko je mam...

 

może kupię sobie Sennheiser PX100... a może SONY MDR-EX51/EX71...? a może jeszcze coś innego? O_o

Sennheiser PX100 - miód! Tylko nie bierz białych, bo mają słabszy bas (inny materiał na gąbki i wytłumienie z tyłu) Dostałem je razem z ifPkiem - duet pierwsza klasa :rolleyes:

Co do Soniaków - lepiej weź Sennheiser CX300, obudowa jak w EP630 (lubisz ją, prawda? ;) ), ale co innego w środku - czytałem porównanie na cnet.com autorstwa kolesia, który miał jedne i drugie, więc nie wierz w baje, że to to samo co Creative

A porównanie CX300 z Sony EX71 popełnił jakiś koleś na head-fi.org

 

 

No i dobrze ,że białe mają mniejszy bas. Czarne PXy mają go czasami za duzo. Potrafią na niektórych utworach nieprzyjmnie zadudnić. M.in. dlatego zmieniłem gąbki w swoich PXach na te od HD414 - wtedy dopiero Pxy są miodne :)

 

BTW. Nie sugerowałbym się cnet'em jeśli chodzi o recenzje jakiegokolwiek sprzętu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze ,że białe mają mniejszy bas. Czarne PXy mają go czasami za duzo. Potrafią na niektórych utworach nieprzyjmnie zadudnić. M.in. dlatego zmieniłem gąbki w swoich PXach na te od HD414 - wtedy dopiero Pxy są miodne :)

 

Co kto lubi, ja jestem przywyczajony do mocnego basu od czasu posiadania:

1) Discmana Sony + MDR-W16L (cześć ich pamięci)

2) Wieży "składaka" + kolumny podłogowe 200W/350W w szczycie, potem 90/250W z braku miejsca w pokoju. I nie chodzi tu o moc, tylko gabaryty wpływające na ograniczenie pasma od dołu.

3) Na jakim playerze Ci tak dudniło?

4) Gdybym był autentycznym maniakiem basu, już bym pewnie miał jakieś słuchawki Kossa

BTW. Nie sugerowałbym się cnet'em jeśli chodzi o recenzje jakiegokolwiek sprzętu :)

Mnie tam interesują wyłącznie opinie użytkowników, a nie recenzje, choć i te opinie bywają czasem z księżyca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No i dobrze ,że białe mają mniejszy bas. Czarne PXy mają go czasami za duzo. Potrafią na niektórych utworach nieprzyjmnie zadudnić. M.in. dlatego zmieniłem gąbki w swoich PXach na te od HD414 - wtedy dopiero Pxy są miodne :)

 

Co kto lubi, ja jestem przywyczajony do mocnego basu od czasu posiadania:

1) Discmana Sony + MDR-W16L (cześć ich pamięci)

2) Wieży "składaka" + kolumny podłogowe 200W/350W w szczycie, potem 90/250W z braku miejsca w pokoju. I nie chodzi tu o moc, tylko gabaryty wpływające na ograniczenie pasma od dołu.

3) Na jakim playerze Ci tak dudniło?

4) Gdybym był autentycznym maniakiem basu, już bym pewnie miał jakieś słuchawki Kossa

BTW. Nie sugerowałbym się cnet'em jeśli chodzi o recenzje jakiegokolwiek sprzętu :)

Mnie tam interesują wyłącznie opinie użytkowników, a nie recenzje, choć i te opinie bywają czasem z księżyca.

 

3) Na iAudio X5 (wszysko na "Flat" i OFF)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to znaczy, że iAudio X5 dobrze przenosi bas, bo faktem jest, że PX100 z czarnymi gąbkami nieco podbijają środek basu, ale mnie to nie przeszkadza. Na iFP-799 mam to samo. Jak podłącze PX100 do jakiegoś playera i tego basiku nie słyszę, to okazuje się potem, że taki player nie odtwarza basu tylko "dudni".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego większość wypowiadających się tak ostro jeździ po iAudio? Ja słuchałem i iAudio i iRivera i tych ogromnych różnic jakie w tym wątku wyrastają nie wyczułem. Dlatego wybrałem Gtrójacza. A tak w ogóle to chciałbym ifp-ka 799 albo 899, ale nie było akurat żadnej dobrej oferty :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego większość wypowiadających się tak ostro jeździ po iAudio? Ja słuchałem i iAudio i iRivera i tych ogromnych różnic jakie w tym wątku wyrastają nie wyczułem. Dlatego wybrałem Gtrójacza. A tak w ogóle to chciałbym ifp-ka 799 albo 899, ale nie było akurat żadnej dobrej oferty :(

 

 

To jest tak, że często ucho nie jest przyzwyczajone do wyłapywania szczegółów :) Jak kupiłem sobie ifpka to na początku stykało mi słuchanie na pchełkach na ustawieniu metal i byłem w niebo wzięty. Po miechu zacząłem kombinować przy eq a po półtorej miecha MUSIAŁEM kupić lepsze słuchawki. Zanim kupiłem ifpka sprzedawałem mp3 nonamy ( z-cyber ) i creative muvo i wydawały mi się one w miarę dobre jak na cenę ( ale chyba niewystarczające ;D, bo w końcu wyłożyłem 760zeta na ifpa :D ). To nie jest też kwestia przyzwyczajenia się do pleyera bo bez trudu czuję, co gra lepiej a co gorzej :D ( np karma przy zabawie eq brzmi lepiej, ipod video brzmi lepiej od ipoda nano, bez względu na to co proipodowcy będą próbowali mi wyperswadować, że brzmią tak samo ).

 

Fakt faktem dla wielu osób flashe irivera brzmią lepiej niż flashe iaudio, ale z drógiej strony nie widzę powodów, by jechać po iaudio ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego większość wypowiadających się tak ostro jeździ po iAudio? Ja słuchałem i iAudio i iRivera i tych ogromnych różnic jakie w tym wątku wyrastają nie wyczułem. Dlatego wybrałem Gtrójacza. A tak w ogóle to chciałbym ifp-ka 799 albo 899, ale nie było akurat żadnej dobrej oferty :(
Tak na dobrą sprawę nie spotkałem się z ujeżdżaniem po iAudio na tym forum. Miałem parę krytycznych uwag na temat iAudio G3 w odniesieniu do kontekstu zastąpienia wersją 2GB iRivera ifp-799t. W Stanach mógłbym go zamówić za 110$ i byłem napalony. Na szczęście mogłem pożyczyć od kumpla wersję 1GB - notabene sam mu doradziłem kiedyś jego kupno i jest zadowolony.

Wracając do G3: to bardzo dobry player, gra ładnie, chwilami bardzo ładnie, ale najkrócej rzecz ujmując odbieram go tak:

iRiver ifp odtwarza dźwięk

iAudio G3 wytwarza dźwięk

Nawet gdzieś czytałem, że SigmaTel stosuje metody wygładzania sygnału przy konwersji cyfrowo-analogowej, podczas gdy iRiver robi to "klasycznie", tzn. poddaje próbki "czystej" filtracji dolnoprzepustowej. O ograniczeniach brzmieniowych iAudio G3 pisałem w innym wątku.

Nie znoszę nadużywania w necie przymiotnika "najlepszy", który dźwiękowi iAudio G3 się nie należy. Być może wynika to z poniższych faktów:

1) Użytkownicy dysponują nienajlepszymi słuchawkami, na których G3 brzmi wystarczająco dobrze.

2) "Recenzenci" używają średniej lub niskiej jakości plików muzycznych, na których być może rozbudowane "ulepszacze" dźwięku ze stajni iAudio więcej pomagają niż u konkurentów.

3) Osoby oceniające nie mają czułego słuchu, i/lub nigdy nie słyszały muzyki z prawdziwego hi-fi.

Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności