Skocz do zawartości

Recenzja Sony MDR-EX 85 LP Monitor


Rolandsinger

Rekomendowane odpowiedzi

Kurczę błagam was, zakładajcie nowe tematy jesli chcecie sie ze soba klocic, musialem przebrnąć przez masę postów zupełnie nie związanych z tematem :angry:

 

Przejdę do rzeczy:

 

- czym się różnią w końcu ex082 od ex85?

 

- jak ww słuchawki zgrywają się z i7?

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 735
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ex82 i EX85 roznia sie , dla jednych znacznie dla innych pewnie mniej ale roznice na pewno istnieja. Charakter obu sluchawek jest podobny, 82ki sa ciemniejsze, maja podobna przestrzen ale mniej wyrazna gore, mniej wycofana srednice, jak dla mnie tez ustepuja dynamika. Tak czy siak za swoja cene obie pary sluchawek sa dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ex82 i EX85 roznia sie , dla jednych znacznie dla innych pewnie mniej ale roznice na pewno istnieja. Charakter obu sluchawek jest podobny, 82ki sa ciemniejsze, maja podobna przestrzen ale mniej wyrazna gore, mniej wycofana srednice, jak dla mnie tez ustepuja dynamika. Tak czy siak za swoja cene obie pary sluchawek sa dobre.

 

porównywałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

wlasnei dotarly moje EX85sl.

Prosto po wyjeciu z pudelka podlaczylem je do IFPka. EQ na zero, tak dla odmiany. pliki lepsze mp3, ogg. niby fajnie, czysto, przyjemnie.

Nastepnie podlaczylem je z ciekawosci do Govibea (pcm2702).. i posmutnialem, ze moj ifp tak nie gra :/

Sluchawki przyjemne, ale mam ogromny problem z dopasowaniem tipsow.

Slysze minimalnie glosniej w lewym uchu, mam nadzieje, ze to przez tipsy. Prawe ucho mam wieksze, ciezej dopasowac.

pianki pomoga? jak myslicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W recenzji jest napisane że słuchawki nie nadają się do ciepłych playerów. Czy iriver e10 jest ciepłym playerem?

I jak sądzicie co by mogło wyjść z takiego połączenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zachodzi tu pewien paradoks.

 

E10 jest porownywalny brzmieniowo do IFPka.

IFP jest zdecydowanie cieplym i ciemnym playerem, a do takich odtwarzaczy EXy podobno nie pasuja.

Z drugiej strony majkel pisal, ze ex+e10 to co najmniej dobre polaczenie.

 

i badz tu madry ;)

 

edit--

 

na PCMce brzmi lepiej niz na IFPku. Jasniej, zimniej, analityczniej, przestrzenniej.

Naprawde zyczylbym sobie miec taki zestaw przenosny.

Jestem troche zawiedziony. Nie sluchawkami, a IFPkiem i tym calym zestawieniem.

Najwidoczniej PCM2702 jest lepszy niz Wolfson? ktory siedzi w IFP.

Fajnie gdyby ktos od DIY wpadl na pomysl polaczenia przenosnego odtwarzacza mp3 z DACiem.

Czyli taki Govibe +4gb pamieci Flash, male lcd + kilka przyciskow :) fajnie by bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że wybór dobrego odtwarzacza to pestka w porównaniu z dobraniem do niego odpowiednich słuchawek :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mozna pisac ze sie zawiodlo na playerze czy sluchawkach jak sie dobrze ich nie polaczy - wbrew pzoorom do wielu sluchawek swietny player jakim jest IFP , nie pasuje.

Dokładnie tak. Wbrew pozorom nawet gorzej grające playery dadzą lepszy efekt ze specyficznie grającymi słuchawkami, np iRiver T10 lepiej grał z Sennheiserami CX300 niż ifp-799, iRiver E10 w zasadzie prześciguje go na Kossach Porta Pro i PX100 raczej też, ale tu już kwestia gustu.

ifpek w porównaniu do E10 jest bardziej neutralnie-analityczny, ma dłuższe wybrzmienia, mniej blasku na średnicy i nie ma takiego wykopu na basie jak E10. Obydwa nie szczycą się wyrazistym sopranem, dlatego iRivery serii ifp, E10 i clix 1-szej generacji to nienajlepszy IMHO wybór do IEMów aramturowych lub zamulonych słuchawek Sony z driverami 13.5mm. Wyjątek to EX85. Na przykład takich MDR-A35L nie dało się z ifp po prostu słuchać i musiałem je oddać do sklepu.

Ciekawym doświadczeniem jest porównanie jednocześnie H340, ifp-799 i E10, co niegdyś poczyniłem na Sennheiserach HD25-1. ifp brzmiał jak "złoty środek", tyle że on niedostatki tempa nadrabia klimatem. Jeśli H340 daje atmosferę wilgotnej piwnicy, to E10 jest jak wypełniony słońcem salon dzienny, a ifpek to piwnica, do której wpada słońce przez okno, czyli i mroczno, i jasno jednocześnie, a to za sprawą dobrze zaznaczonej wyższej śrenicy. W E10 jest ona jeszsze bardziej nasycona i kolorowa, ale dochodzi też mocniej kopiący średni i wyższy bas, co odbieram raczej jako drobną recesję w ifp, który daje wrażenie porządnego rozciągnięcia najniższego pasma, a to właśnie wyższy bas jest lekko podcięty, podczas gdy niższy gra tak jak powinien, a często w playerach jest z tym problem. Ostatnia rzecz to charakterystyczne przybrudzenie dźwięku, które pojawia się chyba we wszystkich playerach opartych na DACu UDA1380 i jego scalonych odmianach jak w ifp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedlem za ciosem i kupilem Nano 1st gen, wgralem rockboxa, wrzucilem FLAKI.

IFP poszedl na emeryture .

Rolandsinger - jesteś wielki!

 

Jawnie, nie sadzilem ze tani zestaw portable moze tak grac!

rzadko bo rzadko, ale czasem zycie milo zaskakuje

 

mi również takie zestawienie bardzo odpowiada i jestem naprawde zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności