Jump to content
colnet

Test kart dźwiękowych

Recommended Posts

Asus twierdzi ze ich xsonar na nowych sterach ma eax 5.0 , creative zas mowi ze asus ich niema i komu wiezyc ? biggrin.gif
moze miec, ale to nielegalne :P. Trzebaby samemu sprawdzic i tyle. Sprawa jest o tyle trudna, ze niewiadomo ktore gry korzystaja z EAX 5.0... :P Ale jest na to metoda - EAX do wersji 2.0 bylo oznaczone wlasnie EAX 2.0 (co jest obslugiwane czesto rowniez przez integry), a od wersji 3.0 wzwyz oficjalna nazwa to " EAX ADVANCED HD [i tu odpowiedni numerek - tj 3.0; 4.0 lub 5.0]". Trzebaby po prostu znalezc gre co obsluguje "EAX Advanced HD" i odsluchac ja na tym Asusie, a pozniej na jakiejs audigy czy x-fi :). Tylko komu sie chce w to bawic? :P

no live 5.0 i tak nieobsluzy, dochodzi do 4.0 i basta , wsumie to 5.0 jest w np. UT3 ,

ale mistrzowskie wykorzystanie eax'ow 4.0 bylo w F.E.A.R. , gites sprawa na 5.1

Vortex ma teoretycznie 2.0 ale jak uda ci się to odpalić na tych nieoficjalnych sterach to jesteś wielki :) Oczywiście mówię o Win xp :)

emuluje pewnie 2.0 , ale niezdziw sie ze gra zacznie sie scinac po wlaczeniu eax'a ;d

tak samo sie gry beda scinac na realteku przy eaxie jak np na sb live 24. owczesne procesory sa na tyle szybkie, ze obciazenie w postaci eaxu nie ma praktycznie zadnego znaczenia.

wsumie racja, ale dziwne przeklamania w dziwieku moga wystapic, wsumie ja tak mialem w paru tytulach na realteku

to juz akurat wina niedopracowania driverow, bo sb live 24 nie ma akurat DSP i EAX jest programowy

Fajny test @colnet :)

No ja potwierdzam, że Yamaha XG Geniusa 128 ma olbrzymią moc (ale po zmianie ustawień zworki, czyli włączeniu wzmacniacza).

Naprawdę ciekawa propozycja jeżeli nie chce się wiele wydać.

A tak trochę offtopowo :P to mam do sprzedania jedną w komisie.

To tak jakby ktoś chciał sprawdzić jak gra :)

Ja też mam jedną Yamahę 724 na sprzedaż ;) Może nawet dwie... ale jedna zostaje na pewno u mnie :) Ale z sprzedażą SB24-bit się rozmyśliłem IMHO bardzo dobra karta :)

Jestem w czarnej d***e :( Realtek AC'97 ALC888 nie ma startu dźwiękowego do T10, a podłączając DJ-ki bezpośrednio do Realteka grają głucho i sucho...

jak chcesz szybko cos czego da sie sluchac to sb live 24 jest imo bdb wyborem - jest bardzo latwo dostepna. zwykly sb live mocno odstaje - gra strasznie sucho na srednicy i bas ma tez suchy i taki bez kopa

jak chcesz szybko cos czego da sie sluchac to sb live 24 jest imo bdb wyborem - jest bardzo latwo dostepna. zwykly sb live mocno odstaje - gra strasznie sucho na srednicy i bas ma tez suchy i taki bez kopa

Potwierdzam... @pavlitto jak chcesz jakąś kartę to coś się u mnie znajdzie na sprzedaż, sprzedaje je tylko aby na nich nie stracić zbyt wiele ;) nie aby zarobić. Dla K518DJ pasują mi Yamahy 724, SB 24-bit. @pavlitto ile chcesz przeznaczyć pieniędzy na kartę? i czy masz jakiegoś wzmaka po drodze?

Na sprzedaż mam:

Terratec SiX Pack - kolon Santy Cruz (gra bardzo dobrze ale potrzeby jej jest wzmak, bo na wzmaku słuchawkowym szumi)

Yamaha 724 - niewiadome pochodzenie (ale gra dobrze, tylko mocno szumi :( )

Yamahe 724 - od Geniusa

Przedział cenowy tych kart od 20 zł do 40 zł ;)

Terratec Six Pack i Yamaha 724 nie długo się pojawią w zestawieniu, muszę je jeszcze trochę pomęczyć, ale jak na razie są OK..

A ja znalazłem jakieś sterowniki do Vortex'a pod XP.

Maja niby certyfikat Microsoft WHQL.

W sobotę będę robił format to sobie zainstaluje. :P

LINK

EDIT:

Tylko muszę sprawdzić czy działają z moim vortex'em. xD

Sterowniki do Vortexa same się instalują w Windowsie. Panel sterowania trzeba zainstalować z odpowiedniej instalki, ale nie dużo tam ciekawego.

Dodałem dwie karty do zestawienia, mianowicie:

Yamahę 724 - nieznane pochodzenie

Terratec Six Pack 5.1

Zdjęcia i testy RMAA w załącznikach.

@colnet, czy SB0410 jest znacznie lepsza od Geniusa? Bo widzę, że Creative dostać można już za ~50pln z przesyłką, czy warto wymienić?

W SB 24-bit mamy dobre line-in, dobre wejście mikrofonowe, dźwięk OK. Yamaha ma kiepskie wejście line-in i mikrofonowe. Ja zostawiam SB 24-bit podpięte do monitora bo jest uniwersalne... ogólnie do słuchania tylko muzyki nie wiem czy warto wymieniać, jeśli przeszkadza Ci szum to wymieniaj, jeśli nie to raczej zostaw.