Skocz do zawartości

Zakup sprzętu i rozczarowanie


007andrew

Rekomendowane odpowiedzi

Temat dosyć kontrowersyjny, bo "każda sroczka swój ogonek chwali", ale idąc dalej tropem przypływów radości i boomów na sprzęt zapodaję temat, w którym zamieszczać będzie można negatywne wrażenia na temat sprzętu, który "ktoś - kiedyś - gdzieś" polecał, a w końcowym rozrachunku zamiast euforii nastąpiło rozczarowanie.

 

 

Jak wiadomo wrażenia słuchowe mają wyjątkowo subiektywny charakter - chcielibyśmy uniknąć rozlewu krwi :)

 

Zacznę od siebie. Sprzęt, którego drugi raz nie kupię, bo w mojej opinii jest słaby:

 

1) Philips SHE9500 oraz SHE9600,

2) TDK NP100,

3) TrekStor Vibez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vedia C6

 

-kiepska obudowa i za małe przyciski,

-błędy ortograficzne w menu (SIC! kto skończył podstawówkę i pisze "kaneltarz"?)

-nie kompatybilny z linuksem wbrew informacjom na pudełku (testowałem na Ubuntu 8.04)

- nie działają wszystkie filmiki we wszystkich rozdzielczościach

-polskie znaki owszem są... ale dość dziwne odstępy po nich następują.

 

dzisiaj go dostałem, jutro odsyłam i żądam zwrotu pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jezdze duzo na rowerze z mp3 i bylem przyzwyczajony do "operowania" mp3 pod bluza

Ja również, i nie odczuwam żadnego dyskomfortu w sterowaniu podczas jazdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vedia A3

- niewygodny jog

- niedorobiony firmware: nie zapamiętuje ustawień SRS i paru innych, nie skacze po folderach tak jak rozsądek nakazuje

- wolny transfer plików na odtwarzacz

- podczas próby skopiowania pliku na komputer następuje w 3/4 przypadków zwiecha kompa i trzeba sobie radzić "mechanicznymi" sposobami (odłączanie kabla)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EP-630 & SHE9600 - okropnie mulaste :P

 

Może i nie kupione, ale:

Pentagram R Rouch i Trak VMP-610, czyli ogólnie rodzina tańszych playerów video z badziewnym touchpadem. Bosh, kto wymyślił taką tragiczną obsługę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz woowek, przynajmniej nie pisałbyś takich rzeczy w dniu, w którym dowiedzieliśmy się że "audio-player VEDIA A3 został uznany przez konsumentów ODKRYCIEM ROKU 2008 tym samym otrzymał godło: LAUR KONSUMENTA ? ODKRYCIE 2008!" :lol:

 

Moje rozczarowania:

Sansa e140 - szkoda gadać, po jednym dniu zabawy wrócił z powrotem do sklepu,

jbl 220 - miało być ekstra a na moich odtwarzaczach wyszło, że jest niewiele lepiej od ep-630 i gorzej niż z....cx-300 <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj trzymam go w spodenkach (playera :D), ale trzymając T60 w kieszeni na zamek w niezbyt grubej bluzie nie miałem problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sennheiser pmx100 - w odczuciu moim i wielu osób, którym dawałem posłuchać wypadły gorzej niż kpp ... Próbowałem wygrzewać przez kilka miechów aż zrezygnowałem i sprzedałem .... ( wg moich testów porównawczych pmx100 brzmiały identycznie jak 2 inne sztuki pxów100 )

 

Brzmią tak jak px100 i wypadly gorzej niż porty??

Kwestia gustu bo mnie bardziej sie px podobaly niż portapro i pewnie jeszcze kiedys je kupie. Albo pmx jesli tak samo brzmia.

 

A jak z wygoda w pmx. Da sie tego używać??

 

 

W temacie to ksc juz nie kupie bo kabel tak sie posypal ze glowa boli. Wlasciwie to chyba do wszystkich kossow sie zrazilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używać się da ale kosmicznie głupio się w nich wygląda - przy uszach sterczy jakieś takie nie wiadomo co nie wiadomo co, pałąk nie jest regulowany i leży na karku albo odstaje mocno od głowy. Co do kabli w kossach - coś w tym jest - po trzech latach użytkowania nagle zaczęły mi co chwila się urywać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz woowek, przynajmniej nie pisałbyś takich rzeczy w dniu, w którym dowiedzieliśmy się że "audio-player VEDIA A3 został uznany przez konsumentów ODKRYCIEM ROKU 2008 tym samym otrzymał godło: LAUR KONSUMENTA ? ODKRYCIE 2008!" :lol:

Ci konsumenci dla mnie zawsze są nieco podejrzani :P Zresztą player ma też sporo plusów, a dla wielu użytkowników to pewnie wręcz high-end w porównaniu do tego, co mieli wcześniej. No i te słynne słuchawki ;)

 

 

edit

A właściwie dziwny ten laur, skoro 2008 rok dopiero w połowie... Ale to nic, ja kiedyś czytałem recenzję jakiejś płyty napisaną w styczniu 2007, w której autor się zachwycał, że to płyta roku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Creative MoVo V200

Łatwiej wymienić plusy niż minusy: autonomia, podłączanie do USB bez kabla i fajny silikon z zaczepem.

Z większych minusów: bardzo słaba jakość dźwięku, słaba jakość wykonania i tragiczna nawigacja po zawartości (właściwie z gorszą nawigacją spotkałem się tylko w iPodzie Shuffle :P).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laberg njoy - wbrew pozorom tak super nie jest z tą jakością dźwięku... Brakuje user eq (jest tylko na pudełku ?), menu chodzi trochę wolno. Szybka od wyświetlacza jest trochę za miękka,

Sam produkt nie jest zły za tą cenę... Ba, można się pokusić o "doskonały". Ale i tak imho warto dopłacić do czegoś lepiej brzmiącego i porządniejszego, kosztem konwersji i filmów, np vedia v39 czy meizu m6.

 

MuVo C100 - mój pierwszy grajek, ale zawiodłem się tylko na słuchawkach :) Po 2 tyg pękła jedna gumowa nakładka, później po miesiącu się rozleciały.

 

Etui do T60 - jezu, co za tandeta. Zaczął pękać przy porcie usb od normalnego użytkowania <_< Silikon jest tam cieńszy niż np przy Holdzie. Za te 3 dychy ZA KAWAŁEK GUMKI oczekiwałem czegoś solidniejszego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja PRDL!

naprodukowałem sie i napisałem ogromnego posta...

i w, kur*a, centrum warszawy prawie, na jakąs sekunde wy*ebało prąd. $^%&%@#%*.

 

 

teraz jestem w*urwiony, więc napisze tylko:

 

senn omx70sport i px100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kupionych przede wszystkim:

PX200 - bardziej bezbasowych sluchawek chyba nie slyszalem. ale musze przyznac ze dzieki nim polubilem troche "chlodny" dzwiek

CAL! - rozczarowaniem byl efekt "studni" i zbyt schowana srednica - poki co testowane tylko z dosc malo znaczacych stacjonarnych klockow - nastawionych raczej pod kolumny, a nie sluchawki jak i z licznych playerow. Zla ocena moze przejdzie po zrekablowaniu, bo na razie nie jest to szczyt marzen, chociaz za swoja cene sa ok ;)

SR-60 - wlasciwie to dopoki nie skorzystalem z equalizera. ;) brzmienie cieple to brzmienie cieple, bez udziwnien na gornej srednicy. oczekiwalem takich "lepszych" PX100 - czyli tez "delikatnych" brzmieniowo, a nie takiego "szatana" na gornej srednicy. W kazdym razie podatne na equalizer, wiec niesmak zniknal :)

 

z testowanych to najwiekszym rozczarowaniem byly:

JBL 220 - opisywac juz mi sie nie chce bo zjedza mnie ich fani :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAL! - rozczarowaniem byl efekt "studni" i zbyt schowana srednica

Mam bardzo podobne spostrzeżenia. Ale to prawdopodobnie z powodu sugestii niektórych osób, jakoby miały to być słuchawki porównywalne bezpośrednio do dynamicznej* i ogólnodostępnej elity.

Bynajmniej są one niczym biorąc pod uwagę cenę słuchawek!

 

*rodzaj przetworników

 

 

No i EP-630, oczywiście... chociaż przez pierwsze kilka godzin byłem zauroczony efektownością dźwięku :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności