Skocz do zawartości

Tanie armatury (do ok. 300zł)


Kermit Zaba

Rekomendowane odpowiedzi

@douglaz... ja nie wiem ja nie chce jednak już ER4p, Q-Jaysy... odpadają u mnie UM2, i wszelkie Shure oprócz SE530, z drugiej strony SE530 za drogie i ten kabel, a do custome nie jestem do końca przekonany... chociaż T1 kuszą. Na razie zostaję przy ER6i :P

Ja się wyleczyłem z problemu zmiany :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 162
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

kabelek za uchem to imo duzy plus. puszczanie dolem przy spacerowaniu to nienajlepszy pomysl, jesli chodzi o komfort. colnet: ja mam podobnie - mam q-jaysy i jak juz isc wyzej to tylko w customy, bo SE530 ze wzgledu na gore mnie nie zadowalaja. cos w desen ACS T2 mysle ze juz by mnie zadowolilo w pelni, ale na razie zostaje z tym co mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabelek za uchem to imo duzy plus. puszczanie dolem przy spacerowaniu to nienajlepszy pomysl, jesli chodzi o komfort. colnet: ja mam podobnie - mam q-jaysy i jak juz isc wyzej to tylko w customy, bo SE530 ze wzgledu na gore mnie nie zadowalaja. cos w desen ACS T2 mysle ze juz by mnie zadowolilo w pelni, ale na razie zostaje z tym co mam :)

....a gdzies tam w odleglej galaktyce ....Westone 3 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Koledzy, ja w ogóle nie pojmuję tego larum z tymi armaturami.

 

Ostatnio słuchałem UM2 i przynam, że są bardzo przyjemne, średnicę mają wybitną, ale dokładność, punktualność to nie jest ich najmocniejsza strona. Góry po prostu nie mają wcale, ot tyle. Jak na słuchawki wysokiej klasy jest to niedopuszczalne, bo nawet znacznie tańsi membranowi pretendenci reprodukują całe pasmo. SE530 od Fallowa słuchałem dość krótko, więc nie mogę wyrokować. Zresztą je zabija awaryjność. Wpadły mi ostatnio w ręce także nowe armaturowe Philipsy (nie pamiętam symbolu) i znów to samo: wrzaskliwa jak w ZEN Aurvana średnica, a skraje totalnie obcięte.

 

Natomiast wczoraj posłuchałem membranowych doków od Sony i jestem pod wrażeniem (więc kupiłem). Na pewno są neutralniejsze niż UM2 (pełne pasmo), mają może trochę mniej seksu na średnicy, ale wszystko poza nią jest bliższe studyjnej obiektywności. Zatem moda na armatury, które do tanich słuchawek przecież nie należą mnie po prostu zdumiewa. O co tu chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolandsinger: wszystko zalezy od wymagan. Dla wielu bardzo dobra srednica jest wazniejsza niz np gora i nie widze w tym nic zlego... ja natomiast nie zdzierzylbym "subwooferowych" dynamikow (chociaz podobno e2c sie pozytywnie pod tym wzgledem wyrozniaja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolandsinger: wszystko zalezy od wymagan. Dla wielu bardzo dobra srednica jest wazniejsza niz np gora i nie widze w tym nic zlego... ja natomiast nie zdzierzylbym "subwooferowych" dynamikow (chociaz podobno e2c sie pozytywnie pod tym wzgledem wyrozniaja)

 

Sony EX85 mają bas tak konturowy, że bardziej się nie da, UM2 wymiękają przy nich. Nie wiem, skąd czerpiecie swoją wiedzę nt. membran, ale wydaje mi się, że raczej z Epek itp. nieporozumień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak jak napisal colnet: wszystkie sluchawki ktore wymienil to typowe basowce. reszta pasma ma spadek jakichs 10dB w stosunku do basu - ja dziekuje za taki "dzwiek" - w koncu nie samym basem czlowiek zyje. moze sony sa inne - tak jak i podobno e2c sie wyrozniaja pozytywnie na tle pozostalych dokow dynamicznych - niestety nie mialem okazji ich testowac, a moj wybor (q-jays) byl podyktowany wczesniejszym odsluchem i mysle ze trafilem w sedno, bo akurat praktycznie cale pasmo jest w nich pokryte - zastrzezenia mozna miec do jakosci kazdego z nich, ale sa przynajmniej pelnopasmowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak jak napisal colnet: wszystkie sluchawki ktore wymienil to typowe basowce. reszta pasma ma spadek jakichs 10dB w stosunku do basu - ja dziekuje za taki "dzwiek" - w koncu nie samym basem czlowiek zyje. moze sony sa inne - tak jak i podobno e2c sie wyrozniaja pozytywnie na tle pozostalych dokow dynamicznych - niestety nie mialem okazji ich testowac, a moj wybor (q-jays) byl podyktowany wczesniejszym odsluchem i mysle ze trafilem w sedno, bo akurat praktycznie cale pasmo jest w nich pokryte - zastrzezenia mozna miec do jakosci kazdego z nich, ale sa przynajmniej pelnopasmowe...

 

Pierwsze trzy, to te same słuchawki pod różnymi markami popełnione przez Fostera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IEMs mają jeszcze coś, czego żadne inne słuchawki nie osiągneły - izolacja, którą takie np. UM1 zmiatają wszystkie inne membranowe doki razem wzięte :)

 

i tutaj na miasto nie wmówi mi nikt, ze doki, chociażby nie wiem jak dobre w głośnym otoczeniu będą lepsze niż IEMy, bo co mi po ładnym dźwieku, skoro i tak tego nie będzie slychać, a przedostawać się będą dźwieki z zewnątrz ? no i ochrona słuchu tez robi swoje. dlatego jestem wielkim fanem wszelkich IEMów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to IEMy to jakby podgrupa doków ;)

Bo nie wszystkie doki nadają się dla muzyków na scenę...

I zdecydowanie grupa docelowa nie wszystkich IEMow sa koncertujacy muzycy.

Tak w rzeczywistosci w zastosowaniach profesjonalnych wykorzystywane sa w 90% IEMy customowe.

Universalne IEMy to taka latka, co by ot po prostu cos bylo :) ktore za to znalazly mase zwolennikow w postaci fanow muzyki przenosnej :) - nie sa drogie a zapewniaja swietna izolacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności