Skocz do zawartości

Tanie armatury (do ok. 300zł)


Kermit Zaba

Rekomendowane odpowiedzi

O Fi 5 przeczytałem, że są bardzo basowe i ustępują szczegółowością UM1, o Jaysach nie wiem nic (są na pewno ładniejsze :P ). Zależy mi przedewszystkim na szczegółowości i dopiero potem na mocnym, dobrym i kontrolowanym basie i dobrej górze.

 

Na falt z iaudio i7/f2 są zdecydowanie NIE basowe, na szczeście eq ratuje sprawę i można z nich wyviągnąc na prawde fajny, różnorodny basik. Caleb: super.fi 5 pro zamulone? Chyba na Twoim odtwarzaczu cd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 162
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

napisz pm do eternality .... on tez ma altec przy sobie a q-jaysy chyba :);)

Ma je przy swojej dziewczynie :)

 

Ja się kupuje alteci. Jak nie spasują to pójdą na komis, ale powinno być dobrze. Szczególne dla tego że tak samo jak Kermit nie miałem jeszcze na uszach porządnych IEMów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś ma przy uchu teraz d-jays??smile.gif Bo chyba się na nie skuszę,a nie chcę kompletnie w ciemno kupować, jeśli ktoś może opinię wyrazić;] Alternatywą na razie są er6i...tudzież UM1...

Ma je kolega z forum @baols nie długo robimy meet (w tą sobotę) to zrobimy konfrontacje ER6i, UM1, D-Jays, Zen Aurvan... zobaczymy co jak wypadnie.

Od siebie mogę napisać że jeśli ktoś ma Zen Aurvany i kupi ER6i lub IM616/IM716 to powinny się podobać, w porównaniu do Zen Aurvan w ER6i mamy: bardzo czysty dźwięk, mniej ciepły bas, o wiele lepszy chłodniejszy środek, rewelacyjną górę o wiele większą separację i przestrzeń (jak na IEM) ogólnie różnica pomiędzy Zen Aurvanami a ER6i jest bardzo duża, warta na pewno zapłacenia dwa razy więcej za ER6i :) ER6i do tego na tri-flangach o wiele lepiej tłumią i się trzymają w uchu niż Zen Aurvany - ogólnie ER6i plus tri-flangi są bardzo wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK panowie...czas mnie goni, więc muszę podjąć decyzję w ciemno...co byście wybrali z amazon'a za kwotę ok 80$ (+ - 10$)?? Miło byłoby w nich usłyszeć ciepły bass...co do reszty się nie wypowiadam, bo to będą pierwsze IEM'y, dlatego nie wiem co wymagać, a czego się spodziewać:) Na razie w grę wchodzą d-jays oraz Altec Lansing iM616/716...do tego najodpowiedniejszy player...na razie rozważam M6 4gb(cena 68$) oraz iaudio i7(cena już ok 110$)...warto dokładać prawie 40 baksów...jakieś alternatywy??:) Sorry, że tak All in One ten post, ale po co śmiecić gdzieś indziej, jak można w jednym topicu:)

 

EDIT Dołączamy iRiver'a Clix2 4gb, również ok 100$ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz ciepły bas to lepszym wyjściem będą d-jays. I ogólnie one chyba będą lepsze.

Kurczaki...i teraz ile userów, tyle opini...a moich uszu tylko para niezdecydowana:) Inny użytkownik forum zdecydował się naim716, jak to mi napisał za czystość, choć wie, że bassowo będzie gorzej...ale do metalu strasznie wiele tego pasma mu nie trzeba:) Ja mimo bycia słuchaczem głównie rocka, lubię ten ciepły bass choćby z przygrywającej gitary bassowej....a w HH wiadomo, że bez bassu nie ma zabawy^^ Pozostaje jeszcze kwestia playerka...może zainwestuję także w 616/716, za to playerek wezmę w rozbudowanym usereq, tak żeby ten bass jednak znaleść?? Aby co 2 post nie był w moim wykonaniu, może ktoś na GG 6598873 mnie nakieruje...albo PW choćby...byłbym bardzo wdzięczny...pytanie brzmi...jakie słuchawki za ok 80$ + jaki player(za ok 100$...ale Meizu za 68 z newegg także kusi) 2/4gb do tego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Q-Jaysy kosztują ok. 400zł, IM716 można wychaczyć za ok. 200zł. Pm do etenality też niewiele mi pomógł, bo obie pary słuchawek są b.dobre. Jak to jest z napędzaniem IM716 i czym się one różnią od IM616 (oprócz tego pstryczka elektryczka)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość opinii na Head-Fi mówi, że im716 grają lepiej od im616 - podobno pierwsze mają przetwornik od er4 a drugie od er6...

 

Problem w tym, że sprzedawcy z ebaya nie chcę wysyłać im716 do Polski choć w opisie niby mają :/

Sam chętnie bym za 200zł je nabył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę dać Ci Kermit namiary na pośrednika, który może je sprowadzić za pewną opłatą. Całość wyniesie Cię 250zł tak jak i mnie :)

 

Warto podkreślić, że w zestawie im716 posiada jedynie jedną parę triple flange, dlatego najlepiej za jednym zamachem zamówić jeszcze kilka par, albo jakieś pianki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę dać Ci Kermit namiary na pośrednika, który może je sprowadzić za pewną opłatą. Całość wyniesie Cię 250zł tak jak i mnie :)

 

Warto podkreślić, że w zestawie im716 posiada jedynie jedną parę triple flange, dlatego najlepiej za jednym zamachem zamówić jeszcze kilka par, albo jakieś pianki...

Prześlij mi na pw te namiary, będę ci bardzo wdzięczny.

 

IM716 z tego co wiem są tylko białe, czy grozi im zżółknięcie?

 

Co z kwestią napędzenia tych IM716. Czy one wymagają naprawdę dużo więcej mocy? Na mojej V39 i SHE9500 słuchałem na 5-8/40 (na innych byłych playerach również na 5-8) i nawet w pksie mi to wystarczało (chociaż tłumienia brakowało trochę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prześlij mi na pw te namiary, będę ci bardzo wdzięczny.

 

IM716 z tego co wiem są tylko białe, czy grozi im zżółknięcie?

 

Co z kwestią napędzenia tych IM716. Czy one wymagają naprawdę dużo więcej mocy? Na mojej V39 i SHE9500 słuchałem na 5-8/40 (na innych byłych playerach również na 5-8) i nawet w pksie mi to wystarczało (chociaż tłumienia brakowało trochę).

 

a czy ja napisałem , że cena jest sztywna ??

 

NA dzien dzisiejszy za 280zl juz z wysyłką są na sprzedaż :0

 

I daję w zestawie pare pianek ety :)

 

Kermit, co do napedzenia - v39 od 15do 20 w domu jesty komfortowo, 22-24 na przelacznku bass, na hd wiecej. Tak więc są mocożerne jak mało co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasięgnąłem trochę języka i znalazłem kogoś, kto może sprowadzić różne słuchawki z USA. Wysyłka kurierem kosztuje 30zł.

Jego ceny:

Jays Q-Jays - 600zl (biale lub czarne)

Jays D-Jays - 220zl (niebieskie, biale, pomaranczowe lub zielone)

Westone UM1 - 325zl

Ultimate Ears Super.Fi 5 PRO - 560zl czarne, 535zl biale

Altec Lansing IM716 - 260zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności