Skocz do zawartości

Jakie Firmware Ums Do Ifp-890?


Rekomendowane odpowiedzi

wlanie kupilem odtwarzacz iFP-890. Czytalem troche na forum i wiem zeby odtwarzacz byl widoczny jako dysk wymienny potrzebna jest zmaian firmware na UMS, a dokladnie jaki tzn o jakim numerze?

czy po wgraniu tego firmware bede mogl korzystac z iRiver Music Manager?

czy to firmware ums nie wplywa w zaden szkodliwy sposob na odtwarzacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. UMS też ma różne numery, wybierz po prostu firmware z "UMS" w nazwie, im wyższy numer, tym nowszy.

 

2. Nie, z Iriver Music Manager można korzystać tylko przy firmware IMM.

 

3. Nie, jest to jeden z dwóch oficjalnych firmware wydawanych przed producenta, więc raczej nie ma prawa wpływać w żaden szkodliwy sposób na odtwarzacz. Jednakże nie znaczy to, że nie ma wad :( Największa to obniżenie szybkości transferu między odtwarzaczem a PC (nie wykorzystuje już USB 2.0)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

3. Nie, jest to jeden z dwóch oficjalnych firmware wydawanych przed producenta, więc raczej nie ma prawa wpływać w żaden szkodliwy sposób na odtwarzacz. Jednakże nie znaczy to, że nie ma wad :( Największa to obniżenie szybkości transferu między odtwarzaczem a PC (nie wykorzystuje już USB 2.0)

Moze jestem zbyt szczegolowy albo zbyt upierdliwy, ale stwierdzenie

"nie wykorzystuje już USB 2.0"

raczej mija sie z prawda - jakies dowody ? <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największa to obniżenie szybkości transferu między odtwarzaczem a PC (nie wykorzystuje już USB 2.0)

 

Moze jestem zbyt szczegolowy albo zbyt upierdliwy, ale stwierdzenie

"nie wykorzystuje już USB 2.0"

raczej mija sie z prawda - jakies dowody ? dry.gif

 

Czekalem na tego posta TomPL :) Wiedzialem ze mnie wyreczysz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie wyjaśnić o co wam chodzi? Przecież to fakt, że przy UMS pliki wgrywają się znacząco wolniej niż przy IMM. Może działa to szybciej niż USB 1.1 (nie wiem, nie chciało mi się instalować nic do sprawdzenia szybkości transferu), a jeśli nawet tak, to nieznacznie, więc nie można powiedzieć żeby wykorzystywało to możliwości oferowane przez USB 2.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Nie ma to jak odegrzać sobie kilkumiesięczny temat ale co tam :D

 

Ostatno zauważyłęm coś co mnie mocno zdziwiło w kwestii kopiowania plików na moim ulubionym playerku ifp-899 1.28UMS

 

Jak już pisałem wcześniej w domu sytłacja wygląda tak :

 

PC -> iriver

~ 480kB/s - 600kB/s ( 3,75Mb/s - 4,69Mb/s )

 

iriver -> PC

~ 700kB/s - 1100kB/s ( 5,46Mb/s - 8,59Mb/s )

 

Zaznaczam, że mam płytę główną, która ma USB 2.0 a wszelkie ustawienia na płycie, w biosie i wg sterowników w Windowsie upierają się, że z takową prędkością to USB chodzi :D

 

No ale dzisiaj zachciało mi się w szkole wymieniać z kumplem mp3kami i tutaj szok

 

PC -> iriver

~ 1100kB/s - 1300kB/s ( 8,59Mb/s - 10,16Mb/s )

 

iriver -> PC

~ 1700kB/s - 1800kb/s ( 13,28MB/s - 14,06Mb/s )

 

Robiłem kilkanaście testów i za każdym razem tosamo. Co ciekawsze player nie był rozpoznawany w systemie gdy podłączałem go pod mój zwijany kabelek ( testowałem na 10kompach w sali ), natomiast śmigał jak podłączałem go poprzez przejściówkę ( taką wtyczkę podobną do tej z iaudio, którą nosze zawsze w portfelu :) ).

 

Za tydzień zamierzam powtórzyć testy i jeśli sytłacja się powtórzy zamieszcze pare screenów z eksperymentu :D

 

Dodam, że mimo tych fenomenalnych prędkości playerek był troszeczkę wolniejszy przy zapisie niż creative tx kolegi ( ~1500kb/s ).

 

Oczywiście wskazania na bank zawierały pewien margines błedu ale empirycznie około 20mb przegrało się w czasie poniżej 20sec to kopara mnie opadła bo tak mój ifp nigdy nie działał ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu każdy kabel stawia opór...

 

Też chyba taką sobie sprawie, (mieszkam w dziurze więc o sklepie komputerowym z prawdziwego zdażenia moge pomażyć :]) może uda się zamówić w jakiejść kafejce (z mini sklepikiem) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ejj... to nie przesyłanie analogowego sygnału audio - tu NIE MA "strat na sygnale" bo inaczej wogóle by transfer przez kabel USB nie działał :)

(oczywiście "normalny" kabel USB może mieć max ~1.5metra... właśnie dlatego że potem zaczynają się cyrki i wpływa to na komunikację między urządeniami ;] )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sam sobie zaprzeczyłeś :] . Jak może nie wpływać do dł 1,5 m a ponad, już wpływa. Na całej długości muszą być straty, nie rozwódzmy się nad ich wielkością, ale jak coś czegoś nie poprawia (kabel przesyłu) to napewno psuje. No chyba że nadal się myle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjmuje się że ponad 1.5m kabel USB może nie pracować poprawnie, więc nie produkuje się kabli tej długości (i dłuższych) ;] to wszystko, nie powiedziałem że 1.5m jest "magiczną granicą" poza którą ustaje transfer USB ;]

 

to jak "limit" długości kabla marki "skrętka" - taki rozsądny to 150m, ale koledzy puścili ponad 200m i działa (czasem lepiej czasem gożej, ale działa bez wzmacniaczy :) ) a słyszałem że i na 300m można pracować... ponoć ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez te male pomiary transferu sam wgralem UMS'a 1.28Kr i zaczalem sprawdzac :)

 

Heh no i tak.

Wgrywam po kolei rozne rzeczy i transfer na kabelku wynosi kolo 950 - 1050 kB/s, normalnie szok ... to nie wiele mniej niz na iMM i przyzwoicie smiga. Wszystko fajnie Wgrywam dalej zadowolony. Ale podejzewalem ze jest jakis haczyk ;). Wiec skasowalem to co wgralem na samym poczatku i wgralem cos innego. I uwaga ... transfer spadl do swojej normy 480-600 kb/s :(.

Odpalilem defragmentator Diskeeper i na mapie dysku widac ze pliki nie sa porozrzucane w roznych miejscach a nie po koleii. I mam wrazenie ze jak tylko taka dziura powstanie to transfer spada. Czyli po skasowaniu czegos transfer spada ... o polowe. Jedyny sposob na uzyskanie takiego transferu spowrotem jest format (z poziomu manu playera, szybki format windowsa nie daje efektu).

Ale tez jest to przydatna informacja jezeli chcemy od kogos jak najszybciej cos zgrac i wytrzymasz okres transportu bez muzyki :)

 

A co do przejsciowek.

Moze niektore firmy daja odrazu przejsciowki zamiast kabla (jest taka ? bo chyba jak daja to jedno i drugie?) aby uzyskac lepszy transfer.

 

Ma moze ktos pendrive'a i przedluzacz usb :P ?

To moglby zrobic test z kablem i bez :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam... bez różnicy :) mam zawsze ~6MB/s :) kabel mam metrowy, pendrive USB2.0 firmy PQI (całkiem porządny, czego to on nie przetrwał ;] )

 

przejściówki dodaje się dla wygody (np.: mpio - wybierasz czy używasz kabla w domu, czy wrzucasz krótką przejściówkę bo idziesz do kolegi)

... NIE MA RÓŻNICY czy pracujemy na kablu czy na przejściówce... a USB potrafi pracować poprawnie nawet do 2m, ale przyjęło się że ponad 1.5m zaczyna zbierać zakłucenia z zewnątrz (co jest niekożystne z uwagi na sposób transferu danych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności